Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Przeglądarki internetowe

Polecane posty

@yojo2

Ja tak miałem na Operze z stabilnymi i rozwojowymi - dlatego przestałem jej używać. Ogólnie korzystanie z komputera wyglądało tak - włączam komputer, wpisuję hasło, właczam operę, klikam "ok przy powiadomieniu o crash'u, włączam operę, zabijam proces , włączam, czekam aż się odwiesi i mogę korzystać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Opery x64... jest to pierwsza wersja testowa w tej architekturze. I co tu dużo mówić - widać ;)

Jeśli komuś by przyszło do głowy potestować to odradzam, bo w chwili obecnej nie da się tego używać. Bardzo często się wywala - no ale to już taki urok wersji testowych.

Z tą Operą masz rację, ale bez przesady... Ja przez parę tygodni miałem jakiegoś testowego Chrome'a i działał lepiej, niż poprzednia stabilna wersja, która to właśnie często się wieszała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie widzę sensu w tym, żeby sprawdzać i testować coraz to nowsze, niestabilne wersje. Przeglądarka to przeglądarka. Dla mnie najważniejsze, żeby miała przyjemny dla oka interface. Szybkość, owszem też jest ważna, ale nie aż tak bardzo. Dlatego korzystam z Opery. Wcześniej nic mnie nie mogło odciągnąć od Chroma, aż do testu przeglądarek w CDA : ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Operą masz rację, ale bez przesady... Ja przez parę tygodni miałem jakiegoś testowego Chrome'a i działał lepiej, niż poprzednia stabilna wersja, która to właśnie często się wieszała :)
Ja mówiłem o tej konkretnej wersji Opery ;)

Tak to sam korzystam ze snapshotów (wersje testowe) i nie narzekam, one są jak najbardziej w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś zrobiłem test na peacekeeper.futuremark.com. Niestety wczorajszych wyników nie zapisałem, ale mogę je podać z pamięci:

Firefox 8 - 667 pts

Chromium 18 - ~1200 pts

SRWare Iron 15 - 1227 pts

Comodo Dragon 16 - ~1506 pts

Oto dzisiejsze wyniki tego samego testu tych samych przeglądarek:

jrqu53.jpg

Jak widać test ten sam, przeglądarki te same, odpalone w tych samych warunkach a wyniki się różnią. Zna ktoś może jakiś inny (miarodajny) test?

Przyjrzałem się też zużyciu pamięci w przypadku korzystania z dodatków i z wielu kart, no i pod tym względem Firefox wypada lepiej niż przeglądarki oparte na Chromium. Wyjątkiem może być przypadek, gdy użytkownik nie otwiera więcej niż jedna (góra dwóch zakładek), ale rzadko co spotyka się takiego użytkownika i ja bynajmniej do takich nie należę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaczę po przeglądarkach niesamowicie - chwilowo, z racji na kiepskie działanie mojego złomu, znowu jestem na Chromie - okazuje się najlżejszym software'm dla tego potworka :-).

Opera jest fajna, ale na jednordzeniowcu to katorga - jak zmienię sprzęt, to pewnie do niej wrócę, bo zawsze mi się podobała.

A Lisa darzyłem dużą sympatią aż do wersji 4. Potem znienacka zaczęły wyskakiwać kolejne i co jedna, to gorsza. Naprawdę szkoda czasu na tę kobyłę w tym momencie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj awaria z internetem została naprawiona, więc zabrałem się za testowanie SRWare Iron. Ogólnie, szybko się otwieraja strony, szybciej niż w Chrome (z Chromium nie mam porównania) i chyba zostanę przy niej. Tylko kiedy chciałem zainstalować flasha przez przeglądarkę, wywalało błędy i się nie dało, ale wystarczyło systemem zainstalować, już działa. A jak znajdę jutro trochę czasu to przetestuje sobie Dragon'a, bo jak CIS'a instalowałem to jeszcze Dragon poszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obecnie Chrome, i pewnie przy tym zostanę, mimo opinij że czasem jakieś strony z tą przeglądarką nie współgrają, ja nic takiego nie zauważyłem., jest szybka i bezproblemowa, prosta, wcześniej używałem FireFoksa, ale odkąd przeczytałem test przeglądarek, wybrałem tą szybszą, jeszcze przez krótki czas próbowałem Opery, ale jednak wolę na żywo niż w kompie ;) nie przypasowała mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (a w zasadzie mam) problem na laptopie z instalacją flasha w Dragonie i Chromium. Więc ściągnąłem Operę, waży mniej niż Iron, a teraz jestem na radiówce. Pierwsze wrażenia z Opery - "Ch*lerna Vista, blokuje instalację" ;) Może się przekonam z powrotem do Opery - pobrałem wersję testową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieeemano! Nie jestem pewny czy to, aby dobre miejsce na ten temat. Mianowicie chodzi o to, jaką przeglądarkę wybrać. Żeby była szybka, no ale też bezpieczna. Czy Google Chrome faktycznie przepuszcza dużo infekcji itd.? I co sądzicie o "przeróbkach" Chrome'a? Mianowicie chodzi mi o przeglądarkę Superbird. Mi wydaję się być dobra, ponieważ jest szybka, ale nie wiem jak z bezpieczeństwem ;/ Moglibyście coś napsiać na ten temat? No i oczywiście jaką przeglądarkę byście mi polecili. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że przeglądarki Chrome based są badziewne, niemniej dużo lepiej używać 'głównych' wersji - poinny zawierać mniej błędów.

Co do przepuszczania syfu to jest to bzdura. Jasne, są jakieś błędy, ale każdy soft je ma. Generalnie przeglądarki nie chronią przed infekcjami - przyda się dobry antywirus (Avira np.) i używanie mózgu.

Co do przeglądarek polecam, w tej kolejności:

-Mozilla Firefox

-Opera

-Chrome

-Safari

-Internet Explorer w najnowszej wersji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Firefox jest najlepszą przeglądarką - ma świetną bazę dodatków, jest szybka na wolnym sprzęcie (Atom 1,66 GHz), wygodna, ładna i używam jej od lat.

Opera, jeśli wymagasz od przeglądarki bycia kombajnem. Używałem jakiś czas i choć nie przypadła mi do gustu, to uważam ją za solidny kawał softu.

Chrome - bo działa i to nieźle, ale uboga (moim zdaniem) w porównaniu do FF czy Opery. Dobrze współpracuje z urządzeniami z Androidem dzięki fajnym wtyczkom.

JW. ale na plus współpraca z iOS.

IE - po prostu jest. Nie jest zły, ale nie wyróżnia się niczym in plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam chrome'a i śmiało mogę powiedzieć, że to bardzo solidna przeglądarka. Oprócz tej używałem jeszcze Firefoxa (baaardzo dużo czasu) oraz Opery.

Firefox - faktycznie, obsługuje bardzo wiele dodatków, oraz ma prosty design. Również można polecić.

Opera - hmm, kilka nieintuicyjnie rozłożonych przycisków (patrz: dostanie się do historii przeglądania), ale ogólnie również daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...