Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - dyskusje

Polecane posty

Holy, chyba pomyliłeś się w liczeniu moich kart. Miałem trzy, rzuciłem jedną do testu, dostałem kolejną i rzuciłem następną (rozkaz prezydencki), więc teraz mam dwie karty.

Zakładałem - o ile faktycznie nie popełniłem błędu w liczeniu - że została ci przynajmniej jedna purpurowa karta. Zielonej nie policzyłem, bo i tak teraz nam by się nie przydała.

Niech stracę, dorzucam Rozkaz prezydencki [2] i Wysłanie zwiadowcy [2]

Dorzucasz do testu kartę, która nam szkodzi (zielona) i która nam pomaga (purpurowa) po tym, gdy już wiemy, że test się udał...? Choć przyznam, że wolałbym stracić zawiadowcę niż naprawę, która może nam się przydać, gdy padnie jakiś ważny system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa nawet jeśli ktoś nie dokłada kart do testu to proszę o tym mi pisać na PW. Bo później ja czekam i muszę się dopytywać. No chyba że chcemy zrobić limit 24h od rozpoczęcia testu kto nic nie dał będzie miał po prostu 0 przy informacji. Oczywiście PW z informacją jest mile widziana bo przyśpiesza rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na chwilę wstrzymał z akcjami, bo mogło dojść do nieporozumienia, głównie z mojej winy, bo zadeklarowałem rzucenie dwóch kart (które dałyby sukces) w dwóch różnych wiadomościach, a Night Wolf zaliczył tylko tą drugą. :( Nie wiem, czy to dlatego, że takie zagranie nie było możliwe, czy też doszło do przeoczenia, spowodowanego moim kombinowaniem (rzuciłem silną kartę, przeczytałem posty w temacie "mam mało", dorzuciłem tą słabszą, by być pewnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem, dlatego mała prośba jeśli ktoś postanawia dołożyć kolejną to niech pisze o tym w kolejnym PW albo edytuje stare. Ja mechanicznie patrze jakie karty są w ostatniej wiadomości.

Druga sprawa jeśli ktoś nie daje albo nie może nich też o tym napisze nie zawsze sprawdzam plik z kartami na waszej ręce i nie zauważam że ktoś niema kart czy coś. Dlatego później są takie opóźnienia z mojej strony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have a sense of impending doom... :P

Tak czy inaczej, niezależnie od wyniku naszego lotu i tego, która ze stron wygra (ludzie niby mają szansę, ale naprawdę potrzebują gigantycznego farta ^_^ Chciałem jednak napisać o czymś innym... bawiłem się zbyt dobrze aby odpuścić sobie ciąg dalszy. Zapisuję się na drugi lot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważna rzecz w sprawie dokładania kart do testów. Zawsze dokładane karty pisze się w kolejności od osoby będącej po osobie której jest bieżąca tura aż do niej która jest na końcu.

Przykład mamy turę Boomer więc kolejność będzie taka:

1 Halo

2 Thig

3 Gaius

4 Appolo

5 Zarek

6 Boomer <osoba której jest tura jest na końcu.

Ma to znaczenie bo cyloni widzą czy warto czy nie warto dokładać karty do testów. Przy komisji śledczej przestrzegajmy tego bo na PW ciężko to kontrolować, ale gracze powinni pisać ile kart dokładają do testu. To taka moja uwaga.

Co do kolejnego lotu zobaczymy "czy" i "kiedy" się odbędzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Cyloni to nie jestem pewien czy bez ich wsparcia udałoby się nam dolecieć. Rozgrywka była bardzo ciekawa - aż do samego końca - i jeżeli utrzymamy takie tempo, to piszę się na drugą. O ile jest jeszcze jakieś miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, również dziękuję za wyrównaną i emocjonująca rozgrywkę do samego końca - ludziom za zwycięstwo a tosterom za... danie nam for :D Przynajmniej dyskutując potem na skajpie z prowadzącym i dowiedzeniu się jakie dokładnie superkryzysy mogły być zagrane to jednak opcja na wygranie tej niewłaściwej strony była. Albo wybranie kryzysu z flotą a nie walącą w surowce co jednak ostatecznie nas nie uwaliło. W każdym razie kolejny raz przekonałem się, że gra jest mega i się nie nudzi. Piszę się na ewentualny drugi lot. Zbyt dobrze się bawię ;]

PS. Sugestia jeżeli ciąg dalszy będzie pewny. Trzymanie wszystkich "lotów" w jednym temacie nie ma sensu, IMO podobnie sensu nie ma robienie osobnego tematu dla każdego lotu. Mam zatem sugestię co by zrobić jeden temat na "loty" archiwalne. Każda nowo zakończona rozgrywka byłaby właśnie scalana z archiwalnym tematem. Opcja IMO wydaje się czysta i przejrzysta a jednocześnie jeden temat archiwalny nie będzie zaśmiecał działu w przeciwieństwie do kilku/-nastu tematów, jeden na każdy lot :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań o kolejną sesje BSG można składać tutaj chęć uczestnictwa w drugim locie. W zależności ile osób się zbierze takie loty uruchomimy.

W zależności kto będzie uczestniczył to możemy zagrać w BSG na wariancie 0 z exodusa.

Krótkie opis zmian w wariantach:

Wariant 0 (trzeba z nim grać zawsze jeśli chcesz grać z innym wariantem):

- nowe kryzysy

- nowe karty umiejętności o wartości 0 i 6

- egzekucje gracze mogą zostać zabici

Wariant 1

Podmienia karty lojalności na:

- Karty celów które powoduje że każdy gracz ma ukrytą misję do wypełnienia.

- Karty ostatecznej piątki, na które ktoś postanowi spojrzeć aktywują swój negatywny efekt.

Wariant 2

- Zmieni całkowicie mechanizm walki z flotą cylonów.

- Pojawiają się Vipery mark 7

- Pojawia się nowa pozycja CAG dowódca pilotów.

Wariant 3

Najbardziej skomplikowany wariant który sobie odpuszczam raczej dla weteranów którzy maja już za sobą kilkanaście partii.

Wstępna ekipa:

Hakken

Holy.Death

Felessan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, przypomniałem sobie, że w sierpniu a zwłaszcza w drugiej połowie mam napięty harmonogram - zjazd we Wrocławiu, wypad w góry i Polcon, więc mogę zwyczajnie nie mieć czasu na zabawę ;] Zostawiam swój slot wolny co by nie opóźniać startu innym, pardon za zamieszanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...