Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - dyskusje

Polecane posty

Karty lojalności poszły! Jest to tylko do waszej prywatnej wiadomości :)

Teraz poproszę każdego gracza o podanie 3 kart umiejętności które wybiera na początek oprócz Holiego który jest pierwszym graczem.

P_aula poproszę o wybranie na którym polu zaczyna vaiperem z przodu czy z tyłu hangaru.

Piszemy tutaj nie słać mi nic na priva bo to jawne informacje są :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy tylko, aż Soaps napisze jaki zestaw chce i wtedy roześlę wszystkim karty.

Chciałem jeszcze zapytać modów: jak będziemy prowadzić tę sesję? Są dwie propozycje:

1. W 2 tematach (nie licząc dyskusji): pierwszy temat to będzie normalna sesja, w której wszystko deklarujecie itd. Natomiast w drugim temacie piszę tylko ja i przedstawiam podsumowanie każdej tury gracza. Poprawi to bardzo czytelność gry.

2. W 1 temacie: będę starał się w nim co turę umieszczać między waszymi rozmowami podsumowanie informacji, ale może to psuć trochę klimat - to już od was zależy.

Jeśli o mnie chodzi, to jeśli przegłosujecie, aby istniały w sumie 3 tematy (opcja 1: dyskusje, gra, podsumowanie), to równie dobrze można by w Sesji RPG zrobić dział "Sesje Planszówkowe", bo już się ich trochę nagromadziło i będzie ich raczej przybywać, niż ubywać smile_prosty.gif - nzk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Night wolf

Jestem za opcją numer dwa. Co za dużo to nie zdrowo a poza tym i tak granie przez forum to nie to samo co na żywo, człowiek m.in traci te wszelkie tajemnicze uśmieszki współgraczy. Obstawiam, że nie raz i nie dwa zdarzyło by się, że ktoś nie przeczytałby twojego podsumowania wink_prosty.gif ...z drugiej strony jak dostałem linka i zajrzałem na forum poświęcone właśnie planszówkowym rozgrywkom to jednakże trzy tematy wpływają na jaśniejszy przekaz informacji i można lepiej się ogarnąć co stało się w danej turze. Zatem może jednak opcja pierwsza?

Z innej beczki jednakże sam pomysł niziołki jaki rzuciła w dopisku ma w sobie osobny sens zakładając, że planujesz odpalić jeszcze więcej planszówek (bądź znajdzie się jeszcze ktoś kto by je prowadził) i będą też na nie chętni* =]

*tak w sumie formalnie to się chyba na planszówkę z Cthullu zgłoszę a co ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić - czy są jakieś przeciwskazania, żeby gracze pisali poza swoją kolejką z poradami, komentarzami i sianiem zamętu (to ostatnie dla cylonów :] )? Bo ja na przykład wolałbym tak jednoosobowo trudnych decyzji nie podejmować, ale widać że nasz prezidente ma wielkie cohones (i wielką szansę na bycie Cylonem, bo dwie karty lojalności, ale o tym ćśśśś biggrin_prosty.gif)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczy jak dostaniemy podsumowanie kryzysu (basestar do nas szczela :/) to zacznie sie ruch shadowa. Przy okazji rada techniczna - nie opłaca się dawać rozkazów prezydenckich "do przodu" tj osobie która za chwilę będzie miała własny ruch, a w ogóle najlepiej dawać je komuś inteligentnie ustawionemu, żeby mógł odpalić dwie akcje zamiast ruch i akcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Po prostu mamy prawo wrzucać teksty i opinie w trakcie ruchu innych (pytałem o to dwa posty wyżej, dostałem odpowiedź pośrednio na skajpie ;) ). Ruch jest w takiej kolejności jak karty w poście otwierającym. Niemniej każdy może sobie w między czasie popisać i poobrzucać oskarżeniami innych bo to w sumie najważniejsza część tej gry. Podobnie zanim podejmie się ruch można zapytać innych o najlepszą drogę działania, nikt tego nie zabrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow zwrócił mi słuszną uwagę, że w pliku Excele jest błąd. Karta Taktyki "Strategiczne planowanie" ma zły opis zdolności, powinno być:

Zagraj przed wykonaniem dowolnego rzutu, aby dodać 2 do jego wyniku. Podczas danego rzutu można wykorzystać tylko jedną kartę "Stategicznego planowania".

Więc podmieńcie sobie to w pliku który wam wysłałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie zauważyłem nowej wiadomości, bo pisałem na komputerze z kiepskawym netem. Problem komunikacji pośredniej.

Po drugie - trochę się pogubiłem przy obliczaniu, poszperałem w instrukcji i w końcu załapałem, że zrobiłem błąd.

Po trzecie - czemu Cylon miałby się dorzucać do zdania testu?

Po czwarte - czy mogę w takim wypadku odzyskać swoją kartę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, panowie Sefnir i Soaps. Może jakakolwiek reakcja w temacie z Battlestarem? Zdajecie sobie sprawę, że w tym momencie 2 osoby spowalniają rozgrywkę 4? Jasne, daliśmy limit 2 dni na odpisy, ale jeśli widzicie, że sesja toczy się szybko, to jaki jest sens to hamować? Osobiście optuję w tym momencie za wprowadzeniem 1 dnia na odpis, bo zrobi się z tego druga Gra o Tron, gdzie czeka się tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł ustanowienia limitu na jeden dzień. Widać, że Mistrz Gry nie ma problemu z utrzymywaniem szybkiego tempa a niemalże wszyscy gracze (*łypię wzrokiem na wiadome osoby*) również nadążają. Przedłużanie doprowadzi od takich sytuacji jak w Grze o Tron.

Uprasza się panów Sefnira i Soapsa - teraz głównie tego drugiego - o zaglądanie do tematów i branie udziału w dyskusji a nie tylko informowanie Misia Gry przez PW jakie karty daje. No i w ogóle moglibyście pokazywać, że jakoś bierzecie udział w grze... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...