Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Dragon Ball (seria)

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie gry - czy będzie / istnieje już możliwość zagrania w Dragon Ball Online w Polsce? Bo niestety Koreański nie jest językiem, który znam wystarczająco, by spróbować swych sił w grze MMO...

PS. Dzięki dla Brolly za wskazanie mi właściwego tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :). Chcę zaprezentować gierkę z serii Dragon Ball na naszą konsolkę PSP.

Postaram się umieścić wszystkie informacje które udało mi się zdobyć.

Tytuł ma zawierać tryb Story z oryginalnymi scenkami od Sayan Sagi do Buu Sagi. Do dyspozycji dostaniemy również takie tryby jak: Dragon Walker, Survival czy Battle 100. Multiplayer do czterech graczy zarówno ad-hoc jak i infrastructure. Do tego 70 grywalnych postaci plus opcja modyfikacji wizualnej.

Również sterowanie ma być zmienione na bardziej intuicyjne. Ja mam tylko nadzieję, że w jak największym stopniu będzie przypominać to z Shin Budokaia.

Jeżeli wszystko pięknie wypali to możemy spodziewać się jednej z najbardziej rozchwytywanych bijatyk na naszą kieszonsolkę.

Pozwolę sobie zamieścić kilka screenów z gry.

ss001603242.pngss000403082.png

ss000003082.pngss000503242.png

Oraz filmik z gry:

http://www.youtube.com/watch?v=hb3_KZJqAz4

Planowana premiera to jesień w Japonii.

Link do oficjalnej strony

http://www.namcobandaigames.eu/product/dra...hi-tag-team/psp

Na której można zobaczyć gameplay.

Tutaj można znaleźć listę postaci.

http://dragonball.wikia.com/wiki/Dragon_Ba...kaichi_Tag_Team

Postaci ma być 70, ale potwierdzonych jest tylko 45 (których - nie wiem)

Oraz najnowszy filmik.

Planowane daty wydania gry:

Japonia - 30 Wrzesień

Północna Ameryka - 19 Październik

Europa - 20 Październik

Australia - końcówka Października.

Nowy gameplay:

http://www.youtube.com/watch?v=onMkIhfnoKE

Zapraszam do dyskusji :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat, jako że zbliża się premiera. A w zasadzie powinna odbyć się w piątek (mówię oczywiście o Europie). Jednak szukałem info o tej grze i jak już skądś się wygrzebie recenzję, to jest mega pozytywna, pojawiają sie słowa, że to najciekawsza bijatyka na PSP, ale w Polskim internecie cisza. Ba, nawet nie ma ofert w sklepach, ledwie kilka na Allegro i to w większości z Anglii. Więc ktoś zdobył/grał? jak wam się podobała? Bo ja mam duże oczekiwania jako fan Dragon Balla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż udało mi się zagrać już w DBZ:Tag Team. Wybór postaci ogromny :). Ale Story Mode moim zdaniem udziwniony ;/. Nie wiem czemu zazwyczaj we wszystkich gierkach typu "bijatyki" Store Mode jest na PSP udziwniony. Wszędzie chcieli powciskać walki 2 vs. 2, ale nie ma się co dziwić, w końcu punkt główny gry. Ale gierkę mogę polecić każdemu kto lubi bijatyki w stylu "anime".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stworzony do dyskusji i wymiany opinii na temat nadchodzącej gry opartej na znanym anime Dragon Ball Z.

Dragon Ball Z Ultimate Tenkaichi wniesie sporo zmian w stosunku do serii Raging Blast min. :

-powrót starego dobrego story mode

-całkowicie zmieniony system walki

-areny bardziej podatne na zniszczenia

-saga GT

i całkowita nowość - Hero Mode a w nim tworzenie własnej postaci - ustawianie wyglądu , ataków i umiejętności !

Gra ma oddawać ducha serii Budokai Tenkaichi w tym kierunku min. zrezygnowano z postaci Vegety SSJ3 i Broliego SSJ3 (co nie wszystkich zadowoli).

