Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Ghost

"Rent" (2005), Chris Columbus

Recommended Posts

Rent

post-13-1210266867_thumb.jpg

Nie przepadam za musicalami, operami, filmami muzycznymi. Obejrzałem ich trochę. Jedne mnie nudziły, inne dało się obejrzeć. Ale bez jakichś rewelacji. Aż obejrzałem wydane parę miesięcy temu DVD z rock-operą Rent. Miałem taką fazę na punkcie tego tytułu, że przez kilka dni mówiłem tylko o nim. Jest to jedna z najlepszych rock-oper jakie miałem okazję widzieć. A w zasadzie najlepsza z wszystkich jakie widziałem. Chyba tylko "Hair" zrobiło na mnie większe wrażenie. Od samego początku wchodzi na wysokie obroty, prezentując świetne piosenki w rewelacyjnych wykonaniach. Jest to najdłużej wystawiany musical na Brodwayu, a lista nagród jakie zdobył jest imponująca. Zastanawiać można by się dlaczego nie trafił do polskich kin. Ano pewnie ze względu na trudną tematykę. Jest w nim dużo emocji i uczucia. Miłość, zazdrość, gniew, wybaczenie, smutek, radość. Opowiada o grupie społecznych wyrzutków. Artystach buntownikach. Są narkotyki, jest bieda, jest Aids. Ale jest też muzyka, wolność i radość z życia. I dwa najważniejsze - miłość i nadzieja. Wspaniale pokazane są związki i uczucie bohaterów. I to wśród każdej z par bohaterów. Zarówno hetero jak i homoseksualnych. Musical pokazuje, że aby była to wielka miłość, to wcale nie musi zachodzić tylko pomiędzy kobietą i mężczyzną. I pewnie właśnie dlatego nie zobaczyliśmy go w kinach. Na szczęście ukazał sie na DVD. Szkoda tylko, że dystrybutor go nie rozreklamował, gdyż uważam, że naprawdę warto. Nie tylko ze względu na treść, ale też i muzykę. Jedynie zastrzeżenia mam do polskiego tłumaczenia. To które znalazłem w internecie wydaje mi się lepsze i dokładniejsze.

Reżyseria: Chris Columbus

Obsada: Anthony Rapp, Adam Pascal, Rosario Dawson, Jesse L. Martin, Wilson Jermaine Heredia, Idina Menzel, Tracie Thoms, Taye Diggs, Kevin Blackton, Jason Foster, Wayne Wilcox, Jennifer Siebel, Matthew Dickens, Cory Duval, Randy Graff

Rok produkcji: 2005

Czas trwania: 130 min

Link to comment
Share on other sites

Całkiem niedawno puścili na Polsacie :happy: Kto nie oglądał niech żałuje.

Jak wyżej, również nie trawię wszelkich rodzaju musicali (niestety, to co puszczał Disney Channel z tym high-school coś tam ;P), ale ten jest jedynym i do tej pory najlepszym jaki miałem okazję obejrzeć w całości :=) Świetnie piosenki, bardzo dobra obsada, gra aktorska bez zastrzeżeń i wspaniały klimat ;D Film głównie traktuje o poważnych sprawach, ale przy niektórych numerach można się uśmiechnąć jak podczas wykonywania La vie boheme! Fantastyczne.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...