Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Bart950

Wybór czytnika ebooków.

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem czytnika ebooków, jednak nie mogę się na nic zdecydować i mam nadzieję, że będziecie w stanie pomoć mi dokonać wyboru.

Czytam dużo książek po angielsku (belerystyka) i wiem, iż w tych zastosowaniach bezkonkurencyjny będzie czytnik o przekątnej 6". Tutaj waham się pomiędzy Kindle Paperwhite:

http://www.amazon.co...f=famstripe_kp3

a Pocketbook 623 Touch Lux Black:

http://www.komputron..._e_bookow_.html

Oba mają świetne opinie, a redaktor Spider's Web wskazuje na lekką wyższość Pocketbook'a:

http://www.spiderswe...-touch-lux.html

Jednakże niejednokrotnie potrzebuje anglojęzycznych książek specjalistycznych z zakresu informatyki i pomyślałem o ich czytaniu na czytniku. Jednak mam pewne obawy, czy czytanie ich na czytniku 6" może być komfortowe. Myślałem również nad czytnikiem 9.7" :

http://www.komputron...oducts=1&ot=180

Jednak, taki czytnik waży już ponad 500 gram i czytanie na nim może być nie do końca komfortowe. Poza tym niektóre z tych publikacji posiadają kolorowe ilustracje pokazujące efeky pracy. Nie wiem, czy na ekranie e-ink ich czarno-białe odpowiedniki bedą wyrazne i czytelne? Macie może jakieś doświadczenia z wyświetlaniem ilustracji na e-ink?

Moim głównym zródłem książek anglojęzycznych będzie Amazon +ebooki z polskich księgarni.

Podsumowując, jak uważacie: 6" i dać sobie spokój ze specjalistycznymi publikacjami i po prostu kupować je w tradycyjnej, papierowej formie, czy może zaryzykować ten 9.7" ? Jeśli już 6" to lepiej postawić na Kindle, czy może na Pocketbook?

Z góry dzięki za wszelką pomoc, opinie i sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Ja właśnie zamówiłem Nooka za całe 29 funtów:

http://direct.asda.com/NOOK%C2%AE-Simple-Touch-eReader/000553980,default,pd.html

Jest o tyle fajny, że można bardzo łatwo odblokować tu zwykłego Androida 2.1. Więc mamy aplikacji do czytania do wyboru do koloru. Ponad to można użyć bardzo fajnej modyfikacji Norefresh co ułatwia bardzo czytanie PDF`ów czy korzystanie z Opery.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Cudów nie ma, ghostingu nie da się w s 100% uniknąć. Jednak jest to chyba najlepsze opcja do czytania PDF`ów na 6 calowym einku.

Swoje spostrzeżenia mogę opisać gdzieś dopiero za tydzień, jak dostanę czytnik.

Na pewno 10 cali jest o tyle fajne, że a4 przeglądasz praktycznie bez powiększania.

Jak masz większy budżet a jednak chcesz mniejszy ekran to rozważ jeszcze Kobo Aura HD.

Link to comment
Share on other sites

Mam onyxa m92 i muszę powiedzieć, że zastanawiam się nad dokupieniem czegoś 6 calowego. Po prostu 10 cali to sprzęt w pełni dowowy - wygodny jak możesz go położyć na stole, ale trzymanie dłużej w rękach, czy zabieranie go gdzieś jest dość niewygodne. Z drugiej strony taki rozmiar zapewnia wygodne czytanie pdf-ów.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...