Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolwik03

ASUS X52J Częste zawieszanie

Polecane posty

Parametry:

Laptop: ASUS X52J

System: Windows 7 Home Premium

RAM: 3GB

Graph: ATI MR HD 5400, 512 MB

CPU: Intel Pentium P6100, 2.0 GHz

Witam. Jakiś czas temu w grach zaczęły zacinać się cutscenki pomimo tego, że same gry chodziły nawet na maksymalnych ustawieniach. Niedawno doszło do tego zacinanie się samej gry co ok. 5 minut na kilkadziesiąt sekund. Na razie zaobserwowałem to w 2 grach.

Sam komputer też się często zawiesza, jak otworzę kilka zakładek w przeglądarce, czy jak włącze eksplorator zaraz po wyłączeniu gry. Zauważyłem, że sekundę przed każdym odwieszeniem słyszać cichy trzask (chyba dysk twardy), więc to wina sprzętu, bo parę dni temu robiłem formata. Załączam screena z HD Tune. Error scan nic nie wykrył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodna liczba błędów CT (związanych z zasilaniem) oraz masa błędów CRC (komunikacja dysku z płytą główną). Zwykle w takich przypadkach radziłbym w pierwszej kolejności wymienić kabel od dysku, ale to laptop... Ponadto o ile to, że problemy z "CRC" mogą być powodem spadków wydajności i zwiech jest całkiem prawdopodobne, o tyle już te z "CT" - nieszczególnie, ponieważ na dyskach w lapkach owe błędy są normą. Benchmark jednakże wyszedł niezbyt dobrze, a to by wskazywało, że przyczyną kłopotów może być dysk lub też ogólnie pojęte zasilanie lapka.

Swoją drogą należałoby także sprawdzić temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o moim lapku i podobno ten model ogólnie jest wadliwy, dużo osób ma z nim problemy. Chodzi właśnie o zasilanie, podobno za mało go dostaje - wina chipsetu. W serwisach dolutowywali kabelek, albo wymieniali całkowicie płytę główną, tylko, że mi się już gwarancja skończyła. Temperatury w stresie pewnie sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko odpaliłeś grę, a nie pograłeś...

W zasadzie po tym co napisałeś oraz po wyniku S.M.A.R.T. można sądzić, iż problemem jest płyta/zasilanie, a jeśli tak, to ja już na to niestety nic nie poradzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...