Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

- Galactica sektor 5 wyczyszczony z raiderów, został tylko basestar!

Strzał w raidera - Rzut 7 -> Zniszczony

Strzał w ciężkiego raidera - Rzut 8 -> Zniszczony

Hangar pokładowy.

- Panie poruczniku Agathon proszę z nami.

Kryzys:

kkr50.jpg

Proszę aktywnego gracza o decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie mogli tak strzelać wcześniej? Zaoszczędziłoby nam to masy stresu. W każdym razie świetna robota Zarek.

Uważajcie na ten kryzys. Ja nie mam praktycznie nic, co mogłoby w nim pomóc. 8 to całkiem sporo w sytuacji, kiedy jedna z osób dysponująca konkretnym kolorem nie może wiele dorzucić. Chyba, że jesteście pewni tego, że uda wam się go przejść. W każdym razie jeśli tego nie przejdziemy proponowałbym jednak nie wtrącać do więzienia prezydenta. Bo ja wiem... jeden z pilotów? Wyciągnie się ich do czasu ich kolejnej tury. Ewentualnie Soaps może próbować zrzucić 5 kart z ręki, ale wydaje mi się to najgorszym wyjściem. Niedługo tura Sefnira, z umiejętnością Tigha powinno bez problemu udać się wyciągnąć kogoś z aresztu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dobre strzały, szeregowy! Za chwilę skończymy z tymi tosterami na naszym niebie!

Erm, więcej kart zmarnujemy wyciągając z więzienia mnie albo Shadowa, a jeśli mamy Cylona to na pewno spierniczy nam ten test. Ja tam wziąłem w swojej kolejce żółte i zielone, połowę testu mogę zrobić (+/- ofkoz). Ktoś pomoże?

A swoją drogą to ciekawe pomysły ma nasz el presidente... Just sayin' :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę pomóc wyciągnąć kogoś z aresztu. Obniżę poziom trudności testu o 2, do 5 i praktycznie sam byłbym w stanie kogoś wyciągnąć. Ktoś musiałby tylko aktywować areszt. Jedyny problem to taki, że w razie kryzysu osoba w areszcie może dorzucić tylko jedną kartę. Proponuję wtrącić do niego naszego prezydenta, skoro i tak nie ma nic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, wtrąćmy do aresztu kogoś, kto ma następną turę. Idealny pomysł mógłbym rzec - jeśli jesteś Cylonem. Wtedy nie będe mógł dociągnąć ani karty kworum, ani pomóc w jakikolwiek sposób. Skoro jednak zaprzeczasz byciu Tosterem, to nie wiem, skąd ci takie pomysły do głowy przychodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony mamy cztery czy pięć postaci, które dobierają zielone i żółte karty. Z drugiej strony przy ostatnim kryzysie trochę tych kart poszło... niby mam swoją specjalną umiejętność, ale marnować ją w tym momencie? Tak trochę średnio :P

Cóż, aktywny gracz decyduje i mam nadzieję, że zdecyduje dobrze, bo tylko przypomnę, że dookoła nas mamy jeszcze kilka tosterów do ustrzelenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Moje wpływy są znaczne, ale nie mogę zagwarantować sukcesu.

Jeżeli losowe karty będą in plus, to zdamy ten test, ale na wszelki wypadek doradzałbym innym dorzucenie się do wyniku. Sprawdziłem zasady i faktycznie nie można uwalniać innych osób za pomocą aresztu, jak poprzednio myślałem, więc i kary za bycie w tej lokacji nie da się uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Poruczniku Agathon, jest pan wolny. Może pan wracać już do swoich obowiązków.

Rozkaz prezydencki [1]

Rozkaz prezydencki [1]

Rozkaz prezydencki [2]

Stan wyjątkowy [3]

Konsolidacja władzy [1]

Konsolidacja władzy [1]

Komisja śledcza [3]

Komisja śledcza [5]

Wynik 1+1+3+5+1+1+2+3=17 Sukces

Ilość kart dorzuconych:

Tom Zarek 2

Sharon "Boomer" Valerii 0

Karl "Helo" Agathon 1

Saul Tigh 0

Gaius Baltar 1

Lee "Apollo" Adama 2

Sektor

Raider atak na Vipera - Rzut 1 -> Pudło

Raider atak na Vipera - Rzut 4 -> Pudło

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycję (Skok możliwy na -3)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_9.jpg

TURA 10

- Admirale, zaczynamy kontrolować sytuację. Nasz napęd FTL jest rozgrzany, a część floty jest już z nami zsynchronizowana do skoku.

