Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kapi232xd

[Problem] Uzycie procesora caly czas 100 % ?

Polecane posty

Witam . Mam problem , gdyż swiezo po formacie mam caly czas uzycie procesora 100 % nawet nie wiem czemu nie mam nic co mialo by tak duzo zrec gry mi wszystkie tnie itd . nawed sie nie da na internecie normalnie siedziec -.- tak jak np przed tym w cs mialem 200 fps + teraz mam ledwo 50 -.- moj sprzet :

Procesor - Intel Celeron 2.80 Ghz

Karta Graficzna : nVidia GeForce Fx5500 256 mb 128 bit

Ram - 1500 Mb / 1.5 Gb

Dysk - 80 Gb jakis

Wiec dlaczego tak sie dzieje ? to sie stalo z dnia na dzien -.- ale no kurcze zeby tak sie dzialo swierzo po resecie ? wezcie pomozcie plx ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem zw , skanowalem i nic nie znalazlo -.- chyba nie wierzysz w tego kompa ;d jakby chodzil normalnie bym ci ss'a zrobil , format byl zrobiony i wszystkie sterowniki zostaly zainstalowane

http://imageshack.us...ebenchmark.png/

http://imageshack.us...tunehealth.png/

_________________________________________________________________________________________

narazie ide spac piszcie swoje odp pod tematem jutro przeczytam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są realokowane sektory - to za dobrze nie wróży(chociaż jak na swój wiek i tak nie jest źle). Sprawdź w jakim trybie pracuje dysk. W tym celu: Mój komputer>PPM>Właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń>kontrolery ide/ata. Następnie w właściwościach sprawdzasz tryb w jakim pracuje dysk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pracuje w trybie PIO (a miałem taką "nadzieję"), chociaż... niby transfer w trybie DMA powinien być powyżej 33MB/s, więc do końca nie wiadomo (zazwyczaj w trybie PIO dysk nie przekracza 10MB/s). Jednak skoro dysk jest uszkodzony a dodatkowo odnotowane są błędy CRC, to ja szukać dalej nie będę.

BTW, gdzie jest te 100% użycia procesora, kiedy przy benchmarku było tylko 2.3? =]

EDIT: @down- Pisałeś, że masz tak "przez cały czas"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie w tych ustawieniach mam tryb DMA i ultra DMA 2/5 cos takiego uzycie procesora jest wtedy gdy wlaczam jakas gre / program np wlacze cs albo metka odrazu 100 % -.- nawet jak wlacze chrome to nawet sie nie da obejrzec filmiku z yt -.-

tu macie ss z menadzera : http://img855.imageshack.us/img855/6267/h5b.jpg

_________________________________________________________________________________________

Ps. Wszystko jest dobrze jak mi sie np cala strona zaladuje i jak wtedy nic nie robie a jak cos mi sie laduje to bach 100 %

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenie, który podałeś użycie procesora wynosi całe 0% więc nie wiem co ten screen miał wnieść. Daj zrzut podczas obciążenia procesora, być może wtedy załącza się jakiś proces(wirus?) który powoduje spowolnienia. Możesz wrzucić log z programu OTL, ustaw wszystko tak jak na tym obrazku, zaznaczając dodatkowo infekcję LOP i purity. Kliknij Skanuj i po zakończeniu wrzuć na forum pliki Extras.txt i otl.txt.(jak będę miał chwilkę czasu to pobawię się z analizą tych logów). Poza tym, jak napisał Antros22, głównym podejrzanym jest dysk z powodu wspomnianych błędów CRC(jakimś cudem wcześniej to przeoczyłem) + bad sektory. Na początek możesz wymienić taśmę ATA od dysku twardego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc to znowu ja sorki ze tak dlugo nie odpisywalem ale nie bylo mnie przez ten czas w domu no i kupilem ten dysk (odziwo taki sam tylko ze moj byl czarny ten jest srebrny) ale to co mam do powiedzenia to co mi sie naprawilo :

-Ciszej chodzi mi komputer

-Tam w benchmarku w tym HD Tune prawie 60 mb dochodzi ale jak jestem na chromie dalej jest 100 % to co teraz mam zrobic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem test teperatur w SpeedFan i wyszlo tak

Fan1 : 2163 RPM

Fan2 : 0

Fan3 : 0

GPU :0

TEMP 1 : 25 C

TEMP 2 : 25 C

TEMP 3 : 90 C

TEMP : 0 C

HD0 : 43 C

Temp 1 : 22C

Pokazalem wszystko po kolei , ale bardzo was prosze powiedzicie mi jak naprawic to ja dokupie czesci tylko zeby drogie nie byly

Ps. Pominalem jedna rubryke

Vcore1 : 1,14V

Vcore2 : 2,61V

+3,3V : 2,91V

+5V : 3,14 V

+12V : 11,90 V

-12V : -7,84 V

-5V : -0,83 V

+5V 5,05 V

Vbat : 4,08 V

A te PWM 1,2,3 wszedzie mam ustawione 100%

Tu masz SS'a Z zakladki S.M.A.R.T z nowym dyskiem http://imageshack.us/photo/my-images/12/f2et.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem , gdyż swiezo po formacie mam caly czas uzycie procesora 100 % nawet nie wiem czemu nie mam nic co mialo by tak duzo zrec gry mi wszystkie tnie itd ...

Od kiedy dokładnie występuje problem? System ma już co najmniej miesiąc (no chyba, że masz ustawioną złą datę w systemie).

Sprawdź, czy na innych przeglądarkach jaki jest poziom użycia procka. W szczególności warto sprawdzić strony korzystające z Flasha (np. Youtube).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten problem wystapil to odrazu zrobilem formata ale nic nie pomagalo to powiedzieli mi zebym kupil nowy dysk i go sformatowal to tak zrobilem ale na tym benchmarku na starym dysku max dochodzilo mi 20 mb minimum 13 a teraz dochodzi prawie 60 mb i minimum 20 mb to nie wiem o co w tym chodzi a na wszystkich przegladarkach jest to samo i na kazdej bylo testowane facebook , youtube itd a testowalem (safari , maxthoon 3 , chrome , firefox , internet explorer ) ale najwydajniejszy jest maxthoon 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli problem pojawił się jeszcze przed formatem, a format miał być lekarstwem, które nie pomogło. To raczej wskazuje na problem sprzętowy.

Przeprowadź test procesora za pomocą programu OCCT i wrzuć na forum wygenerowane wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z programu HWMonitor z temperaturami pod obciążeniem (pograj w coś z piętnaście minut, HWM niech działa w tle).

BTW, nikt Ci nie "kazał" kupować nowego dysku, napisałem tylko, że nie będę szukał dalej, skoro dysk jest uszkodzony (po prostu dalsza diagnostyka nie miałaby w tym momencie sensu).

Aha, jeszcze jedno, jaki masz zasilacz?

UPDATE: Nie zauważyłem posta Sevarda, tak więc prośba o screen z HWM raczej nieaktualna (test w OCCT miał być następny w kolejności =)), acz nie ukrywam, że najpierw chciałbym przyjrzeć się ogólnie wszystkim temperaturom (te ze SpeedFana niewiele mówią, poza tym taki pomiar jest niewiarygodny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny z OCCT http://www60.zippyshare.com/v/51673896/file.html <- w WinRARZE bo bylo ich duzoo ;D

Screen z HWM Mowiliscie ze jest odwolany ale zrobilem bo moze cos pomoc http://img545.imageshack.us/img545/931/t0m0.png

Moj zasilacz to Power Supply 480 W i 3 gwiazdki ma a plyta glowna tam na screenie to jest GA-8IPE-G cos takiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...