Skocz do zawartości

Polecane posty

Ejejej! Co się dzieje z forumowiczmi widząc admina? Wiadomo najjaśniejszy Ghost, ale...

Myślę, że to podlizywanieszczególnie na początku forum dawno by się każdemu wywróciło bokiem!

Myślę też, że brakuje w stefie redakcyjnej pytań do C(onana). Pytanie DLACZEGO??? Dziwię się bo recenzował S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky! Chyba, że jednak kłamiecie iż użytkownicy (czyt. czytelnicy) nie mogą pisać recenzji do CDA!

A tak poza tym to nie wiem do tej pory jak dodać takie fajne paski z obrazeczkami a na nich napis np. CoD4 fan. Czytalem regulamin (i albo bęcwał ślepy jestem lub niedokładnie czytam), ale tam nie znalazłem odpowiedzi! <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups przepraszam, myślałem, że Ghost of Mr. Jedi to ksywka Mr. Jedi po tym jak odszedł z CDA, którą podpisywał się w felietonach, mająca podkreślać, że już nie pracuje w Waszym czasopiśmie, a czytelnicy z czasem zaczęli traktować tą nazwę jako oddzielnego redaktora, przez co utarło się, że ty to Mr. Jedi, a Mr. Jedi to ty.

Innymi słowy - wziąłem cię za zwykłą ksywkę. Ups będzie za to banan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też, że brakuje w stefie redakcyjnej pytań do C(onana). Pytanie DLACZEGO???

Jak będzie chciał to mu taki temat założymy, a że nie deklaruje takich chęci to już jego sprawa. To nie jest obowiązek.

Dziwię się bo recenzował S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky! Chyba, że jednak kłamiecie iż użytkownicy (czyt. czytelnicy) nie mogą pisać recenzji do CDA!

Moment, moment. Jakie kłamiemy. Ty pokaż mi gdzie napisaliśmy, że czytelnicy nie mogą pisać dla nas recenzji. I to szybciutko bo będziemy się gniewać.

Ty myślisz, że jak wynajdujemy współpracowników? Robimy łapanki na ulicy? Może trochę pomyśl zanim coś palniesz.

A tak poza tym to nie wiem do tej pory jak dodać takie fajne paski z obrazeczkami a na nich napis np. CoD4 fan. Czytalem regulamin (i albo bęcwał ślepy jestem lub niedokładnie czytam), ale tam nie znalazłem odpowiedzi! <_<

Userbary wstawiasz tak jak obrazki. Podajesz linka do strony gdzie jest odpowiedni userbar i już.

Ups przepraszam, myślałem, że Ghost of Mr. Jedi to ksywka Mr. Jedi po tym jak odszedł z CDA, którą podpisywał się w felietonach, mająca podkreślać, że już nie pracuje w Waszym czasopiśmie, a czytelnicy z czasem zaczęli traktować tą nazwę jako oddzielnego redaktora, przez co utarło się, że ty to Mr. Jedi, a Mr. Jedi to ty.

Innymi słowy - wziąłem cię za zwykłą ksywkę. Ups będzie za to banan?

Przez jakiś czas pracowaliśmy razem, a kiedyś nawet napisałem jaką relację dla Kawaii, więc mogło się zdarzyć, że w jakimś numerze CDA można było zobaczyć zarówno jego jak i moją ksywkę. :)

Czy to ty Ghost jesteś że tak to ujmę "przełożonym" wszystkich moderatorów na FA?

Coś w tym stylu. Pewne sprawy ustalamy wspólnie, ale pewne są narzucone (również moderatorom) i trzeba się do nich dostosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak wygląda sprawa banów na FA (chodzi mi o takie bany stałe i nieodwracalne, nie o urlopy). Moderatorzy mogą banować sami? A może muszą się między sobą dogadać? A może tylko ty możesz banować na stałe? No i co trzeba zrobić żeby takiego stałego bana dostać? (nie żebym ja chciał dostać, ale jeszcze nie widziałem żeby na forum ktoś stałego bana dostał (a widziałem już sporo różnych userów))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banować mogą admini, junior admini, super moderatorzy i moderatorzy. Takie silne bany to admini i junior admini. A za co? Obejrzyj temat "Banicja i Ostrzeżenia", poczytaj i będziesz wiedział za co. A trochę zbanowanych osób jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dziwię się bo recenzował S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky! Chyba, że jednak kłamiecie iż użytkownicy (czyt. czytelnicy) nie mogą pisać recenzji do CDA!

[

Moment, moment. Jakie kłamiemy. Ty pokaż mi gdzie napisaliśmy, że czytelnicy nie mogą pisać dla nas recenzji. I to szybciutko bo będziemy się gniewać.

Ty myślisz, że jak wynajdujemy współpracowników? Robimy łapanki na ulicy? Może trochę pomyśl zanim coś palniesz.

Hej zdaje się, że admin nie czyta FAQ! Pisze tam, że "nie, nie przysyłajcie nam swoich recenzji od tego mamy redaktorów " czy jakoś tak. Ale pisze czasami też Smuggler, iż mamy my Użytkownicy taką możliwość pisania zapowiedzi, dodatków (bonusów) na płytke, i innych po za recenzjami! Dziwię się, że tego nie czytałeś :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracowników nie dobieramy na zasadzie, ze ktoś do nas napisze, ze chce być współpracownikiem, my mówimy OK i jest. Musi nam przesłać teksty do ocenienia czy nadaje się do tej roli. Co oznacza, że czytelnicy mogą nam przesyłać próbki swoich tekstów do oceny. Choć preferujemy zapowiedzi to w ostateczności recenzje mogą być. Czyli hasełko, że czytelnicy nie mogą do nas wysyłać recenzji jest kompletną bzdurą. Mogą, a jeśli chcą zostać współpracownikami to wręcz muszą. Natomiast nie mogą wymagać, że jak już nam prześlą taką recenzję to automatycznie ją opublikujemy.

