Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blood71

Rozwiązany: Zawieszanie się laptopa

Polecane posty

Witam. Od razu chciałbym zaznaczyć, że widziałem już podobne tematy jednak żaden nie pasował specjalnie do mojego problemu, a jeśli pasował to i tak nie wiedziałem co mam zrobić. Otóż problem polega na tym, że laptop, który mam od roku (lenovo G570) sporadycznie zacina się na amen. To zacinanie się polega na tym, że komputer reaguje jedynie na wyłączenie. Zamykanie klapy, stosowanie różnych kombinacji klawiszy, odłączanie od zasilania itp nie pomaga. Ekran nie reaguje, podobnie jak klawisze, ale słychać dźwięk o ile czegoś akurat słuchałem. Początkowo myślałem, że to może przez zbytnie nagrzewanie się laptopa ale dzisiaj zaciął się kiedy wcale nie był nagrzany. Żadnej wytężonej pracy ani nic takiego. Nie mam zielonego pojęcia czym to jest spowodowane (dzieje się to bardzo rzadko i wg mnie bez żadnej przyczyny). Może mi ktoś pomóc w tej sprawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc SMART: http://img694.imageshack.us/img694/5204/24maja20131657.png

temperatury w spoczynku: http://img10.imageshack.us/img10/418/wspoczynku.jpg

i pod obciążeniem: http://img694.imageshack.us/img694/7627/podobcieniem.jpg

Nie wiem jak dzieje się na baterii bo laptop jest cały czas podłączony do zasilania. Niemniej jednak kiedy korzystałem z niego używając tylko baterii (a robiłem to naprawdę sporadycznie) to takich problemów nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczyłoby wyczyścić tak? Ale czemu w takim razie nie zacina się częściej w miarę upływu czasu? Przecież im dłużej go mam tym powinien być bardziej "zasyfiony", a on zawiesza się tak samo sporadycznie jak 10 miesięcy temu. Ogólnie problem leży w zbyt dużej temperaturze i to może być przyczyną tego zacinania się? A co jeśli kupiłbym podkładkę chłodzącą? Pomogłaby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań, na które trudno odpowiedzieć... W każdym razie prawdopodobieństwo tego, że przegrzewanie to przyczyna problemu, jest dość wysokie. Podkładka pewnie się przyda, ale zbytnio temperatur nie obniży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zadaję tylko takie pytania :D

Ale co w takim razie mogę zrobić? Póki ten problem występuje bardzo rzadko jest ok. No może nie do końca ale jednak ok. Gorzej jeśli będzie się to zdarzało coraz częściej. Chcę ten problem zlikwidować od razu póki nie jest jeszcze zbyt poważny. Oddawać laptopa do serwisu chyba nie ma sensu, a czy wyczyszczenie go pomogło mógłbym zobaczyć dopiero w przeciągu następnych kilku miesięcy. Jakieś dobre rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak: parę miesięcy temu wyczyściłem wnętrze laptopa i od razu zaczął działać ciszej i szybciej. Wyraźną zmianę było też czuć w nagrzewaniu się obudowy (była jedynie ciepła przy dużym wysiłku, a nie tak jak wcześniej gorąca). Laptop nie zaciął się już ani razu nawet jeśli temperatury powietrza były dość wysokie, co znaczy, że czyszczenie pomogło. Podkładka chłodząca nie była potrzebna więc póki co zrezygnowałem z jej zakupu. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...