Skocz do zawartości

Pytania do Ghosta


Polecane posty

No i wszystko jasne. To byłby dobry temat do wpisu na Twoim blogu Ghos:) W związku z większą ilośćią wolnego czasu mam jeszcze jedno pytanie - czy tajemnica handlowa co do pełnych wersji jest wieczna - tak, że nawet dziś nie możecie odsłonić kulis załatwiania takiego Fallouta 2, ceny licencji itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że CD-Action próbowało. Czeska firma kupiła licencję na wydawanie CD-Action w Czechach.

Niestety źle się do tego zabrali, wydali jeden próbny numer i odpuścili. Generalnie popełnili sporo błędów marketingowych i wydawniczych, dlatego nie odnieśli tam sukcesu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost zmień tytuł tematu Pełne wersje gier załączanych do na coś bardziej po polsku np. Pełne wersje gier dołączonych do takiego a takiego numeru. Bo to, co jest teraz to jakoś tak brzmi po polskiemu bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako sprzetowiec znasz sie tez wlasnie na roznych programach jak np przerabianie instalek czty jest to poprostu dziecinnie proste a moze znasz to nie ze swojego zawodu/tego co studiowales tylko raczej z tego ze lubisz inforamtyke i duzo uczysz sie samemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost chciałbym zapytac sie czy przecieki do nowego numeru zaczna sie we wtorek tak jak zawsze czy troche pozniej czyli w srode?A kto wklei zapowiedz numeru skoro Smuggler wyjezdza na dłuzszy urlop(zawsze robił to on)? :)

Z gory dzieki za odpowiedz:)

Nie wiem czy będą we wtorek, bo będę miał ważnych gości w redakcji. Ale w środę to już jak najbardziej.

A opis. Pewnie wstawi ktoś z redakcji. Najprawdopodobniej Qnik lub CormaC.

Ghost zmień tytuł tematu Pełne wersje gier załączanych do na coś bardziej po polsku np. Pełne wersje gier dołączonych do takiego a takiego numeru. Bo to, co jest teraz to jakoś tak brzmi po polskiemu bardziej.

Jak dla mnie jedna i druga forma brzmi poprawnie. Zapytam się na wszelki wypadek Phnoma, on jest po filologi to powinien wiedzieć, czy dobrze sądzę.

Czy jako sprzetowiec znasz sie tez wlasnie na roznych programach jak np przerabianie instalek czty jest to poprostu dziecinnie proste a moze znasz to nie ze swojego zawodu/tego co studiowales tylko raczej z tego ze lubisz inforamtyke i duzo uczysz sie samemu?

Jestem informatykiem w szerszym zakresie, czyli znam się nie tylko na sprzęcie, ale też i na wielu innych rzeczach związanych z komputerami. Co prawda na niektórych tylko pobieżnie, ale na ogół wystarczająco, żeby z wieloma problemami poradzić sobie samodzielnie.

Informatyka to fach w którym trzeba nieustannie się uczyć, gdyż technologie idą cały czas naprzód. Zawsze lubiłem pracować z komputerami. Większość mojej wiedzy to po prostu 19 lat doświadczenia w tym zawodzie, część pochodzi ze studiów, a część z własnej nauki.

Ty czy Allor jesteście odpowiedzialny za upgradowanie sprzętu w redakcji? Co jaki czas przeprowadzane są w/w upgrady?

Za upgrady sprzętu w redakcji odpowiadam sam. Allor pomaga mi w dobieraniu co i jak zmienić z racji tego, że ma większą styczność z nowym sprzętem i dzięki temu łatwiej mu ocenić, czy dana rzecz jest rzeczywiście tak dobra, jak zachwala producent. :)

A robione są kiedy potrzeba, czyli na ogół wtedy gdy stwierdzamy, że posiadany sprzęt nie jest w stanie uciągnąć gier jakie mamy recenzować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z tym, że jeśli masz wersję 32-bitową, to system ten będzie w stanie używać mniej więcej 3,5GB maksymalnie. Nawet jeśli włożysz więcej to i tak Windows będzie w stanie użyć zaledwie 3,5GB z tego co jest włożone. Jeśli masz system 64-bitowy wtedy Windows będzie w stanie używać dużo więcej pamięci.

