Skocz do zawartości

Polecane posty

Mogą, ale jakoś nie widziałem żeby któryś się wyrywał do tego. Zresztą dobrze wiedzą, ze jak tak zrobią to będę ich wkręcał w wycieczki kiedy sam nie będę miał czasu. Czasem Qnik daje się naciągnąć na rozmowę.

Zdarzyło się. Dużo zależy od osoby która nas odwiedzi. Czy ma ciekawe pytania, czy fajnie mi się z nią gada. Różnie to bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 14-latek albo ktoś w tym wieku może zaciekawić rozmową człowieka który ma tyle samo lat co jego ojciec.

Może. Trafiali mi się ciekawi rozmówcy w bardzo różnym wieku. Zarówno dorośli jak i bardzo, bardzo młodzi.

Witam!

Mam takie pytanie:

Czy lubisz psy?

I czy posiadasz jakieś zwierzątko domowe?

Bardzo lubię, ale nie mogę ich posiadać z dwóch przyczyn.

1. Mieszkam w bloku, a to nie są dobre warunki do trzymania psów "nie kanapowych".

2. Pracujemy ze swoją połówka w takich godzinach, że pies spędzałby większość czasu sam w domu, a my nie chcemy tak męczyć zwierzaka.

Nie posiadam, z podobnych względów jak powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit, przepraszam że sięwtrącam, ale czy to nie jest marna próba zdemaskowania Smugglera poprzez pytanie poszczególnych redaktorów o to samo i czekanie aż, któryś się wyłoży :) ? Widziałem to pytanie chyba u Smugglera, i chyba też zadane przez ciebie :).

Na twoją obronę dodam, że sam wpadłem wczoraj na taki pomysł, ale do sprawy chciałem podejść bardziej psychologicznie i z wyczuciem :) . Co tu dużo mówić, wciąłeś się w mój plan (mniej, lub bardziej świadomie) i teraz będę miał o wiele więcej problemów z jego wykonaniem :) .

Pozdrawiam Ghosta i wszystkich Smugglerów, które gdzieś się tu czają :) .

EDIT

Dżizys Kermit, wybacz mi, myliłem się! Nie zadałeś tego pytania tylko Smugglerowi i Ghostowi, ale całej redakcji :) !!! To by się pokrywało z moją teorią odnośnie próby demaskacji tożsamości Smugglera. Mało tego wrzucałeś te pytania jedno za drugim wczoraj po 18. Toż to na kilometr pachnie jakąś prowokacją :) ! Zauważyłem też, że niejaki olesz obrał podobną strategię, widziałem jedno pytanie u dwóch różnych redaktorów, reszty nie sprawdzałem, ale chyba mogę się spodziewać, że gdybym sprawdził to bym je znalazł.

Pozdrawiam raz jeszcze :) .

Edytowano przez nerv0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od ilu lat jesteś w CDA?

Czy lubisz to co robisz?

Czy w najbliższym czasie w dziale kino na forum pojawi się film Max Payne? Bo już chciałbym skomentować.

I czy w takim razie pojawi się w Magazynie Prawie kulturalnym?

Edytowano przez Lokiwitcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od ilu lat jesteś w CDA?

Zacząłem w wakacje 2000 roku.

Czy lubisz to co robisz?

Tak. Pracuję z fajnymi ludźmi, w fajnej redakcji.

Czy w najbliższym czasie w dziale kino na forum pojawi się film Max Payne? Bo już chciałbym skomentować.

Być może, ale nie mojego autorstwa, bo jeszcze tego filmu nie widziałem.

I czy w takim razie pojawi się w Magazynie Prawie kulturalnym?

Teraz już raczej nie. Trochę czasu minęło od premiery a tu kolejne rzeczy czekają na recenzję.

