Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Zarejestrowałem się 26 października 2006r ale przez długi czas nie używałem. Sam fakt posiadania spisu obejrzanych filmów i możliwości pokazania tej listy innym jest głównym powodem dla którego tam się udzielam. Od jakiegoś czasu jest też możliwość krótkiego komentowania ocen co też jest fajową sprawą bo sucha liczba nie oddaje ogółu wrażeń.

Gustomierz to tylko "podpowiadacz" a nie jakaś wyrocznia. Czasem podpowiada dobrze a czasem gorzej ale jakiś drastycznych rozminięć jeszcze nie doświadczyłem. Ja jednak wolę znajdować filmy ręcznie, przez oglądanie profili docenionych przeze mnie aktorów albo z bardziej merytorycznie bogatych komentarzy.

Jeżeli chcę się o filmie dowiedzieć to sprawdzam komentarze i na czuja, na podstawie poziomu tekstu komentarza, jego wartości merytorycznej i składniowej, ilości błędów stylistycznych i ortograficznych a także samej długości postu wybieram te najlepsze. Długość komenta biorę pod podwójny filtr - za krótkie uznaję za trolowanie, za długie przypisuję osobom które lubią być wysłuchiwane i mają dużo wolnego czasu. Wojny komentarzowe też są pomocne bo w nich też można wyłowić wartościowe opinie. Jeżeli ktoś napisze dość treściwy komentarz i ignoruje wyzwiska pisane poniżej to też takie coś biorę pod uwagę. Natomiast jeżeli nawet ktoś elokwentny wdaje się w wielostronicowe dyskusje (nawet te dobre) to uważam kogoś takiego za osobę lekko oderwaną od rzeczywistości.

Jeżeli widzę że osoba "dobrze gada" i widzę na jego profilu dobre filmy a jego oceny są różnorodne (nie sprowadzają się tylko do 1, 2 i 10) to wtedy zaczynam wybierać z jego profilu (lub widzianego wcześniej komentarza) interesujące propozycję i wrzucać do zaplanowanych obejrzeń. Taki system działa o wiele lepiej niż gustomierz.

Recenzjami się nie sugeruję. Szczególnie pana Muszyńskiego który chyba czerpie orgazmiczną przyjemność z tworzenia do przesady pokrętnie elokwentnych zdań i porównań.

Obejrzanych filmów : 646

średnia: 7.71

10 - 18

9 - 136

8- 265

7- 134

6 - 50

5 - 22

4 - 5

3 - 2

2 - 4

http://www.filmweb.pl/user/doman18/

UWAGA!

PS. Bo zapomniałbym o najważniejszym. Na forum istnieje coś takiego jak Poniedziałkowy Klub Pulsu. Zrzesza on grupkę osób która ogląda tzw "Filmy klasy Z" czyli te najgorsze z najgorszych. Idea polega na wspólnym oglądaniu i komentowaniu na bieżąco (wyśmiewaniu) rzeczy dziejących się na ekranie. Taki komentarz ma zazwyczaj kilkanaście stron ale jego treść jest boska do czytania. Dzięki tym ludziom zacząłem oglądać najgłupsze filmy świata i czerpać z tego przyjemność równie dużą co z tych najlepszych. Oczywiście filmy nie zyskują na wartości przez takie działanie i nadal wystawiam im adekwatne oceny ale i tak frajda jest naprawdę spora. Żałuję tylko że nie mam więcej czasu by wspólnie z nimi oglądać takie pozycje.

PKP lub Fanklub kina klasy Z (taka nazwa jest na facebooku) jest jedną z najfajniejszych rzeczy jakie znalazłem na filmwebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zarejestrowałem się na FW 29 grudnia 2009 i od samego początku uaktualniam na bieżąco listę. Mój plus ten, że pracuję w kinie to aktualny repertuar mam zawsze zaliczony, choć i tak oglądanie wszystkiego jest na dłuższą metę męczące.

Portalu używam głównie dla newsów i informacji ze świata kina. Społeczność tego portalu jest jednak dość specyficzna i trolling czy masowe zakłądanie kont i zaniżanie ocen niektórym filmom czasami się zdarza.

