Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

Mostek.

- Poruczniku Gaeta otrzymaliśmy komunikat z statku Akei Kan bliźniaczego statku naszej rafinerii tylium Hitei Kan.

- Prosze przełączyć na głośniki.

- Tutaj kapitan Akei Kan. Galactica na naszym okręcie doszło do buntu po tym jak admirał ogłosił swoją decyzję. Część załogi wraz z uchodźcami postanowiła przejąć okręt i zamknęła się w maszynowni. Nie mamy pełnej kontroli nad statkiem.

- Czy jest pan w stanie odzyskać statek?

- Jest nas kilku ale udało nam się przejąć całą broń, więc jest szansa.

- Proszę odzyskać okręt. Jeśli będzie trzeba użyć silniejszych środków, proszę to zrobić.

- Aye aye sir.

3 minuty później

- Panie poruczniku Gaeta, na Akei Kan doszło do wybuchu w tylnej części.

- Wywołać ich!

- ... - Nie odpowiadają.

- Proszę ich dalej wywoływać.

Minute później

- Galctica tutaj kapitan Akei Kan! Próbowaliśmy odbić maszynownie zanim się do niej dostaliśmy ktoś uszkodził reaktor! Nie możemy odzyskać kontroli nad systemem. Ogień się rozprzestrzenia, za kilka minut dotrze do zbiorników tylium.

- Ile jest ludzi na pokładzie?

- Załogi około 150 ludzi, ale uchodźców jest około 1000. Niestety nie mamy na pokładzie tyle transporterów które pozwoliłby się ewakuować wszystkim.

- Proszę jak najszybciej umieścić tyle osób ile się da, wysyłamy już do was raptory!

- Postaramy się zatrzymać ogień od tylium jak najdłużej! Bez odbioru.

3 minuty później

- Galactica tu raptor 345 zbliżamy się do Akei Kan, ale wygląda że hangar został zniszczony wybuchem, nie jesteśmy w stanie lądować! Co mamy robić?!

- Proszę się jak najdalej oddalić poza promień rażenia..

- Czy na radarze widać, czy ktoś zdążył wystartować z Akei Kan?

- Niestety, żadna jednostka nie wystartowała.

- Proszę powiadomić admirała o sytuacji.

Basestar - Rzut 1 -> Pudło

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycje(brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_7.jpg

TURA 8

Sharon "Boomer" Valerii dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wracam na twoją pozycję Lee, starczy mi wrażeń na pierwszej linii frontu... i może po drodze zdejmę tego tostera!

Ruszam się na sektor szósty i atakuję obecnego w nim ridera. Jednocześnie przypominam prowadzącemu o zdolności "Zwiad", którą będę chciał wykorzystać (^_^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w raidera - Rzut 1 -> Pudło

Sharon "Boomer" Valerii korzysta z zdolności zwiad i odrzuca wierzchnią kartę kryzysu na spód.

Laboratorium.

- Panie prezydencie, prototyp maszyny do wykrycia cylonów jest prawie gotowy, jeśli nikt nam nie przeszkodzi...

Kryzys:

kkr32.jpg

Proszę o decyzję aktywnego gracza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Muszę zgodzić się z wyborem, chociaż nie miałbym nic przeciwko testom.

Swoje karty wysłałem, pomogłem w dość znaczny sposób, chociaż sam wszystkiego załatwić nie dam rady. Dorzucać się ludzie, nie można pozwolić, żeby ewentualny Cylon skiepścił nam ten test. A przypominam, że musi bardzo uważać, bo znamy sporą część tego, co dorzucała Talia Przeznaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh trzeba pociągnąć za odpowiednie sznurki i uspokoić ludzi. Czy to polityczne czy wojskowe...

Coś tam dałem, ale nie liczcie na wiele bo jakbym miał się wypowiedzieć o tym co mam na ręku w tych kolorach to bym musiał sobie osta wstawić ;) A poza tym chyba nie mamy wielkiego ciśnienia i test powinien przejść gładko (tak, wiem, taki tekst to proszenie się o kłopoty xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jestem spokojny o wyniki.

