Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Fajna kapela, choc grali juz wtedy, gdy zaczynalem golic sie raz na tydzien smile_prosty.gif

nie zebym byl jakis nachalny, ale pojawila sie juz siwizna na twojej glowie ? Z cytatu idzie wywnioskowac ze jestes ustatkowany facet po 50 ;]

BTW - z czym kojarzy ci sie bycie dziadkiem ? I czy w ogole chcesz kiedykolwiek nim byc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś w wolnej chwili obejrzeć moje fotki? Co o nich sądzisz?

http://forum.cdaction.pl/blog/lukas699ck/i...showentry=17787

Totalna amatorszczyzna ale z góry dzięki za opinię :)

Sa dwie zasady wazne podczas focenia

1. Pomysl co chcesz przekazac/pokazac

2. Postaraj sie zrobic to inaczej niz inni.

Juz wiesz gdzie tkwi problem z twymi fotkami? Uniesc aparat w gore i pstryknac fajne chmurki kazdy potrafi. ALe gdybys poczekal na chwile, gdy np. promienie slonca takimi smugami przebijaja ie przez chmury, to juz by bylo COS. Szukaj nieogranych tematow i ujec...

No i SWIATLO. KRajobrazy sa plaskie, niebo jest szarobiale - a gdybys robil to np. o wschodzie slonca, wrazenie byloby zupelnie inne.

Krotko mowiac - na razie jestes na etapie pstrykow (nie doluj sie, wiekszosc przez to przechodzi), teraz zacznij robic fotografie. Powodzenia.

Czy do następnego Cd-Action będą dołączone zdjęcia twojego autorstwa?

Co miesiac sa...

Co sądzisz o filmach i grach z serii star wars ?

:starwars:

W pierszej serii nie bylo techniki ale bylo uczucie. W drugiej jest technika ale nie ma uczucia. Dlatego pierwsza trylogie fajnie sie oglada (nawet te wersje bez remasteringu), a w drugiej nuuuuda wieje, bo tricki sie szybko starzeja i za pare lat beda nas smieszyc, a fabula... coz... z calej drugiej trylogii uwazam za warte uwagi tylko Dartha Maula vs dwoch Jedi. Tak sami z Itrylogii jest kupa swietnych tematow muzycznych, z drugiej - "Duel of Fate". I wszystko.

Fajna kapela, choc grali juz wtedy, gdy zaczynalem golic sie raz na tydzien smile_prosty.gif

nie zebym byl jakis nachalny, ale pojawila sie juz siwizna na twojej glowie ? Z cytatu idzie wywnioskowac ze jestes ustatkowany facet po 50 ;]

Na glowie nie, ale na klacie i owszem :]. A do 50 to mi jeszcze "troche" brakuje. :]

BTW - z czym kojarzy ci sie bycie dziadkiem ?

Z Werthers Original :]

I czy w ogole chcesz kiedykolwiek nim byc ?

A czy to ode mnie zalezy? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wdałem się w dyskusje z moim kolegą na temat piractwa gier. On twierdził, że w piractwie nie ma nic złego i zasłaniał się, że przecież wszyscy ściągają muzykę i filmy z neta, więc dlaczego by nie gry. Muszę przyznać, że tu mnie zagiął bo nie wiedziałem co mu odpowiedzieć, lecz po chwili namysłu miałem ripostę.

Twórcy filmów i muzyki czerpią zyski z różnych źródeł - piosenkarze ciągną niezłą kasę z koncertów i sprzedawania swoich kawałków do stacji radiowych itp. Filmowcy największy utarg mają z kin i sprzedaży DVD a twórcy gier mają jedno jedyne źródło dochodu. No bo jak jeszcze mogą zarobić, jeśli nie liczymy sprzedaży (cyfrowej lub tradycyjnej) gier?

A teraz pytanie: jakie Ty masz zdanie (człowiek nie czuje kiedy rymuje :rolleyes:) na temat piratów, którzy ściągają filmy i muzykę z neta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SMG.

Jestem za tym, żeby nie było już przecieków na forum. Dlaczego ? - Dlatego, że, to strata czasu kiedyś przecieki były lepsze i duża część się w niej bawiła. Jak jest dzisiaj słabo... oczywiście, to nie ode mnie zależy czy będą przecieki czy nie. Dlatego proszę o zrobienie ankietki.

Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ty ktorego imienia sie nie wymawia :P

Zapytam jak byly amigowiec bylego amigowca- czy zdarza sie Tobie zatesknic za " starymi czasami", powiedziec w myslach " Aaa, kiedys to bylo fajnie"?

Chodzi mi o scene amigowa, bron boze nie mam na mysli legalnego wtedy piractwa, ale o sam klimat jaki towarzyszyl spotkaniom amigowcow- jak np. zarwane nocki przy grach, spotkania, badz monotonne zmienianie dyskietek w stacji :P

Wiadmomo ze wszystko sie kiedys konczy i nastaje nowa era, no ale czy nie warto czasem powspominac?

Oj, wiadomo ze tak. Czlowiek zawsze mile wspomina czas, gdy byl piekny, mlody i beztroski. :)

Jednakowoż jak na redaktora - amigowca, dziwnie cicho i bez echa przeszła tutaj 25 rocznica urodzin Amigi. W zasadzie większość portali to odtrąbiło, "Chip" np. dał stosownego artka w gazecie i emulator na DVD. Może warto by było zamieścić na Waszym coverze choćby to specjalnie na tę okazję wydane pismo: http://www.exec.pl/forum/posts/list/835.page by przybliżyć szerszej społeczności dawne i obecne losy tego wspaniałego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż jak na redaktora - amigowca, dziwnie cicho i bez echa przeszła tutaj 25 rocznica urodzin Amigi. W zasadzie większość portali to odtrąbiło, "Chip" np. dał stosownego artka w gazecie i emulator na DVD. Może warto by było zamieścić na Waszym coverze choćby to specjalnie na tę okazję wydane pismo: http://www.exec.pl/forum/posts/list/835.page by przybliżyć szerszej społeczności dawne i obecne losy tego wspaniałego komputera.

Redkator-amigowiec nie moze robic sobie z pisma prywatnego folwarku i pisac tylko o tym, co go kreci. Ale niewatpliwie do tematu "Amiga" jeszcze powrocimy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

1. Doświadczyłeś kiedyś świadomego snu?

Nie ale mialem pare fajnych snow erotycznych :laugh:

2. Odwiedzasz czasami thewitcher.com?

Rzadko ostatnio ale tak

3. W jakim mieście chciałbyś mieszkać?

We Wrocku...

w sumie emulgator na 30 urodziny "przyjaciolki" nie bylby zly...

Pomyslimy... :)

Problemem jest Kickstart, bo jego zamieszczenie byloby naruszeniem praw autorskich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W jakim mieście chciałbyś mieszkać?

We Wrocku...

Serio? Zaskoczyłeś mnie, spodziewałem się, że napiszesz Nowy Jork, L.A. czy Wenecja.

1. Przeczytałeś wszystkie książki Kinga?

2. Książki kupujesz czy wypożyczasz?

3. Oglądasz Californication?

4. Dużo czytasz. Czy próbowałeś swoich sił jako pisarz? Nie chodzi mi od razu o wysłanie książki do wydawnictwa, może publikujesz swoje dzieła na opowiadania.pl albo coś.

Edytowano przez korred02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę obecne prądy na gospodarce, handel waleniami może zmniejszyć się współmiernie do ilości szklanych kulek FA, czy wtedy podobnie jak ja, Smugglerze, zaczniesz kompletować czekoladowe łosie w celu znalezienia sensu życia i zaprzestania zjadania płatków śniadaniowych codziennie w środę, wtorek, a nawet 28 lipca ? Liczę na szybką odpowiedź, ponieważ znaczy ona dla mnie w tym przypadku stosunkowo wiele. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam do Ciebie takie pytanko: który z tych aparatów uważasz za lepszy: testowany w numerze Benq W1220 czy ten Panasonic Lumix F2

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=apa...9&add1=1084

Zastanawiałem się nad kupnem owego Benq, ale zainteresowało mnie w Panasonicu:

-konstrukcja obiektywu: LEICA DC VARIO

-migawka: 8s - 1/2000s

w trybie Gwieździstego nieba: 15, 30 lub 60 s

oraz więcej opcji dla zdjęć seryjnych, nie widzę natomiast tam opcji manualnych (dla Benq są:Auto, Programowa AE - P, Preselekcja czasu - S, Preselekcja przysłony - A, Nastawy ręczne - M)

Czy ten tryb Gwieździstego Nieba to dobra rzecz, czy zbędny bajer?

Dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Zaskoczyłeś mnie, spodziewałem się, że napiszesz Nowy Jork, L.A. czy Wenecja.

Ja jestem jak drzewo - lubie tam byc, gdzie zapuszcze korzenie. Chetnie jezdze w swiat ale jeszcze chetniej wracam. :)

1. Przeczytałeś wszystkie książki Kinga?

Te, ktore wyszly w Polsce, tak.

2. Książki kupujesz czy wypożyczasz?

Jedno i drugie.

3. Oglądasz Californication?

Jakos mnie nie kreci, choc probowalem.

4. Dużo czytasz. Czy próbowałeś swoich sił jako pisarz? Nie chodzi mi od razu o wysłanie książki do wydawnictwa, może publikujesz swoje dzieła na opowiadania.pl albo coś.

Zyje z pisania. To mi wystarczy. Przeczytalem wystarczajaco duzo kiepskich ksiazek, po co swiatu jeszcze jedna. :) Pisac jak Sapkowski czy King nie potrafie, a pisac byle jak - nie chce.

Dlaczego przez ostatnie tygodnie odpowiadasz na posty innych ciągle mówiąc veyrone i veyrone??

Bo maserati juz mam.

Witam :)

Mam do Ciebie takie pytanko: który z tych aparatów uważasz za lepszy: testowany w numerze Benq W1220 czy ten Panasonic Lumix F2

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=apa...9&add1=1084

Zastanawiałem się nad kupnem owego Benq, ale zainteresowało mnie w Panasonicu:

-konstrukcja obiektywu: LEICA DC VARIO

-migawka: 8s - 1/2000s

w trybie Gwieździstego nieba: 15, 30 lub 60 s

oraz więcej opcji dla zdjęć seryjnych, nie widzę natomiast tam opcji manualnych (dla Benq są:Auto, Programowa AE - P, Preselekcja czasu - S, Preselekcja przysłony - A, Nastawy ręczne - M)

Czy ten tryb Gwieździstego Nieba to dobra rzecz, czy zbędny bajer?

Dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam.

Wszekie tryby tematyczne sa o kant posladka potluc... Popatrz sobie - ktory ma mniej mpix, mniejszy zoom, a wieksza matryce - ten lepszy. No i tryby manualne musza byc.

Chyba, ze szukasz "idiotenkamera".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielki Smuggie

Na pewnym forum (nie napiszę bo to by reklama była) napisałeś, że cytuję

"A z innej beczulki to zestaw w CDA 08/2010 powienien sie wam sposobac, choc i tak nie dorowna temu z 09/10. ;]"

Co miałeś wtedy na myśli?

Teraz juz nic, bo oba zestawy i tak sie zmienily...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie

Nastawy ekspozycji: auto, program AE, programy tematyczne: 8 trybów (Zmierzch, Portret o zmierzchu, Zmierzch z użyciem statywu, Pod światło, Portret pod światło, Pejzaż, Makro, Portret)

Źródło: http://www.e-cyfrowe.pl/sony-cybershot-dsc...ny-p-16105.html

Co to jest ten program AE?

W Necie znalazłem mało informacji (Zestaw ustawień kamery wideo dostosowujący jej parametry (prędkość migawki, przysłonę, balans bieli, ostrość))

To wystarczy, czy lepiej manual?

Edytowano przez morelowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo mpix, za mala matryca.

Poczytaj wstep do megatestu aparatow w najnowszym CDA, tam opisalem na co patrzec.

14 mpix dla kompaktu to juz zdecydowanie za duzo.

Tak naprawde to kiedys robili kompakty 4-5 mpix i one w pelni wystarczaly, gdyz za ich pomoca dlao sie zrobic dobre zdjecie wielkosci zeszytu (A-4) a watpie zebys potrzebowal wiekszych. 14 mpix W TEORII pozwalaloby zrobic odbitke wielkosci bloku rysunkowego i wieksza. To jakbys chcial kupic samochod do jazdy po miescie, ktory rozwija do 350 km/h.

I po co, skoro tyle nie wyciagniesz w drodze do pracy/sklepu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...