Lepiej zapytajcie "kiedy te przecieki ?" :P

Dzisiejsze już były, a jutrzejsze będą jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, czy nie możesz dawać tych przecieków trochę wcześniej, na przykład między 8 a 16 :) ? Człowiek nawet nie może się udzielić w dyskusji bo internet tylko w pracy, a później pozostaje tylko czekać aż ktoś rozwiąże za ciebie :) . Daj jakąś naprawdę trudną zagadkę tak żeby nie mogli odpowiedzieć do rana, to wtedy i ja będę mógł pokombinować :) . Chociaż może lepiej nie robić ludziom takiego świństwa :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji logów wynika, ze jednak większość zgadujących to ludzie, którzy robią to z domu, po szkole czy po pracy. Głosów, aby nie robić przecieków w godzinach szkolnych czy roboczych było dosyć dużo i o ile w wakacje jest sens robić wcześniej przecieki o tyle w roku szkolnym/akademickim już nie za bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czemu to Ty organizujesz większość konkursów? innym sie nie chce czy po prostu jestes do tego wyznaczony?

Chodzi Ci o "prywatne konkursy Ghosta"?

Może dlatego, że lubię obdarowywać ludzi. A z drugiej strony nie chcę aby dostawali coś na piękne oczy. Zdarza się, że w redakcji wyłapię jakieś gry (podczas porządkowania magazynów, biurek, czasem od kogoś dostanę), więc jak mi się trochę nazbiera to po prostu kombinuję jak by tu kogoś nimi obdarować.

I tak robię konkursy.

A inni? Nie wiem. Marek Lenc też robi sporo konkursów, nawet więcej ode mnie, a co do reszty to trzeba ich już o to zapytać.

Czy czekasz na któryś z niżej wymienionych tytułów?

- Wiedźmin 2

- nowy Prince Of Persia

- Splinter Cell Conviction

Dwa pierwsze jakoś mnie nie wciągnęły. Splinter Cell mi się podoba, ale nie na tyle żebym jakoś specjalnie na niego czekał, choć jeśli wpadnie w moje łapki to pewnie zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która gra twoim zdaniem tego roku jest najlepsza?

Nie wiem. :)

Odpowiem Ci jak znajdę czas aby pograć w te 15 gier w jakie się w tym roku zaopatrzyłem, a które stoją zafoliowane na półeczce czekając aż znajdę dla nich trochę czasu. :)

Ghost, kiedy zainteresowałeś się Gwiezdnymi Wojnami, jaka to był część i jaką lubisz najbardziej?

Które postacie lubisz najbardziej i co Ci się w nich podoba?

Pierwszą fascynację miałem gdy Nowa Nadzieja weszła do polskich kin. Zobaczyłem ten film i mnie urzekł i to na tyle, że trajkotałem jak najęty i po raz pierwszy w życiu udało mi się naciągnąć rodziców aby na drugi dzień poszli ze mną na ten film. Później pojawiały się kolejne filmy, a następnie trochę sprawa przycichła. Przypomniałem sobie o SW kiedy zaczęły pojawiać się w Polsce gry w klimatach SW. TIE Fighter to do dla mnie kultowa gra, a Dark Forces mam do dziś oryginał kupiony wiele lat temu, gdy w Polsce królowało piractwo, za naprawdę ciężkie pieniądze.

Moją ulubioną postacią jest Boba Fett. Lubię go za tajemniczość, za całkiem wysoką skuteczność, a także za to, że jako jeden z niewielu potrafił postawić się nawet Lordowi Vaderowi (a w jednym z komiksów stoczył z nim całkiem wyrównany pojedynek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownego redaktora (i admina zarazem) Ghosta =).