Dlatego warto pomyśleć o ewentualnej przesiadce na Windows 7 64-bitowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz ujawnić ile pełniakow będzie dołaczonych do nowego numeru(czy dlatego ze prawdopodobnie beda w srode to znaczy ze 2 pełniaki??Czy jest to tajemnica?

Z gory dzieki za odpowiedz:)

PS.Co za ci "wazni goscie"?Można wiedziec?Czyzby producenci jakiejs gry:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz ujawnić ile pełniakow będzie dołaczonych do nowego numeru(czy dlatego ze prawdopodobnie beda w srode to znaczy ze 2 pełniaki??Czy jest to tajemnica?

Z gory dzieki za odpowiedz:)

PS.Co za ci "wazni goscie"?Można wiedziec?Czyzby producenci jakiejs gry:)

Przekonasz się jak będą przecieki.

A jutro mogę ich nie robić, bo prawdopodobnie będę na to zbyt zajęty ważniejszymi sprawami.

Nie, to będą osoby z Wydawnictwa i będziemy omawiać ważne sprawy wewnętrzne.

czy zostanie system 2 pełniakowy czy to może tylko 2 numery były takie?

Nie, tak wyszło, ale to wcale nie znaczy, że tak będzie na stałe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbym przejść na 64 bity ale boję się, że część programów i gier, zwłaszcza starszych (sprzed 2001 r.) przestanie mi działać. Jak wygląda ta sprawa z kompatybilnością?

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanka. Mam jeszcze parę, w sumie dwa krótkie:

1.Czy przyszły ewentualny i okazjonalny współpracownik CDA musi mieszkać koniecznie w pobliżu Wrocka, czy może być na drugim końcu Polski?

2. Czy zamiast zapowiedzi jako próbnego tekstu, można napisać coś innego np. o klasyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o XP to 64 bitowy system to porażka. Nic chyba na tym nie działa.

Natomiast Windows 7 64 bitowym całkiem dobrze się sprawuje i można się na niego skusić. Jak masz procesor z wirtualizacją to można również i dosyć stare gry na nim odpalić. W razie co można mieć też na kompie dwa systemy obok siebie.

1. Stały współpracownik powinien być z Wrocławia lub okolic, natomiast współpracownik może być z drugiego końca Polski, ważne aby kontakt z nim był dobry.

2. Wolimy zapowiedź. Tekst o klasyce pozwoliłbym nam tylko ocenić Twój styl pisania i poprawność językową. Natomiast zapowiedź pozwala nam też od razu ocenić znajomość języka obcego oraz umiejętność wyszukiwania informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Skoro jesteśmy w temacie systemów operacyjnych. Chciałbym poznać Twoją opinię na jeden temat. Postaram się to w miarę przejrzyście opisać.

Mam system, który był razem z laptopem w wersji preinstalowanej, czy coś takiego. W każdym razie, nie miałem płytki z Windą. I teraz tak... Nie bardzo rozumiem takiego podejścia. Niby system mamy na dysku i zawsze możemy go odzyskać, ale niech się tak uszkodzi, to co wtedy? Kaplica, trzeba zamawiać płytkę u producenta. Niby można zawsze wypalić sobie samemu taką płytkę (przynajmniej ja taką opcję posiadam), ale z wypalanymi płytkami to różnie bywa. To nie to samo, co tłoczone. Może to nieco chaotycznie wyjaśniłem, ale chciałbym poznać Twoją opinię na temat takich wersji systemów.

PS Jeszcze trochę o pełniakach... Dla mnie mógłby zostać system 2 pełniaków, jeśli byłyby dobre. Co prawda nie przypadł mi do gustu Kane & Lynch (nie widzę przyjemności w graniu psycholem, a nawet jest to dla mnie wręcz odrażające), ale nie da się każdemu dogodzić. Niemniej trzeba przyznać, że gra jest dobra i warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pytania zahaczają o wiedzę sprzętową to pozwolę się wtrącić:

Czy na windowsie XP opłaca się instalować więcej niż 2 GB ramu?

