Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Regulamin typerów, dyskusja

Polecane posty

Ja ogólnie mam kilka pomysłów tylko nie wiem jak by się przyjęły:

1. Ukrycie postów forumowiczów typujących. Robiłby to skrypt i post od razu po napisaniu stawałby się automatycznie ukryty w oczekiwaniu na zatwierdzenie moderatora. Ja bądź jakiś moderator akceptowałby wszystkie posty tuż po rozegraniu ostatniego meczu w kolejce. Chodzi o to, by usunąć zarzuty i możliwości podglądania cudzych wpisów i opierania na nich swych taktyk np. poprzez zakładanie, że lider tabeli ma wysoką skuteczność, więc warto typować podobnie jak on. Wszystko znajdowałoby się w oddzielnym subforum typerowym dostępnym dla wszystkich.

2. Dodania pytań bonusowych w każdej kolejce (pomysł zaczerpnięty z typera na JoeMonster.org)

Pytania te będą w sumie zależne od inwencji prowadzącego, choć może wzorować się na poniższych(pod propozycjami) przykładach. Jedno pytanie przypadające na kolejkę każdą będzie taką nieobowiązkową możliwością na zdobycie bądź stratę kilku punkcików.

3. Wprowadzenie szybkich typów. Ostatnio coraz częściej zdarza mi się oglądać widoki jakimi są typy częściowe w kilku postach. Jest to dość niechlujne i utrudnia zliczanie punktów prowadzącemu, który musi szukać wyników w kilku postach. Proponuję zamiast tego wprowadzenie do zabawy czegoś takiego co nazywam Szybki typ. Co by to było? Nic innego jak dzisiejsze typowanie w częściach, jednak z paroma zmianami. Szybki typ zastępowałby zasadę jednogodzinnej różnicy pomiędzy napisanie posta, a startem meczu, zasadą publikacji posta przed startem meczu. Byłaby to szansa dla spóźnialskich, którzy mogliby jeszcze pokusić się o niestracenie punktów nim arbiter gwizdnie po raz pierwszy. Druga sprawa, że ilość szybkich typów byłaby ograniczona i wynosiła 10%+1 wszystkich kolejek (np. dla 38 kolejek ~ 4 szybkie typy). Byłyby one zliczane w dodatkowej kolumnie w tabeli, a po każdym użyciu szybkiego typu prowadzący dekrementowałby tę liczbę. Liczba ta ilość kolejek, w których użyto szybkiego typowania, a nie dane użycie. Dzięki temu napisanie jednej kolejki w 4 postach sprawi, że dana osoba straci 1 szybki typ, a nie 4.

Gdyby ktoś wykorzystał limit, a napisałby post z szybkim typem, byłby on unieważniony, a osoba ta straciłaby potencjalną liczbę punktów do zgarnięcia.

4. Ograniczenie rejestracji do wyznaczonego terminu. Na razie można cały czas dołączyć do zabawy, ale w końcowych etapach sezonu raczej nie ma to sensu. Dlatego proponowałbym, by rejestracja była otwarta do rozpoczęcia 5. kolejki danego typera. Gdy tylko ona upłynie możliwość startu w zabawie będzie wyłączona.

5. Typerowe zawieszenia. Jak sami widzicie liczba chętnych na udział w zabawie jest tradycyjnie dużo większa niż liczba tych, którzy zostają z nami do końca. Wprowadzilibyśmy limit niewytypowanych kolejek równy 50% (minus tyle %, dla osób dołączających później niż przed pierwszą kolejką. (Np. dla osoby dołączającej w trzeciej kolejce, zakładając, że sezon trwa 30 spotkań będzie to limit 50%- (3/30)*100%)=40%)

Osoby, które przekroczą limit były wykreślane z tabeli i otrzymywałyby zakaz typerowy na forum. Zasada działałaby od nowej edycji. IMO dla mnie to rozsądny pomysł, bo takie tymczasowe branie udziału to nieszanowanie czasu prowadzącego, który ma na pewno dużo lepsze i ciekawsze rzeczy do roboty niż zliczanie wyników osób, które go ignorują. Oczywiście w pewnych wyjątkowych okolicznościach, jeśli taktowe by się pojawiły w przypadku danej osoby, nie byłby wyciągane konsekwencje, choć szczerze mówiąc nie sądzę, by coś takiego się wydarzyło, ale z góry mówię, że jest taka możliwość.

