Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Później Zysk wydawał (i wciąż to robi) WP w tłumaczeniu Łozińskiego, ale z nazwami własnymi tożsamymi z tym, co mamy u Skibniewskiej (może z dwoma, trzema wyjątkami). 
Przepadam za tłumaczeniem Łozińskiego (tak, wiem, należę do mniejszości, ale w czasach tolerancji nie powinno to przeszkadzać ;) ), jest takie... "swojskie".

 

Naprawdę nie podoba Wam się chociażby takie wypowiedzenie: "Kiedy Bilbo Bagosz z Bagoszna oznajmił, że wkrótce wyda wspaniałą ucztę [...]"? No co wy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem przywiązany do wersji Łozińskiego, ale siłą sentymentu niż bardziej obiektywną miarą. Po prostu to w jego tłumaczeniu przeczytałem "Władcę" mając 13 lat. Byłbym ciekaw opinii kogoś oczytanego jak Smg kto przeczytał obie te wersje (Łozińskiego może w tej "poprawionej") na chłodno i stwierdził, która rzeczywiście jest lepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mi się nasunęło, a konkretnie dwa pytanka:

Co sądzisz o kursach szybkiego czytania? Czy to ma ogólny sens? Bo co innego czytanie, a co innego rozumienie tego co się czyta. Rozumiem, że istnieją jakieś wytyczne przy szybkim czytaniu, które pozwalają nie tylko szybko kartkować?

Czy uważasz, że e-booki to przyszłość? Pytam całkiem serio, bo pomimo wszechobecnej cyfryzacji wszystkiego i narzekań wydawnictw, księgarnie mają się całkiem dobrze, nie mówiąc o "pchlich targach", na których można wyhaczyć prawdziwe perły.
Sam - podejrzewam - korzystasz już tylko z e-booka?
Lubię Twoje rekomendacje, lecz widząc ilość i tempo z jaką pochłaniasz książki, miałbyś chyba cały pokój przemianowany na bibliotekę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mi się nasunęło, a konkretnie dwa pytanka:

Co sądzisz o kursach szybkiego czytania? Czy to ma ogólny sens? Bo co innego czytanie, a co innego rozumienie tego co się czyta. Rozumiem, że istnieją jakieś wytyczne przy szybkim czytaniu, które pozwalają nie tylko szybko kartkować?

Czy uważasz, że e-booki to przyszłość? Pytam całkiem serio, bo pomimo wszechobecnej cyfryzacji wszystkiego i narzekań wydawnictw, księgarnie mają się całkiem dobrze, nie mówiąc o "pchlich targach", na których można wyhaczyć prawdziwe perły.
Sam - podejrzewam - korzystasz już tylko z e-booka?
Lubię Twoje rekomendacje, lecz widząc ilość i tempo z jaką pochłaniasz książki, miałbyś chyba cały pokój przemianowany na bibliotekę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybkiego czytania to byl taki dowcip Woody Allena.
"Kursy szybkiego czytania to rewelacja. Przeszedlem jeden i przeczytalem cala "Wojne i pokoj" w godzine. To taka ksiazka o Rosji."

A serio - ma sens ale w specyficznych zastosowaniach. Sam sie nauczylem szybko czytac (odkrylem kolo, jak sie potem okazalo, bo te wszystkie sposoby na jakie wpadlem juz dawno byly stosowane). Jestem w stanie czytac z 200-300 stron na godzine i sporo z tego zostaje w glowie. Przydaje sie przy researchu - w godzine moge przeczytac gruba ksiazke i wtedy orientuje sie, ze np. w rodzialach I i VII jest sporo interesyjacych mnie informacji i moge je przeczytac - POWOLI.

Natomiast nigdy nie czytam w ten sposob dla przyjemnosci, bo to zadna przyjemnosc.

Wytyczne sa proste - im szybciej czytasz tym mniej tresci przysywajasz :)


Sam korzystam z ebookow glownie bo to po prostu wygodniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytam właściwą osobę, ale Smuggler zawsze był tym aktywnym w komentarzach pod różnymi artykułami - tak więc pytanie, kieruje właśnie do Ciebie. Sorry bo wydaje mi się, że jesteś nimi najbardziej zasypany. xP

Myślałem sobie ostatnio, jak można by było przywrócić gry, które jeszcze nie tak dawno dodawało się do czasopisma i wpadłem na taki pomysł. Biorąc pod uwagę fakt, że w tych czasach internet jest bardziej dostępny a gry częściej rozdawane za darmo, szczególnie Epic o to dba (zasilany m.in. przez Tencent), oraz zakładając, że nie bardzo Wam się widzi dodawać płyty (dodatkowe koszta) to pomyślałem o GOGu. 
Moglibyście nawiązać z nimi współpracę i w każdym, lub co którymś numerze, dodawalibyście kody do gier, właśnie na ich platformę - moglibyście się skupić na starszych, dobrych tytułach a nie patrzeć na nowsze (które są droższe). Zrobilibyście sobie wzajemną reklamę, więc korzyść byłaby obustronna, a myślę też łatwiej byłoby Wam nawiązać z nimi kontakt, zważywszy że to przecież polska platforma.
Raz dalibyście jakieś kody na gierki, raz kody rabatowe - myślałem też o grach, których nie można kupić na żadnej platformie i jedyne co pozostaje, to przeglądać aukcje w sieci... na których zazwyczaj są używane egzemplarze. Tylko tutaj już musielibyście dodać płytkę - albo mielibyście jakiś serwer, na którym trzymalibyście te gry. Logowałoby się na nim, podając kod z numeru magazynu i wtedy pobierało... ale nie wiem, czy nie taniej byłoby już dodać tę płytkę. xP 
Myślę, że byłoby to dla wielu atrakcyjnym bonusem dodawanym do magazynu - ja do dzisiaj trzymam wszystkie płyty z grami z CD Action... szkoda tylko, że w przypadku niektórych nowszych tytułów, mam problem, bo nie wpisałem kodu w tamtym czasie... a teraz Wasza strona z kodami już nie działa i nie mam jak zagrać w te gry. Czekałem z tym, bo nie miałem wcześniej odpowiedniego sprzętu. Niby do Was napisałem... ale póki co, nic mi nie odpisaliście - to wspominam tak przy okazji.

