Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheWybielacz

Podgrzewanie się procesora

Polecane posty

Hey.

Od jakiegoś czasu dręczy mnie pewien problem.

Gdy włączę np. Saints Row: The Third (ustawienia na 'Ultra'), to temperatura mojego procesora wskakuje z ok. 45 stopni do nawet 70 stopni. W czerwcu ubiegłego roku tak się nie działo, a stosunkowo niedawno odpaliłem tą grę i zaczęło się tak dziać. To samo jest z SimCity 5. Gdy dojdzie do takiej temperatury, komputer mi się sam resetuje.

Mój procesor: Intel Core i3-2120. Jeżeli będziecie chcieli, to podam wam resztę sprzętu.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś model procesora ;)

W każdym razie 70C nie jest jakąś strasznie wysoką temperaturą jak na procesor, więc nie tutaj upatrywałbym problem. Podaj pełną specyfikację komputera oraz temperatury innych podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc najprawdopodobniej winna jest przegrzewająca się karta graficzna(aczkolwiek maksymalna dopuszczalna temperatura dla Twojej karty wynosi aż 99 stopni wg producenta). Być może masz mało przewiewną obudowę, spróbuj zdjąć lewą ściankę obudowy i zobacz czy temperatury spadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same otwory nie gwarantują dobrego przepływu powietrza. Najlepiej graj w coś przy otwartym HwMonitorze i kontroluj cały czas temperatury sprawdzając czy nie osiągają wartości krytycznych(ok. 90C). Poza tym podaj dokładny model i moc zasilacza bo jest duże prawdopodobieństwo, że to on jest przyczyną restartów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam innego zasilacza. Poza tym gdy nagrywam materiały z gier to mimo większego obciążenia podzespołów, to temperatura podskakuje w niektórych przypadkach - w tym przypadku akurat tylko w Saints Row 3 i SimCity 5 mam tak wysoką temperaturę. W tej chwili gram w Minecrafta (taa... ^^) i temperatura karty wynosi 48 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora w normie, natomiast karty niby też ("górna" norma), ale po pierwsze - jak na nią (co prawda nie znam dokładnego modelu) to jednak raczej za wysoka, a po drugie - czasami bywa, iż w jakimś, newralgicznym miejscu, temperatura jest za duża (pomiar tego nie wykaże), poza tym nie wiadomo, czy przy dłużej trwającym obciążeniu, nie jest jeszcze wyższa.

Odpal pogram FurMark, monitorując temperaturę (jeśli dojdzie do 95 stopni - przerwij test), poinformuj o wynikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...