Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor

Microsoft Office 2010 przestal dzialac

Polecane posty

Witam. Mam zainstalowany Microsoft Office Home and Student 2010. Zgodnie z warunkami umowy licencyjnej, program moge zainstalowac na 3 roznych komputerach (tak to przynajmniej rozumialem do tej pory). Moj brat byl zmuszony uzyc PowerPointa, wiec pozwolilem mu zainstalowac Microsoft Office 2010 na jego kompie. Dzisiaj zauwazylem, ze nie moge uruchomic swoich programow z tego pakietu. Nie dziala Word, Excel, PowerPoint etc. Mam dziwne wrazenie, ze stalo sie tak przez to, iz brat zainstalowal program na swoim komputerze... Jeszcze wczoraj rano wszystko dzialalo poprawnie. Wieczorem oddalem Office'a bratu i dzisiaj mam juz problemy. Z tym, ze w koncu produkt mial pozwalac na maksymalnie 3 roznych uzytkownikow, a przed oddaniem go bratu, program zainstalowalem tylko raz.

Kiedy klikam na Worda, PowerPointa lub Excela wyswietla mi sie male okienko instalacji. Jest ono szybko przerwane jakims bledem, po czym wyskakuje wiadomosc, ktora brzmi:

Error 2330. Setup cannot get attributes for file C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Office14

Czy jest to wynik tego, ze komputer mojego brata ma inne IP niz ja? Czy przez to program mogl zalozyc, iz ma doczynienia z osobnymi systemami, ktore nie maja ze soba absolutnie nic wspolnego? Moje przypuszczenia sa takie, ze przez rozniace sie IP program nie traktuje obu komputerow, jako systemy znajdujace sie w 'jednej rodzinie.' W koncu to system zaprojektowany dla rodziny i.e. kilku (w przypadku tego programu - trzech) osob.

Czy jest cos, co moge zrobic, zeby odwrocic ten stan rzeczy? Po uzyciu PowerPointa moj brat praktycznie nie bedzie potrzebowal Office'a, wiec najprawdopodobniej go usunie. Czy to wystarczy, aby moja wersja software'u zaczela poprawnie dzialac, a moze potrzebna jest reinstalacja?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: przez przypadek usunalem poprzedni post, ale on mial chyba male znaczenie. ehh...przynajmniej nie ma dwoch postow jeden pod drugim.

Ok, czas na update:

Probuje zainstalowac Miscrosoft Office 2010 od nowa. Nie moge uruchomic instalacji. Kiedy wlaczam setup, wyskakuje mi okno z napisem An error occured during instalation, setup was not complete. (czy cos podobnego)

W prawym dolnym rogu ekranu wyswietla sie maly dymek z informacja: The file or directory C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Office14 is corrupt and unreadable. Please run Chkdsk utility.

Co musze zrobic, zeby naprawic ten problem. Czy bede mogl otworzyc stare pliki, ktore byly zapisane w formacie Worda, PowerPointa i Excela? Chcialbym za wszelka cene uniknac formatowania, wiec mam nadzieje, ze to nie bedzie konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy probuje usunac Microsoft Office przez panel sterowania dowiaduje sie tylko, ze program zostal juz usuniety i komputer pyta mnie, czy chce pozbyc sie go z listy programow. To dosc dziwne, bo go nie usuwalem.

Unlocker nie moze usunac folderu OFFICE14. Pojawia mi sie kolejne okno, w ktorym pisze: The object could not be deleted. Do you want to perform the requested delete operation at next reboot?

Klikam na Yes, ale nic sie nie dzieje bez wzgledu na to, czy restartuje kompa, czy zostawiam wlaczonego. Plik caly czas jest w tym samym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...