Jump to content
Sign in to follow this  
shev441

Karta sieciowa

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem PC ze sklepu morele.net. Jak się okazało wybrałem sobie przez przypadek płytę główną z kartę sieciową przewodową. Jako , że mój komputer stoi na górze a router na dole - kabel odpada i muszę dokupić kartę bezprzewodową.

-Pieniądze jakie jestem w stanie wystawić : właściwie jakiegoś limitu nie ma. Oczywiście wszytko w granicach rozsądku ale chciałbym aby była naprawdę wydajna a nie jakieś badziewie. Powiedzmy , że max 200zł choć oczywiście jeśli znajdzie się coś porządnego za mniej tym lepiej.

-Router to Livebox

-technologi routera/Access Pointa - nie ogarniam o co chodzi więc pominę

-Złącze - tak aby było najwydajniej - i tak oddaje kompa do sklepu morele bo muszę dokupić ram więc oni mi to załączą

-Windows 7 64b

-Dostawca usługi - nie jestem pewny Orange / Neostrada TP ?

Istotniejsza jest prędkość ( tak mi się wydaje ) 2mb/s

I jeszcze 1 sprawa

W domu są jeszcze 2 inne komputery , które są używane przez mojego ojca oraz siostrę. Problem polega na tym , że podczas gdy inna osoba włączy komputer nawet do mało wymagających czynności jak przeglądarka nie mówiąc już o jakimś pobieraniu to internet praktycznie u mnie zamiera ( mówię jak mam na obecnym laptopie a nie tym nowym komputerze z morele ) ping w grach od 700 do 2000 a czasami nawet i zupełne rozłączenia. Czy da się podzielić aby było po równo ? Słyszałem , że na livebox nie więc stąd to pytanie. A jeśli nie to chciałbym dlatego mocniejsza kartę aby mieć lepszy sygnał od nich i ewentualnie samemu mieć nieco szybszy internet niż oni. ;)

PS. Zdaje sobie sprawę , że pewnie pisze głupoty ale ni w ząb się nie znam na sieciach i połączeniach. Z góry dziękuje za odpowiedzi i wyrozumiałość :D

Zmiana routera odpada z przyczyn niezależnych od mojej osoby - reszta domowników jest zadowolona i nie chce kombinować. Co w obecnej sytuacji mogę zrobić ? Prosiłbym o dokładne modele kart albo choć poradę ma co zwracać uwagę przy zakupie.

Jeśli nie zamierzasz inwestować w inny router to kartę możesz brać tańszą. TP-Link'a TL-WN951N powinieneś dostać do 100 zł. Ma on przyzwoity zasięg i ogólna jakość jego pracy jest na dobrym poziomie.

Przepraszam , że ciągle odkopuje ten temat ale mógłby ktoś podać mi konkretne modele kart USB , które będą chodzić z Livebox >?

Niestety jestem w sprawach komputerów kompletnym idiotom i nie chcę kupić czegoś słabego :/

Jeśli koniecznie USB to EdiMax EW-7722UnD lub ewentualnie droższy Netgear WNDA3100-200PES.