Black, dlaczego niepotrzebnie zaryzykowałeś? Jeżeli Raidery się aktywują to znajdziesz się na celowniku w uszkodzonym Viperze. W najgorszym wypadku skończysz w ambulatorium (i będziesz miał o wiele mniej kart), a my bezpowrotnie stracimy jednego Vipera. Mogłeś wykorzystać akcję znacznie bardziej produktywnie, a jeżeli nie produktywnie to przynajmniej bezpiecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy - whaaa...? eee? Raidery atakują najpierw nieobsadzone jeśli dobrze pamiętam, poza tym Shadow nie ma uszkodzonego myśliwca, bo wtedy by wylądował w ambulatorium xD Uszkodzony jest tylko jeden i zniknął on z pola walki (takie są zasady ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, co? Jaki uszkodzony? Istnieje w ogóle taka możliwość aby gracz latał w uszkodzonym viperze? Nic sobie takiego nie przypominam. Przecież właśnie po to marnowaliśmy, w którejś kolejce z cztery czy więcej kart uników, żeby mój viper nie poszedł w diabły a moja postać nie trafiła do ambulatorium. Poza tym jak już pokazaliśmy piloci po to dostają czerwone karty, żeby jednak nie dawać się łatwo zastrzelić przeciwnikowi i robić za osłonę dla statków cywilnych. Nie widzę możliwości jak inaczej miałbym rozegrać tą turę.

I przy okazji warto od razu ustalić jedną rzecz, przy korzystaniu ze zwiadu co jest najważniejsze? Ustalamy, że jak kryzys ma punkt skoku to niezależnie jak ciężki jest (no, może z pewnym limitem) to ten właśnie bierzemy? Warto wiedzieć na przyszłość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsolidacja władzy [2]

Komisja śledcza [3]

Konsolidacja władzy [1]

Konsolidacja władzy [1]

Komisja śledcza [3]

Rozkaz prezydencki [2]

minus

Manewry unikowe [2]

Wynik 2+3+1+1+3+2-2=10 Sukces

Ilość kart dorzuconych:

Tom Zarek 1

Sharon "Boomer" Valerii 0

Karl "Helo" Agathon 1

Saul Tigh 0

Gaius Baltar 2

Lee "Apollo" Adama 1

- Poruczniku Gaeta, raidery koncentrują ogień na viperach.

Aktywny gracz wybiera które pole rozpatrujemy pierwsze.

Sektor 6

Raider atak na Vipera - Rzut 7 -> Trafienie

Viper zostaje uszkodzony.

Raider atak na Vipera - Rzut 2 -> Pudło

Raider atak na Vipera - Rzut 3 -> Pudło

Sektor 1

Raider przemieszcza się do sektora 5

Sektor 5

Raider atak na Vipera - Rzut 2 -> Pudło

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_8.jpg

TURA 9

- Tutaj kontrola. Halo ląduje w Hangarze, przekazać jakieś dalsze rozkazy?

Halo znajduje się na Pokładzie hangarowym.

Karl "Helo" Agathon dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Frak! Ok, wycofaj się do hangaru, niedługo powinnam zająć się naszymi maszynami...

Dobra, dla naszego obecnego gracza mam kilka propozycji i dobrze by było aby inni dorzucili swoje głosy, bo zaraz w sektorze piątym możemy mieć nieciekawą sytuację:

- wykorzystujesz zwiadowcę aby zorientować się jakie czekają na nas kryzysy jeśli oczywiście taką kartę masz

- dajesz rozkaz prezydencki mej skromnej osobie abym a) spróbował zaatakować jakąś jednostkę w sektorze piątym choć siły ognia nie posiadam, b) abym ruszył się do hangaru i wykorzystał akcję naprawy na dwójce uszkodzonych viperów, c) wysłał zwiadowcę

- dajesz rozkaz komuś kto jest za tobą czego jednak raczej nie powinno się robić... np. admirałowi jeżeli stwierdzimy, że przydałoby się wykorzystać już drugą atomówkę

Decydujmy panowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przyjąłem!

W sumie mnie samemu plan odpowiada, wymienione karty na ręce mam (łacznie z siłą ognia) więc nie powinno być zbyt dużych problemów. Zanim jeszcze cokolwiek zrobię, chciałbym mimo wszystko wysłuchać co pozostali o tym myślą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Helo... zgłoś się do mnie na badania. Ta lobotomia wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobna...

Pozostali myślą, że kompletnie nie czytasz tego, co piszą inni. Black podał chyba z 5 propozycji, po czym ty stwierdzasz, że tobie plan odpowiada. KTÓRY do jasnej cholery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Helo, znowu coś piliście?

Ogarniaj człowieku do licha. Napisałeś jakbyś moje propozycje rozpatrywał jako plan, który należy wykonać... gdzie tak nie jest. Rzuciłem po prostu osobnymi propozycjami, z których można wybrać jedną albo dorzucić coś od siebie. Ty do vipera się nie pchaj, starczy nam dwóch pilotów na polu walki. Ewentualnie myśl raczej czy lepiej dać komuś rozkaz prezydencki ALBO czy planujesz wysłać zwiadowcę aby zobaczyć jaki kryzys czeka na nas w kolejce... czytamy ze zrozumieniem w każdym razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ktoś coś znowu pił? Może by tak darowaćsobie w talich sytuacjach...