Gra ukaże się na konsolach next-gen już 28 października tego roku (jednakże na razie w Polsce nie uświadczymy żadnej oferty preorderowej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijatyki ze świata DB skończyły się na Budokai Tenkaichi 3, bo ta gra jest tak pełna, że nic się nie da dopowiedzieć. Poza Naruto: Ultimate Ninja Storm 1/2, to jedyna mordoklepka, która przyciągnęła mnie na dłużej niż godzinę. Ta gra, niestety, podzieli los RB, które było totalną kaszanką. A saga GT, to żadna nowość, bo była w poprzednich grach. Aż pójdę ją odpalić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vysogota wyraźnie napisałem , że są to nowości względem Raging Blasta więc proszę cię czytaj ze zrozumieniem. Dla twojej informacji grałem w Budokai Tenkaichi 2&3, Budokai 3 i RB2 więc mam trochę pojęcia o grach w świecie DB. Poza tym nie da się ukryć , że część postaci w TB 3 była sztucznie stworzona np. rozróznienie na goku early/mid/end i piccolo early/end to samo z vegetą - pomijam oczywiście maijin i scouter vegeta.

A co do Naruto- mam tego obie części i dla mnie to porażka (pewnie mnie zaraz zjadą forumowi narutofani) w porównaniu do choćby raging blasta - postaci mało (części ważnych nie ma) a walki to czysty button mashing a 2 dodatkowo zrezygnowała z paru elementów lepszych w 1, więc proszę nie mów mi tu o wyższości gier Naruto nad choćby DB RB

btw. Najnowsza część Naruto będzie dla jego fanów takim właśnie Budokai Tenkaichi(jeśli chodzi o ilość postaci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ps2 nie grałem,grałem w burst limit który jest najgorszy ze wszystkich Dragon Ball,teraz gram w Raging blast 1,jestem fanem dragon ball więc Ultimate Tenkiachi nie odpuszczę,podsumujac,nowy tryb pozwoli stworzyć własną postać ale tylko Sayianina,wnioskując po trailerach i screenach,ubiory oraz moce są zapożyczone z innych postaci,a chciałoby sie stworzyć np.własną fale uderzeniowa która rozwala całą planetę nie?pozatym poprawiono grafikę oraz dodano kilka nowych przerywników,ale widząc na gameplaych że postacie przed walką wprowadza krótka animacje jak to szybko walczą,powoli się ona znudzi,powinni dodać trohe innych przerywników a nie ten sam.Seria GT powraca,to prawda i miłe zaskoczenie w stosunku do raging blast w którym jest tylko saga Z,(moim zdaniem najlepsza ze wszystkich możliwych),więc pogramy takimi postaciami jak ,goku ssj4 czy baby Vegeta,no szkoda że niebędzie Vegety ssj3 i Broly'ego.No cóż coś za coś,mam tylko nadzieję że arena walk żeczywiście będzie podatna na totalną rozwałkę jak nie w przypadku wspomnianego Raging Blast,postaci bedzie więcej niż w poprzedniej odsłonie to pewne,Ale najważniejsza sprawa to to że Czy będzie w tej grze osadzona Saga ''Z'' i Saga "GT",i to mnie ciekawi...

Dojdą walki z Bossami,nareszcie!jak np.Walka Goku z przemienionym Vegetą na małpę :wink:,jednak tych walk nie będzie dużo bo nie pamiętam żeby w anime walczono z innymi stworami wielkosci pałacu kultury.

Jeśli dodać edycje kolekcjonerską edycję to wydawca powinien nie bardziej przyłożyć i dodać warianty z innymi postaciami jak Goku,Vegeta,Komórczak, Frezer,Buu itd.

No nic czekam do premiery...

Na ps2 nie grałem,grałem w burst limit który jest najgorszy ze wszystkich Dragon Ball,teraz gram w Raging blast 1,jestem fanem dragon ball więc Ultimate Tenkiachi nie odpuszczę,podsumujac,nowy tryb pozwoli stworzyć własną postać ale tylko Sayianina,wnioskując po trailerach i screenach,ubiory oraz moce są zapożyczone z innych postaci,a chciałoby sie stworzyć np.własną fale uderzeniowa która rozwala całą planetę nie?pozatym poprawiono grafikę oraz dodano kilka nowych przerywników,ale widząc na gameplaych że postacie przed walką wprowadza krótka animacje jak to szybko walczą,powoli się ona znudzi,powinni dodać trohe innych przerywników a nie ten sam.Seria GT powraca,to prawda i miłe zaskoczenie w stosunku do raging blast w którym jest tylko saga Z,(moim zdaniem najlepsza ze wszystkich możliwych),więc pogramy takimi postaciami jak ,goku ssj4 czy baby Vegeta,no szkoda że niebędzie Vegety ssj3 i Broly'ego.No cóż coś za coś,mam tylko nadzieję że arena walk żeczywiście będzie podatna na totalną rozwałkę jak nie w przypadku wspomnianego Raging Blast,postaci bedzie więcej niż w poprzedniej odsłonie to pewne,Ale najważniejsza sprawa to to że Czy będzie w tej grze osadzona Saga ''Z'' i Saga "GT",i to mnie ciekawi...

