Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MQc

Pytania do Qn`ika

Polecane posty

Wydaje mi sie ze jestes "najmilszym" recenzentem. Zawsze spokojnie i uprzejmie odpowiadasz na pytania nawet jak sa z kategori "tych glupich" a inni nie zawsze :P

E tam, wszyscy u nas są "mili". :)

Qn'ik czy twój mail( qn'ik[wiadomoco]poczta.fm) dalej działa? Bym tego nie pisał, gdyby można było wysłać PW, ale chyba jest zablokowana ta możliwość. :/

Zablokowałem? Możliwe, choć nie pamiętam. Rzeczywiście wolę jednak komunikację przez mail - albo na qnik poczta.fm albo qnik cdaction.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z redakcji jesteś najmilszy, ale i tak jak pewnie ktoś cię wnerwi potrafisz pokazać pazur. Cóż może sie myle

Może umiesz pisać, ale o przecinkach nie pamiętasz... :P

A teraz już zupełnie poważnie:

Jaki jest Twój stosunek do piszących 'bezogonkowo' lub 'bezprzecinkowo'?

U jednych wywołuje to atak białej gorączki z wścieklizną i AIDS włącznie, a niektórym to najzwyczajniej w świecie po prostu wisi... :unsure:

PS. Korzystając z okazji chciałem się pochwalić, że dziś z Informatyki w moim kochanym gimnazjum dostałem 6, gdyż jako jedyny (!) w klasie potrafiłem złożyć kompa w logiczną (i działającą) całość... A podobnież dzisiejsza młodzież jest na co dzień ostukana w sprawach z kompem związanych... :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales:

Poza tym: Click jest teraz także magazynem o grach konsolowych, o których w CDA można póki co przeczytać stosunkowo niewiele.

Czy tak Ci sie tylko powiedzialo, czy to "poki co" jest bardziej znaczace?

Moze malo istotne, ale nie wyobrazam sobie zeby CDA przerzucilo sie na konsole...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z redakcji jesteś najmilszy, ale i tak jak pewnie ktoś cię wnerwi potrafisz pokazać pazur. Cóż może sie myle

Żeby to tylko pazur! ;)

Jaki jest Twój stosunek do piszących 'bezogonkowo' lub 'bezprzecinkowo'?

U jednych wywołuje to atak białej gorączki z wścieklizną i AIDS włącznie, a niektórym to najzwyczajniej w świecie po prostu wisi... :unsure:

Nie morduje za brak polskich ogonków, zwłaszcza w internecie (ze względu na różne kodowania używanie polfontów często sprawia, że tekst jest mniej czytelny niż bez nich). Brak czy źle używana interpunkcja jednak mnie irytuje, gdyż wpływa na czytelność tekstu.

Oczywiście mówię tu o forach, czatach itp. W tekstach do CDA nie toleruję żadnych błędów. :)

Czy tak Ci sie tylko powiedzialo, czy to "poki co" jest bardziej znaczace?

Moze malo istotne, ale nie wyobrazam sobie zeby CDA przerzucilo sie na konsole...

Na pewno się nie "przerzuci". Ale jako że na konsolach wychodzi obecnie masa naprawdę wspaniałych gier, które później mogą trafić na PC, pewnie coraz częściej będziemy im poświęcać miejsce w piśmie (vide Fable 2 w aktualnym numerze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się nie "przerzuci". Ale jako że na konsolach wychodzi obecnie masa naprawdę wspaniałych gier, które później mogą trafić na PC, pewnie coraz częściej będziemy im poświęcać miejsce w piśmie (vide Fable 2 w aktualnym numerze).

Czepie sie tego tematu troszke: czy po prostu bedzie to zwiekszenie ilosci tekstow takich jak ten o Fable 2 czy GTA IV (tzn i tak praktycznie wiadomo ze bedzie na PC, a gra jest swietna/b. znana wiec piszemy) czy moze tez pojawia sie recenzje konsolowych exclusive'ow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czyta twój nick xP

Ko'nik? ;P

Nie czyta się, tak jest najlepiej. :)

Czepie sie tego tematu troszke: czy po prostu bedzie to zwiekszenie ilosci tekstow takich jak ten o Fable 2 czy GTA IV (tzn i tak praktycznie wiadomo ze bedzie na PC, a gra jest swietna/b. znana wiec piszemy) czy moze tez pojawia sie recenzje konsolowych exclusive'ow?