Od siebie tylko dodam, że jednak wolał bym teraz nie odpalać ostatniej atomówki... Patrząc na nasze "szczęście", to może być potrzebna nieco później, więc chciałbym tylko zaznaczyć, iż ostatnia promozycja Blacka jest tylko luźną myślą niczym więcej.

Sam myślę, że wysłanie zwiadowcy było by całkiem przydatne. W końcu kryzysy bardzo nas lubią, i miło było by wiedzieć co nas zaraz czeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, Soaps, nadal nie rozumiesz i widać, że nie czytasz opisu kart. To, że posiadasz maksymalną siłę ognia absolutnie nic nie zmienia. Może jej używać tylko postać, która pilotuje vipera i ma owąż kartę na ręce, nikt inny nie może jej dać. Teraz już rozumiesz o co chodzi? No i jakbyś jeszcze zauważył, że dałem trzy sugestie jak rozkaz prezydencki można spożytkować a nie tylko jedną i nie, nie stanowią one całości.

Na razie najbardziej przychylam się do wysłania zwiadowcy. Możesz to zrobić sam albo wydać rozkaz prezydencki mej osobie. Wtedy będę mógł wysłać zwiadowcę jak i - jako drugą akcję - zaatakować ridera obecnego w sektorze szóstym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem jak reszta - i proponuję poczekać także na ich głosy - ale już wolałbym abyś dał mi rozkaz prezydencki. Wtedy wyślę zwiadowcę i przy okazji będę mógł ustrzelić, spróbować na pewno, jednego ridera w sektorze szóstym. Zawsze to jeden oponent mniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dajcie znak Flocie.

Ja mam osobną propozycję: rozkaz prezydencki dla mnie i podwójne aktywowanie dwóch Viperów (co da nam cztery aktywacje łącznie). Przy odrobinie szczęścia oczyścimy niebo kosmos. Wysyłanie zwiadowcy w tym momencie? Raczej nie ma to sensu w naszej obecnej sytuacji. Nie teraz w każdym razie. Pomysł z naprawą Viperów był dobry, gdy Black miał ruch. Niech naprawi Vipery w swojej następnej turze, o ile coś poważniejszego nie wyskoczy. Poza tym Soaps nie ma na czym polecieć, choćby nawet chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... pomysł z daniem postaci Holy'ego rozkazu wydaje się całkiem sensowny. Też chcę przypomnieć, że priorytet powinien mieć jednak ciężki rider w sektorze piątym, dobrze by było uniknąć abordażu. Jeżeli zatem będzie aktywacja viperów to proponuję oba razy wykorzystać na sektor piąty. Co sądzi reszta? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Może w końcu jakaś decyzja? Cyloni nie czekają grzecznie, aż skończymy się zastanawiać!

Soaps, pamiętaj, że reszta graczy nie ma obowiązku debatować nad każdą sytuacją. To twoja kolejka, twoja decyzja, myśl i analizuj sam. Jasne, w kluczowych i ciężkich sytuacjach pewnie dorzucane będą pomysły z różnych stron, jednak ostateczna decyzja należy do ciebie. Kurcze, przecież każdy tutaj grający może się okazać Cylonem. Więc nie opóźniaj decyzji o cały dzień tylko po to, by poczekać na opinie reszty, jeśli nie znajdujemy się w naprawdę ciężkiej sytuacji. Taka mała prośba do wszystkich w sumie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywuję dwa Vipery w sektorze 5. Dostają rozkaz ataku. Priorytetem są zwykłe Raidery.

Ciężki Raider nie jest takim problemem, jak zwykłe Raidery. Na rufie mamy dwa statki cywilne, więc wolę najpierw zniszczyć wrogie myśliwce. Ja ten rzut się uda to będzie można pomyśleć co dalej (przypomnę, że mamy dwie akcje), a musielibyśmy mieć naprawdę dużego pecha, żeby nie trafić przy rzutach 3-8. Ciężki Raider wymaga rzutów z rzędu 7-8, więc równie dobrze możemy wszystko spudłować. Za duże ryzyko. W najgorszym wypadku wyślemy kogoś, żeby odparł abordaż, a jak stracimy te Vipery to będzie dużo gorzej (już dwa zostały uszkodzone).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...