Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

Czyli:

Obudowa: CoolerMaster Dominator 690 (RC-690-KKN1-GP)

Dysk twardy: Samsung 750GB SATA2 (HD753LJ)

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 280 1024MB

Płyta główna: Gigabyte GA-EP43-DS3 Intel P43 LGA775

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9400 LGA775

Zasilacz: Revoltec BeQuiet StraightPower 650W

Napęd optyczny: Asus nagrywarka DVD DRW-20B1ST

Pamięć RAM: Kingston DDR2 4GB PC1066 HyperX CL7

Czy teraz jest wszystko OK ?

bez żartów, wnioskuje, że masz jakieś ~3800 zł (bez obudowy)

To komp do gier?

1. Jeżeli tak to wywal tego quada, zresztą co tu mówić zmieniamy wszystko:

  • Phenom II X3 720 BE
  • AsRock A780GXE
  • 2 razy Kingmax 2GB 1066MHz CL6/800Mhz CL5
  • Antec EarthWatts 650W/BQ SP E6 550W
  • Pioneer DVR-216D SATA
  • Seagate 500GB 7200rpm 7200.12 / WD 640GB AAKS
  • (np. Gainward) Radeon HD4870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV

2. Jeżeli nie to robimy to samo.

Oczywiście do tego chłodzenie: Pentagram Karakorum + ZM-STG1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@matis1011

Procek albo mobo, a najlepiej oba na raz, czyli dozbierać drugie tyle, bo mało zyskasz przechodząc na tylko e5200 lub zmieniając płytę. Jakbyś miał 1k to kupiłbyś Phenom II X3 720 BE & AsRock A780GXE(lub coś tego poziomu w ten czas, kiedy będziesz miał tysiaka), i to by był konkret.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matis1011

Procek albo mobo, a najlepiej oba na raz, czyli dozbierać drugie tyle, bo mało zyskasz przechodząc na tylko e5200 lub zmieniając płytę. Jakbyś miał 1k to kupiłbyś Phenom II X3 720 BE & AsRock A780GXE(lub coś tego poziomu w ten czas, kiedy będziesz miał tysiaka), i to by był konkret.

Mam pytanie do ciebie ... Czy według ciebie jedyny hardware to Phenom i płyta ASRock ? Nie żebym się czepiał ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że Asrock od paru lat nie zrobił płyty wartej uwagi...

* Phenom II X3 720 BE

* AsRock A780GXE

* 2 razy Kingmax 2GB 1066MHz CL6/800Mhz CL5

* Antec EarthWatts 650W/BQ SP E6 550W

* Pioneer DVR-216D SATA

* Seagate 500GB 7200rpm 7200.12 / WD 640GB AAKS

* (np. Gainward) Radeon HD4870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV

Ten zestaw też bez sensu troszke... Jedynie procesor z darmowym 4 rdzeniem i karta są ok. RAM'y słabe, płyta też (a droga!), zasilacz... cena/jakość.

ShadowNinja

Ile mozesz wydać, do czego ma być pc i napisz wszystko co potrzeba (mysz, klawiatura etc...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShadowNinja

Ile mozesz wydać, do czego ma być pc i napisz wszystko co potrzeba (mysz, klawiatura etc...)

Spokojnie ok. 4000 - 4300 złotych. Komputer ma zdecydowanie służyć rozrywce. Na razie dysponuje 19 calowym monitorem o maksymalnej rozdzielczości 1280x1024 wiec nie potrzebny mi super potwór do obsługi rozdzielczosci HD, aczkolwiek nie wykluczam potem wymiany monitora, więc przydała by mi sie karta która wyciagnie wszystko na maksa na pierwszym monitorze ale też taka na której by wszystko w miarę fajnie chulało po przejściu na wyższej klasy monitor (stąd pomysł z dobraniem GTXa 280). Jeśli dało by się jakoś zaoszczędzic to przydał by mi się nowy zestaw mysz+klawikord, choć nie jest to wymagane.

Mam pytanie tak na offtopie: czy na windzie XP spokojnie można kożystać z cztero rdzeniowego procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ciebie ... Czy według ciebie jedyny hardware to Phenom i płyta ASRock ? Nie żebym się czepiał ....