A co do statystyk:

Wybranych pozycji: 1130

Średnia wybranych: 7.13

10 - 18

9 - 172

8- 330

7- 284

6 - 175

5 - 92

4 - 36

3 - 15

2 - 5

1 - 3

http://www.filmweb.pl/user/kruzdawid

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze swoje kolejne "3 grosze" do tematu o FW, tym że oby jak najdłużej trwał program Movie Się, co 2 tygodnie w piątek. Fajny przegląd najważniejszych wydarzeń filmowych, a najlepsze to na koniec, czyli skomplikowana matematyka w wyliczaniu średniej recenzowanego filmu. Nie kiedy czasami wkrada się zbytnie przeświadczenie (szczególnie Muszyńskiego) że jest nieomylnym i wszystko wiedzącym redaktorem (opinia o "Idzie" na przykład) ale ogólnie fajnie się słucha ich dyskusji. A co do średniej której nie podawałem przy pierwszych postach, obecnie prezentuję się tak:

1256 obejrzanych, średnia: 6,60

10 - 10

9 - 76

8 - 330

7 - 352

6 - 231

5 - 109

4 - 67

3 - 53

2 - 21

1 - 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmweb to całkiem fajny serwis korzystam z niego od dawna.Używam go po to by zobaczyć czy warto dany film obejrzeć lub z ciekawości po to by zobaczyć co ludzie o nim sądzą.Polecam ale konta jeszcze nie zakładałem.Nie było narazie potrzeby.jezyk2.GIF

Edit:Jednak muszę założyć po to by ratować oceny lubianych przeze mnie filmów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat często podsyła ciekawe pozycje, o których nigdy wcześniej nie słyszałam i pewnie bym nawet nie usłyszała. Także nie wiem od czego to u Ciebie zależy, może masz pecha po prostu. :P Może pobaw się opcjami bardziej/mniej popularne, starsze/nowsze czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN, a zobaczyłeś, jak on działa. Może dlatego źle trafia, bo oceniasz tak, a nie inaczej.

"Twoje rekomendacje biorą pod uwagę:

1) Twoje oceny oraz oceny Twoich Gustopodobnych,

2) Oceny i cechy danego filmu zestawione z ocenami i cechami ocenionych przez Ciebie filmów.

W Twoich rekomendacjach nie pokazujemy filmów i seriali, które już oceniłeś ani takich, których prawdopodobieństwo, że są w Twoim Guście, wynosi mniej niż 60%."

Btw. u mnie ciekawe filmy pokazuje. Pacific Rim, Układ Zamknięty, Człowiek ze stali, Życie na podsłuchu i Grawitację. Chyba trzeba zabrać się za oglądanie biggrin_prosty.gif

Przy okazji odpiszę Ci na post 27 (przepraszam, że dopiero teraz).

Update jest taki: 37 jedynek, 533 dziesiątek i 588 siódemek. Z tego wychodzi średnia 7.56

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XeoN, nie zgodziłbym się na brak gustu. Czasem faktycznie potrafię zawyżyć ocenę filmowi, ale prędzej zdarza się to filmom z przedziału 4-6, aniżeli 7-9. Uwielbiam dobre kino, a przy słabszych fabularnie produkcjach staram się szukać pozytywów w postaci gry aktorów.

Jeśli i aktorzy i fabuła zawiedzie, ocena jest niska. Jeśli tylko jeden element zawodzi, ale drugi jakoś wybija film, to podwyższam ocenę.

Popatrzyłem na swoją listę dziesiątek i z pozycji z lat 200-2012 dałem najwyższą ocenę tylko 87 filmom, z czego tylko 20 dostało się do ulubionych. Gustuję w starszych filmach i to widać na liście (tzn. po użyciu filtrów).

No i przede wszystkim oceniam tylko te filmy, które widziałem (kino czy TV) i ewentualnie także posiadam na DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie jedynie, ale podałem to jako przykład, który najczęściej biorę pod uwagę, oglądając film i go oceniając.Razem z fabułą są zawsze moimi pierwszymi kryteriami oceny. Potem jest scenografia i charakteryzacja oraz muzyka.

Muzyka oczywiście tylko do filmów typu komedie, romanse itp. gdzie nie trzeba symfonicznej do podbudowania napięcia, tylko można coś innego puścić (jak np Earth, Wind And Fire - September, które było użyte na końcu "Noc w Muzeum" oraz na początku filmu "Nietykalni". Wiadomo, rozpoznawane piosenki trochę polepszają odbiór filmu, nawet nudnego).

W filmach, gdzie głównie muzyka symfoniczna jest, to już mam ciężej, bo nie rozpoznaję, czy to Horner, czy Shore czy inny dyryguje orkiestrą, ale generalnie muzykę w takich filmach łykam, zaś przy ocenie kieruję się resztą kryteriów

Z aktorami czasem też mam problem (ale na ogól jest tak, że jak lubię aktora, to wiem, że on w oglądanym filmie zagra dobrze).

