Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Przeglądarki internetowe

Polecane posty

Jakoś temat trzeba zacząć, więc zaczynam.

Używam hrołma, ponieważ lubię jego prostotę, prędkość oraz w zasadzie wszystko.

Opera- testowałem ją przez ponad dwa tygodnie, niby da się wszystko poustawiać tak, żeby zajmowała jak najmniej ekranu (bzika mam na tym punkcie), dodatków sporo, ale dla mnie były zbędne. Zauważalnie wolniejsza od googlowskiej myśli technicznej.

Firefox- podobnie do Opery, ale jeszcze wolniejsza.

IE- brak danych, nie zanosi się na testy.

A czego Wy używacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam firefoxa - może demonem szybkości nie jest, ale przyzwyczaiłem się do jego obsługi, jak jeszcze był wersja 3.6, a teraz już zostało.

Co do Opery - niby ją troche poużywałem, ale nie za bardzo przypadła mi do gustu. Sam nie wiem czemu.

Chrom - niby szybki, ale czegoś mi brak (ociężałości, jak w firefoxie 5 ;) )

IE - boje sie spróbować xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się FF. Chrome byłby nawet interesujący gdyby nie dwie rzeczy:

1) czasami forum cda w chrome zawiesza mi kompa...żadna inna przeglądarka nie robi takich błędów :D

2) pasek adresu - dlaczego nie ma rozwijanej listy jak w FF. Ja rozumiem...jest okienko z ostatnimi kartami...ale ja chcę listę jak w FF gdzie mam najczęściej odwiedzane strony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś korzystam z Opery, od paru lat już. Firefox jest zbyt wolny, Chrome zbyt minimalistyczny (szczególnie denerwuje mnie to przy jego instalacji), a Opera ma wszystko, czego potrzebuję - jest szybka (mimo wieku mojego blaszaka), ma rssy, wbudowany backup zakładek (i paru innych rzeczy), speed dial, klient irca (korzystam z irca na tyle rzadko, by nie potrzebować osobnej aplikacji). Odkąd mi ją polecono bardzo ją polubiłem, dziś już można uznać, że jestem "lekkim" fanbojem Opery :laugh:

Swoją drogą, czy jeszcze irytuje proces instalacji Chrome'a? Chodzi mi głównie o to, że o niczym nie można zadecydować, trudno nawet zauważyć czy już zakończył instalację, czy też nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas używałem FF jednakże obecna polityka jak i szybkość działania przeglądarki skutecznie odepchnęła mnie w kierunku Opery. W niej nie muszę instalować żadnych pluginów do blokowania reklam itp. Chroma też używam od czasu do czasu, ale to jest spowodowane tym, że G+ na innych przeglądarkach nie działa jeszcze całkowicie dobrze. I czasami zdarza mi się korzystać z Linksa, ale to w rzadkich przypadkach :wink: Chociaż jak na przeglądarkę tekstową jest całkiem niezła, i sprawdza się przy wyszukiwaniu haseł w Google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas użuwałem Opery i byłaby to przeglądarka idealna, gdyby nie to, że sporo stron ją olewa, przez co trzeba mieć drugą przeglądarkę po to, żeby je przeglądać. Obecnie przerzuciłem się na Chrome'a bo jakoś FF nigdy do mnie nie przemawiał, chociaż wtyczki niektóre są podobno bardzo fajne. Chrome też ma różne dodatki, które można sobie ściągnąć, ale i tak używam tylko ad-block. Brakuje mi kilku fajnych opcji Opery (np. jeżeli wpiszesz w pasek adresu "a wiedźmin" to szuka słowa "wiedźmin" na allegro - niby mała bzdurka, a ułatwia życie), ale coraz lepiej mi się pracjuje z Chromem i raczej przy nim już pozostanę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas korzystałem z Firefoksa, jednak stał się zbyt ociężały, a i numery kolejnych wersji rosnące w wykładniczym tempie mnie nieco irytowały ;). Teraz używam Opery, m.in. dzięki temu, że mogę synchronizować zakładki między wersją PC-tową, a Mini zainstalowaną na telefonie. Dodatki jakie zainstalowałem to Ghostery, Opera AdBlock i GMail Checker (nie lubię mieć osobnego programu do sprawdzania maila, więc mam taki dodatek jeszcze w Mirandzie :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego całego Firefoxa nigdy dłużej nie używałem - podczas gdy zaczynałem przygodę z internetem świetna była Opera. Później Google wypuścił Chrome'a i od ponad 3 lat używam tej przeglądarki. Dopełnieniem jest Opera, która idzie w ruch podczas gdy Chrome nie chce pobrać niektórych plików z netu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas użuwałem Opery i byłaby to przeglądarka idealna, gdyby nie to, że sporo stron ją olewa, przez co trzeba mieć drugą przeglądarkę po to, żeby je przeglądać.