Przykłady pytań bonusowych z ostatnich kolejek używanych na JM:

Ile drużyn zawali wygrany mecz tzn. przegra mimo prowadzenia

Idealne trafienie: +2 pkt.

Pomyłka o 1-2: 0 pkt.

Pomyłka o więcej niż 2: -2 pkt.

Ilu piłkarzy wchodząc z ławki strzeli bramkę?

Idealne trafienie: +2 pkt.

Pomyłka o 1: +1 pkt

Pomyłka o 2: 0 pkt.

Pomyłka o 3: -1 pkt

Pomyłka o 4 i więcej: -2 pkt.

Ile bramek padnie po regulaminowym czasie gry (tzn. po 90 minucie)?

Idealne trafienie: +2 pkt.

Pomyłka o 1-2: 0 pkt.

Pomyłka o więcej niż 2: -2 pkt.

Ile drużyn notowanych w tabeli niżej od rywala wygra swoje mecze?

Trafienie idealne: +2 pkt.

Pomyłka o 1-2: 0 pkt.

Pomyłka o więcej niż 2: -2 pkt.

itd.

Proszę wszystkich zainteresowanych o opinie i przemyślenia.

Również dokładam się do gratulacji dla obrońcy TPL, daveNWN smile_prosty.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz(Stefan):

Odniosę się do kilku pomysłów.

1. Jestem za tym. Zwłaszcza w końcowych kolejkach- w lidze polskiej jest wielki ścisk i walka o podium między uczestnikami typera będzie zacięta. Tylko czy osoba która napisze własnego posta będzie go widzieć, aby na przykład mógł liczyć własne punkty

2 Tu jestem na nie. Wg mnie popsuje to trochę zabawę. Dla mnie będzie to niepotrzebne Wtedy będzie liczył się trochę fart.

3. Dla mnie bez sensu. Przecież można napisać te 8 meczy ( liga polska) w jednym poście, ewentualnie wprowadzić limit 2 postów na kolejkę. Obecnie Elano nie ma takiego problemu, jakby grało 15-16 użytkowników- wtedy mógłby dostać oczopląsów. W lidze polskiej większość pisze na 3 posty. Przecież napisanie tych kilku typów za jednym ( góra 2) w poście nie jest czymś czasochłonnym. W LM jest więcej meczy, zwłaszcza w fazie grupowej i tu na 2 posty są wskazane

4. Jestem na tak, ale dałbym limit np do 7 kolejki. Liga polska zaczyna się już w lipcu. Ktoś może być na wakacjach i nie miał jak dołączyć do typera. Z drugiej strony- może ktoś się zarejestrować na forum np. we wrześniu i wtedy może spodobać mu się typer

5. Jestem również na tak. Niestety nie jestem tu aniołkiem. Sam zacząłem grać w lidze angielskiej i zrezygnowałem z powodu szczegółowych komentarzy do meczu.

W lidze polskiej było zarejestrowanych 19 uczestników a gra maksimum 8

down: Ja zawsze piszę mecze w jednym poście i zajmuję mi to góra 20 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy tylko wciśnie przycisk odpowiedz post zniknie, a zostanie dopiero uwidoczniony przez moderatora. Myślałem o opcji, że każdy widziałby tylko swój post, ale nie jest to możliwe technicznie.

