Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Regulamin typerów, dyskusja

Polecane posty

Oto moje opinie:

1. Wg mnie maksymalnie rozbicie to 2 posty. Trzy to już jest za dużo, zwłaszcza jak na początku będzie dużo uczestników.

2. Pytania bonusowe jak już wcześniej pisałem- jestem absolutnie na nie

3. Ukrywanie postów- super smile_prosty2.gif

4 .Minimum 50% obstawionych- jestem za

5. Dołączanie do typera- nie mam opinii. Co by zrobić w momencie jakby nowy użytkownik zarejestrował się we wrześniu, a chciałby zagrać?

6. Jestem za zawieszeniem graczy do następnych edycji typerów, jeżeli w poprzedniej nie mieli tych 50% obstawionych kolejek. Oczywiście zmiana ta powinna dotyczyć następnego sezonu. Prawo nie działa wstecz smile_prosty2.gif

7. Punktacja powinna zostać utrzymana w starym systemie 3-2-1 i żadnych szybkich postów lub innego rodzaju "udoskonaleń"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Popieram. Sam jestem za najwyżej takimi zmianami - ukrywanie postów i automatyczny wypad z generalki jeśli ma się więcej kolejek opuszczonych niż obstawionych (dajmy na to po 5 kolejce). Zostawić starą punktację i możliwość przystąpienia w dowolnym momencie. Wobec rozbicia spotkań chociażby w Polsce na piątek-sobotę-niedzielę-poniedziałek, dalej byłbym za typowaniem "na raty" ale jeśli większość jest za ograniczeniem liczby postów na kolejkę, to protestować nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz(Stefan)- Jak tam idzie pisanie regulaminu. Tworzy się, jest w stanie początkowym czy końcowym :-) ?

Mam już jakieś opinie/pomysły na zmiany w regulaminach? Czy zmieni się tylko ukrywanie postów :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz co tak ogólnie ma się zmienić albo nad czym się zastanawiasz. Bo jakby zmieniło się tylko ukrywanie postów- to za tym chyba są wszyscy. Po Pucharze Konfederacji- ukrywanie postów sprawdziło się. Można to było poczytać w komentarzach do typerów smile_prosty2.gif

Jakbyśmy wiedzieli jakie planowane są zmiany- łatwiej będzie się do tego odnieść i dyskutować.

Jeszcze została kwestia- ile osób minimalnie musi się zgłosić do typera?

Jeszcze jedno pytanie- czy jest szansa na typera ligi niemieckiej? Rok temu zabrakło chyba dwóch osób. Trochę to moja wina, ale nie wiedziałem jeszcze wtedy, że typer okaże się dobrą zabawą. W lidze niemieckiej grają nasi zawodnicy- transmisje są na Eurosporcie. Nie ma takiej dominacji zespołów jak w Hiszpanii ( oprócz Bayernu oczywiści smile_prosty2.gif )

Inne ligi nie ma co zaczynać, ale obstawianie Bundesligi może być ciekawe

PS. Ale ten czas szybko leci. Niedługo zaczyna się nasza ukochana piłka kopana smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz(Stefan)

Widać bardzo dobrze zmiany smile_prosty2.gif

Oprócz ukrycia postów i banów dla użytkowników nie ma większych zmian i bardzo dobrze. Cieszy mnie zwłaszcza brak bonusowych pytań czy coś podobnego.

Limit 65% wydaje się odpowiedni. Akurat ja dałbym na rozbicie na dwa posty, ale 3 też ujdą.

Bany dla typujących - dobry pomysł. Teraz będą grali Ci co chcą.

Regulamin teraz jest przejrzysty. Ogólnie- nie mam większych uwag smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszek: Od dziś.

Elano i Rorschach ze względu na swoje doświadczenie, rangę i chęć prowadzenia kolejnej edycji zostali obdarowani mocami wglądu w niewidoczne posty w dziale typerowym. Nie będą dzięki temu musieli czekać aż moderator zaakceptuje posty, bo będą to robić sami.

Jeśli byłby jakieś problemy z uprawnieniami dajcie mi znać.

