Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 07/2013

Polecane posty

@Many

Co ty piszesz o 2 przygodówkach w 2012 r? Gdyby to była prawda, to żadnych pretensji by nie było, gdyż 2-3 przygodówki na rok to IMHO proporcjonalna do liczby fanów gatunku liczba. Ale było 8 tytułów, od 1/12 to:

Machinarium, The Next Big Thing 1, Saw, dwie części Return to Mistery Island, Hydrofobia, A New Beginning Odrodzenie i Jolly Rover.

A w tym roku mamy już 5 tytuł. IMHO dość sporo gier w gatunku w który nie gram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MannyCalavera

Wez mnie nie dobijaj. Kryzys, czy to w branzy spozywczej, paliwowej czy gazetowej to wymysl rzadu, by usprawiedliwiac swoje niepowodzenia. Jak napisal ktos wyzej, sprzedaz CDA utrzymuje sie na takim samym poziomie, a przez ostatnie pare numerow zdarzylem zauwazyc, ze pelniaki daja na poziomie zera. Daja albo przygodowki, o ktorych (prawie) nikt nie slyszal, albo gry ze steama, ktore mozna ukonczyc w 4 godziny, i to sa PELNIAKI. Takie pelniaki mogl dawac Click!, ktory kosztowal 3.40. Nie miesiecznik za 16. Nie oczekuje oczywiscie gier w stylu Far Cry 3 albo Crysisa, bo to wymysly niedopieszczonych przez zycie gimnazjalistow, ale po gazecie za 16 zeta oczekuje czegos wiecej niz bardzo przecietna, niszowe produkcje na coverku, Nie zamierzam ukrywac, ze w chwili obecnej w CDA interesuja mnie tylko gry, bo sama gazete moge sobie poczytac w czytelni w bibliotece. Wiec skoro juz wydaje swoja ciezko zarobiona kase, to wymagam. I na koniec, skoro CDA tak chwali sie, ze sa wszedzie zapraszani jako jedyni z Polski, to czemu nie przeloza to na jedynych w Polsce, ktorym udalo sie zdobyc licencji na na prawde dobry cover? Pewnie dlatego, ze sa po prostu monopolista na rynku, i poza CDA czytelnicy nie maja realnej alternatywy. Smutne, ale prawdziwe.

Pozwole sobie skomentowac to cytujac jedna z mysli miesiaca zamieszczony w Na Luzie

WSZYSTKO JEST BARDZO PROSTE, JESLI NIE MASZ POJECIA O CZYM MOWISZ.

Reszte skomentowal Manny. A poziom fachowosci tekstu doskonale podkresla fraza o "Clicku za 3,50" czy jakos tak. Gdy Click dawal pelne wersje, to kosztowal niemal 10 zl. W ogole nie bylo pism z pelnymi wersjami za mniej niz te 9-10 zl. Ciekawe czemu, pewnie sami monopolisci.

Ale mam prosta rade: wez te swoje 15.99 zl i za te kwote kup sobie takie gry, jakie bys chcial w CDA widziec. A reszte (bo przeciez oczywistym jest, ze jakas reszta bedzie) zakup chipsy i cole. I graj, jedz, pij do woli. Skoro to takie proste, a ciebie tak te pelniaki niesmacza, po co sie meczyc, po co narzekac?

"Placisz, wymagasz". . Jesli uwazasz, ze za 16 zl da sie zrobic poand 130 str. pismo + 3 "dobre" pelniaki (cokolwiek ma to znaczyc) i na tym jeszcze zarobic to nie ma problemu - idz do konkurencji, zdradz im ten sekret jak to zrobic, stworza nowe pismo, wygryza CDA z rynku. Prawda, ze proste? Wszyscy sie uciesza, a ty zarobisz wielkie pieniadze.

@Bazyli - zakladajac, ze w ciagu roku dajemy 13x3 = 39 pelniakow, to od 1/12 dalismy (dla okraglosci) z 50 pelnych wersji. 8 z 50 to 16%. To taka porazajaca ilosc?