Dojdą walki z Bossami,nareszcie!jak np.Walka Goku z przemienionym Vegetą na małpę :wink:,jednak tych walk nie będzie dużo bo nie pamiętam żeby w anime walczono z innymi stworami wielkosci pałacu kultury.

Jeśli dodać edycje kolekcjonerską edycję to wydawca powinien nie bardziej przyłożyć i dodać warianty z innymi postaciami jak Goku,Vegeta,Komórczak, Frezer,Buu itd.

No nic czekam do premiery...

sory że dwa razy dodałem to samo ale były małe byki na końcu :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o tym napisałeś, ale to już było, nawet jeśli w poprzedniej generacji, i to dla mnie żadna nowość nie jest. W ogóle saga GT jest nikomu niepotrzebna i zrobiona na siłę (anime), nawet jej kijem nie tknąłem po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinków (stary Pilaf? młody Goku? A Ubb to chyba najgorsza postać ever). I może przesadziłem z takim zgnojeniem nowych gier z DB, bo Burslimit był naprawdę przyzwoity.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też GT jest do niczego ale to w końcu dodanie postaci z tej serii zrobiło z całego cyklu TB najbardziej kompletne gry. Pomijając to , trzeba przyznać porównując wygląd Bebi gold ozaru z TB 3 a tego z ultimate tenkaichi widać kolosalną różnicę. A GT niektórym jest potrzebne co widać w niektórych komentarzach np. na grach online - człowiek żalił się , że nie będzie można w ut stworzyć postaci z ssj4 - ale serio ocb co w ssj4 jest dragonbalowego (mimo że mistrz Akira go projektował) różowe futro (sic!)- nieee w ogóle nie pasuje do definicji super/mega/hiper wojownika.

Wracając do tematu samego UT - trochę zdziwił mnie powrót do systemu 2 superów (i to jeszcze bez buffów!) ale teraz kombo są bardziej rozbudowane , pomijając to , że na ostatnim filmiku był konkretny spamming time - nawet żadnego superataku nie pokazali (meteor blast się nie liczy!) tylko kombo, kombo ,kombo - cały czas takie same.

Zobaczymy jak to będzie z gameplayami - do premiery zostały 2 miechy a pre ordery w Polsce to tylko w nakładach po parę sztuk na sklep internetowy. Pozostaje czekać ...

BTW. Co myślicie o soundtracku do tej części?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to Aralka zrobiła z tej gry tak pełną (Dr Slump RLZ!):tongue:. Z tym futrem to chyba, że niby tak po saiyańsku, bo małpa. Ale różowe? I najgłupsze rozwiązanie ever, Goku, którego ciało nie wytrzumuje SSJ3, po prostu się powiększa, żeby wejść w SSJ4.

Nie chciałbym jakichś drastycznych zmian w systemie walki, bo ten jest super. Ja się cieszę z dwóch superów, plus jeszcze tych, które otrzymamy na przemianie ; ). Może nie chcą jeszcze odkrywać wszystkich kart i zaskoczyć graczy jakimś genialnymi animacjami. Kurde, coraz bardziej zaczynam mieć ochotę na tę grę.