A czym był GTA IV i jest Fable 2, jeśli nie konsolowymi exclusive'ami? :) Ale rozumiem, o co Ci chodzi: na razie nie planujemy zamieszczania recenzji np. Legend of Zelda w dziale innym niż ten przeznaczony na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaje mi się, że większość czytelników CDA nie gra na konsoli (bo skoro jest konsola to po co grać na kompie?)...

Ja konsoli nie mam i (wg mnie) teksty o konsolowych grach po prostu niepotrzebnie zajmują miejsce, niemniej jednak wardo wspomnieć i hitach, które mają szansę wyjść również na PC. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaje mi się, że większość czytelników CDA nie gra na konsoli (bo skoro jest konsola to po co grać na kompie?)...

Masz bardzo staroszkolne podejście. Konsola to nie alternatywa czy konkurencja dla PC, ale doskonałe uzupełnienie. Ja na padzie raczej nigdy się nie nauczę grać w FPS-y, strategie również się do tego nie nadają (cokolwiek by niektórzy producenci nie chcieli nam wmawiać). Poza tym PC to świetna maszyna do modingu, tworzenia dodatków itp.

Ale gdy chcę pograć w Virtua Fightera, nie sięgam do gry sprzed 11 lat (VF2), tylko włączam konsolę i cieszę się najnowszą częścią. Konsole nie są wcale tak drogie, żeby sobie na nie nie móc pozwolić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gracze podobni do mnie (wiek szkolny, 15 lat) często nie dysponują takimi funduszami. A nieporównywalnie łatwiej jest przekonać rodziców do kupna kompa niż konsoli ("potrzebuje go do nauki" ;) itp.)...

I jeszcze powrócę do tematu wcześniejszego:

Nie morduje za brak polskich ogonków, zwłaszcza w internecie (ze względu na różne kodowania używanie polfontów często sprawia, że tekst jest mniej czytelny niż bez nich). Brak czy źle używana interpunkcja jednak mnie irytuje, gdyż wpływa na czytelność tekstu.

Oczywiście mówię tu o forach, czatach itp. W tekstach do CDA nie toleruję żadnych błędów. :)

Chodziło mi o teksty pisane "byle jak", od których net kipi na wszystkie strony.

Czarę goryczy przelał tekst jednego z graczy w pewnej on-linowej gierce (styl itp. bez zmian):

"witam was moi koledzy

jako zalorzyciel powinienem byc naj aktywniejszy ale jestem w 3 klasie tech i mam troche hu**wy plan i puznow wracam na chate a w dodatku dojezdzam do szkoly jakies 20km i wogule i jak mam wiecej czasu to staram sie cos porobic kolo plemienia ale te czasami mi sie niechce ale licze ze wy nawet jesli ja bede raz na dwa dni aktywny dacie rade prowadzic plemie bo nie ja tworze plemie wy je tworzycie a ja tylko daje prawa i na nic wiecej niemam wplywu prucz zmuszenia innych do aktywnosci pozatym jest jeszcze kilku adminow w plemieniu do nich tez mozecie pisac jak macie problem lub takie tam ruzne

i pamietajcie ze nie w liczbie czlonkow moc leczz w naszym zgraniu i licze ze ci co nie zaladaj wogule na forum zaczna zagladac chociaz troche i zacznbiemy tworzyc zgrana paczke

i powtarzam wielkimi literami

NIEPISZCIE ZE WOJSKO IDZIE DLUGO I ZE NIEMA SENSU WYSYLAC NAWET JESLI DOJDZIE PUZNO MOZE POMUC WASZEMU KOLEDZE SIE OBRONIC A W ROGPWI UDOWODNIMY ZE CZAS I ODLEGLOS NIEMA ZNACZENIA A ZNACZENIE MA DLA NAS SENS POMOCY KOLEDZE!!!!!!!!!!!!"

Za coś takiego powinni banować... :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gracze podobni do mnie (wiek szkolny, 15 lat) często nie dysponują takimi funduszami. A nieporównywalnie łatwiej jest przekonać rodziców do kupna kompa niż konsoli ("potrzebuje go do nauki" ;) itp.)...

No to niestety prawda - choć konsola kosztuje mniej niż dobra karta graficzna, to do tej drugiej łatwiej przekonać rodziców, że potrzebna jest do nauki. :) Ale chyba najlepsza metoda na przekonanie rodziców do kupna konsoli, to zarażenie ich grami.

Chodziło mi o teksty pisane "byle jak", od których net kipi na wszystkie strony.