2. Heh fart, sam typer Ekstraklasy to przede wszystkim fart + trochę analizy faktów. Popytaj tych, którzy typują zawodowo, nikt nie dotyka polskiej czy angielskiej ligi, ponieważ są one często nieprzewidywalne i np. porażka ostatniego zespołu z liderem nie jest oczywista. IMO zawsze to urozmaicenie, a tego brak.

3. Można, ale nikt tego nie robi. Spójrz na ostatnie kolejki. Jest po prostu bajzel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Heh fart, sam typer Ekstraklasy to przede wszystkim fart + trochę analizy faktów. Popytaj tych, którzy typują zawodowo, nikt nie dotyka polskiej czy angielskiej ligi, ponieważ są one często nieprzewidywalne i np. porażka ostatniego zespołu z liderem nie jest oczywista. IMO zawsze to urozmaicenie, a tego brak.

3. Można, ale nikt tego nie robi. Spójrz na ostatnie kolejki. Jest po prostu bajzel.

2. Źle to ująłem. Chodziło mi o fart w typowaniu pytań bonusowych. Dla mnie sama zabawa w typowanie meczy jest ciekawa i rywalizacja z innymi.

3. Akurat ja zawsze piszę w jednym poście w lidze polskiej oraz Ty. Mi takie napisanie posta i zanalizowanie ostatnich wyników. miejsca w tabeli zajmuje maksimum 20-25 minut. Zresztą przejrzałem pierwsze posty w typowanie i wszyscy pisali w jednym poście- czyli znaczy że można.

Ciekawe co powiedzą inni, ale pomysł z zakrywaniem postów jest na pewno pomysłem, który powinien być wprowadzony natychmiast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do ukrywania nie jest to zły pomysł. Co do liczenia punktów, ja dlatego zapisuję w txt potem to wszystko wklejam na forum, jedynie sprawdzam i liczę punkty przeciwników tongue_prosty.gif . Wtedy nie wiemy kto jak typuje i nie wiemy nic o przeciwniku, i myślę że taki post może się pojawić po zakończeniu kolejki lub dnia. Zresztą uniemożliwi to analizowanie i sprawdzanie punktów, tak jak ja miałem możliwość spr gr86 czy Stefana i zmiany typów...... Jestem ZA by takie coś blokować !!!!

2. Ja bym dodał obstawienie 1 połowy, + kilka pytań czy jakiś typów co się w zakładach obstawia t.j kto strzeli pierwszy bramkę, ile bramek w kolejce / w meczu - wszystkiego nie pamiętam dawno byłem w STS itp. C odo punktów ujemnych to dyskusyjne i trzeba by to rozważyć.

3. Max 2 posty. Sam zawsze obstawiałem na 1 post, ale jako że prowadzący się zgodził to dzielić i dużo osób to robi, to kilka kolejek tak zrobiłem, ale to jest bałagan .

4.Tak termin zgłoszenia OK. Termin do uzgodnienia.

5.Ja zrezygnowałem z Ang, ponieważ jest ich dużo więcej i częściej a to łatwo o pomyłkę i ogólnie wybrałem tylko 1 Typera i skupiłem się na lidze Polskiej .

Edit:

Max 2 posty piątek/sobota + niedziela/poniedziałek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję tylko trochę faktu, że wielu uczestników, którzy walczyli do połowy sezonu, później odpuściło - rywalizacja była wyrównana, ale im większa grupa pościgowa, tym zawody miałyby więcej pieprzu.

Ja odpuściłem z racji urlopu, na który wysłali mnie moderatorzy. Mógłbym walczyć do końca, ale jaki byłby sens starać się o pierwsze miejsce, skoro po powrocie na forum miałem ogromną stratę...? Tak czy siak gratuluję dave'owi, ma talent do takich rzeczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowanie jestem za ukryciem. Wtedy nie wiesz jak inni typują,i nie ustawiasz wyników pod kogoś tylko obstawiasz jak ci pasuje, oczywiście że swój post bym chciał widzieć. To moim zdaniem było by najsprawiedliwsze.

