Jump to content
Ryba2111

Odinstalowywanie Avira AntiVir Free 2013

Recommended Posts

Mam problem z Avira Free 2013. Od dnia dzisiejszego przestała działać ochrona w czasie rzeczywistym oraz moduł ochrony internetowej. Próbowałem włączyć te opcje jednak żadne metody, które zastosowałem nie przyniosły rezultatu. Postanowiłem odinstalować program, ale, ku mojemu zdziwieniu, nie da się tego zrobić. Przy próbie odinstalowania Windows pokazuje komunikat o treści

" Setup cannot find program directory (error 17)". Co mogło spowodować awarie Aviry? Proszę o pomoc w usunięciu tego antivirusa. Dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwny przypadek - z komunikatu wynika, że installer nie może znaleźć wpisów Aviry. Być może jest to sprawka jakiegoś robactwa.

Możesz spróbować zaktualizować Windows Installera (http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8483) - kiedyś miałem podobny problem z instalacją Avasta, aktualizacja pomogła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic to nie daje. Poszperałem w internecie i przeczytałem, że to wina usuniętych kluczy systemowych z rejestru. Próbowałem dodać te klucze według metody zamieszczonej na tej stroniehttp://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Thread&threadID=74395 jednak nic to nie dało. Komputer przez 10 dni stał nie włączany a dziś nagle takie problemy. Da się jakoś inaczej sprawdzić czy nie brakuje czegoś w rejestrze? Chodzi mi o bardziej zaawansowane operacje. Posiadam Windows 7 x64 Home Premium. System jest oryginalny w 100 %. Pomożecie ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj odinstalować Avirę np. Revo Uninstaller Pro i wyczyścić rejestr, a następnie szybko zainstalować nowy antywirus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revo sobie z tym nie radzi... Tak samo AppRemover i temu podobne aplikacje. To jakaś poważniejsza awaria, której nie umiem naprawić. Jakieś inne pomysły?

Dobra. Spróbowałem jeszcze raz aplikacji Revo i niby odinstalowała Avire po ręcznym wskazaniu ścieżki dostępu, jednak Windows nadal widzi program i apeluje o włączenie ochrony... Dodatkowo folder Avira nadal siedzi w Program Files i nie da się go usunąć nawet z pełnymi uprawnieniami administratorskimi. W jaki sposób pozbyć się Aviry całkowicie z komputera? Nigdy nie miałem problemu z tą aplikacją. Jakie zaawansowane narzędzie pozwoli mi na usunięcie całkowite Aviry? Reinstall systemu nie wchodzi w grę. Mam dużo aplikacji na licencji studenckiej, do których bardzo ciężko odzyskać klucze licencyjne.

Edited by Ryba2111

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, że tak podbijam temat, ale Avira znowu daje o sobie znać. Wczoraj myślałem, że Revo poradził sobie z programem i go usunął czyszcząc przy okazji rejestr. Zainstalowałem program COMODO Internet Security aby komputer posiadał jakąś ochronę. Przeprowadziłem skanowanie i przebiegło ono bez żadnych problemów. Dziś rano po włączeniu komputera moim oczom ukazał się komunikat, że Avira została zaktualizowana i program ma włączoną ochronę w czasie rzeczywistym. O co chodzi? Program nagle zaczął niby działać jednak ponowna próba jego instalacji nadal skutkuje wyświetleniem komunikatu o treści " Setup cannot find program directory (error 17)". Mam teraz zainstalowane dwa antywirusy i nie wiem czy Avira rzeczywiście działa czy nie. Próbowałem odznaczyć procesy Aviry za pomocą msconfig, ale nadal włącza się wraz z systemem. Co zrobić w takiej sytuacji? Program Avira nadal siedzie na dysku, ale nie jest już wyświetlany na liście "Dodaj, usuń programy"...

Edited by Ryba2111

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę z innej beczki, ale możesz spróbować odczytać klucze licencyjne zainstalowanych programów:

http://www.dobreprog...dows,13321.html

https://sites.google...softkeyrevealer

Może któryś zadziała. Bo z tego co piszesz, zrobiłeś niezły bałagan w rejestrze, więc reinstall systemu jest stosunkowo bezbolesnym sposobem (o ile nie masz jakichś ważnych powodów oprócz aplikacji i ich kluczy).

Edited by caezar25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...