Co do soundtracku, to mogliby wziąć ten z anime i dodać parę kawałków. Ale licencjonowany soundtrack to podstawa, bo będzie tak jak w Naruto, który miał naprawdę przeciętną ścieżkę dźwiękową, a przecież mogło być tak ładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie propo soundtracku.to wolałbym te z anime serii "Z".Serie GT która według mnie jest marną kontynuacją serii dragon ball z.O ile się nie mylę nie siedział przy niej Akira Torayiama.wracając do nowego dziecka gier serii dragon ball.Seria gt jest wpechnięta jako dodatek.ci którzy lubili tą serie zagrają swymi ulubionymi postaciami.reszta(w tym ja)zadowoli się serią Z.i oby były wstawiona saga Z jak to było np.w burst limit czy raging blast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skomi7 - jedyne co zrobił Torayiama w GT to właśnie projekt ssj4.

Dla zainteresowanych , którym nie chce się szukać na YT linki do gameplaya Hero Mode i trailer create a Hero:

Trailer

Gameplay

Miłego oglądania!

ps. Dla mnie jedyny dobry utwór z GT to main theme/ssj4 goku theme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzomb - w newsie pisałeś, że masz już grę. Podziel się wrażeniami bo bardzo jestem ciekaw. Póki co jeszcze gry nie kupiłem ale wacham się. Opisz czy te zmiany z 2D do 3D i QTE nie zespuły grywalności oraz czy naprawde jest tylko 41 postaci. Czekam na relacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LARRY - faktycznie postaci jest mniej ale paradoksalnie podnosi to grywalność , oczywiście brak tu Turlesa :ohmy: czy na przykład Coolera ale dzięki temu ustrzeżono się tzw. generic movsow(których ani Cooler ani Turles nie posiadali :icon_cry: ) - postać robi atak który został wymyślony tak z nikąd - jak to było przy połowie postaci z BT3.

Na razie jestem na namek sadze i muszę powiedzieć z jednym jet niemały zgrzyt - nie wiem jak inni ale ja gram z ang głosami (teraz nastąpi atak hejterów) ponieważ dla mnie głos Goku i Bardocka w japońskim jest hmmm ... nieadekwatny,

Zgrzyt polega na tym że głosy Freezera się zmieniają nawet w trakcie krótkich dialogów - słyszysz głos Freezy z Kaia a zaraz

później ze zwykłego DBZ( ten głos ssie jak co :D) to samo jest z gohanem.

Jeżeli chodzi o zmiany to masz Larry na myśli przejście kamery z walki wręcz na np. walkę dystansową? Jeśli tak to zostało to zrobione bardzo płynnie i nie uświadczyłem żadnej utraty na grywalności - btw. koniec ze spamowaniem kiblastów z odległości 1m. Co do QTE no to już kwestia gustu , zresztą prawdziwe QTE mamy tylko w starciach z BOSSAMI. Jest jeszcze w walce mamy troszkę QTE i to wprowadza pewną dozę losowości. Cóż jeśli ktoś tego nie lubi to proponuję Raging Blasta 2 lub jeśli nie przeszkadzają ci generic movsy BT3 - ale to jest na PS2.

Reasumując na razie gra mi się bajecznie mimo paru mankamentów masa cutscenek na silniku gry animowane wstawki i epokowe (czyli "epickie" jak co :D ) ataki ki i zniszczalność otoczenia. Gra jest świetna i polecam ją każdemu fanowi DBZ - a gracze typu "nic nie jest lepsze od Budokai Tenkaichi 3" raczej nie zmienią swojego zdania

PS. Nie zacząłem grać w Hero Mode gdyż zacznę dopiero jak skończę Story Mode

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w temacie wypowiadają się osoby obeznane z grami z serii. Chciałbym zdmuchnąć nieco kurzu z tematu i zapytać o coś.

Mam PS3 od miesiąca. Chciałbym zagrać w jakąś porządną grę związaną z DB. Z tego co się orientuję to mam do wyboru:

DB Burst Limit

DB Raging Blast

DB Raging Blast 2

DB Ultimate Tenkaichi

Co byście polecili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...tekst w CDA zbyt długi nie był, jak na tak długi czas po premierze... Trochę się zawiodłem :/ Ogólnie rzecz biorąc mogliby sobie ją w ogóle darować. Tyle czasu po premierze, to każdy wiedział chyba więcej niż można się było dowiedzieć z recenzji. Ja nie dowiedziałem się niczego nowego. Nie napisali nawet ile postaci itp. Przecież o takich sprawach piszą w każdej recenzji bijatyk. No cóż, trudno się mówi .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...