Nie, ale powiedz: czy jest jakiś sens wymiany której z części procek/mobo ? Nie. Oczywiście możesz kupić e7400 + dobra płyta na 775, ale lepiej kupić phenoma II 720BE + dobra płyta - nie sądzisz? No chyba, że wolisz e8400 + marna płyta.

Ten zestaw też bez sensu troszke... Jedynie procesor z darmowym 4 rdzeniem i karta są ok. RAM'y słabe, płyta też (a droga!), zasilacz... cena/jakość.

1. Dlaczego płyta słaba? AsRock to już nie to samo, co kiedyś. Jeżeli myślisz, że ta płyta jest słaba, bo to "AsRock" (a jak widzę tak jest - "Zwłaszcza, że Asrock od paru lat nie zrobił płyty wartej uwagi...") to Tobie bardzo współczuje wiedzy. [btw. jeżeli tak to Asus też jest słaby, bo to ten sam producent....]

2. Darmowy 4 procesor to nie zawsze prawda.

3. Pamięci nie są słabe(znowu jakieś stereotypy?), oczywiście można kupić lepsze np. G.Skill PQ/PI/A-daty/OCZ , ale tutaj mamy kwestie jak wydać fundusze, jako całość.

4. Zasilacz bardzo dobry zarówno Antec, jaki i BQ, który ma obniżone tabliczki.

5. Nie dałeś żadnych merytorycznych powodów dlaczego ten zestaw jest "zły", imo moja propozycja jest lepsza.

Mam pytanie tak na offtopie: czy na windzie XP spokojnie można kożystać z cztero rdzeniowego procesora?
tak, ale nie z 4gb pamięci ram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciucio

No trochę się czepiasz, bo "każdy hardwere" z jego strony to może być Phenom +.. szczególnie że ma 2 posty...

A z tym prockiem się akurat zgodzę, tylko wziął bym mobo Gigabyte albo ASUSA (dla szpanerów DFI ale trochę drogie)...

@Shadow..

A jaki być zamierzał kupić monitor ?

Jak 22" to już bym rozmyślał o 1GB ale nie wiem czy koniecznie GTX280...

PS- Najlepiej wejdź na esc.pl i daj opcję "złóż nowy zestaw" czy coś w tym stylu. Tam mają bardzo dobre ceny, możliwe raty i fajną nazwę ;) Jak złożysz to daj do korekty :D

@Halo

2. Darmowy 4 procesor to nie zawsze prawda.

Nawet powiedział bym że nie prawda ;) Aczkolwiek jeśli chodzi ci o 4 rdzień za free to prawda ale niestety tylko pierwsze rewizje tego proca tak mają. Jak się sprężycie to macie duże szanse na kupienie takiego cacka bo tak się składa że nie było jeszcze 2 rewizji :D:D

Kingmaxy są dobre ale nie dla każdego... Lepiej dozbierać do lepszych, albo najpierw kupić 2GB a potem następne 2GB.

PI to seria G.Skilla o ile pamiętam a nie marka.

CYTAT

Mam pytanie tak na offtopie: czy na windzie XP spokojnie można kożystać z cztero rdzeniowego procesora?

tak, ale nie z 4gb pamięci ram

Dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingmaxy są dobre ale nie dla każdego... Lepiej dozbierać do lepszych, albo najpierw kupić 2GB a potem następne 2GB.

PI to seria G.Skilla o ile pamiętam a nie marka.

Z jednej strony dozbierać, ale z drugiej lepiej mieć od razu, nieprawdaż? :)

Co do PI to wiem, że to seria G.Skilla. Chodziło o wybór między 2 seriami G.Skill'a: PQ i PI

btw. czekam na merytoryczne uzasadnienie Pana Experta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to coś za coś ;]

Też zależy ile ktoś będzie zbierał te 150-180 zł na tą drugą parę dobrych pamięci :P

Yhy.

Ale A-Daty i tak bym wywalił z tego grona zacnego ;]

Już Geil albo Corsair lepiej tam pasuje ;P Chociaż Geil trochę "obniżył" loty ostatnio :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadow..

A jaki być zamierzał kupić monitor ?

Jak 22" to już bym rozmyślał o 1GB ale nie wiem czy koniecznie GTX280...