Poza tym to sie daje, co sie ma. Jesli macie namiary na kogos, kto sprzedaje fajne FPSy czy RPGi za rozsadna cene z data publikacji nie np. w 2017 (ale kasa z gory...) to chetnie skorzystamy.

pS. Argumenty w stylu "firma X padla wiec pewnie teraz ich licencje sa grosze" sa swietne. Problem w tym, ze jak firma pada, to zwykle odchodza z niej ludzie "ogarnieci" w temacie, a ich prace przyjmuja nowi, ktorzy nie bardzo sie orientuja co maja, co moga sprzedac, komu i za ile. I zanim sie ogarna to mijaja miesiace. I przez ten czas zwykle slyszymy "licencja na X? A my to mamy? Hmmm... musze sprawdzic. Hmmm... ale nie wiem z kim mam rozmawiac o sprzedazy.... Odezwe sie." I czasem nawet sie odzywa. Za kwartal albo pol roku. O ile w miedzyczasie sie nie zwolni albo przejdzie na inne stanowisko, a jego miejsce zajmuje kolejny, ktory musi wszystko ogarniac od poczatku.

Tak, ze ludziska, nie rozmieszajcie mnie waszymi teoriami, bo brzmia one mniej wiecej jak "jak maly Krzysiu wyobrazal sobie polityke zagranicza starozytnego Rzymu". Bez urazy, nie docinam tu nikomu konkretnemu, a tylko mowie ze WSZYSTKO jest DUZO bardziej zolozone (by nie rzec po....krecone) niz sie to stojacym z boku i nieznajacym realiow wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer nie dla mnie confused_prosty.gif Dajecie ostatnio troche za dużo przygodówek tongue_prosty.gif no nic mam nadzieję że ostatni pełniak będzie czymś mocnym a nie....smile_prosty.gif

Ps.mam nadzieję że nikogo nie urażam po prostu wyrażam swoje zdanie na temat przyszłych pełniaków ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shank 2 - super, chętnie grę przejdę. I popieram pomysł dodawania papierowych systemów RPG. Z kumplami wiele godzin spędziłem przy Robotice, pewnie i przy Afterbomb Madness będę się dobrze bawił. BoUT po prostu zignoruję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie narzekać nigdzie nie kupicie 3-4 gier za 16 zł plus do tego czasopismo do czytania. Najprościej wejś na steam i sprawdzić cenę samego Shanka 2. Na steamie to ok 10 euro to jakies ponad 40 zł. Więc o czym tu mowa. Pomyślcie trochę i przestańcie narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu marudzicie , moim zdaniem Smuggler wszystko pięknie i jasno wam wytłumaczył poczytajcie chwilę i może zrozumiecie ... I proszę wam zrozumcie wszyscy , że nie dostaniemy w CDA Assasin's Creed , Far Cry 3 , Crysis 2, 3 , gdyż jest to po prostu nie możliwe . Ja zawsze jestem zadowolony z tego co daje CDA , dostajemy gry , których ja sam bym raczej nie kupił np. CoJ Cartel , wiele razy się zastanawiałem na kupnem pomimo nie tak wielkiej ceny i nie kupiłem , ale dostałem w CDA z innym znakomitym pełniakiem , którego też bym nie kupił M&M Clash of Heroes przy którym bawiłem się świetnie :) . Więc podsumowując CDA według mnie CAŁY CZAS trzyma poziom ! Dostajemy gry , których niektórzy wgl. by nie kupili , a za 16 zł 3 pełniaki to według mnie dobra cena . Więc bardzo proszę nie narzekajcie już na CDA , a pomóc im możemy tylko w jeden sposób KUPUJEMY CDA !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to, że grę można ukończyć w 4 godziny to oczywiście Wina Tuska.