Saul Tigh dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze! Jeszcze trochę i będziemy się mogli stąd zabrać!

Cóż, mamy teraz więcej oddechu na jakieś dodatkowe akcje. Zawsze można znowu dać Holy'emu rozkaz prezydencki aby ponownie wykorzystał nieobsadzone vipery z braku lepszych pomysłów. Można zawsze ruszyć kogoś do napraw albo wykorzystać chwilę na dobranie dodatkowych kart. W każdym razie admirał zadecyduje wedle własnego uznania co akurat przyda nam się bardziej. Naturalnie nie ma sensu wykorzystywać atomówki - mówię na wszelkie wypadek jakby jakaś mglista myśl przeszła w kwestii jej wykorzystania - albo wymuszać wcześniejszy skok ryzykując naszą populacją. Zawsze można też pomyśleć nad wysłaniem zwiadu co by zobaczyć jaki kryzys na nas czeka, ale nie będę specjalnie naciskał... w sumie sytuacja na razie aż tak kryzysowa nie jest :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No nareszcie zaczynamy panować nad sytuacją. Dobra, teraz tym bardziej trzeba dać z siebie wszystko.

Pomyślmy. Nie widzę teraz zbytniego sensu przesuwać statków cywilnych. Nasze vipery powinny sobie spokojnie dać radę. O mnie się Blacku nie martw, atomówki nie mam zamiaru teraz używać, sytuacja wydaje mi się na tyle spokojna, że powinniśmy dać radę bez jej używania. Mogę przejść do kontroli uzbrojenia i ostrzelać wrogiego ridera. Zawsze to jakieś wyjście. No chyba, że bardzo ciekawi jesteśmy co za kryzys na nas zaraz czeka.

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wysłać zwiad w punkty docelowe, żebyśmy po skoku nie wylądowali w ciemnej... pustce międzygwiezdnej ;] Można dać komuś z rozsądnymi akcjami rozkaz prezydencki. Można dobrać karty, bo trochę zmarnowaliśmy. Twój wybór :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Musimy zniszczyć tego Basestara, zanim wyrządzi większe szkody.

Przypomnę, że Basestar może wysłać 3 dodatkowe Raidery lub strzelić w Galacticę. Moja propozycja jest taka, żeby Saul przeszedł do Kontroli Uzbrojenia i ostrzelał wrogą jednostkę. Następnie Baltar może wydać mu rozkaz prezydencki, żeby miał dodatkowe dwa strzały. Przy odrobinie szczęścia powinniśmy go zniszczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A przez moment było dobrze... Cóż, moment minął, znów jest jak zawsze.

To chyba najcięższa decyzja do tej pory. Z jednej strony paliwo i raptor, z drugiej morale i ambulatorium. Z dwojga złego wydaje mi się, że to drugie jest lepszym wyborem. Poza tym chciałbym zaproponować jedną rzecz - zaryzykujmy i skaczmy. Kara to jedyne minus jeden jeśli rzut się nie uda, a siedzenie w miejscu działa tylko i wyłącznie na korzyść Cylonów. Tracimy surowce nic na tym nie zyskując, wypadałoby w końcu ruszyć do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jest banalnie prosta. Lepiej poświęcić paliwo i Rapotra niż stracić karty niż posyłać kogoś do ambulatorium i ryzykować, że w pewnym momencie zabraknie nam kart. Jestem przeciwko skokowi, bo lada chwila może wypaść automatyczny skok i w razie czego możemy go sami zainicjować, gdyby na horyzoncie pojawiło się coś grubszego. Chciałbym zwrócić uwagę, że Basestar będzie w nas strzelał, więc modlić się, żeby spudłował, albo trafił w jakąś pustą sekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...