Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

korn1987

Rozwiązany: Laptop wyłącza się po dwóch sek

Polecane posty

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Laptop po uśpieniu i próbie uruchomienia zaczął się wyłączać po dwóch sekundach, następnie sam się uruchamia i wyłącza i tak dalej. Gdy odepnę go od zasilacza zmienia się tyle, że sam się nie uruchamia po wyłączeniu. System nie ma szans się zacząć uruchamiać.

Już się martwiłem, że to procek który w ostatnim czasie się przegrzewał lub grafa padła lub coś z płytą główną. Jako , że parę dni wcześniej wymieniłem jedną z dwóch 2 gb kości ram na 4gb(wszystko dobrze działało 4 dni) postanowiłem ją wyciągnąć i cudownie laptop ozdrowiał. Dołożyłem starą kość ramu i korzystam z komputera i wszystko ok.

Moje pytanie: w czym jest problem? Czy powinienem odnieść do sklepu ram bo coś z nim nie tak czy w czymś innym jest problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe w takim razie, że działało przez kilka dni a później taki problem.

Spróbuję to jakoś sprawdzić bo mogą być chyba 1,5v lub 1,25v jak się orientuję. Te co miałem były 1066 a nowa była 1333 ale to chyba akurat nie problem. W każdym razie jestem zadowolony, że laptop działa bo już się liczyłem z wymianą jakiegoś drogiego elementu.

te w laptopie to elpida napięcie 1,5v, natomiast tej nowej Good Ram nie mogę sprawdzić pisze na kości GR1333S364L9/4G może są 1,25v? Jeśli tak to byłby powód?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udam się do sklepu żeby mi wymienili choć sprawdziłbym chętnie w innym sprzęcie tylko mam takiego lapka z ddr2 wyłącznie.

Wyszukałem sobie w necie taki ram i pisze 1,5v ma mieć ten Goodram więc pewnie jest nie sprawny, reklamuje w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem RAM do sklepu, zwrócono mi pieniądze bo nie mieli na wymianę takiej kości. W sumie nie odczułem jakiejś specjalnej poprawy między 4 a 6 GB w czasie kiedy laptop działał też ją całą potrafiło zapchać. Na razie się wstrzymam z kupnem może jak znajdę w jakiejś dobrej cenie to wymienię obydwie na 4 GB.

Mam jeszcze takie pytanie teraz mam ram ddr3 1066 czy jak wymienię na 1333 obydwie to będą mi działać z wyższym taktowaniem?Laptop to Packard Bell 3 letni z proc i5 430m czyli najsłabszy z pierwszej serii i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał przemieszane moduły 1066MHz i 1333MHz, to lepiej założyć pracę na niższych taktowaniach. Na wyższych mogłyby pracować tylko wtedy, gdyby te wolniejsze były stabilne na wyższych taktach (tzn. gdyby się dały podkręcić do tych 1333MHz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...