Co innego gdy ktoś jest współpracownikiem. Wtedy dostaje gry lub materiały i pisze z nich recenzje lub zapowiedź. Zerknij zresztą na lutowy CDA. 12 tekstów dotyczących gier zostało napisanych właśnie przez współpracowników. Spora część współpracowników to właśnie czytelnicy pisma, którzy w ten czy inny sposób uzyskali status współpracowników, a czasem redaktorów.

Po za tym w FAQ nie widzę zabronienia pisania recenzji i wysyłania do nas, za to jest dokładnie odwrotny tekst:

W tym celu wystarczy wysłać nam swój tekst (najchętniej e-mailem). Jeśli będzie na poziomie - po prostu go kupimy, płacąc normalne autorskie honorarium, a jeśli ktoś będzie w miarę często nas nimi zasilał, to w końcu trafi do stopki redakcyjnej.

Pokaż mi ten fragment gdzie zabraniamy wysyłania recenzji, bo jakoś go nie mogę odszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś podjąć współpracę z działem sprzętowym to tak, ale tu może być trudniej bo recenzowanie w dziale sprzętowym jest trudne dla osób nie mających fizycznego i dobrego kontaktu z redakcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jestem humanistą i przepuszczam pewne błędy, które wyłapują potem korektorzy oraz redakcyjni filolodzy. Tak, wiec nie za bardzo nadaję się do tego. Jestem w stanie wyłapać sporo błędów, zwłaszcza te poważniejsze, ale pewne drobiazgi potrafią umknąć mojej uwadze, dlatego wolę aby robił to ktoś kto zauważy również te drobniejsze nieprawidłowości i lepiej oceni tekst pod względem stylistycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informacje. Chyba zajmę się nowym X- Manem.

PS Wyjdzie w najbliższym czasie jakaś gra Star Wars na PC? Jak Pan zapatruje się na świat SW w MMO? Będzie hit?

Przeciek wyjdzie do 11.00???

Edytowano przez Luke13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi ten fragment gdzie zabraniamy wysyłania recenzji, bo jakoś go nie mogę odszukać.

Ale czytam i czytam tam FAQ na DVDwce i pisze, że tak przysyłajcie jeśli to nie recki, więc inne tzw. prace współpracowników znajdują się tam jak najbardziej (zapowiedzi i coś niecoś innego pisadłopisu). Nie?

EDIT: Wy redaktorzy i inni tacy moderatorzy macie zamiast statusów "Goblin" "CZŁOWIEK" macie różne.

Jak to robisz?

Trzeba mieć to coś jak status redaktora d-_-b bądź admina by taki zdobyć?

Jeśli tak DLACZEGO??

Edytowano przez Honor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ jest napisane:

AHA - nie zaczynajcie od pisania recenzji gier! Już bardziej jakieś przemyślenia, felietony, zapowiedzi...

Nie ma napisane, nie przysyłajcie nam. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Chodzi o to, że jeżeli chcesz się nauczyć pisać teksty, które potem będą nadawać się do publikacji, najlepiej swoją naukę zacząć od tekstów innego typu.

Wiec nadal nie widzę stwierdzenia, żeby nam nie przysyłać recenzji. Podaj dokładny cytat. Dla ułatwienia bo widzę, ze nie zauważyłeś, jak zerkniesz pod logo CDA na forum to zauważysz, że jest tam link do FAQ.

Inne rangi? Proste. Jestem adminem na tym forum i decyduję jaką kto ma mieć rangę. Osoby, które mają określoną liczbę postów mogą sobie same takie rangi zmieniać.

A dlaczego? Aby w jakiś sposób wyróżniać się pośród innych forumowiczów? Chyba nie rozumiem pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to czytelnik i uznamy, że jest ciekawa i ma szanse na opublikowanie to tak. Przy czym czasem okazuje się, że jest ona w internecie, ale na ogół jest to wcześniejsza publikacja osoby, która do nas napisała. W takim wypadku musi napisać inny tekst.

Jeśli natomiast jest to plagiat to bardzo szybko to wychodzi, gdyż na ogół dana osoba nie jest w stanie udowodnić swojego autorstwa. Po za tym, zanim taka osoba na serio zostanie współpracownikiem dostaje jakieś inne teksty do napisania. Jeśli stwierdzimy, że nie jest w stanie z podesłanych materiałów stworzyć tekstu na podobnym poziomie, jak ten co najpierw nam podesłała, to albo jest to plagiat, albo napisał go ktoś inny dla niej.

W przypadku współpracowników czy redaktorów to zdają oni sobie sprawę jak poważne konsekwencje by ponieśli gdyby opublikowali w piśmie plagiat.

Oprócz braku pieniędzy za tekst, wyrzucenia z redakcji i poinformowania innych redakcji i wydawnictw, że dana osoba jest niegodna zaufania i nie należy jej zatrudniać, plagiator musiałby się też liczyć z tym, że wydawnictwo zażądałoby sądownie dosyć wysokiego odszkodowania za naruszenie dobrego imienia pisma, gdzie tekst zostałby opublikowany.

P.S. W przypadku podsyłania próbnych tekstów wyżej oceniane są zapowiedzi gier a nie recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...