2. Uważam że to kiepski pomysł, i jestem zdecydowanie na nie.

3. Również jestem na nie. Osoba która prowadzi typer na początku informuje na ile postów można dzielić. Obecnie w typerze Ekstraklasy jest 8 spotkań, to nie jest takie trudne żeby napisać w jednym poście góra dałbym limit 2 posty na kolejkę. W lidze Angielskiej jest 10 spotkań i też uważam podobnie jak w Ekstraklasie. Gorzej jest z L.M i tu wskazane są minimum 2 posty.

4.Tu jestem na tak. Termin do uzgodnienia.

5.Również jestem na tak. Na początku jest np.20 osób w danym typerze, po rundzie jesiennej niektórzy nie mają szans i odpuszczają typer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ukrycie wprowadzę, powstanie specjalne subforum na tematy typerowe.

W tym przypadku polecam:

-Zapisywać sobie typy w notatniku i dopiero później je wklejać i wysłać post

-Korzystać z pełnej odpowiedzi, którą włączamy klikając w przycisk "Więcej opcji odpisywania". Wtedy mamy dostęp do podglądu i łatwiej wychwycić błędy.

Jeśli ktoś zorientuje się, że popełnił błąd w wysłanym poście będzie miał oczywiście prawo do korekty, o ile zrobi to w regulaminowym czasie. W takim wypadku najlepiej:

W temacie, w którym przed chwilą zamieściliśmy post z typami wysłać drugi post, który zawiera:

-Duży nagłówek ze słowem "Korekta" (wtedy na pewno go nie przeoczę)

-Opisać błędną rzecz i zamieścić tą, jaka zamiast niej ma się ukazać.

Po weryfikacji godzinowej scalę posty, by zawierały zmienione dane.

2.

Źle to ująłem. Chodziło mi o fart w typowaniu pytań bonusowych.
Co do punktów ujemnych to dyskusyjne i trzeba by to rozważyć.

Właśnie cały motyw w tych pytaniach polega, by były punkty ujemne. W przeciwnym wypadku byłaby to bezmyślna strzelanina w celu uzyskania łatwych punktów bez wykazywania się najmniejszą wiedzą. Jeśli istnieją punkty ujemne, wtedy zabawa ma sens, bo trzeba się zastanowić czy gra jest warta ryzyka. Nie każdy lubi je podejmować, tym bardziej, że można stracić. Choć na pierwszy rzut oka odpowiedzi na te pytania wydają się dość losowe, to większość z nich można spokojnie oszacować tak jak wynik meczu, a prawdopodobieństwo jest na podobnym poziomie.

Ewentualnie można zrobić troszkę inną formę tych pytań.

Każdy odpowiadałby sobie na nie, a na koniec powiedzmy rundy, osoba, która zebrałaby największą liczbę punktów z samych pytań dostałaby bonus w postaci +10/15/ile tam uważacie punktów głównych w tabeli. Reszta nic by nie traciła, a zyskiwałby tylko najlepszy.

Punkty byłby zliczane w osobnej kolumnie w tabelce.

Jak już tam będziecie chcieli, choć IMO moglibyśmy je wykorzystać do urozmaicenia zabawy.

3. Tu kombinować nie będę, zrobimy limit dwóch postów na kolejkę, kolejne będą usuwane niezależnie od treści, no chyba, że będzie to korekta wink_prosty.gif . Typy do I połowy odpadają z prostej przyczyny. Przypuśćmy, że daliśmy wynik 0:0, a już w 35 minucie jest 4:0. Wtedy zmieniamy wynik na 4:0 i cieszymy się z minimum 1 punktu, bo raczej ta drużyna nie przegra, a jest spora szansa, że wynik się zachowa, co oznacza kolejne punkty dla nas. Niech będzie zatem limit wysłania postu do pierwszego gwizdka arbitra. Jako punkt odniesienia wykorzystamy planowaną godzinę rozpoczęcia meczu, niezależnie od faktycznego startu. Zatem np. jeśli mecz zaczyna się o 20:30, to ostatni typ może być wysłany do 20:29. To i tak postęp, bo dotychczasowe zasady mówią o godzinnym odstępie.

