Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Milven

Problem z Liveboksem i serwerem DNS

Polecane posty

WItajcie.

Od kilku dni, gdy tylko uśpię i wzbudzę komputer, po wzbudzeniu nie ma połączenia z internetem, diagnostyka Windows oświadcza mi, że serwer DNS nie odpowiada, nie mogę wbić wtedy na panel kontrolny Liveboksa (192.168.1.1.).

Resetuję zasilaniem (wyciagam wtyczkę zasilania na 3 sek.), i wtedy śmiga.

W czym szukać przyczyny i rozwiązania? WIrus? Czym to sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych urządzeń, no, chyba, że liczyć dekoder od OrangeTV, który musi być podłączony do LB. Z nim jednak nic się nie dzieję. Dodam jeszcze, ze najczęściej mimo niemożności połączenia się z Netem diodki mrygają właściwie (tj. jakby internet był)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w menedżerze urządzeń, gdy wciskam "odinstaluj sterowniki" wyświetla się monit o treści "czy na pewno chcesz odinstalować urządzenie?" i checkbox poniżej na odinstalowanie sterowników. Czy w takim wypadku mam to zignorować wcisnąć tak, czy może ręcznie wyrzucić do Kosza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, mój ojciec dzisiaj odnalazł takie coś: problemy.png

Pomóżcie.

Aha, jeszcze coś: po Googlaniu dowiedziałem się, że winny może być McAfee, ojciec kiedyś zainstalował bez mojej wiedzy McAfee Security Scan Plus, czy to może być dobry trop?

Hmm, znalazłem też inne sposoby: wyłączenie IPv6 oraz wpisanie w wierszu poleceń "netsh winsock reset". Co o tym sądzicie?

PS. Nie wiem, czy wspominałem: karta sieciowa to Realtek PCIe GBE Family Controller. Oprócz niej,w Menedżerze urządzeń pojawia sie avast! Firewall NDIS Filter Miniport, który "ma problemy" (żółty trójkąt ostrzegawczy z wykrzyknikiem):

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

I jeszcze ipconfig /all:

problem3.png

PS2: Po czym poznać, że są filtrowane adresy MAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na tydzień (i to min.). Czy moglibyście pomóc przez ten czas?

PS. Zauważyłem, ze gdy ze dwa dni temu może usypiałem i budziłem komputer, internet działał bez zarzutu. Po dzisiejszych burzach muszę już wyłaczać zasilanie... za każdym razem :/

Czy problem może leżeć po stronie tepsy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...