Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marnypopis

Rozwiązany: Asus X54H - zwiechy

Polecane posty

Witajcie!

Ostatnimi czasami mój laptop zaczął dziwnie się zachowywać. Co jakiś czas (raz na 2 lub 3 tygodnie) chwyta kilkuminutowe zawieszki, po których następuje około 30 sekund normalnej pracy, a po jakiś 5 minutach zawiesza się już na zawsze. Jedynym sposobem wtedy jest twardy reset poprzez wyjęcie baterii. Po ponownym uruchomieniu system informuje mnie o tym, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie / nieoczekiwanym zamknięciu (jeśli nie zdążę go wyłączyć przed upływem owych 5 minut) i wyświetla taki raport:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e9b8a75fa8d2182.html

Błąd może być spowodowany programem TaskEng (podczas wyłączania laptopa podczas napadu zawsze muszę wymuszać zamknięcie tego programu).

Wydaje mi się, że winna może być też bateria. Taki raport pojawia się, gdy bateria wyczerpie się do końca i po jakimś czasie wznowię pracę systemu.

Konfiguracja laptopa:

Procesor: Intel Pentium B960, 2.2 Ghz

Karta Graficzna: Amd Radeon HD7470M 1GB

Ram: DDR3 4GB

System: Windows 7 Prenium SP1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSoD teoretycznie dotyczący jakichś nieprawidłowości w zasilaniu, z tego co piszesz o baterii, również to wynika. Z drugiej strony regularność i w sumie rzadkie występowanie problemu, mogłoby świadczyć o tym, że to może być kwestia softu.

W każdym razie uaktualnij wszelkie stery i przeskanuj dysk na okoliczność występowania szkodników. Poza tym poobserwuj, czy problem występują tylko na baterii, czy również na zasilaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodników na szczęście nie ma (Malwarebytes Anti-Malware i Avast raz na dwa tygodnie ruszają w bój i skanują cały dysk)

Zrobiłem parę prób i okazuje się, że problem pojawia się wtedy, gdy bateria dość długo jest rozładowana (minimum kilka godzin). Może to błąd jakiegoś odpowiednika tej małej baterii z płyty głównej w PC-tach? Bowiem tracę część moich ustawień (kursor myszki zmienia się na systemowy, ikony są inaczej rozłożone, raz nawet zegar był wyzerowany).

Gwoli ścisłości nie wyłączam lapka, tylko trzymam w stanie uśpienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...