Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Dragon Ball (seria)

Polecane posty

Takiego tematu brakuje, a nie powinno.

Trzecia część gier z serii Budokai Tenkaichi. Gra została wydana na Playstation 2 i Nintendo Wii. Wersja na Playstation 2 została wydana 13 Listopada 2007 w Ameryce Połnocnej , a w Europie 9 Listopada 2007 roku. Natomiast wersja na Wii została wydana 3 Grudnia 2007 w Ameryce Północnej, a Europejska 15 Lutego 2008 roku.

180px-426055687.jpg

W Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 występuje 161 grywalnych postaci zaróno z Dragon Ball Z jak i z Dragon Ball i Dragon Ball GT. W grze można zapisywać powtórki walk, występują dzienne i nocne areny. Istnieje możliwość zakupu przedmiotów (Z-ITEMS) dzięki , którym postacie mogą zdobyać dodatkowe umiejętności, zmieniać kolor aury, zadawać większą ilość obrażeń itp.

Z wiki.

Korzystając z okazji, od razu przedstawię może mały problem.

Chcę przechodzić sagi, mam jednak mały problem podczas pierwszej walki z Raditzem. Na filmiku widziałem, jak koleś zmieniał postacie z Goku na Piccolo. Ktoś podzieliłby się ze mną tą informacją? wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie grałem w te które Ty wymieniłeś, a w trzecią część tenkaichi właśnie pocinam. Mam do was takie pytanko, może będziecie umieli mi pomóc. Mimo, że popsuł mi się laser, stwierdziłem, że popykam w grę na kompie. I mam mały problem. Czasem pojawia się ikona w którym trzeba szybko ruszać analogiem. Oczywiście na kompie będą to strzałki, lecz nigdy nie umiem "wygrać" takich okazji. Jak wam się to udaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tą część albo bez samo tenkachi 3 i muszę przyznać, że żadna inna gra nie dała takiej zabawy jak ta DB podczas turnieju w osiem osób. Kupiłem grę, a do brata przyszli koledzy. Ahh to kręcenie analogami podczas pojedynków na "kame hame aaa,, (jeden mi się rozwalił po tygodniu gry biggrin_prosty.gif). Fabuła też z tego co pamiętam była fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, zabawa z innymi to miód, w przeciwieństwie z graniem przeciwko cpu. Ja to musiałem najpierw kumpla trochę "poduczyć" co z czym się klei. Po małym wprowadzeniu napinaliśmy całe popołudnie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę grę w swojej PS2 kolekcji kupiona w 2012 przed świętami, przyznaję pozycja obowiązkowa dla każdego DB wiele postaci w tym ich transformacji nawet znalazło się miejsce dla małej ChiChi :P którą uwielbia mój brachol nie wiem czemu.

I tu wam dodam bardzo ciekawy myk :) na łatwe zdobycie smoczych kul więc nie muśicie latać nie potrzebnie w ich poszukiwania na innych planszach.

jak mamy dostęp do ostatecznej Walki Trunks vs Cell w trybie Dragon History android saga, wybieramy tą walkę, i zaczynamy Dragon Dashem rozwalać domki na arenie i tak w którymś z domków na 95% jest smocza kula, potem pokonać Cella i tak powtarzać tą walkę aż do zdobycia wszystkich kul.

Czasem zdarza się że kuli nie ma albo Cell porozwalał parę domków za nas w którym na pewno musiała być smocza kula, to nie panikować i spróbować raz jeszcze :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i PC i PS3, do DB mam wielki sentyment ale w żadną grę z serii nie miałem póki co okazji zagrać. Zastanawiam się czy warto kupić Xenoverse bo trochę ludzie psioczą. Ktoś ma albo grał i może coś więcej napisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony grę polecam w 100 %. Jeżeli ktoś bardzo lubi Dragon Ball lub jest fanem, to jest to pozycja obowiązkowa. Gra na moim sprzęcie hula jak nie wiem co. W wersji PC spolszczenie jest bardzo słabe, widać, że robiły je osoby, które nie mają pojęcia o tym uniwersum, ale sama gra bardzo wciąga. Mogłoby być więcej postaci, lepsza grafika i zniszczalność terenu, ale liczę na sequel, który te bolączki wyeliminuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytania:

1. Czy możemy się zmieniać w Oozaru ?

2. Czy można się transformować w czasie walki, czy też podobnie jak w Batte of Z, mamy do wyboru gotowe przemiany ?

3. Słyszałem, że nie ma wcześniejszych transformacji Freeza i Cela, to znaczy co, że mogę grać tylko nimi na ostatnich przemianach ?

4. Czy system walki przypomina Budokai Tenkaichi czy też bardziej Raging Blast ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi:

1. Nie

2. Można, ale nie da rady zmienić się SSJ1-2-3. Masz do wyboru różne formy, np. wybierasz Goku i zależnie od kostiumu, w trakcie walki możesz się zmienić albo w 1 albo 2 albo 3. SSJ 4 to oddzielna postać.

