Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

Manewry unikowe [2]

Przerzut

Raider - Rzut 7 -> Trafienie

Uszkodzony viper ląduje na polu uszkodzone vipery.

Raider - Rzut 3 -> Pudło

Raider - Rzut 2 -> Pudło

Jeśli nikt nie pomoże nieobsadzony viper zostanie zniszczony.

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_4.jpg

TURA 5

- Panie prezydencie dowiedziałem się, że na statku wyląduje raptor z uchodźcami z Caprici. Może będą w stanie nam udzielić jakiś przydatnych informacji.

Gaius Baltar

XXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Uchodźcami czy Cylonami udającymi uchodźców? Cóż, tak czy inaczej nie mamy chyba wielkiego wyboru. Przynajmniej siebie jestem pewien... - ostatnie zdanie mruczę już do stojącej obok blondynki.

- Pomysły, sugestie, cokolwiek! - drę się do intercomu.

Panowie, co robimy? Możliwości, które teraz mam:

- mogę pobiec do Kontroli Uzbrojenia i strzelić do cylońskich statków

- pójść do Łączności i przesunąć statki cywilne A i B na 3 pole

- dać Rozkaz Prezydencki Zarekowi, będzie miał 2 strzały do wykorzystania

Wydaje mi się, że ostatnia opcja jest najkorzystniejsza. Inne sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie jest dobrze... nie jest dobrze...

Jeżeli już mamy myśleć o statkach cywilnych to powinniśmy skupić się na - na pewno - D oraz... nie wiem czy C czy E. Jestem z kolei pewien tego, że jeśli w tej karcie kryzysu bądź w następnej ridery znowu się aktywują mój viper zostaje zniszczony (spójrzcie jakie nieśmieszne mieli rzuty na trafienia), ja ląduję w ambulatorium a chwilę potem obrywamy w ludność. Potem, jako, że w sektorze pierwszym, nie będzie żadnego vipera przeniosą się sektora drugiego i ustrzelą kolejny statek. Teoretycznie w sektorze szóstym mamy jakąś obstawę viperów...

Po namyśle nie widzę scenariusza, w którym wyszlibyśmy bez strat. Oczywiście poniższe scenariusze nie biorą pod uwagę tego, że następny kryzys może nam nawalić jeszcze więcej tosterów na mapę...

- dajesz rozkaz prezydencki Zarekowi, załóżmy, że nawet trafi dwa ridery w sektorze pierwszym, nadal zostają pozostałe dwa i patrząc jak szły rzuty w poprzedniej turze mamy: a) zniszczonego/uszkodzonego vipera, b) rozwalony statek cywilny, c) moją postać w ambulatorium

- idziesz do łączności i zaglądasz ile ludności ma na pewno statek D (co do drugiego nie mam pojęcia), bo bez jego przesunięcia tracimy go na pewno

- dajesz rozkaz prezydencki mej skromnej osobie po czym atakuję jednego ridera i wycofuję się do sektora szóstego gdzie nie będę sam przeciw wszystkim, oczywiście w takiej sytuacji niemalże na pewno tracimy jeden statek cywilny

Nie jest dobrze confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Panie prezydencie, musimy jakoś przetrzebić te masy wrogów! Albo znaleźć jakieś dobre miejsce do skoku, bo długo już nie wytrzymamy!

Teoretycznie można by mi dać rozkaz to pozbędę się milusińskich pola 6, ale i tak zrobię to w swoim ruchu, po kryzysie. Przesunięcie cywili nie wydaje się głupie, delikatnie chciałbym zasugerować, że jeśli możesz dać komuś rozkaz na wysłanie zwiadu, to dobrze byłoby sprawdzić następny kryzys czy ma znacznik skoku bo tego teraz najbardziej potrzebujemy. Jest też opcja - nuke. Niby wcześnie, ale z drugiej strony to spora szansa na wyczyszczenie pola 1 z niemilców... a do skoku daleko :D Ogólnie strasznie dużo rzeczy musimy zrobić, a strasznie mało ruchów mamy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Panowie, chyba nie mamy wyjścia, Adama ma rację. Musimy skorzystać z broni atomowej... - oddycham głęboko - Admirale, czy jest pan przygotowany do jej odpalenia, jeśli wydam taki rozkaz?

Sefnir, w twoich rękach zostaje odpalenie atomówki w Basestar na 1 polu. Potem musimy się już jedynie modlić o 7 albo 8. Ewentualnie jeśli ktoś ma jeszcze Strategiczne planowanie to w tym momencie bardzo by się przydało... Ktoś zgłasza jakiś sprzeciw i ma lepszy pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kontrola uzbrojenia wykonać rozkaz admirała.

- Aye aye Sir! Pocisk atomowy wystrzelony w stronę basestara!

- ...

- Ile zostało do celu?

- 10 sekund

- 9

- 8

- 7

- 6

- 5

- 4

- 3

- 2

- 1

- Trafienie!

- Proszę raport z sektora 1.

- Basestar i większość raiderów została zniszczona, pozostały jedynie niedobitki. Nasze vipery i statki cywilne były poza polem rażenia.

Galactica (Głowica atomowa) - Rzut 8+(2 z karty)=10 -> Trafienie (Basestar i 3 raidery zostają zniszczone).

- Admirale jakie są pana kolejne rozkazy?