Czarę goryczy przelał tekst jednego z graczy w pewnej on-linowej gierce (styl itp. bez zmian):

Normalka - jeśli jednak ktoś pisze do mnie coś takiego, musi się liczyć z tym, że przestanę czytać po pierwszym zdaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gracze podobni do mnie (wiek szkolny, 15 lat) często nie dysponują takimi funduszami. A nieporównywalnie łatwiej jest przekonać rodziców do kupna kompa niż konsoli ("potrzebuje go do nauki" ;) itp.)...

No to niestety prawda - choć konsola kosztuje mniej niż dobra karta graficzna, to do tej drugiej łatwiej przekonać rodziców, że potrzebna jest do nauki. :) Ale chyba najlepsza metoda na przekonanie rodziców do kupna konsoli, to zarażenie ich grami.

Najlepsza z pewnością, ale tak samo łatwa jak wynalezienie perpetuum mobile. Moi rodzice są nieprzekonywalni. Wszystkie strategie są dla nich za trudne, na RPG nie mają czasu (jeden raz moja mama pochwaliła grafikę w którymś z "Gothiców", poza tym zachowuje wyniosłe milczenie :lol: ). Chociaż pamiętam jak mój tata zagrywał się w "Kurkę wodną" i "Fifa" ileś tam. Może to jest rozwiązaniem? Przez gry nie wymagające zbyt wiele czasu, casuale innymi słowy, powoli wciągać ich w nasz świat? No to za 20 parę lat zagram z nimi partyjkę "Heroes VII" ;)

PS Ja jednak jako zagorzały strateg i erpegowiec pozostaję przy starym PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarazić rodziców grami? Chyba nie miałeś rodziców...

A jeśli Ci się udało, to gratuluję rodzicieli - moi uważają gry za największe możliwe zło (wypominają mi, że NON STOP gram - tutaj non stop znaczy godzinkę-dwie dziennie). Mama nawet nie wie jak kompa włączyć, tata choć ma (i używa) w pracy, to do mychy podchodzi jak do jeża...

Z jego przygodami wiąże się również ciekawa anegdota:

Pewnego razu gdy miał więcej czasu niż zwykle (złamał nogę), postanowił opalić blaszaka i z własnej woli (nieświadomości?) włączył sobie GTA: San Andreas... Potem opowiada mi, że leciał jakiś filmik (intro) po którym wylądował w skórze CJ'a.

Klik LPM - a tam gostek - lewy prosty, shift - gość podskakuje, więc podszedł do jakiegoś przechodnia (Ballas) i próbuje go na śmierć zaklikać, a ty nagle gangsta wyciąga gnata i zaczyna strzelać. Ojciec ze strachu kopnął w Power i przygoda się skończyła. Przez tydzień dochodził do siebie.

No i jak tu ludzi z takim podejściem czymkolwiek zarazić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qn'ik wyślesz mi swoją tapetę pulpitu na meil mac.abra@pino.pl ? bardzo cię proszę xD

Przepraszam, że zapytam... Po co?!

Najlepsza z pewnością, ale tak samo łatwa jak wynalezienie perpetuum mobile. Moi rodzice są nieprzekonywalni. Wszystkie strategie są dla nich za trudne, na RPG nie mają czasu (jeden raz moja mama pochwaliła grafikę w którymś z "Gothiców", poza tym zachowuje wyniosłe milczenie :lol: ). Chociaż pamiętam jak mój tata zagrywał się w "Kurkę wodną" i "Fifa" ileś tam.

Może więc zaprowadź ojca do jakiegoś Media Marktu i pokaż mu FIFA 09 na Xboksie? Zapewniam - to dobry argument. :)

Zarazić rodziców grami? Chyba nie miałeś rodziców...

Hmm, ciekawa teza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza z pewnością, ale tak samo łatwa jak wynalezienie perpetuum mobile. Moi rodzice są nieprzekonywalni. Wszystkie strategie są dla nich za trudne, na RPG nie mają czasu (jeden raz moja mama pochwaliła grafikę w którymś z "Gothiców", poza tym zachowuje wyniosłe milczenie :lol: ). Chociaż pamiętam jak mój tata zagrywał się w "Kurkę wodną" i "Fifa" ileś tam.