Długo się zastanawiałem, ile dać filmowi "Poradnik Pozytywnego Myślenia", bo choć tam gra Bradley Cooper (świetny z pierwszego Kac Vegas, słabszy w Drużynie A) i Robert De Niro (ten to chyba nie ma złych filmów, przynajmniej takiego nie widziałem ;) ), oraz są zabawne momenty, to jednak film jest pseudofilozoficznym bełkotem i dostał u mnie 6 [choć i tak chyba o jeden stopień ocenę zawyżyłem].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto na filwebie mam dość długo, ale dopiero od niedawna zacząłem tam regularnie zaglądać i oceniać filmy, więc nie mam jeszcze wszystkich filmów w bazie, które oglądałem. Na razie wygląda to tak:

Wszystkie: 223

10 - 5

9 - 25

8 - 75

7 - 71

6 - 25

5 - 17

4 - 5

3 - 1

2 - 0

1 - 0

W tym oczywiście znajduje się masa seriali, które oglądam częściej niż filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmweb to kolejna strona którą codziennie odwiedzam. Nie tylko po to, by czytać newsy. Wciąż znajduję jakieś filmy w bazie, które kiedyś widziałem, lecz jeszcze nie oceniłem. Czasami wkrada się niestety błąd, który usuwa mi oceny, lecz jest do przeżycia.

Mało się tam ostatnio udzielałem na forum. Częściej o grach, niż filmach, lecz muszę to nadrobić. Niestety, filmweb to istne skupisko trolli i wielkich mędrców, którzy ukrywają się na jednej z sekcji forum (kto szpera po forum, ten powinien wiedzieć).

Profil: http://www.filmweb.pl/user/Nameless0ne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie udzielam się tam w ogóle, to co znajdę przydatnego to zachowuje dla siebie. Jest o wiele lepszych miejsc do dyskutowania w internecie. To, że tam są trolle to widać po samych komentarzach do filmów. Jednak jeśli chodzi o newsy, to wolę zaglądać na hataka, solidniej to wszystko wygląda, a na filmwebie nie raz widziałem błędy w newsach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Gustomierza - w moim przypadku również działa fatalnie. Mam dużo filmów na które czekam i wiem że wpasują się w mój gust, a tymczasem mam średnio 20-30 %... W drugą stronę wychodzi tak że np. jakieś dzieła anime których nigdy nie oglądałem i nie zamierzam oglądać mam na 70-80 %

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej :)

Wszystkie: 420

Średnia: 7.08

10 - 25

9 - 79

8 - 86

7 - 107

6 - 49

5 - 33

4 - 15

3 - 11

2 - 10

1 - 5

A jeśli chodzi o trolli i zwykłych hejtrów, to oni byli, są i będą, dlatego w ogóle nie zwracam na nich uwagi. Jeśli jakiś film/serial mi się podoba i chcę o nim podyskutować, to rozmawiam tylko z ludźmi, którzy chcą rozmawiać. Krzykaczy i flejmerów po prostu ignoruję. Najłatwiej. Mniej zjedzonych nerwów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem aktywnym użytkownikiem na filmwebie, ale teraz jakoś mi to przeszło.

Jak widzę cyrki z gustomierzem, to aż mi się odechciewa wszystkiego. W końcu z czegoś młodzi- gniewni muszą z czegoś żyć :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustomierz już od samego początku wymagał poprawienia algorytmu. Coś tam niby udoskonalili, ale w dalszym ciągu jest o kant [beeep] potłuc. Wchodziłem na początku z ciekawości, teraz już w to nie klikam. Wydaje się, że zbyt dużą wagę we wzorze tego programu, przyjmuje się ocenę społeczności (zdecydowanie zbyt dużą), zbyt małą natomiast preferowanym gatunkom konkretnego użytkowania i ilości ocenionych filmów. Jestem prawie pewien, że algorytm nie bierze pod uwagę reżyserów, aktorów czy scenarzystów. I dlatego to jest raczej ciekawostka niż przydatna funkcja.

Moje konto - Shogun89

Filmy obejrzane - 2038

Średnia - 6,89

10 - 66

9 - 311

8 - 373

7 - 527

6 - 396

5 - 186

4 - 99

3 - 45

2 - 23

1 - 9

bez oceny - 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia odnośnie tego portalu. Z jednej strony żenująco niski poziom newsów, mylące ich tytuły, dziwne recenzje, które bardziej pisane są dla pokazania erudycji autora, a nie przekazują rzeczywistych informacji na temat filmu. Forum i społeczność portalu to istne panopticum. Ze świecą szukać tam inteligentnych wpisów, przeważająca większość to trollowanie i hejt. Użytkownicy nie umieją używać argumentów i nie przyjmują krytyki. Są za to ciągłe pyskówki. Gdy połączymy to z całkowitym brakiem moderacji otrzymujemy jedno forum poziomem nie przewyższające tych z onetu czy samosi.

Rankingi są sterowane przez grupę osób, które mają założone dziesiątki kont, pełno jest spekulacji, że są to ludzie opłacani przez dystrybutorów filmów.

