Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolownik

God of War (seria)

Polecane posty

Na temat grafiki nie będę się wypowiadał, ponieważ przy dzisiejszych next genowych konsolach, grafika jest na poziomie kamienia łupanego.

Zeusie, widzisz a nie grzmisz. Grafika God of War wprawdzie rozpuszczonego iksboksowo-peestrójkowego gracza nie zachwyci, ale na PS2 to ekstraklasa i można patrzeć na to bez śladu zażenowania jakością wykonania. Co do pozostałych, poruszonych wyżej spraw: nie, Kratos nie jest wulgarny, bo ani brzydkich wyrazów nie mówi, ani z przyrodzeniem na wierzchu nie chodzi. Okrutny i bezlitosny - bez wątpienia. Za to zgadza się, God of War jest grą brutalną, w nieco podobny sposób jak Manhunt - promuje wykonywanie brutalnych egzekucji typu ukręcanie łba meduzom (chyba moje ulubione), gdzie musisz osobiście kręcić gałką analogową, żeby taki ruch wykonać. Według mnie znaczek 18+ całkowicie zasłużony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratos z pewnością nie jest wulgarny, wręcz przeciwnie. Po tym co mu zrobili bogowie jest do bólu spokojny. GoW na pewno nie jest też najbrutalniejszą grą ever. Co tam wyrwanie gościowi ręki i wbicie mu jego własnego miecza w łeb. W Gears of War wbijasz gościowi w łeb włączoną piłę motorową, a w Mortal Kombat wyrywasz kręgosłup.

Dokładnie to miałem na myśli! :P No może z jednym wyjątkiem ;) Kratos NIE jest spokojny, jest na maxa wkur***** :D ale chodzi o to, że w przeciwieństwie do tego posta nie używa wyrazów uznawanych za niecenzuralne :) a najgorszym jego "przekleństwem" było nazwanie Persefony "witch" wystarczy jednak w tym słowie zamienić pierwszą literkę czyli "w" na "b" i wyjdzie inne i do tego brzydkie słowo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rankingo pod względem grafiki wygląda tak:)

1.Metal gear solid 3

2.Metal gear solid 2

3.Black

4.Killzone

5.God of war 2

6.Final fanatsy XII

7.God of war

Więc nie jest aż tak świetnie :) chociaż dla ścisłości odpalę jeszcze wszystkie tytuły dla porównania ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejn to je sobie poodpalaj i weź pod uwagę nie tylko ogólną prezencję ale także to czego teoretycznie 'nie widać' -> czyli sprawę kodowania danych elementów, wielkości obszarów, trików graficznych, rozdziałki, animacji, ilości obiektów na ekranie etc.

zresztą tak jak pisałem ja nie chcę gier ledwo ładniejszych (bo w tej kwestii można się przekomarzać) ja chcę 'tysiące tytulów z o niebo lepszą grafiką niż God Of War i to na PlayStation 2.'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGH nie przypominajcie mi tej męczarni z poziomem Titan w dwójce pare mieśięcy zajeło mi przejście go. :(

Najpierw się zaciołem na Tezeuszu potem na obronie tłumacza (najdłużej), a potem na drodze tuż przed trzecią siostrą. TO BYŁO STRASZNE. Ale wkońcu się udało. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wziąć pod uwagę fajerwerki graficzne to może być ciężko. Ale czy tak czy inaczej God of war i reszta nie odbiegają zbytnio graficznie od siebie z tą różnicą ze GOW ma grafikę bardziej kolorową od tytułów wyżej wymienionych co mi odrobinkę przeszkadzało. Więc grafika to bardziej rzecz gustu wiec jak mówisz można gadać i gadać a prawda jest taka że czołówce graficznej ciężko jest pokazać gry zdecydowanie lepsze i zdecydowanie gorsze :)

Więc poddaję się i przyznaje Ci racje nie ma gry zdecydowanie lepszej graficznie od GOD of war :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie mi, że grafika jest "ekstraklasa" jak na PS2...

Powstało już tysiące tytulów z o niebo lepszą grafiką niż God Of War i to na PlayStation 2.

Kolejny post w którym nie dość, że przesadzasz, to jeszcze nie podajesz absolutnie żadnych argumentów, a w tym przypadku tych "tysięcy tytułów" na PS2, które mają być "o niebo lepsze". Zapodaj tytuły, to będziemy rozmawiać, bo na razie to po prostu bredzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegos nie rozumiem. GoW II wycisnal z PS2 200% mocy, a ludzie zamiat sie cieszyc to jeszcze narzekaja. Odpalilem gre na PS3 i nawet ja (przyzwyczajony do next-genowych tytulow w HD) bylem pod wrazeniem jakosci grafiki i lokacji w grze. Na PS2 nie ma dla mnie ladniejszej gry i raczej nie bedzie, bo wszystko przeszlo na PS3 i Xbox'a 360.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegos nie rozumiem. GoW II wycisnal z PS2 200% mocy, a ludzie zamiat sie cieszyc to jeszcze narzekaja. Odpalilem gre na PS3 i nawet ja (przyzwyczajony do next-genowych tytulow w HD) bylem pod wrazeniem jakosci grafiki i lokacji w grze. Na PS2 nie ma dla mnie ladniejszej gry i raczej nie bedzie, bo wszystko przeszlo na PS3 i Xbox'a 360.

