Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sergi

Padnięty dysk

Polecane posty

Sprawa jest pewnie beznadziejna, ale i tak spróbuję:

Kilkuletni Seagate Barracuda 7200.11 nagle znikł z systemu. Nie ma go w diskmgmt ani w devmgmt. Najpierw podczas uruchamiania widział go jeszcze BIOS, teraz na POST chwilę mieli i wypisuje coś w rodzaju "Undetected" (nie wiem dokładnie, bo miga na ułamek sekundy). Sprawdziłem na różnych kablach i portach - to samo. Wcześniej raz miałem z nim problem (gubił pliki, potem partycje) ale go uratowałem i zrobiłem częściowy backup. Szkoda mi pozostałych danych, dlatego chciałbym go przywrócić do życia. Da radę to zrobić w domowych warunkach?

EDIT: Co kilka uruchomień BIOS wykrywa prawidłowo dysk, ale Windows i tak go nie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawa wygląda tak - W trybie AHCI dysku nie widzi żaden system (Windows, Ubuntu, GParted, Parted Magic). W IDE widzą, ale Windows nie daje rady ruszyć, a Parted Magic mieli bez końca próbując go naprawić. Widzi partycje i ich rozmiar, ale nie można się dostać do plików. Z tego co wypluł wynika, że Windows nie zamknął partycji prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do poradnika Sevarda (zwróć szczególnie uwagę na punkt: "Jak odczytać S.M.A.R.T. za pomocą płyty LiveCD z GNU/Linuksem (na przykładzie dystrybucji Parted Magic)?")

Poza tym "bez systemu" można jeszcze sprawdzić S.M.A.R.T. za pomocą programu MHDD (opis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSmartControl wypluwa cos takiego:

Cannot retrieve SMART data

Device open failed, or device did not return an IDENTIFY DEVICE structure.

W logu jest taka zawartosc:

smartctl 6.1 2013-03-16 r3800 [i686-linux-3.8.10-pmagic] (local build)

Copyright © 2002-13, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

=== START OF INFORMATION SECTION ===

Vendor: /0:0:0:0

Product:

User Capacity: 600,332,565,813,390,450 bytes [600 PB]

Logical block size: 774843950 bytes

scsiModePageOffset: response length too short, resp_len=47 offset=50 bd_len=46

scsiModePageOffset: response length too short, resp_len=47 offset=50 bd_len=46

>> Terminate command early due to bad response to IEC mode page

A mandatory SMART command failed: exiting. To continue, add one or more '-T permissive' options.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...