Niestety, albo stety, twórcy (głównie strzelanek) wolą dopracować multi- kilka mapek, na których ludzie sie tłuką, niz zrobić tryb single na jakieś 10 godzin.

Wiadomo, że każdy chce zarobić, a CDA też ma stosy rachunków do zapłacenia, do tego kurs obcych walut przy zakupie licencji, itp. itd.

Wiele osób to mówiło- ale ja powtórzę- znajdź sobie za 16 zł pismo liczące 132 strony i 3 pełne wersje gier. Ja czytać na monitorze nie lubię, a pismo można chwycić z półki i nawet czekając na zagotowanie wody coś sobie przeczytać.

"W ogole nie bylo pism z pelnymi wersjami za mniej niz te 9-10 zl. Ciekawe czemu, pewnie sami monopolisci."

I tu się Smg mylisz. Click- lata 2005-2006- 6,90, 2 płytki CD. Potem chyba dali DVD, ale nie wiem, czy cena się nie podniosła.

I później KŚG- 6,90 z jedną płytą CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zloslwie jeszcze dodam, ze najbardziej "fochaja sie" w temacie "place, wiec wymagam!" ci, ktorzy kase na CDA dostaja od mamy czy taty a sami nigdy w zyciu nie zarobili jeszcze ani zlotowki. trollface.gif Bo maja w reku kase i teraz CZUJA SIE WAZNI. Teraz wszyscy powinni wokol nich skakac i calowac ich w... czolko. Teraz maja swe 5 minut triumfu. PLACE! WYMAGAM! "Pleps" ma mi sie klaniac w pas albo pojde gdzie indziej!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez mnie nie dobijaj. Kryzys, czy to w branzy spozywczej, paliwowej czy gazetowej to wymysl rzadu, by usprawiedliwiac swoje niepowodzenia.

WAT.

ktorzy kase na CDA dostaja od mamy czy taty a sami nigdy w zyciu nie zarobili jeszcze ani zlotowki.

Masz jakieś dane potwierdzające to czy tylko opierasz się na wieku podanym w profilu?

Zwykle pytam fochajacych o wiek i ile (i od kiedy) zarabiaja. {smg]

Fajnie, że macie używanie na osobach narzekających ("narzekających", bo tam faktycznie krytyki nie ma), ale teraz Smuggler robisz to samo przesadzając w drugą stronę.

Naturalnie, ze przesadzam - to moja ulubiona od lat forma polemiki, czyli "redukcja do absurdu" (a raczej jej wariant). Zadna nowosc. [smg]

Czy jeśli sam napiszę, że na ten numer swoich (kasy na CDA nie dostaję od mamy czy taty) pieniędzy nie przeznaczę, bo Shanka 2 już mam, a przygodówek nie lubię (widzę swoją drogą, że to zbrodnia jest) to jestem pozbawionym zdrowego rozsądku wrogiem wolnej prasy i nie rozumiem mechanizmów rynkowym?

A gdzie powiedzialem, ze jak ktos nie kupi to taki jest? Ja mowie tylko, ze jesli ktos zwykle ma totalnego focha i oczekiwania juz nie z Ksiezyca ale Marsa, plus argumentacja w stylu "poniewaz daje wam moja kase, to zadam tego i tego" to zwykle jest w wieku nastoletnim i wydaje nie swoja kase.

Prowadź dyskusję na poziomie, kasuj śmieciowe posty i nie rób "plepsu". Zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.