To nie strony ją olewają. Są dwie przyczyny:

- strona nie jest napisana zgodnie ze standardami, ale moduły w innych przeglądarkach sobie z tym radzą, a w Operze nie;

- Opera nie trzyma się do końca standardów.

Prawda jest niestety taka, że programiści są leniwi i często nie sprawdzają, czy kod jest poprawny i czy nie stwarza problemów na jakichś przeglądarkach. Każda przeglądarka ma moduły do radzenia sobie z najpopularniejszymi błędami, ale czasem bywa tak, że na danej stronie ktoś zrobił błąd, z którym akurat dana przeglądarka sobie nie radzi. I dalej, żadna przeglądarka nie trzyma się ściśle standardów (tak, te całe ACIDy to ściema ;)). Jeśli jakaś rzecz została w jednej przeglądarce zaimplementowana tak, a w drugiej inaczej, to błąd musi się pojawić na którejś z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Ja korzystam z Chrome.Jakiś czas korzystałem z Explorer'a ale od 2 lat siedzę na GC.Cenię go za szybkość, minimalistyczny interface i prostotę.Czasami mam problemy techniczne typu restart kompa po usunięciu śmieci z przeglądarki ale zdarzają się one naprawdę rzadko.

Polecam!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam dostęp do internetu, używam kolejnych wersji Opery, czyli już od jakichś 4 lat. Problemy? Zero, z wyjątkiem wersji 10.50 (chyba ten numerek), która miała wybitne problemy z obsługą Flasha - filmiki na youtubie zacinały się po zmianie głośności, nie działały niektóre elementy stron. W nowszych wersjach ten mankament już się nie pojawia. Dużym plusem jest także strona szybkiego wybierania, bez której to nie wyobrażam sobie surfowania po necie.

Niezbędnym dodatkiem jest także jakiś adblock, ale tego typu dodatki są dostępne dla każdej przeglądarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbędnym dodatkiem jest także jakiś adblock, ale tego typu dodatki są dostępne dla każdej przeglądarki.

Strona szybkiego wybierania też jest dostępna dla każdej przeglądarki. Raz trzeba do tego użyć wtyczek, a raz taka strona jest w pakiecie. Tak, czy owak da się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki na youtubie zacinały się po zmianie głośności, nie działały niektóre elementy stron. W nowszych wersjach ten mankament już się nie pojawia.

Korzystając z okazji zapytam: czy ktoś z Was używających Chrome'a ma problemy z Youtubem? Bo mi od paru dni nie pokazuje paska buforowania. Nie jest to wielki problem, bo i tak nie muszę pauzować, ale pytam z ciekawości, bo może coś ze stroną Youtube'a nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Opery już od paru lat; wtedy przeglądarka ta miała już na starcie sporo wygodnych przewag nad FF (szybkie wybieranie, gesty, zintegrowany email, RSS, IRC, blokada flashy). Od tego czasu trzymam się Opery po części z przyzwyczajenia, a po części dlatego, że nowe Firefoxy, które są poinstalowane w pracy, są dużo wolniejsze i - IMO - mniej ergonomiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji zapytam: czy ktoś z Was używających Chrome'a ma problemy z Youtubem? Bo mi od paru dni nie pokazuje paska buforowania. Nie jest to wielki problem, bo i tak nie muszę pauzować, ale pytam z ciekawości, bo może coś ze stroną Youtube'a nie tak

Ja na Firefoxie też tak miałem, ale teraz wszystko jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...