Admirałowi została jeszcze jedna akcja do wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Chryste...! Admirale, statki cywilne znajdujące się w sektorze 1 i 2 powinny kierować się w stronę reszty Floty, dopóki nasze Vipery są w stanie je osłonić! Na pokładach tych jednostek znajdują się ludzie!

Proponuję przesunąć D do sektora 6. C może albo próbować dotrzeć do sektora 1 i liczyć na to, że Black przeżyje wystarczająco długo, albo uciekać do sektora 3, skąd już tylko skok dzieli go od dwóch pozostałych statków sektora 4, które są tuż obok śluz hangarowych. Innych opcji w zasadzie nie mamy. (Czy nadmiarowy Raider może zaatakować statek cywilny czy wszystkie Raidery atakują Vipery, dopóki ich nie zniszczą i dopiero wtedy atakują statki cywilne?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Udało się. Ale to jeszcze nie koniec, teraz trzeba zadbać aby nasze statki cywilne przetrwały. - Pomyślmy. Zarek może mieć racje. Zbyt wielu możliwości teraz nie ma. Trzeba zaryzykować. - Dobra, poinformujcie statek znajdujący się w 2 sektorze aby przemieścił się do sektora 3, a jednostka cywilna z 1 sektora niech przeleci do sektora 6!

Przemieszczam znajdujący się w 1 sektorze D do sektora 6, oraz znajdujący się w 2 sektorze C do sektora 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Aye aye sir! Proszę połączyć się z flotą i podać jej nowy kurs.

Statek C - Pusty

Statek D - Populacja

Mostek

- Poruczniku Geata, mamy problem z radarem, nagle zniknęła nam z nich cała nasza i cylońska flota.

- Proszę wezwać szybko tech...

ALARM! ALARM!

- Poruczniku pojawiają się komunikaty że nasze system atakuje wirus!

- Jak to możliwe? Jak mógł się tutaj dostać? Proszę natychmiast włączyć zapory systemowe!

- Tak jest! Zapory włączone! Wirus kieruje się do systemów sterujących napędem FTL.

- Szybko poinformować admirała!

Kryzys

kkr48.jpg

Proszę o podanie jaką kartę chce otrzymać Gaius Baltar z swojej umiejętności "Obłąkana intuicja".

Proszę pozostałych o wysyłanie mi na PW jakie karty dokładacie do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przeklęty cyloński wirus, zaatakował też moje laboratorium, przez moment czułem się, jakby mnie nie było!

Panowie, trzeba podjąć trudną decyzję. Dostaliśmy KOLEJNY kryzys bez znacznika skoku. Do tego taki, który serwuje nam możliwość przegranej poprzez abordaż Centurionów, jeśli będziemy mieli pecha. Z drugiej strony nie robi nam nic złego poza postawieniem jednego Centuriona na początku pół abordażu a sam ma wartość 13, czyli chyba sporo. Teraz musimy zadać sobie pytanie - próbujemy zwalczyć kryzys czy będziemy próbowali zwalczyć Centuriona? Przypominam, że wykańcza go jedynie 7-8 na kostkach, a do nich mamy średnie szczęście. Od razu też mówię, że dobiorę ewentualną pomoc w przejściu kryzysu, ale jeśli nie dojdzie coś naprawdę wysokiego, to na ręku mam same blotki, które niewiele w jego przejściu pomogą. Szczególnie, jeśli Talia Przeznaczenia sprzeda nam swojego kopniaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaius Baltar dobiera X z swojej umiejętności "Obłąkana intuicja".

Komisja śledcza [4] rzucona przez Toma Zareka

Karty z tali przeznaczenia:

Wysłanie zwiadowcy [1]

Wysłanie zwiadowcy [2]

Proszę o pisanie jakie karty dokładacie do testu tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Los się do nas uśmiechnął? Niemożliwe...

Powiem tak - po dobraniu karty mogę zapewnić sukces większej części testu. Problem pozostaje taki, że ktoś z was musi dorzucić resztę. Decydujcie, mogę zrzucić pierwszy i pokazać tym samym, ile brakuje. Mogę też jednak poczekać aż wy się dorzucicie i zobaczyć, czy jest sens tracić karty, czy może test i tak się nie uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przypadki nie istnieją, Gaiusie...

Soaps ma 2 karty, Sefnir 1, Felessan ma pewnie kartę o sile 5 lub 6. Niech najpierw Soaps się zadeklaruje, bo on ma najwięcej odpowiednich kart. Przy odrobinie szczęścia powinniśmy uzbierać wymagane 13. Myślę, że warto spróbować, bo w przeciwnym wypadku będziemy musieli męczyć się z abordażem, ale z drugiej strony większym problemem jest pojawienie się dodatkowych Raiderów, a na rufie są dwa dodatkowe statki cywilne... Coś czuję, że zaraz będzie trzeba wykorzystać drugi pocisk atomowy, bo mamy problem ze skokiem, który w tej sytuacji byłby chyba najlepszym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Doprawdy, z każdą chwilą coraz gorzej.

Holy, chyba pomyliłeś się w liczeniu moich kart. Miałem trzy, rzuciłem jedną do testu, dostałem kolejną i rzuciłem następną (rozkaz prezydencki), więc teraz mam dwie karty. A przynajmniej nie pamiętam aby gdzieś jeszcze jakiejś karty używał, jeśli tak to niech ktoś mnie sprostuje.

Jedną z moich kart nic nie zdziałam. Drugą zaś mogę nieco ułatwić test. Pytanie, czy warto to teraz robić czy zostawić ją na później (no i ma wysoką wartosć)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...