Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Hej Smuggler.

Nie raz pisałeś, czy na forum czy na łamach pisma, że interesujesz się fotografią. Staję oto przed wyborem czegoś do robienia zdjęć. Brat zakupił Sony SLT-A58 czyli popularną Alfę. Robiłem nią parę razy zdjęcia i zadziwiło mnie jak łatwo, prosto i przyjemnie można robić dobrej jakości foty w kiepskim nawet oświetleniu. Drugim aparatem który tłucze mi się po głowie to EOS 1200D, z tym że nie miałem do czynienia z tym modelem. Aparat Canona posiadam, ale jest to stary S3 IS, więc porównania nie ma żadnego. Na papierze (porównanie suchych danych) Sony wygrywa, ale wiem że to tak nie działa. Moja Pani pytała w sklepie, to sprzedawca powiedział jej, że Sony kręci lepsze filmy, ale fotki są bardziej portretowe. Canon natomiast kręci gorsze filmy, ale zdjęcia wychodzą lepsze. Nie ukrywam, możliwość kręcenia filmów w dobrej jakości byłaby wielkim plusem. Aparatu będziemy używać do dokumentowania życia rodzinnego (zdjęcia dzieciaków, dokumentacja wakacji czy innych wypraw), na pewno będziemy fotografować konstrukcje z LEGO, które Młody wypuszcza w ilościach hurtowych. W dodatku nie długo urodzi nam się córa, więc pewnie będzie "modelką" do zdjęć. Istotne też jest, żeby aparat miał w miarę proste menu (o ile można tak mówić w przypadku aparatu). O ile ja sobie poradzę bez problemu, o tyle moja kobieta niekoniecznie. To chyba wszystko. Jeżeli masz jeszcze jakąś propozycję na aparat "entry level" to chętnie wysłucham.

Z góry dzięki.

PS. mam świadomość że A58 nie jest tak do końca lustrzanką

PPS. nie jestę fotografę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, ze nie wolno, tylko to tak jakbys na samochod mowil "traktor". To nie to samo. Sprawdz definicje gazety i zobacz czy pasuje do CDA. Mnie to po prostu irytuje, ze ludzie uzywaja blednie slow. Tak samo sie wkurzam na "bynajmniej dla mnie" itd.

Swoją drogą nie wiem czy ktoś kiedyś Ci o tym wspomniał, ale w jednym wydaniu AR (nie pamiętam którym, ale sprzed 10-15 lat może będzie wink_prosty.gif) sam nazwałeś CD-Action gazetą.

Wiem. Co nie zmienia faktu, ze potem uznalem, ze nie ma sensu uczyc ludzi niepoprawnej terminologii.

Dokładnego cytatu oczywiście sobie nie przypomnę, ale Twoja wypowiedź skierowana do czytelnika CDA szła mniej więcej tak:"a jak się nazywa gazeta, którą właśnie czytasz/trzymasz w ręku?". Wiem, że ludzką rzeczą jest popełniać błędy, ale zawsze przywołuję to z pamięci, gdy komuś zwracasz uwagę za nazwanie CDA "gazetą" i uśmiecham się pod nosem wink_prosty.gif

Nigdy nie twierdzilem, ze jestem bezbledny. Ale uczyc sie na swoich bledach nalezy.

PS widziałeś nowe Star Warsy? Jeśli tak, jak odczucia?

Zajrzyj na moj fp, tam sa wrazenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stingray

Nie ma prostej rady. Tak naprawde to idz do sklepu i pomacaj oba. Ten, ktory ci bardziej bedzie sie podobal "ogolnie" - ten bedzie lepszy. Ja tez poszedlem kupic co innego a wrocilem z czym innym, bo ten teoretycznie lepszy jakos po prostu mi nie lezal w rece, cos w nim bylo "niehalo" choc na papierze byl lepszy od konkurenta. Wzialem ten drugi, teoretycznie gorszy, i nie zaluje.

Jak twoi znajomi maja Canony - wez Canona, jak Sony - wez Sony, bo zawsze bedzie mozna np. jakiesz szkielko sobie pozyczyc, poradzic sie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś kiedyś/lubisz zespół Tool?

Sluchalem i lubie, nie jestem moze jakim wielkim fanem ale slucham z przyjemnoscia.

Kogo ty chcesz podpuscic? chytry.gif

Sugerujesz, że próbowałem podpuścić kogokolwiek tym niewinnym pytaniem? diabelek.gif

Zaprzeczysz, ze probowales?jezyk2.GIF

Ale ciezko bylo byc na scenie amigowej i nie znac FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowny redaktorze panie Smuggler mam takie pytanie czy będzie z okazji występu reprezentacji Polski w piłce nożnej na Euro we Francji jakiś tipsomaniak albo inny gadżet albo jakaś pełna wersja gry o piłce nożnej albo felieton redakcji o tym wielkim wydarzeniu sportowym? Pozdrawiam jestem wielkim fanem kącika AR w Cd-Action i czytam wasze czasopismo od 1998 roku.

Edytowano przez piotrzietara
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzisz o polskiej ekranizacji "Mistrza i Małgorzaty" z 1988 roku?

Nie zachwycila mnie

2. Pracowałeś kiedyś za granicą?

Nie.

3. Na jakich kontynentach jeszcze nie byłeś?

Antarktyda, Ameryka Poludniowa, Australia

4. Interesujesz się piłką ręczną, siatkówką?

Nie bardzo. Kiepski ze mnie kibic.

5. Masz nadwagę, jeśli tak to ile?

Nie zdradzam zadnych danych umozliwiajacych identyfikacje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś wydaniu AR napisałeś, że grając na PC używasz wygodnego fotela, z różnymi zagłębieniami i tym podobnymi. Jaki to fotel? Sam chciałbym sobie sprawić coś podobnego.

Juz go nie mam - mial 1001 bajerow i jeden plastikowy dynks w kluczowym miejscu, ktorego oczywiscie nie da sie wymienic/naprawic itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarza ci się popadać w szaleństwo (zwane potocznie hype train) gdy zostaje zapowiedziana jakaś gra, o której marzyłeś od dawna ? Czy jesteś podatny na wpływy innych osób ? Nie mam tu na myśli żadnych manipulacji, bardziej czy ulegasz opiniom innych ludzi ? Jeśli wszyscy wokół ciebie trąbią, że gra X to chłam, film Y jest beznadziejny a książka Z to świetne lekarstwo na bezsenność, posłuchasz ich ? Czy też po prostu samemu się o tym przekonasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...