Podsumowując, uważam że z GOGiem jest to jakiś pomysł, albo skupić się na tytułach, których nie można kupić na żadnej platformie, tak więc też nikt w sieci nie rozda ich za darmo - chyba, że sami sobie je pobierzemy z "pewnych źródeł". 
Kiedyś ktoś właśnie chyba zapytał o gry w magazynie i nawet wypowiedziałeś się tam, że myślicie o tym jak to przywrócić - tak więc podsuwam swój pomysł. Oczywiście piszę to z perspektywy gracza, nie wiem na ile byłoby to dla Was opłacalne i możliwe, ale jak już wspomniałem wyżej, uważam że jest to jakiś pomysł. 

Tak więc jak Ty to widzisz, jest to dla Was osiągalne? 

PS. Gdybyście się skupili na tych grach, których nie można dostać na żadnej platformie i zazwyczaj są to starsze tytuły, to moglibyście też każdą taką gierkę przybliżyć graczom, poświęcając jej jedną stronę magazynu, jak robił to dawno temu magazyn "Gry Komputerowe" - mam przy sobie pierwszy numer z 2003 roku, pełną wersję gry jaką dodali to "Rage", taka chodzona bijatyka. ^_^
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, dawno  dawno temu byłem tu ostatni raz. Młodość nieco przeminęła, zostało na szczęscie parę rzeczy wartych usmiechu. Żeby nie marudzić, "dawniej to było"...

Gdybyś miał możliwość cofnąć się w czasie i spotkać siebie jako 20-latka. Czego bys mu / sobie życzył? Jakiej rady byś udzielił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam gazeta się trzyma? Dalej z uśmiechem chodzicie? 😜 Już nawet forum upadło, bo najnowsze wpisy z 2022 to można policzyć na jednej dłoni. Jedna z najbardziej chamskich gazet zniknęła z Polskiego rynku na dobre. Tak trzymać. A gazetkę można poczytać raz na 3 miesiące czekając przy kasie ^^ hehe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smugg ;) mam takie pytanie czy lubisz urządzać grilla?  Może masz jakieś wyjątkowe danie na tą okazję?
Bowiem w ostatni tydzień mój brat robił karkówkę i ta była taka twarda że nie dało się ją pokroić i trzeba było ją jeść rękoma tym samym mając całe dłonie tłuste że aż kufle z piwskiem miały wyślizgiwać z rąk.
Na szczęście nic się nie wylało czy potłukło ale ;) widok kufla opadającego z ręki mojego szwagra bezcenny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 05:23, GrzybekBezCzapki napisał:

Smuggler i reszta redakcji tu nie zagląda. Smuggler po za tym jest zajęty byciem ksenophobem. 

 

A nawet ksenomorfem.

W dniu 28.06.2023 o 04:45, GrzybekBezCzapki napisał:

Więc kiedy wrócą OBIECANE Pełniaki? 

 

Trzy dni po tym jak przestaniesz sie zachowywac jak rozkapryszony dzieciak, do ktorego nic nie dociera.

W dniu 28.06.2023 o 04:45, GrzybekBezCzapki napisał:

Więc kiedy wrócą OBIECANE Pełniaki? 

 

Trzy dni po tym jak przestaniesz sie zachowywac jak rozkapryszony dzieciak, do ktorego nic nie dociera.

W dniu 28.06.2023 o 04:45, GrzybekBezCzapki napisał:

Więc kiedy wrócą OBIECANE Pełniaki? 

 

Trzy dni po tym jak przestaniesz sie zachowywac jak rozkapryszony dzieciak, do ktorego nic nie dociera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smuggler!  Zwroce sie do Ciebie bo w innych wątkach nikt mi nie odpisuje. 

Poszukuje nr CD-Action w którym byla opisana gra Elite (1984) oraz tesktowka chyba o tytule Super Star Trek (1978) ze skokami w hypeprzesten i chyba 6 cioma zakonczeniami. Dosc trudna. Co do tytulu moge sie mylic. Te gry mogly byc opisane w osobnych numerach. Te gry byly opisywane chyba w dziale historia gier.  

Mógłbyś mi z tym pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Action przestalo byc przezemnie cenione gdy z pasji wpadli w amok cash-u . Ich recenzje i wydania nie sa juz tak porywajace i illadystyczne jak kiedys . teraz to zwykle teskty pisane z pomoca chatbota i tyle . szkoda bo czar i urok prysnol wiele lat temu , gdy czekalo sie caly dzien pod kioskiem ruchu na wydanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...