Ta tu się zgodzę, po co biadolić, widać co God of War II wyciska z PS2 które bądź co bądź do najmłodszych maszynek do grania nie należy. Co do Shadow of The Colossus. Efekty które nie powinny być na PS2 ok, wielcy (naprawdę wielcy xD) przeciwnicy też się zgodzę, ale w porównaniu do GoW II frame-rate w tej grze mocno trzepie po gałach (spadki, wachania itp.) a w samym God of War możesz zaobserwować co najwyżej 7 niezbyt wielkich spadków frame'u przez całą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ps3site.pl/god-of-war-iii-nowy-trailer/14623/

Overall jest to tylko uzupełnienie tego pierwszego trailera, ale po prostu na usta cisną się same słowa zachwytu. Walki jak zwykle wyglądają fenomenalnie, grafika już jest na bardzo dobrym poziomie a do czasu premiery będzie wypalała oczy. Czyli ogólnie - szykujmy się na ogromną dawkę epickości i totalnego killera na PS3 :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jeden z powodów, dla których kupuje się PS3. Konkretna rzeź, co ciekawe te ciosy były już w poprzednich częściach. Jestem niemalże pewien, że na początku gry robisz mniej więcej taka masakrę, potem jakimś sposobem tracisz moce i lądujesz w Tartarze (to dla tej serii to samo, co śmierć Kenny'ego dla South Parku) i potem zdobywasz te rękawiczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no po oberzeniu tego 'Filmu". Powiem tak jeśli takie rzeczy jak ta z centaurem będzie dało się zrobić w grze a znając GOW to pewnie tak :P Wiec jestem pełen optymizmu i nadzieje że nic nie spsują.

@zoldator

i po o i na co się powtarzać fabuła 2 skonczyła się początkiem :P więc wątpie że będzie ponownie powtórka w stylu tartar i odbieranie mocy jakoś to zastąpone zostanie lub po prostu pójdzie dalej. szczerz zawiódł bym się gdyby było tak jak mówisz bo nie lubie oglądać 2 razy tego samego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God of War - zabija cię Ares i ty uciekasz z Tartaru,

God of War II - zabija cię Zeus i znowu uciekasz z Tartaru,

God of War: Chains of Olympus - zabija cię Charon i znowu zwiewasz z Tartaru (no nie do końca, ale jednak).

To raczej u serii genetyczne.

// Zaspojlerowałem, bo już zdążyłeś mi popsuć zabawę. Niechaj się inni uchowają. :/ - Kagex //

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale design kuleje dla mnie

Design czego?

przydalaby sie tez - ta walka w biegu

Bo w poprzednich częściach musiałeś stać, żeby walczyć.

Patrz screen ze skrzydłami Ikara

To jeszcze o niczym nie świadczy, może to być jeden z początkowych etapów. Zresztą, nawet jak utracimy moce to autorzy na pewno zaskoczą nas nowymi, lub zamienionymi (np. były trzy siostry wężogłowe, Kratos ma na koncie dwie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 3 siostra wężogłowa wywołała by u mnie uśmiech w stylu <to już było>, nie mówie że to źle ale ja osobiście korzystałem z Medusa's Head bardzo rzadko (w GoW I w zagadce i w końcowej walce, w GoW II niewiele więcej). Chętnie za to zobaczę w akcji "Lwie rękawice", ponieważ podobała mi się broń w tym stylu w GoW: Chains of Olympus. Uśmieszek wywołała też u mnie informacja o "Mitologicznej latarce"

czyli głowie Heliosa. Przecież ratowaliśmy kolesia w Chains of Olympus. Ciekawe jakie były okoliczności jego "utraty głowy na rzecz tytanów" xD.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie uprzyjemnia dnia jak urwanie łba meduzie czy przybicie minotaura kołkiem do drzwi. Gra świetna. Nie przypominam sobie żebym grał w tak ładnie brutalną grę. Efekty zabijania zaslakują jak np. rozerwanie takiego zwykłego wojaka na pół. No zachwycające. Fakt że czerpanie przyjemności z rozrywania przeciwników i rozchlapywania hektolitrów krwi podpada pod objawy choroby psychicznej jakoś szczególnie w samej rozgrywce nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...