Swego czasu próbowałem coś tam pisać dla filmwebu, ale nieskończenie długi czas weryfikacji (mój opis filmu opublikowano po 2 miesiącach!) plus czepianie się szczegółów (odrzucono tekst na 6k znaków z powodu braku jednego przecinka!) skutecznie mnie do tego zniechęciło.

Z drugiej strony mamy niesamowitą, największą w polskim internecie bazę filmów i seriali.

W tej chwil mam tam ocenione 777 filmów i 88 seriali

Średnia z filmów: 6.35

10 - 16

9- 68

8 - 141

7 - 167

6 - 156

5 - 116

4- 53

3 - 24

2 - 25

1- 10

Link do profilu: http://www.filmweb.pl/user/gorczan

Jeśli chcę znaleźć info lub ocenić film wchodzę na filmweb, jeśli natomiast chcę poczytać newsy i komentarze na poziomie wchodzę na hatak.pl (chociaż tam królują seriale o filmach, grach i książkach też coś znajdziemy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam wrażenia zgoła inne. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale strona graficzna jest na razie dla mnie nie do przyjęcia.

System z ocenianiem osób pod konkretny film jest bardzo dobry, tylko czemu usunęli ogólne ocenianie? Taką ładną listę miałem, a teraz to chyba jest zliczane tak, że jeśli jakiemuś aktorowi dam za jedną role dajmy na to "6" to leci to do ogólnej puli. Na razie to jest trochę niezrozumiałe.

Ogólnie na razie mam wrażenie że ekipa FW nie ma umiaru w zmianach i robi je tylko żeby coś się działo. Przedostatnie zmiany były ok, a teraz jest jeszcze więcej mieszania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie również ostatnie zmiany graficzne są tragiczne, wręcz zniechęciły mnie do zagladania tam. Jedyny plus, to ocenianie roli aktora w danym filmie - co powinno być wprowadzone już dawno temu, bo niestety większosc osób ocenia ludzi ze względu na wygląd a nie kreacji aktorskich. Szkoda mi się przenosić na inną stronę, bo mam tam ocenionych:

2180 filmów (średnia 6.45),

202 seriale (średnia 5.99),

173 gry (średnia 7.05)

Co do gier, to własnie tam było przejrzyste forum pod każda produkcją (nie to, co ten szit na GOLu), jest największą baza gier wśród polskich stron i ogólnie niezłe recenzje - poza redakcyjnymi (użytkownicy pisza lepiej). a tak teraz dostaję tam oczopląsu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustomierz - działa ty lepiej im więcej się filmów ocenia. Przy 60 mogą być spore przekłamania. Dobij do 100, powinien być bardziej dokładny.

Trolling - filmweb od czasu zmiany pierwszego layoutu poszedł w ilość użytkowników a poza tym kontrowersyjne tematy napędzają oglądalność. Dlatego redakcja reaguje tylko wtedy gdy sypia się wulgaryzmy. Nie ma się co dziwić że poziom dyskusji jest taki a nie inny i to na bank się nie zmieni (chyba że na gorsze).

Oceny - to raczej luźne wytyczne. Ja zawsze w pierwszej kolejności patrzę czy ocena jest nie mniejsza niż 5. Później szukam jakichś merytorycznych wypowiedzi. Ich wydźwięk i poziom argumentacji przekonują mnie do obejrzenia filmu lub odwrotnie.

Plusy - bardzo podoba mi się opcja opisu przy ocenie. Komentarz ginie w odmętach innych a tutaj przynajmniej ogólnie można uargumentować ocenę. Drugą świetną opcją dla mnie jest baza "do obejrzenia". Często można natknąć się na fajny trailer, rekomendację ciekawego użytkownika itp. Dzięki sekcji zaplanowanych zawsze można coś znaleźć do obejrzenia w wolny wieczór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustomierz po ocenieniu (w moim przypadku) pięciuset filmów daje już całkiem prawidłowe wyniki. Filmy, na które czekam, bardzo często znajdują się na liście powyżej 60%. Fakt - nie jest to dodatek bez wad, tym niemniej warto czasem w te rekomendacje zajrzeć wink_prosty.gif .

Dyskusje na Filmwebie w większości trudno nazwać merytorycznymi, moderacja prawie nie istnieje. Wystarczy spojrzeć do newsów. Inna sprawa, że styl pisania samych newsów (i często recenzji) pozostawia wiele do życzenia. Ostatnia zmiana layoutu też nie przypadła mi do gustu, ale też nie jestem aktywnym użytkownikiem. Jednak jako potężna baza filmów, gier i seriali - serwis nie ma sobie w Polsce równych.

Pozdrawiam

wink_prosty.gif

PS Ocenionych filmów: 503

Średnia ocen: 7.08

biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...