Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michaellll86

Czytniki ebooków - kilka pytań

Polecane posty

Witam

Piszę w związku z zestawieniem ebooków, które pojawiło się na łamach CDA (tak, mam "niewielkie" zaległości w czytaniu ;) ).

Chodzi o fakt, że zastanawiam się nad kupnem czytnika, jednak jest kilka spraw, o które chciałbym wcześniej zapytać. Z góry mogę powiedzieć, że spośród testowanych wybiorę albo PocketBook Basic 613, albo Boox A62s (jak zrozumiałem z opisu - Kindle nie pozwala na zagnieżdżanie folderów, a to będzie mi niezbędne w komfortowym użytkowaniu).

Czytniki chciałbym używać głównie do plików w formacie PDF, przy czym głównie takich, które już mam ściągnięte na PC.

1) Czy jest prosty sposób na kopiowanie tych plików z PC do czytnika? Czy może pliki takie muszą być przypisane do jakiegoś konta internetowego, z którego dopiero mogę je ściągnąć na czytnik? Potrzebne jest na PC jakieś specjalne oprogramowanie do obsługi, czy może jest to zwyczajnie widoczne jako dysk zewnętrzny?

PDFy te są zazwyczaj w formacie A4, a do tego pisane niewielką czcionką (9-10).

2) Czy jest możliwość przybliżenia tekstu? Czy jest to jakieś proste działanie, czy może należy się każdorazowo, po każdej zmianie strony dokopywać do odpowiedniej opcji?

Część z plików jest zwyczajnym skanem dokumentów sprzed 20 i więcej lat.

3) Czy jeśli dokument jest gorszej jakości (jakość nie będzie taka, że jest białe tło i czarne litery), jak się to prezentuje na czytniku?

4) Jak wcześniejsze dwie opcje (przybliżenie i potrzeba przesuwania strony + niezbyt dobra jakość dokumentu) wpływa na ghosting? Nie jest to tak, że po wykonaniu przybliżenia i zjechaniu na dół strony cały tekst staje się już nieczytelny?

5) Jak wyglądają na takim ebooku wykresy (cienkie linie), są wystarczająco czytelne, czy raczej zamazane?

6) Bardziej techniczne: Obecność Wi-Fi oznacza, że mogę podłączyć się do routera w pobliżu, a moduł GSM, że mogę włożyć do niego kartę sim i mieć bezpośrednie połączenie z netem, czy tak?

7) Możliwość wprowadzania własnych notatek - jak to działa? Lubię podczas czytania napisać sobie coś na boku, abym przy kolejnym przeglądaniu był w stanie szybko przejrzeć dokument. Czy jest możliwość pisania w różnych odcieniach szarości? Notatki odręczne, czy wpisywane z klawiatury?

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania, chyba, że w którymś względzie Kindle znacząco góruje, to byłbym wdzięczny za zaznaczenie tego faktu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

A może jeszcze ktoś by się wypowiedział? :)

Generalnie 10 cali to praktycznie wielkość kartki papieru, a jak już mam mieć coś tej wielkości i o wadze dwóch książek zamiast 5-10 kartek (w takiej ilości te dokumenty zwykle się zamykają), to praktyczniej i wygodniej wychodzi to jednak wydrukować... Dlatego jednak chciałbym się skupić na 6-calowych urządzeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na stronach czytnikom dedykowanych czy zobacz sobie na YT a już najlepiej sam w sklepie pomacaj. Te ekrany mają za wolne odświeżanie, nie można płynnie przewijać stron jak na LCD. PDF`y najlepiej się czyta na całości a już ewentualnie pół na ekran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy jest prosty sposób na kopiowanie tych plików z PC do czytnika? Czy może pliki takie muszą być przypisane do jakiegoś konta internetowego, z którego dopiero mogę je ściągnąć na czytnik? Potrzebne jest na PC jakieś specjalne oprogramowanie do obsługi, czy może jest to zwyczajnie widoczne jako dysk zewnętrzny?

>>>Mozna zrzucac z kompa jak kazdy inny plik

PDFy te są zazwyczaj w formacie A4, a do tego pisane niewielką czcionką (9-10).

2) Czy jest możliwość przybliżenia tekstu? Czy jest to jakieś proste działanie, czy może należy się każdorazowo, po każdej zmianie strony dokopywać do odpowiedniej opcji?

>>>Obraz mozna powiekszac, ale czy to proste czy nie to juz zalezy zapewne od konkretnego modelu czytnika.

3) Czy jeśli dokument jest gorszej jakości (jakość nie będzie taka, że jest białe tło i czarne litery), jak się to prezentuje na czytniku?

>>>Zapewne gorzej niz inne, ale przeciez nie testowalem pdfa sprzed 20 lat...

4) Jak wcześniejsze dwie opcje (przybliżenie i potrzeba przesuwania strony + niezbyt dobra jakość dokumentu) wpływa na ghosting? Nie jest to tak, że po wykonaniu przybliżenia i zjechaniu na dół strony cały tekst staje się już nieczytelny?

>>>Nie wiem, testowalem glownie e-ksiazki w formatach mobi i e-pub, a nie pdfy. Ale z tego co slyszalem to niekoniecznie, zreszta mozna sobie wlaczyc odswiezanie co strone.

5) Jak wyglądają na takim ebooku wykresy (cienkie linie), są wystarczająco czytelne, czy raczej zamazane?

>>>Duzo zalezy od jakosci samego pdfa, powiekszenia itd. Ogolnie jakosc "wydruku" e-papieru jest na poziomie sredniej jakosci wydrukowanej ksiazki (gorszy kontrast zwykle ale nie za bardzo). PRawda jest taka, ze musialbys sobie zamowic przez net to cos i pomacac samodzielnie pare godzin, a potem ew. odeslac jak uznasz, "ze to nie to".

6) Bardziej techniczne: Obecność Wi-Fi oznacza, że mogę podłączyć się do routera w pobliżu, a moduł GSM, że mogę włożyć do niego kartę sim i mieć bezpośrednie połączenie z netem, czy tak?

>>>Exactly.

7) Możliwość wprowadzania własnych notatek - jak to działa? Lubię podczas czytania napisać sobie coś na boku, abym przy kolejnym przeglądaniu był w stanie szybko przejrzeć dokument. Czy jest możliwość pisania w różnych odcieniach szarości? Notatki odręczne, czy wpisywane z klawiatury?

>>>Wszystko zalezy od czytnika. Sa i takie, ktore maja rysik i mozna pisac "recznie". Rozne odcienie szarosci to watpie, zwykle druk ma jeden - czarny - kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...