Jump to content
Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Recommended Posts

jaka karta graficzna i zasilacz do tej konfiguracji:

- Seagate ST3160815AS 160GB sATA II 169,-

- LG DVD Recorder GSA-H58N Ivory Oem 99,-

- Creative 2.1 Inspire T3100 109,-

- Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz 4MB cache s. 775 Box 515,-

- KingMax DDR2 1GB 800 2x75,- = 150,-

- Gigabyte GA-P35-DS3R IP35 s775 359,-

- obudowa (jeszcze sie nie zdecydowalem) 100,-

=1501,-

kwota jaka przeznaczylem na ten komputer to 2200,- i ani zlotego wiecej

-----------------------

mozna takze pomyslec o zmianie np. plyty glownej i ramu ale to juz inny

temat, ewentualne mozecie mi cos zasugerowac. z gory dzieki:)

aha jeszcze jedno :) ceny ktore podalem sa z proline i wlasnie tam chce zlozyc swojego nowego blaszaka, tak wiec prosze korzystac z tej str i najlepiej jakby zaproponowany towar byl dostepny w Gliwicach.

Na grafike proponuje Galaxy 8600GE [429zl] - link, natomiast na zasilacz Chieftec GPS-450AA [159zl] - link. Ceny z ProLine'a, z uwzglednieniem dostepnosci towaru. Razem 588zl, czyli z kwota 1500zl ktore juz 'zaplanowale' dopelniaja 2100zl (powiedzmy ze razem z przesylka :) ). Za reszte mozesz sobie kupic np lepsze RAM-y, czy wiekszy dysk. 8)

Na grafike proponuje Galaxy 8600GE [429zl]

Czy nie lepiej tansza 8600GT od Galaxy, albo Palita??? Raczej tak...

310zł, więc jednak troszke różnicy jest...

- KingMax DDR2 1GB 800 2x75,- = 150,-

Słaby ram, dołożysz 50zł- tańsza grafa, i masz Patriot LLK 800MHz, 2*1GB CL4, bardzo fajne pamiątki...

Po pierwsze JEST roznica miedzy standardowa 8600GT a 8600GE, po drugie na Proline nie ma np Palita (czyli nie ma rowniez np wersji Sonic), a dlaczego ge a nie gt to napisalem do pierwszego... :P Natomiast RAM-y ewidentnie lepsze by sie przydaly. Dla komfortu pracy, jak i na zapas (OC ?).

Po pierwsze JEST roznica miedzy standardowa 8600GT a 8600GE

no po prostu przepaść(11%)... a coś takiego jak oc, który te karty zrównuje nie istnieje...

No i oczywiście nie ma innego sklepu niż pro-line...

no po prostu przepaść(11%)... a coś takiego jak oc, który te karty zrównuje nie istnieje...

No i oczywiście nie ma innego sklepu niż pro-line...

Jest, ale jesli kolega by zauwazyl user pppatrykkk chcial, zeby ceny/sprzet byly ze sklepu proline wlasnie...czytanie ze zrozumieniem :P Po zatym co do grafiki mozna by jeszcze zaproponowac by kupic np Radka 3850 itd itp, ale na to nie ma kasy wiec zaproponowalem 8600GE jako rozsadna alternatywe dla duzo drozszych 8600GTS. Co do OC, faktycznie po nim roznice niemal sie zacieracja, ale moze ten ktos nie zna sie na OC i chcialby po prostu porzadna karte za dobra cene. No i ostatecznie na proline 8600gt galaxy kosztuje 369, wiec roznica 60zl za karte standardowa (!) jednak troche bardziej wydajna, nie jest az tak duza.

Arnoldo napisałeś że ten procesor można miec taniej.Znalazłem dwa na allegro, który kupic?

moja ostateczna konfiguracja

359 Gigabyte GA-P35-DS3R IP35 s775

150 KingMax DDR2 1GB 800 x2

169 Seagate ST3160815AS 160GB sATA II

100 obudowa

159 Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

99 LG DVD Recorder GSA-H58N Ivory Oem

109 Creative 2.1 Inspire T3100

429 Galaxy GF 8600GE 256MB CM-HP DDR3 128Bit PCI-E

589 Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz 4MB cache s. 775 Box

______

2163,-

No i styknie. Jedyne zo moglbys zmienic sobie to dysk, ale jesli tez 160GB juz w zupelnosci wystarcza :) Pozostaje zamowic i czekac na zrealizowanie zamowienia 8)

Zestaw w porządku ale ta grafa to jego zdecydowanie najsłabszy punkt.