A i jeszcze jedna kwestia. Wybaczcie, nie będę Wam odpisywał na zgłoszenia. Jak ktoś je wyślę to od razu jak odczytam dopiszę go do tematu w liście uczestników. Zaoszczędzi to trochę czasu:) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A czy nie da to biorącemu udziału w Typerze Elano pewnej drobnej przewagi nad innymi uczestnikami? Może po fazie zasadniczej, na te ostatnie 8 kolejek przed końcem niech żaden uczestnik biorący udział w TE nie ma wglądu do ukrytych postów? Taka moja propozycja do regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie zapytał, czy chcę nowe moce. :( Jeśli to ma jakoś usprawnić działanie typerów, to niech będą.

Na głosy innych nie patrzę, o czym najlepiej świadczy fakt, że ostatnią edycję wygrałem. Nie mogłem się więc raczej wzorować na typach innych, czyż nie? ermm.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam wniosek formalny by zrezygnować z obowiązkowych uzasadnień przy typach. One miały sens do maja 2013 - bo niby miały tłumaczyć nasz wybór i pokazać, że nie ściąga się od konkurentów. Ale teraz gdy posty z typami są ukrywne, uzasadnienia tracą swój sens. I tak zwykle wszystko sprowadza się do tego, że np. "Bedzie 2-0 bo ja tak uważam i lubię bardziej tą druzynę". To sie dobrze czytało, gdy wszystko było jawne. A po kolejce mało kogo to obchodzi - liczą się tylko punkty w tabelce. Wieksza ilość tekstu tylko sztucznie pompuje ten temat. I tak rozmawiamy w temacie dyskusyjnym. No i tracę tylko czas wymyślajac te gupie zdania. Dlatego chcę by mozna było wrzucać tylko same wyniki. No chyba, że wracamy do jawnych postów - tylko wtedy uzasadnienia mają sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszek:

Jestem przeciwny zniesieniu uzasadnień meczu. Akurat to wyróżnia typer FA od innych typerów. Sam gram w wielu typerach np. na stronach o wrestlingu.Tam obstawienie zajmuję mi 10 sekund, a tu dłużej.

Nikt nie każe pisać 4-5 zdań do każdego meczu. Może oprócz ligi angielskiej smile_prosty2.gif

Czasem się wkurzam, jak mam obstawić mecz,w których drużyny są na podobnym poziomie. Jednak coś tam zawsze wymyślę smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszek: Dla mnie możesz dawać po jednym zdaniu w typerach, byle było sensowne. Tyle, że te uzasadnienia sprawiają, że nasze typery wznoszą się ponad inne i nie są zwykłą strzelaniną. Sam czasem nie mam pojęcia jakim wynikiem może się zakończyć dany mecz i dokładnie to pisze w opisie typu. Nie czuję się przez to gorszy i mimo wszystko próbuje znaleźć jakieś powody, by wskazać czemu to taki wynik. Nawet jakbym miał je co kolejkę powtarzać :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszku:

Grasz w jednym typerze i narzekasz że trzeba wymyślać uzasadnienia. Niektórzy w tym ja grają w trzech, i jakoś nie narzekamy.

Również jestem temu przeciwny, opisy dają jakość, inaczej na nie się patrzy. Owszem nie kiedy nie wiadomo co napisać, i dlatego ja piszę wcześniej w notatniku, później przejże czy ok i wysyłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Aż tak nie interesuję się tylko piłką by obstawiać Niemcy, Anglię i jeszcze Ligę mistrzów. Za to uwielbiam komedię i dlatego odnajduję się w Typerze Ekstraklasy :). Ale nie chcę pisać tych uzasadnień skoro posty i tak są ukrywane, a potem nikt tego nie czyta. Stawiam 2-0 bo tak i co komu do tego. Produkuję się w temacie dyskusyjnym i wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Przecież te jedno zdanie do spotkania to nie zajmuję Ci nie wiadomo ile czasu.Jak już pisałem lub m(s) to odróżnia typer FA od innych. Szczerze- nie widzę powodów do zniesienia uzasadnień

Jak nie będzie uzasadnień, wtedy każdy ( z naciskiem na każdy) użytkownik może grać w typery. Nawet jak ktoś nie interesuje się piłką, może pomyśleć co to za problem obstawić mecze- pozdro dla ekipy typerów z WF smile_prosty2.gif Przy uzasadnieniach, zawsze trzeba troszkę interesować się piłką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...