4. Piąta kolejka jest jak najbardziej git. Fakt, mieliśmy Euro, więc bieżący sezon się opóźnił. Kolejka 5. w 2011 roku przypadała na dni 26-29 sierpnia. Jak widać uczniowie powinni na 5. kolejkę być już w domach, a jak nie to na pewno sobie poradzą z wysłaniem typu, chociażby kilka dni wcześniej przed planowanym wyjazdem. W tej sprawie dla chcącego nic trudnego.

5. Tu litości nie będzie. Kto oleje sprawę i bez stosownego wytłumaczenia zingoruje typer zostanie wykreślony. Co innego jak będzie chciał odejść z konkretnych przyczyn i zasygnalizuje to odpowiednim PW do mnie czy do prowadzącego, wtedy nie będzie żadnych konsekwencji, bo różne rzeczy się zdarzają, to tylko zabawa, choć pamiętajmy, że także czas prowadzącego.

Ja odpuściłem z racji urlopu, na który wysłali mnie moderatorzy. Mógłbym walczyć do końca, ale jaki byłby sens starać się o pierwsze miejsce, skoro po powrocie na forum miałem ogromną stratę...? Tak czy siak gratuluję dave'owi, ma talent do takich rzeczy wink_prosty.gif

No cóż, Twoja sprawa. Urlopu za darmo nie dostałeś.

6. Była jeszcze propozycja wyższego punktowania dokładnych wyników. Tutaj moja prośba do Rorschacha i Elano:

Panowie, wrzućcie tabelkę z ostatniej kolejki w odmianach, gdzie za trafienie wyniku jest przyznawane kolejno: 4, 5 i 6 punktów, przy zachowaniu starej punktacji. Chciałbym zobaczyć czy tak naprawdę dużo się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typy do I połowy odpadają z prostej przyczyny. Przypuśćmy, że daliśmy wynik 0:0, a już w 35 minucie jest 4:0. Wtedy zmieniamy wynik na 4:0 i cieszymy się z minimum 1 punktu, bo raczej ta drużyna nie przegra, a jest spora szansa, że wynik się zachowa, co oznacza kolejne punkty dla nas.

Hm, dajmy na to że obstawiłem 4:1( 1-1) a wynik był 3:1(2-1) to raczej mam tylko 1pkt, a 0pkt za 1 połowę. Można dodać że 1 połowę liczymy tylko w postaci 3/2/1pkt za prawidłowe trafienie a nie również za różnicę, czyli 1-1 i 1-1 a nie 0-0 i 2-2 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daveNWN to już dawno powinien zakład wróżbiarski otworzyć, bo tyle rzeczy wie :). Albo nie ma na to czasu, bo trzepie kasę w STSie :P. No niestety - 38 kolejek to strasznie dużo + Ekstraklasa + LM. Kto tyle wytrzyma poza ludźmi żyjącymi z obstawiania? Dlatego ja wolę krótsze imprezy. Do tej pory przesiedziałem i Euro i Mundial, ale nie odpuszczę Brazylii. Pozamiatam i zdobędę tytuł :P:):D. Po barażach w listopadzie, mam nadzieję, że tak jak przed Euro potypujemy sobie najpierw grupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m(s) - mógłbyś sprecyzować co masz na myśli z tym przeliczeniem z 4,5 i 6 punktami?

1. Jestem za ukryciem postów. Swoje pisałem zawsze, jeszcze w Typerze Ekstraklasy, potem w Typerze Premier League zgodnie z zasadą, że nie patrzę na nikogo. Spoglądanie się na innych mogłoby czasami zaszkodzić, no i nie jest fair toteż wszystkie zbieżności w typach były w 100% przypadkowe. Czasami zerknąłem na niektóre typy rywali ale dopiero po tym jak napisałem posta i byłem pewien, że nie będę edytował.