3.Niestety tak. Jest chyba ostatnia forma Friezy I full power i to samo chyba u Cella.

4. Dla mnie nie było dużej różnicy między tymi grami więc według mnie jest podobny do obu xD Jednak troszkę prostszy w obsłudze i ma mniej kombosów niż w Raging Blast moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh, ja wiem, że brak wszystkich form Cella Czy Friezy jest minusem, tak samo jak to, że w trakcie walki nie możesz się transformować po kolei od SSJ1 do SSJ 3. Ale gra mi się bardzo spodobała mimo pewnych minusów i ograniczeń. Jeżeli jesteś fanem to mogę ci ja mimo wszystko polecić wink_prosty.gif Mnie jeszcze wkurza brak "siłowania na moce" oraz lokalny MP tylko na jednej mapie ze względu na brak split screena. Jednak mimo to przegrałem już 45 godzin i jeszcze mam wieeele do zrobienia wink_prosty.gif

BTW. na Twoim profilu widzę, że lubisz w grach skille i levelowanie, więc jak znalazł gra dla Ciebie hehe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni by tak, ale Mam przegrane ponad rok w tylko i wyłącznie Tenkaich budokai 3, więc mój punkt odniesienia jest po prostu inny. Jednym z powodów dla których rozstaję się z ps 3 jest fakt, że nie ma na nią żadnej porządnej gry z Dragon Ball ( no dobra, xenoverse to jakieś światełko w tunelu, ale trochę za późno...). Na jak długo starcza tryb fabularny, powyżej 8 godzin ?

Do tego słyszałem, że saiyanie to najsłabsza rasa, coś o utracie ki zaraz po przemianie w ssj, czy też po...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tryb fabularny trwa nadal. Mam 45 godzin i jeszcze zostały mi Bardock i Broly saga. Wiadomo, że w między czasie trzeba robić dużo questów, by rozwinąć postać, bo inaczej w pewnym momencie utkniesz w fabule. U każdego godzinowo podejrzewam będzie zupełnie inaczej. No tak, gdy zmieniasz się w Saiyana to tracisz Ki, dlatego wybierając ta rasę należy dużo pkt inwestować w Ki. Ale w zamian dopóki nie stracisz paska Ki możesz ciągle używać Ultimatów. Coś za coś. A, i jest jeszcze choć to małe pocieszenie pierwsza forma Friezy - sprawdziłem :D

Jeżeli jesteś fanem, to grę mogę polecić z czystym sumieniem. Jest parę złych rozwiązań, mogłoby być więcej postaci ale gra dla mnie jest o niebo lepsza niż ostatnie odsłony. Polecam obejrzeć filmiki na YouTubie i wyrobić sobie opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wolę czytać ludzkie zdanie niż oglądać filmiki na YT, nie raz i nie dwa można się nieźle naciąć, vide Secret world. Oglądnąłem filmiki i się napaliłem, po czym po kupnie okazało się, że gra mimo, że nie ma masakrycznych wymagań ma kiepską optymalizację ( laguje jak cholera ), a do tego ten "klimat" co to obiecywali jakoś się rozpływa pod wpływem setek zombie...

Skro twierdzisz, że długo to trwa, to może jeszcze raz przemyślę zakup. Grasz na padzie ? Można działa pod padem do playstation czy też bawić się x360ce ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś znaczące problemy z portem? Chodzi o to, że mam do wyboru wersję na PC albo na PS4, a jako że u Namco jakość portów to loteria nie mam ochoty się wkopać z wersją PC. Z drugiej strony nie chcę też nakładać na siebie blokady na 30 klatkach w wersji na PS4 bez powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że @rumbur pisał o kiepskiej optymalizacji, nie wiem jak to możliwe, u mnie na kompie który mam w podpisie śmigało w stałych 60 fps w full hd, żadnych lagów czy innych spadków nie uświadczyłem, a mam przegrane 63h. Oczywiście sporadycznie pojawiały się disconnecty, czasami lagi podczas walk z innymi graczami, ale wydaje mi się, że była to wina łącza danego gracza. Jeżeli miał silny sygnał łącza, to żadnych lagów nie było. Odnoszę wrażenie, że gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana. Jedyne co mnie irytowało po czasie to częste loadingi, lobby jest podzielone na sektory, ale to wina struktury gry a nie portu. Na pc te loadingi pewnie są szybsze niż na konsolach. W tej chwili mam GTX 970 i monitor 144 Hz, gierka śmiga w stałych 130 fps w full hd, także mając do wyboru 30 vs 130 fps, domyślisz się co bym wybrał wink_prosty.gif oczywiście grałem na padzie XBOXowym. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...