Czemu nie. Na 32bitowym jeśli włożymy np. 4 GB RAM, to wykryje co prawda 3.25, ale na 64 mamy 4 GB :) . Przy czym patrz post niżej odnośnie XP 64 ;) . Gorzej ze sterownikami do niektórych, a szczególnie starszych urządzeń. 7 lepiej to robi, bo sama próbuje ściągnąć.

Mam system, który był razem z laptopem w wersji preinstalowanej, czy coś takiego. W każdym razie, nie miałem płytki z Windą. I teraz tak... Nie bardzo rozumiem takiego podejścia. Niby system mamy na dysku i zawsze możemy go odzyskać, ale niech się tak uszkodzi, to co wtedy?

Instalujesz linuxa i zgrywasz pliki ;) . Ja u siebie na PC w akademiku mam 3 systemy: XP x86 (32bit), Win7 64bit i Minta. Pierwszy wykorzystuję do gier, programów, które nie lubią 7, siódemkę do pracy i wszystkiego co rusza na nim, a Linuxa do poszerzania wiedzy i programowania.

Nie wiem czy to legalne, więc jak kłamię to niech ktoś sprostuję. Wydaję mi się, że skoro kupujesz laptopa z Windowsem zainstalowanym to raczej on ma własny klucz. Windowsa pobierasz od Microsoftu w wersji trial, po czym wklepujesz klucz, który już masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę, skoro tu zawitałem.

Instalujesz linuxa i zgrywasz pliki ;).

Proste zgranie plików nic nie da. Trzeba zrobić dokładny obraz partycji. Można to zrobić np. programami takimi jak:

- EASEUS Disk Copy,

- g4u,

- partimage,

- Clonezilla.

Jest jeszcze sporo innych. Powyższe są darmowe, ale wystarczają.

Co więcej do tego nie trzeba nic instalować, bo większość tego typu programów można uruchomić z płyty.

Nie wiem czy to legalne, więc jak kłamię to niech ktoś sprostuję. Wydaję mi się, że skoro kupujesz laptopa z Windowsem zainstalowanym to raczej on ma własny klucz. Windowsa pobierasz od Microsoftu w wersji trial, po czym wklepujesz klucz, który już masz.

Z punktu widzenia MS jest to legalne. Dla nich ważne jest to, żeby klucz był legalny, skąd masz płytę już niekoniecznie ich obchodzi. Co więcej czasem sami polecają pożyczenie płyty od znajomego, jeśli ktoś nie ma dostępu do nośnika. Problem może być taki, że klucz od producenta może nie działać z płytą od MS. Po prostu niektórzy dostawcy OEM mają własne pule kluczy.

Jeśli chodzi o systemy Windows x64, to jak na razie nie działają na nich rootkity (no jest jeden mały wyjątek), co jest bardzo dobrą wiadomością. Niestety gorsza jest taka, że narzędzia, które je wykrywają również nie działają, a antywirusy nie są jeszcze w stanie w pełni zabezpieczyć systemu x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost , czy mogłbys zrobic jednak dzisiaj te przecieki tak wieczorkiem jak juz bedziesz po pracy(i waznym spotkaniu z goscmi) i wypoczęty oczywiscie jesli tylko bedziesz miał czas?Bardzo bym prosił jesli znajdziesz czas na zrobienie 1 przecieku do nowego numeru:)

Prosze o odpowiedz i zarazem dziekuje za nia:)

Nie chce łapac za słowo ale wczoraj napisałes ze jakbys miał czas to bys zrobił je dzisiaj,ale sam nie wiedziałes:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie padło wcześniej, ale powiedz (tylko tak szczerze jak księdzu na spowiedzi :D) jak wygląda taki Twój typowy dzień w redakcji? Nie musisz szczegółów dokłądnych podawać, ale zastanawia mnie to wielce czy np. czasem mówisz sobie z inymi redaktorami "dość pracy dziś robimy turniej w Tekena czy inną grę którą podesłali do redakcji" ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...