2. Pytania bonusowe - tak, ale z punktami ujemnymi.

3. Szybkie typy - być może, trzeba jednak jeszcze określić ich przyzwoity limit.

4. Ograniczenie rejestracji - tak, ponieważ gdy ktoś nie jest konkurencją dla współgraczy to nie ma za dużego sensu brania udziału poza nabijaniem postów. Inna rzecz, że dobrze by było gdyby takie ograniczenie zostało wprowadzone dopiero gdy będzie duża frekwencja i pewna grupa stałych typujących.

5. Typerowe zawieszenia - tak, to niezły pomysł, trzeba tylko określić dokładnie ten limit % typowanych kolejek.

Ogólnie: jestem za tym by limit czasu na oddanie typów wynosił maksimum "ustaloną godzinę spotkania" i wszelkie typowania "w trakcie" nie mają sensu (nawet jeśli ograniczałyby się do takich szczegółów jak to czy ktoś dostanie czerwoną kartkę lub karnego). Proponowałem więcej punktów za trafne wytypowanie wyższego wyniku meczu i muszę powiedzieć, że jednak, przynajmniej w lidze angielskiej, 3-2 to za niski rezultat.

W związku z tym proponowałbym: dotychczasowa punktacja bez zmian, 5 punktów za wszystkie wyniki powyżej 5 goli w meczu (poza 3-2) czyli 3-3, 4-1, 5-0 itd. i być może 8 lub 9 punktów za naprawdę wysokie rezultaty, które się przecież zdarzają - jak Manchester United z Arsenalem 8-2 czy w tym sezonie Chelsea z Aston Villą 8-0. Powiedzmy, za minimum 7 goli w meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO trochę przegięte. Lepiej to wyeliminować. To ma być zabawa, poniekąd sprawdzająca wiedzę i fart niżeli profesjonalny typer nastawiony na zarabianie.

Ja na pewno nie zarabiam, bo nie mam na czym. A chciałem poszerzyć możliwości obstawienia meczu, poza pytaniami które zapewne i tak wejdą ale z tego nie każdy może z korzystać-wiadome ryzyko ujemnych punktów.

Przecież trafienie połówki to tak samo jak trafienie całego meczy z taką różnicą że mamy 45minut a 90min, ale dobra .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daveNWN to już dawno powinien zakład wróżbiarski otworzyć, bo tyle rzeczy wie smile_prosty.gif. Albo nie ma na to czasu, bo trzepie kasę w STSie tongue_prosty.gif.

Wróżbity Macieja nie da się przebić, a jak na razie z zakładów bukmacherskich wyżyć się nie da, ale i tak jest się w każdym miesiącu sporo do przodu smile_prosty.gif

Co do pomysłów reformy typerów to jestem jak najbardziej za ukryciem postów rywali (o ile jest to możliwe), dodatkowymi pytaniami (ale czy od razu z ujemnymi punktami?) oraz za ograniczeniem rejestracji. Zawieszenie za brak typów i to szybkie typowanie jakoś nie wygląda zbyt zachęcająco, ale to tylko moje zdanie, a do kolejnego sezonu jeszcze trochę czasu smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem:

- ukrywanie postów wydaje się być dobrym pomysłem, skłania do samodzielnej analizy meczów,

- dzielenie postów mi, jako prowadzącemu, jest totalnie obojętne. Nikt nie robi tego w jakichś chory sposób (8 postów), więc to może pozostać bez zmian,

- dodatkowe typowania: jakieś przedsezonowe + strzelcy goli w meczach (np. obstawienie w dowolnych trzech spotkaniach po jednym zawodniku, na którego stawiamy co do trafienia do bramki),

- typy do momentu startu meczu,

- wyrzucanie nieaktywnych popieram. Sam wymiękłem w zabawie związanej z Premier League - początkowy entuzjazm opadł, nie byłem na bieżąco, a nie chciałem obstawiać dla samego obstawiania,

- dołączanie do jakiegoś momentu też - 1/4 lub 1/3 sezonu,

- punkty w formacie 1,2,3 pozostawiłbym bez zmian. Zachęcanie do typowania wysokich wyników mnie nie przekonuje.