Zawiedziesz sie a poza tym w tej cenie można mieć 2 razy lepszego 1950Pro.

Jak już kupujesz 8600 to weź najtańszą wersję tracisz tylko kasę przez to.

W zasadzie nie wiem czy to dobry temat ale co tam...

Planuje w najbliższym czasie, ew. po świętach zmienić obudowę komputera. Nie zależy mi na zwykłej, białej skrzynce tylko na czymś solidnym, czarnym :wink: , ładnym i około 300 zł, a jeśli drzwiczki to otwierane w lewo. Pomóżcie mi z wyborem, proszę.

NZXT Apollo Crafted Series Black

http://www.komputronik.pl/Obudowy/NZXT/NZX...pelny,id,37629/

NZXT Hush Classic Series Black

http://www.komputronik.pl/Obudowy/NZXT/NZX...pelny,id,42037/

RAIDMAX SAGITTA 921 WBS (black-silver)

http://www.komputronik.pl/Obudowy/RAIDMAX/...pelny,id,35347/

RAIDMAX SMILODON 612 WB

http://www.komputronik.pl/Obudowy/RAIDMAX/...pelny,id,35348/

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, jeśli znacie jakies podobne obudowy. Na zasilaczu mi nie zależy, obecny pracuje bez zarzutu, a z wymianą bebechów jeszcze poczekam.

PS: Co własciwie daje odwrócenie klatki z HDD o 90 stopni np w obudowach NZXT? Jak wpływa na chłodzenie i montaż?

Wolverine ja Ci polecam moją obudowę czyli Sharkoon Rebel 9 Value. Jest czarna elegancka świetnie chłodzi komputer dzięki wielkiemu wentylatorowi(25cm)). Z przodu 4 usb. Filtry przeciwkurzowe. Dużo miejsca na napędy i dość dobra cena 250zł.

Na pierwszy rzut oka te same. Jeśli wierzyć opisom to ten z napięciem 1,45 V może być wersją mobile. Jeśli tak to wtedy ten. Najlepsze serie bartonów i najlepiej kręcące się to właśnie mobile. Ze względu na mniejsze napięcie standardowe, które przy overclockingu można bezpiecznie podnieść, żwiększająć tym samym potencjał overclockerski. Tylko, że na Allegro to różne cuda wypisują, także trzeba podchodzić do tego z dużą rezerwą. Ten drugi (jak jest napisane) jest wyprodukowany po 2003 (seria 5) i nie jest na pewno "mobile". Ten pierwszy o ile napięcie jest podane zgodnie z prawdą to może nim być. Ja brałbym tego pierwszego.

A co do pamięci to na tą płytę możesz dać spokojnie 400 MHz. Z tym Kingstonem, co podawałem wcześniej nie powinno być problemów. Te pamięci pracują na ogół bezproblemowo z większością płyt. Na tym Nie najlepszym w końcu Asrocku powinna działać dobrze.

Co wy chcecie od tych Asrockow ? :D Fakt, kiedys nazwa Asrock/ECS/Biostar/etc od razu budzila niedobre skojarzenia, ale teraz taki Asrock robi juz calkiem przyzwoite plyty. Sam mam teraz Asrocka 4Core 1333 na R600 i sprawuje sie calkiem fajnie. Niezla zintegrowana grafa, procek (E2140) dochodzi spokojnie do 2,8GHz (i tak bym duzo wiecej nie pociagnal bo ma FSB Walla na 380 -> 3,04GHz), calkiem duzo opcji w BIOS-ie itd. Daje rade. 8)

Co mamy do Asrockow?

Ja nic, teraz juz robia ok plyty. ale jezeli chodzi o uklady zasilania.. to miernota dalej... Chodz z kazda plytka lepiej...

