Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolownik

God of War (seria)

Polecane posty

Jeśli się lubi mitologie grecko to jak najbardziej warto jest sięgnąć po tą grę. Przeszedłem pierwsza i druga część na konsole PS2 i dziś trzecią na PS3. Wszystko się mi podoba nie mam żadnych zastrzeżeń do wymienionych część. Pozostaje jeszcze zapoznać się z pozostałymi odsłonami przygód dzielnego Kratosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą ukończoną jedynkę i muszę przyznać, że Kratos to prawdziwa kwintesencja brutalności. Sposób, w jaki posługuję się ostrzami chaosu, dobijanie przeciwników to tuż po prawdzie maestria brutalności. Do plusów zaliczam z pewnością ciekawy system walki, postać samego Kratosa, parę ciekawych przeciwników z mitologii greckiej, walka z bossami, projekt poziomów, szczególnie Królestwo Hadesu wygląda interesująco. Do minusów - czasem nie wiadomo, gdzie iść, dobrze że żyjemy w erze Youtuba, bo bym musiał dosyć dużo krążyć naokoło, prym wiedzie w tej kwestii świątynia Pandory. Wkurzyła mnie też walka z mechanicznych Minotaurem, wg mnie nie pasuję on do świata gry.

Bo kto widział i słyszał, żeby minotaur ział ogniem?! Poza tym trzeba najpierw pozbawić go zbroi, potem wykonać długi QTE (miałem z tym spore problemy, dopiero potem połapałem się, jak odpowiednio stosować krzyżaki), a na koniec dopiero normalna walka. Tak wogóle to trochę mało walk jest z bossami, bo pomijając walkę z morskimi wężami i wspomnianym minotaurem to zostaję tylko Ares. Czasem irytowało mnie, że pewne czynności  muszę wykonywać na czas, co bardzo w grach nie lubię, na szczęście jakoś sobie poradziłem. 

Podsumowując, gra w mojej ocenie zasługuję na mocną 8, takie 8+, dziewiątki nie daję ze względu na małej ilości walk z bossami oraz czasówki w grze. Jak tylko skończę pierwszego Gothica to zabieram się za drugą odsłonę God of War. Aha - wersja w jaką grałem to Playstation 2, grafa się zestarzała, ale filmiki nadal są ok, jeśli chodzi o jakość.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po ukończeniu Wstąpienia i muszę przyznać, że jest to zaraz po dwójce jedna z lepszych odsłon serii. Wszystko tu jest na miejscu - klimat, grafika wyciskająca z PS3 wszystkie soki, projekty lokacji z których Więzienie Furii i Posąg Apolla najbardziej mi zapadły w pamięci, no i system walki, który uległ małemu przemodelowaniu moim zdaniem na plus. Walk z bossami jest niestety mniej niż zazwyczaj w serii, ale starcia są bardzo satysfakcjonujące, a finishery na niektórych przeciwnikach to czysta poezja brutalności. Już dawno mi się nie zdarzyło, by po ukończeniu jakiegoś tytułu zabrać się za jego przechodzenie od razu ponownie, a w tym przypadku tak było. Jest jeszcze po raz pierwszy w serii multi, ale na razie coś nie mam ochoty się za to zabierać. Ogólnie jest to jedna z lepszych części i jedna z lepszych gier jakie ogrywałem na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God of War 2 ukończony, oto kilka uwag:

1. Czasówki nie denerwują jak w jedynce, tego typu zagadki są lepiej przemyślane.

2. Łatwiej zrobić finiszera na większej bestii, w jedynce miałem wrażenie, że niezależnie, jak mocno wciskam kółko to efekt zależy od widzimisie gry, teraz wszystko zależy już od gracza.

3. Walk z bossami jest teraz więcej i lepiej zrealizowane niż poprzedniku. Warte odnotowania jest to, że tacy oponenci nie mają pokazane paska życia, wg mnie świetny pomysł, skupiałem się dzięki temu na walce. Na pewno w pamięć zapadają walki z Tezeuszem, Perseuszem, siostrą Meduzy, z wielkim barbarzyńcą oraz Zeusem. Ale potyczka z ostatnią z sióstr losu wg mnie jest nieco przekombinowana, walałbym klasyczne naparzanie, a nie dochodzenie, jak unieruchomić paskudę.

4 Skoro o zagadkach mowa, wg mnie w końcówce gry trochę przegięto z ich ilością, co trochę wybija z rytmu szlachtowania przeciwników.

5. Gra wygląda pięknie na PS2, producenci wycisnęli ostatnie soki z tej konsoli. 

6. Z dostępnych nowych mocy rozczarował co nieco furia Kronosa, jego odpowiednik z jedynki, gniew Posejdona sprawiał wrażenie mocy o wiele potężniejszej. 

7. Ogólnie grę ocenia na 9/10 i nie mogę się doczekać, kiedy dorwę trzecią odsłonę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...