Spróbuję stworzyć jakieś podsumowanie po sezonie. Np. przeliczę, ile punktów zdobyłby osobnik, który w każdym meczu stawiałby na popularny wynik 2-1. Ciekawe, czy wygrałby zabawę. chytry.gif A tak w ogóle, to może mnie to nie dotyczyć, bo nie wiem, czy w następnym sezonie też będę prowadził jakikolwiek typer. Na razie jestem na tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-69999-0-58753100-1369078928_thumb.p

Mini-tabela ostatniej kolejki EPL ze zmianami punktowymi (4,5,6). Mogę podliczyć całość sezonu ale zajmie to więcej czasu.

@daveNWN - nie reklamuj tak typowania poza forum tongue_prosty.gif Do dziś pamiętam choćby mecz z fazy grupowej LM gdy Zenit przegrał z Benficą wydatnie pomagając rywalom w strzeleniu bodajże w 8 minucie pierwszego gola tongue_prosty.gif Chociaż to Rosja, tam się wszystkiego można spodziewać i tego, że jacyś panowie w złotych łańcuchach uznali, że bardziej się im opłaca porażka drużyny z Petersburga.

@Elano - jakaś zachęta do większej fantazji w typowaniach powinna być. Nie tracisz za dużo ponieważ typując wysokie rezultaty przy innym wyniku i tak dostajesz 1 punkt jak w systemie 3-2-1, a uczestnicy jacy dołączają nieco później mają szanse podgonić resztę stawki bez ryzyka ujemnych punktów jak w "pytaniach dodatkowych". Poza tym, liga angielska jest ciekawa i nie raz, nie dwa, padają wysokie rezultaty. Nawet w lidze polskiej się zdarzają, wystarczy spojrzeć na 4-4 Ruchu z Lechią czy ostatnie 5-0 Korony z Jagiellonią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten pomysł z większą ilością punktów nie przekonuje. Wybaczcie, po prosto nie widzi mi się to. Ekstraklasa jest tak nieprzewidywalna, że trudno tu będzie o jakieś racjonalne typy z gatunku 4-2. biggrin_prosty.gif Być może sprawdzi się to lepiej w Anglii, gdzie jednak 6,7 goli różnicy się zdarza. W Polsce nie ma takich wyników właściwie nigdy. Jeśli większość będzie tego chciała, to się dostosuję. To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również cieszę się z ukrywania postów, to jest najlepsze wyjście.

Mam tylko jedno pytanko.

Załóżmy ze ktoś musi wyjechać np. na tydzień, wyjechał w poniedziałek wraca w niedzielę. W tym czasie jest kolejka np. Ekstraklasy, niema możliwości obstawienia jej. Czy bierzecie pod uwagę możliwość żeby tą kolejkę obstawić jakoś wcześniej?. Czy to będzie jako stracona kolejka.

Pytam pod względem punktu 5.

Co do liczenia punktów to jestem za pozostawieniem tak jak było do tej pory czyli 3,2,1.

Down:

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Normalnie piszesz posta z typami odnośnie kolejki i dajesz notkę, że nie będziesz miał kiedy wytypować (bo np. Cię nie będzie), więc wrzucasz przyszłą kolejkę. Ewentualnie przy wrzucaniu typów obecnej kolejki dopisujesz również przyszłe, ale też z odpowiednią notką. Najlepiej wtedy również powiadomić przez PW prowadzącego, że ta sytuacja zaistniała, bo w przeciwnym wypadku może on to po prostu przeoczyć i nie policzyć Twoich punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez podział na subfora opcja ukrywania będzie już działać. W tym normalnie można odpisywać, jedynie nowe tematy potrzebują najpierw zaakceptowania przez modka. W Centrum typowania każdy post po wysłaniu będzie znikał, dopóki moderator go nie zaakceptuje (a zrobi to jak skończą się mecze).

