Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

exkudlaty

Rozbudowa komputera. Do 1200 zł. Płyta, procesor i RAM

Polecane posty

Planuję kupić nowe części do komputera. Chodzi mi o płytę, procesor i RAM.

Sprzęt ma służyć głównie do gier (i jego zakup jest spowodowany tym, że Battlefield 3 chodzi u mnie z prędkością 10-12 klatek na sekundę) i ma być perspektywiczny jeśli chodzi o rozbudowę.

Zastanawiam się na kilkoma opcjami:

1.

ASRock 970 Pro3 R2.0 AM3+

AMD X8 FX-8350

8 GB RAM w dualu, GEIL, Kingston, Corsair (podobne cenowo).

2.

Gigabyte GA-970A-UD3

AMD X8 FX-8350

8 GB RAM w dualu, GEIL, Kingston, Corsair (podobne cenowo).

3.

i5-3470

Gigabyte Z77-D53A

RAM jak wyżej.

Czy opłaca się oszczędzać i zamiast 8350 brać 8320 (prawie 150 złotych różnicy)?

Zasilane to będzie, póki co, to przy pomocy DELTA ELECTRONICS GPS-500AB A 500W.

Grafika w drugiej kolejności, na razie siedzi GF GTS 450 1024 MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier najlepiej brać i5, FX-y, nawet podkręcone, w większości przypadków nie mogą równać się z i5. Tak więc celowałbym w trzeci zestaw, aczkolwiek płytę podałeś jakąś dziwną, bo google nic o niej nie wie :P

Jeżeli jednak zależy ci na dalszej rozbudowie to chyba sensowniej jest poczekać na Haswella (debiutować ma w czerwcu), bo tam będziesz mógł rozbudować o Broadwella w przyszłości, natomiast w przypadku i5 3470 i LGA 1155 już nic nie zrobisz (co najwyżej wsadzisz i7, co raczej nie ma wielkiego sensu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Rozbudowa czyli ewentualnie mocniejsza grafika, dysk SSD. Ten komp, który mam służy mi od lat i pewnie znów za lat kilka będę wymieniał i pewnie znów całość.

A co do płyty, to musiałem albo coś poknocić przy klejeniu albo jakiś chochlik namieszał.

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/5193537

to lub coś podobnego (cenowo najlepiej mniej niż 300)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pokusiłbym się raczej o zestaw do podkręcania, czyli np. i5 2500k / 3570k + ASrock P67 PRO3 i do tego 4 GB RAM (bo na 8 pewnie nie starczy). Na razie nie trzeba kręcić, ale w przyszłości mógłbyś dzięki temu dodać sporo dodatkowej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro OC odpada to wtedy rozważyłbym wzięcie zestawu z Xeonem:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=50391&s=70168&s=76804

To serwerowy odpowiednik Core i7. W zasadzie to ten sam procek pod inną nazwą, na "serwerowy" nie ma co patrzeć, bo w grach / programach wypada tak samo jak zwykły i7, a kosztuje sporo mniej.

Od i5 różni się obecnością Hyper-Threading. Są to dodatkowe wątki, które mogą przydać się w przyszłości, gdy gry zaczną korzystać na dobre z ponad 4 rdzeni. Obecnie jednak i5 i Xeon z grubsza wypadają tak samo, bo niewielka liczba gier nie zadowala się 4 rdzeniami.

Jak wolisz wziąć i5 to wtedy celowałbym w taki zestaw:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72517&s=71006&s=72202

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...