Emocje to moje drugie imie i do tego tez powinniscie przywyknac. No i dzieki ze mi wytlumaczyles na czym polegaja moje forumowe obowiazki. Przez tyle lat dzialalem instynktownie, a teraz w koncu wiem co mam robic. tongue_prosty.gif(lepiej późno niż wcale - lubro)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka gier i czasopismo za około 16 złotych to naprawdę dobra cena. Na ogół w sklepach w tej cenie (albo wyższej) znajdziesz góra jedną produkcję. Jasne, pełniaki mogą się nie podobać, ale trzeba zrozumieć, że to nie jest tak, że redakcja nie chce mieć jak najlepszych produkcji na swoich płytach... Sam parę razy kupiłem numery archiwalne, żeby dostać konkretne pozycje, których nie mogłem normalnie znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa że nie da się zdefiniować czegoś takiego jak "dobre pełniaki", bo każdy ma co innego, i woli grać w co innego. Dlatego mnie np. krew zalewała jak widziałem na coverze Gothica 3, Mass Effecta czy Far Cry 2. No bo co z tego że gry są dobre, skoro przeleciały już przez tyle tanich serii i koszyków marketowych, że kto chciał w nie zagrać, pewnie już dawno zagrał. Za to wolę dostawać gry mniej popularne, albo nawet dość średnie (jak chociażby SupCom 2), ale takie które nie są i nie były tak dostępne jak te "hiciory", nie były w przecenach albo - co najlepsze - w ogóle nie były wydane w Polsce. Kto inny woli znowu przygodówki, albo jakieś indyki dostępne tylko przez steama. Nie dogodzisz wszystkim, więc nie ma co narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fajny pelniak" to gra, ktora piszacy danego posta chetnie by na coverze zobaczyl, majac przy tym gdzies, ze innym ona nie przypadnie (z roznych powodow) do gustow. BO tez mi cos, liczy sie tylko to, co ON chce, reszta moze sie pojsc... zrelaksowac.

Oczywiscie kwestie kosztow, oplacalnosci, realnosci zakupu licencji itd. to sa trzeciorzedne drobiazgi, ktorymi powinna zajac sie redakcja (w koncu za co im placi piszacy?). On tylko rzuca pomysl i tytul. Bo redakcja sama na to, zeby dac Assasyna 3 nie wpadla, to oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Many

Co ty piszesz o 2 przygodówkach w 2012 r? Gdyby to była prawda, to żadnych pretensji by nie było, gdyż 2-3 przygodówki na rok to IMHO proporcjonalna do liczby fanów gatunku liczba. Ale było 8 tytułów, od 1/12 to:

Machinarium, The Next Big Thing 1, Saw, dwie części Return to Mistery Island, Hydrofobia, A New Beginning Odrodzenie i Jolly Rover.

A w tym roku mamy już 5 tytuł. IMHO dość sporo gier w gatunku w który nie gram.

A czytać ze zrozumieniem umie? Czy może trzeba wrócić do podstawówki?

No faktycznie regularnie. Np. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (numery 6/12-6/13) na cover trafiły CAŁE DWIE tradycyjne przygodówki (Jolly Rover, A New Beginning) na 43 pełne wersje w ogóle. Tak.

Skłamałem?

I jeszcze:

Owszem, jeszcze rok wcześniej gier tego gatunku było w CDA więcej, ale ta regularność od roku jest już nieaktualna, czego zdaje się nie dopuszczasz do swojej świadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shank 2 -wiele słyszałem o tej grze. Szkoda, że nie ma jedynki, ale zawsze można nadrobić straty. Na razie pelniaki w skali 1-6 dałbym 3+. Może ostatnia wersja sprawi, że będzie solidna 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jestem bardzo zadowolony z ostatecznego składu na płycie! :D Jest druga część fajnej bijatyki 2D - właśnie, muszą jedynkę także w końcu ograć -, jest przygodówka, która może dostanie swych pięć minut oraz strategia w jaką kiedyś tam planowałem/chciałem zagrać. Moje 16zł już macie ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.U.S.E - Gra wygląda świetnie, uwielbiam strategie, więc jeśli patrząc na gry, to najnowszy numer CDA warto kupić, ale jeszcze Ghost chyba pisał że to nie koniec w przeciekach.

Bo bedziemy jeszcze przeciekac okladke. Serio. Pelniakow wiecej nie bedzie w tym miechu,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...