Otóż mam dylemat jakie części kupić do nowego komputera. Nie chce kupować zestawu jakiejś firmy np. HP, Geo-PC itd itp. Chciałem kupić coś do 4500 z, myślałem o konfiguracji na tyle dobrej by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Chciałbym również aby był przygotowany do późniejszego zakupu drugiej karty graficznej do SLi

Ostatnio ułożyłem taki zestaw:

Gigabyte GeForce 8800 GTX 768 MB TV & 2x DVI - 1777 zł

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz - 649 zł

Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 1066 Mhz CL5 (Nvidia SLi-Ready) - 461 zł

EVGA nForce 680i SLi Mainboard Premium - 889 zł

WD Caviar SE-16 400 GB SATA-II 16 MB(myślałem o mniejszym) - 348 zł

Co o tym sądzicie? Jeśli zestaw jest słaby powiedzcie mi co w nim zmienić lub podajcie proszę jakąś nową sprawdzoną konfigurację do 4500 zł.

Pzdr, z góry dziękuje Very Happy

P.S Zależy mi na GTXie lub ew. 8800 GT; i jeśli jest [zestaw] kilkaset złotych droższy lecz o wiele lepszy to też napiszcie, może namówię ojca :D

witam...

po pierwsze POMOCY!!!

mam takie pytanko buduję od podstaw nowego kompa:

-RAM - 2x GEIL 2GB (2x1GB) 800Mhz (razem 4 GB RAMu)

-Dysk - 320 GB SAMSUNG (chyba jeszcze sie nie zdecydowałem)

-Procesor - AMD ATHLON 64 X2 6000+ DUAL CORE 2MB CACHE BOX

-Zasilacz - 600W (jeszcze nie wiem jakiej firmy)

-Karta Graficzna - Albatron TRINITY GOLD-Edition Ultra GeForce 8800GTX EXTREME Super Clock 768 MB 384 BIT PCI-Express x16

i tu ma miejsce moje pytanko a mianowicie nie wiem jaka kupić płyte główną z SLI najlepiej jakąś niedrogą która temu sprzętowi sprosta...

z góry dzięki za pomoc...

pozdrawiam

witam ponownie już zamówiłem płytę główną:

ABIT AN9 32X Fatal1ty sAM2

dzięki za pomoc

Z takim budzetem to ja proponuje od razu zrobic SLI z GF8800GT 512MB. Cenowo wyjdzie jakies 200zl drozej od pojedynczego 8800GTX, ale za to bedziesz juz mial naprawde poteznego potwora w domu. No chyba ze masz za duzo kasy to kup jednego GTX, a za miesiac drugiego :P Moja propozycja do plyty to Asus P5K-E WiFi-AP lub Abit IP-35 PRO. Procek wystarczy, RAM-y chyba tez sa ok, natomiast do dysku mam taka sugestie, jako ze najbardziej oplaca sie teraz kupowac 320/500GB, zeby albo dolozyc do 500-tki albo kupic sobie jakiegos 320. To i tak za duzo dla przecietnego usera, ale pewnie sie kiedys przyda :D No i do zestawu jakis porzadny zasilacz - mysle ze Pentagram Silent Force 620-A12S (620W) lub Chieftec CFT-620A-12 (tez 620W) powinien wystarczyc i to z nawiazka. 8)

Hmm to zalezy do czego wlasciwie chcesz tego kompa uzywac...Do 99.99 % zastosowan taki sprzet (ten e6750, 2gb ram, sli) to wystarczy ze hohoo. Nawet ostatnio jakis spec z AMD powiedzial, ze 4 rdzenie dla przecietnego uzytkownika nie beda nigdy tak naprawde potrzebne. Natomiast 4-rdzeniowy procek moglby sie przydac przy np edycji filmow. Ale tez wtedy np SLI nie byloby potrzebne a za to wiecej ramki. Ew aplikacje ktore moglyby wykorzystac taki konfig to 3ds max/blender ale to juz bys musial byc jakims pr0 specem od grafiki. A tak btw to te 4GB RAM moglbys sobie i tak kupic jak ci kasa zostanie. :)

4 GB ramu mówisz.... nie wiem pomyślę, ale chcialbym zyskać na jakości a nie na ilości, a dobre 2x 2GB ramu będą pewnie 1000zł + :/ A to mi sie w tej sytuacji nie uśmiecha. A tak w ogóle to podałbyś mi jakiś sklep gdzie mogę kupić i JAKIE GeForce'y 8800 GT (producenta itp) i jak najtaniej (na komputroniku (8800 GT ok. 1200 zł x 2 = 2400zł czyli 400+ zł więcej niż za wspomnianego GTXa)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...