Jump to content
Sign in to follow this  
fangtasan

Rozwiązany: Nie da się zainstalować żadnego systemu operacyjnego.

Recommended Posts

Witam. Postanowiłem zainstalować na moim laptopie z Windowsem 7 DirectX9 i NET Framework. Po ich instalacji włączyłem komputer na nowo i okazało się, że w momencie w którym pojawia się logo Windowsa wraz z napisem "trwa uruchamianie systemu Windows" przestaje się on dalej wczytywać. Wielokrotnie uruchomienie komputera nic nie daje, nie da się wejść nawet do trybu awaryjnego itp. Postanowiłem zainstalować Windowsa 7 na nowo jednak przy instalacji pojawia się czarny ekran i nic nie da się z tym faktem zrobić. Następnie chciałem zainstalować XP jednak pojawił się identyczny problem - znów czarny ekran. Potem chciałem uruchomić któregoś ubuntu (chyba 9.10) bez instalacji i znowu to samo - czarny ekran. Windows XP i 7 są w 100% orginalne. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak zainstalować którykolwiek z tych systemów? (najbardziej zależy mi na 7). Z góry dziękuje za rozwiązanie mojego problemu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu konfigurował się NET zazwyczaj trwa to kilka minut, a ty przerwałeś ten proces uszkadzając tym samym pliki systemowe lub rejestr. A to że żaden z tych systemów ci nie odpali teraz jest praktycznie niemożliwe, przy uszkodzeniu ramu objawy były by inne, dysk odpada jeżeli sprawdzałeś ubuntu, z uszkodzonym procesorem płyta nie powinna pozwolić na uruchomienie. Najprawdopodobniej masz źle ustawione bootowanie, ewentualnie w co wątpie uszkodzony czytnik dvd - możesz nagrać tego ubuntu na pendrive jak wiesz jak i sprawdzić czy to coś zmieni.

[Edit] Jak to nie pomoże to wygląda na to że nie ma dostępu do ram'u. Może kondensatory poszły na płycie jak zacząłeś go resetować co 5 sekund. Uszkodzone płyty dają dziwne objawy więc wszystko jest możliwe. Ale najpierw sprawdź dobrze to bootowanie.

Edited by wichniar24

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Wyłączyłem kompa, odczekałem pare minut i normalnie można było włączyć Windowsa więc obyło się bez formatu ;) , jeszcze raz dzieki za odpowiedź.

Edited by fangtasan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...