Może więc zaprowadź ojca do jakiegoś Media Marktu i pokaż mu FIFA 09 na Xboksie? Zapewniam - to dobry argument. :)

Próbowałem metody na nowy telewizor. "Tato, ale jak już mamy ten telewizor Full HD to może byśmy kupili konsolę, która spełnia wszystkie jego możliwości?" Nie poskutkowało. ;)

Twoja propozycja nie jest zła, ale musiałbym prędzej pokazać mu coś czego nie ma na PC. Argument, że na konsoli gra jest ładniejsza, nie przejdzie. <_< Znasz jakiś konsolowy exclusive (najlepiej mało brutalny, by zachęcić i mamę), który można pokazać na zachętę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem metody na nowy telewizor. "Tato, ale jak już mamy ten telewizor Full HD to może byśmy kupili konsolę, która spełnia wszystkie jego możliwości?" Nie poskutkowało. ;)

Twoja propozycja nie jest zła, ale musiałbym prędzej pokazać mu coś czego nie ma na PC. Argument, że na konsoli gra jest ładniejsza, nie przejdzie. <_< Znasz jakiś konsolowy exclusive (najlepiej mało brutalny, by zachęcić i mamę), który można pokazać na zachętę?

Tata jest gadżeciarzem (jeśli nie, to po co w ogóle kupował FullHD?!) i jest przeciwny konsoli? A jeśli myślisz, że różnica między FIFA 09 PC a next-gen polega tylko na grafice, to sam ją powinieneś wcześniej zobaczyć. To ZUPEŁNIE różne gry, poza tytułem niemające ze sobą prawie nic wspólnego.

Koniku, powiem dlaczego, ponieważ jestes moim ulubiencem i chciałbym zobaczyc jaki styl tapetowany preferujesz, bardzo cie prosze :)

Nie przepadam za tapetami. W domu mam ściany pomalowane farbą, a te na twarzach kobiet mnie odstręczają. ;)

A tak serio - sorry, ale wysłanie tapety to jak podzielenie się częścią duszy. Czy jakoś tak. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem metody na nowy telewizor. "Tato, ale jak już mamy ten telewizor Full HD to może byśmy kupili konsolę, która spełnia wszystkie jego możliwości?" Nie poskutkowało. ;)

Twoja propozycja nie jest zła, ale musiałbym prędzej pokazać mu coś czego nie ma na PC. Argument, że na konsoli gra jest ładniejsza, nie przejdzie. <_< Znasz jakiś konsolowy exclusive (najlepiej mało brutalny, by zachęcić i mamę), który można pokazać na zachętę?

Tata jest gadżeciarzem (jeśli nie, to po co w ogóle kupował FullHD?!) i jest przeciwny konsoli? A jeśli myślisz, że różnica między FIFA 09 PC a next-gen polega tylko na grafice, to sam ją powinieneś wcześniej zobaczyć. To ZUPEŁNIE różne gry, poza tytułem niemające ze sobą prawie nic wspólnego.

Na telewizory była promocja :P Postaram się wykorzystać Twe rady z okazji zbliżających się świąt. ;)

I małe pytanie: Będzie w przyszłym numerze tekst o "Beyond good & evil" w "Grach wiecznie żywych"? No bo nie będę ukrywał, że jej brak w Tips100maniaku to duże przeoczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telewizory była promocja :P Postaram się wykorzystać Twe rady z okazji zbliżających się świąt. ;)

To tak jak promocja z czasów Euro, że jeśli wygramy kiedyś z Niemcami to zwrócą kasę...

Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w tapecie. Mam ustawioną taką kostuchę co to kiedyś w bonusie była i mogę się tą informacją dzielić, więc nie widzę powodu, dla którego tapeta jest rzeczą osobistą...

Swoją drogą sława sławą, a to już jest w pewien sposób wkraczanie w prywatność. Jeżeli masz duszę paparazzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I małe pytanie: Będzie w przyszłym numerze tekst o "Beyond good & evil" w "Grach wiecznie żywych"? No bo nie będę ukrywał, że jej brak w Tips100maniaku to duże przeoczenie.

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. :)

Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w tapecie. Mam ustawioną taką kostuchę co to kiedyś w bonusie była i mogę się tą informacją dzielić, więc nie widzę powodu, dla którego tapeta jest rzeczą osobistą...

Czy ostatnio pojawiła się nowa profesja - łowcy tapet? :) OK, więc zdradzę mój najskrytszy sekret. Nowe tapety pozyskuję najczęściej albo ze zdjęć, które kiedyś gdzieś zrobiłem, albo wpisując w Guglu "1440 x 900" i stukając Enter. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...