Teraz trzeba doszlifować i ustalić resztę zasad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie przejrzyściej.

Mateusz(Stefan)- mam propozycję. Może warto zrobić ankietę/głosowanie co do zmian/zasad typowania- coś na podobieństwo ankiety dot. systemu reputacji. Wypisać kilka pomysłów i dać możliwość głosowania.

Pytanie na marginesie- zwycięzca typera Ligi Mistrzów dostanie jakąś grupę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ankietą na razie ciężko. Trzeba nam burzy mózgów i różnych stanowisk, propozycji, więc śmiało piszcie smile_prosty.gif .

Jeśli chodzi o typer LM nie przewidywałem żadnej nagrody.

Wydaję mi się, że limit 3 postów z typami na kolejkę to odpowiednia liczba podobnie jak minimum 50% wytypowanych meczów od momentu wzięcia udziału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłbym ewentualnie tylko za ukrywaniem postów do zakończenia kolejki. Choć wtedy trzeba by było wszystkie mecze obstawić na raz. A skoro mecze są rozciągnięte na 4 dni to typowanie na raty ma sens, bo sprawdzasz trafność swoich przewidywań. Jak ci pewniaki nie wchodzą to może być kolejka cudów i w 2 połowie masz przynajmniej szansę obstawić odwrotnie niżby zakładał to twój pierwszy typ. Jak teraz w 28 kolejce było aż 5 remisów - trudno coś takiego wytypować na raz. I przecież są też klasyfikacje pojedynczych kolejek oprócz generalki. Czyli nawet jak się jest odległym ogólnie, to można się pochwalić jednostkowymi zwycięstwami, co podnosi morale. Ewentualnie można by wykreślać z generalki tych co mają więcej niż 5 zaległych kolejek. Ale sam jestem za pozostawieniem możliwości wskoczenia w każdej chwili. A co do reszty propozycji - to udziwnienia są - jestem na nie. mateusz(stefan) musi w następnym sezonie po prostu trafniej typować a nie proponować jakieś bonusowe pytania. Zresztą i tak Elano znowu wygra, więc nie ma co się spinać tongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gif. Jeśli jednak jakieś zmiany będą to prosiłbym o dokładny regulamin przed początkiem Ligi. W końcu 20 lipca szybko przyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłbym ewentualnie tylko za ukrywaniem postów do zakończenia kolejki

Tak właśnie będzie.

skoro mecze są rozciągnięte na 4 dni to typowanie na raty ma sens, bo sprawdzasz trafność swoich przewidywań. Jak ci pewniaki nie wchodzą to może być kolejka cudów i w 2 połowie masz przynajmniej szansę obstawić odwrotnie niżby zakładał to twój pierwszy typ. Jak teraz w 28 kolejce było aż 5 remisów - trudno coś takiego wytypować na raz.

To rozbicie ma przede wszystkim być ułatwieniem dla tych, co nie znajdą tyle czasu, by to zrobić na raz. Dodatkowo limit 3 postów jest IMO odpowiedni, bo nie jest to jeszcze super stats(choć nim powiewa), a jednocześnie pozwala na spokojne typowanie meczów.

mateusz(stefan) musi w następnym sezonie po prostu trafniej typować a nie proponować jakieś bonusowe pytania

Przesadzasz. Podkreślałem, że byłby one nieobligatoryjne i niepoprawne odpowiedzi skutkowałby stratą punktów.

Jeśli jednak jakieś zmiany będą to prosiłbym o dokładny regulamin przed początkiem Ligi.

Regulamin ogólny się tworzy i będzie obejmował wszystkie typery. Będzie można go znaleźć w dziale z typami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...