Mam pytanie związane z komiksem "Lwy z Bagdadu", za którego bardzo dziękuję, ponieważ dzięki Twojej minirecenzji mocno zainteresowałem się tym tytułem, a rzadko czytuję komiksy (kiedyś o wiele częściej). Otóż, co byś powiedział, gdyby ktoś wziął się za przeniesienie tego komiksu na srebrne ekrany, powiedzmy w postaci animacji 3D? Myślisz, że "Lwy Z Bagdadu" byłby dobrym materiałem na ekranizację? I czy ewentualnie wybrałbyś się do kina, gdyby taka ekranizacja faktycznie by kiedyś powstała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja 3D - raczej nie. Zwróć uwagę jak olbrzymią rolę w tym komiksie odgrywają wręcz malarskie scenerie i grafiki. Animacja komputerowa niestety zepsułaby ten efekt. Gdyby zrobiono go metodą klasycznej animacji z malowanymi ręcznie postaciami i tłami, wtedy jest pewna szansa, że byłby tak dobry jak komiks. Ale też musieliby zrobić to naprawdę dobrzy warsztatowcy.

Co do fabuły, ciężko mi powiedzieć. W komiksie opowieść w bardzo dobry sposób łączy się obrazem i jak dla mnie jest nierozerwalną całością. Rozdzielenie tego na taka samą fabułę i innego typu grafikę chyba raczej popsułoby tą opowieść w moich oczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A co byś powiedział, gdyby zamiast tradycyjnej, ręcznie rysowanej animacji użyć np. metody cell shadingu (ten sam efekt, co został wykorzystany np. w najnowszym Prince Of Persia, czy w XIII, którego daliście na coverku), żeby troszeczkę jednak pójść z duchem czasu? Myślisz, że taki efekt też zepsułby klimat komiksu? Jeśli chodzi o fabułę - w ekranizacjach niekoniecznie musi być tak, że przebieg fabuły będzie kropka w kropkę taki sam jak w komiksie. Owszem - główna oś fabularna komiksu jest jak najbardziej ważna, ale można dodać do niej (po ew. konsultacji ze scenarzystą komiksu) jakieś dodatkowe wątki, które nie były przedstawione w komiksie, a mogłyby zręcznie uzupełniać się z główną fabułą, dodatkowo uatrakcyjniając ją o nowe smaczki.

Edytowano przez BroVaR87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależałby w tym momencie od ludzi, ich zdolności łączenia rożnych technik graficznych i czasu jaki by mieli na przygotowanie takiej animacji. Z jednej strony cell shading w jakimś stopniu łagodziłby ostrą grafikę komputerową, a z drugie wskazana by była całkiem spora szczegółowość, aby zbytnio nie uprościć tej grafiki. Czyli połączenie cell shadingu z Ksiącia z chorobliwą wręcz dokładnością w odwzorowywaniu szczegółów niektórych japońskich animatorów oraz stylem animacji niektórych filmów anime. Wtedy jest szansa, że graficznie daliby radę. Choć to trudna część bo sporo ciekawych fabularnie momentów w tym komiksie zostało opowiedziany właśnie za pomocą formy graficznej.

Fabularnie - myślę, że trochę odstępstw by nie zaszkodziło, ale bez przesady, w końcu historia sama w sobie jest oparta na dobrym pomyśle i przez to ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szybko poszedł ten ostatni przeciek. Człowiek nie miał nawet okazji aby się porządnie rozkręcić :) . Nie mniej jednak cieszę się, że miałem okazję wziąć udział w zabawie. Ghost, nie był byś zainteresowany jakimiś pomysłami na zagadki do następnych przecieków? Być może mógł bym ci coś kiedyś podesłać na PW jako przykład? Oczywiście podesłał bym ci samą zagadkę, sam musiał byś ją rozwiązać (choćby po to by samemu poczuć ten ból :) ), ale dzięki temu mógł byś ją lepiej zrozumieć i być może wykorzystać w przyszłości. Co ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość poszła. Napisz, czy dotarła cała i zdrowa (jeśli nie dotarła też napisz :) ). Mam nadzieję, że pomysł się spodoba, kto wie, może kiedyś wyniknie z tego jakaś większa inicjatywa? W każdym razie, jeśli kiedyś będziesz potrzebował pomysłu to jestem do usług :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...