PS- Najlepiej wejdź na esc.pl i daj opcję "złóż nowy zestaw" czy coś w tym stylu. Tam mają bardzo dobre ceny, możliwe raty i fajną nazwę ;) Jak złożysz to daj do korekty :D

Na razie o tym nie myślę, najpierw chce sie uporać z złozeniem wydajnego zestawu którego nie będę musiał za rok zmieniać lub upgradować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego płyta słaba? AsRock to już nie to samo, co kiedyś. Jeżeli myślisz, że ta płyta jest słaba, bo to "AsRock" (a jak widzę tak jest - "Zwłaszcza, że Asrock od paru lat nie zrobił płyty wartej uwagi...") to Tobie bardzo współczuje wiedzy.

Dzięki zawsze wiedziałem, że moja wiedza na temat sprzętu jest ponad przeciętna, ale nie musisz mnie w tym utwierdzać, ja to wiem ;)

[btw. jeżeli tak to Asus też jest słaby, bo to ten sam producent....]

A kazdy Fiat jest jak Ferrari. Nie widze powodu dawać ponad 300zł za płyte która pewniakiem nie jest, wsparcie AM3 no ok, 140W dla phenoma ok, OC srednie, jakośc wysoka, ok, ale support, bios? Mam pisać jak było do niedawna z tymi rzeczami u Asrocka? Szybko do tej marki nie odzyskam zaufania, i jest różnica pomiędzy Asusem a Asrockiem.

2. Darmowy 4 procesor to nie zawsze prawda.

Ale duża szansa na trafienie jest. I nie procesor a rdzeń.

3. Pamięci nie są słabe(znowu jakieś stereotypy?), oczywiście można kupić lepsze np. G.Skill PQ/PI/A-daty/OCZ , ale tutaj mamy kwestie jak wydać fundusze, jako całość.

Autopsja...

5. Nie dałeś żadnych merytorycznych powodów dlaczego ten zestaw jest "zły", imo moja propozycja jest lepsza.

Już daje.

tak, ale nie z 4gb pamięci ram
?

Do ~4000 tysięcy:

Asus P5Q (Lga775) -            500
Core 2 Duo E8400 DualCore 64 Bit 3.00GHz BOX -          730
OCZ Reaper EPP Dual 2x2 GB 1150MHz DDR2-      340
WD 500GB 16MB Cache S-ATA 2 -     260
Asus GeForce 285 GTX 1GB DDR3 (512-bit) (PCI-E) -      1520
Corsair TX650 650W -      420
Fever Shinobi Black -      230
LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem  -100

Razem: 4100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie. Co wg was najlepiej zmienić w moim komputerze? Na zmiany mam około 1000 zł. Chciałbym, żeby po zmianach takie gry jak Empire: Total War działały na "cieszących oko" detalach (działały, czyt. nie ścinały).

Moje bieżące komponenty:

AMD Athlon 5200+ 2,61 GHz

GeForce 8500 GT 512 Mb

1 Gb RAM

Zasilacz Mode Com FEEL 350 W

Tak przy okazji, chciałbym się was spytać, czym może być spowodowane dosyć częste (5-7 razy w tygodniu) resetowanie się komputera, zaraz po jego włączeniu.

I druga rzecz, też przy okazji (co by postów nie nabijać;]), grałem kiedyś w WiC'a, odinstalowałem go, niedawno (wczoraj) go zainstalowałem z powrotem, loguje się, żeby pograć w multi, wyskakuje mi że muszę ściągnąć aktualicję, ok. A wtedy nagle wyskakuje coś takiego (dokładnie nie pamiętam): "System Windows napotkał nieodwracalne błędy i aplikacja World in Conflict musi zostać zamknięta". Dlaczego tak się dzieje??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zawsze wiedziałem, że moja wiedza na temat sprzętu jest ponad przeciętna, ale nie musisz mnie w tym utwierdzać, ja to wiem ;)

yhy, super, widzę skromność to twoje drugie imię.

Autopsja...

kurcze, to jak u mnie, a zupełnie odwrotnie

Już daje.

Do ~4000 tysięcy:

Asus P5Q (Lga775) -            500
Core 2 Duo E8400 DualCore 64 Bit 3.00GHz BOX -          730
OCZ Reaper EPP Dual 2x2 GB 1150MHz DDR2-      340
WD 500GB 16MB Cache S-ATA 2 -     260
Asus GeForce 285 GTX 1GB DDR3 (512-bit) (PCI-E) -      1520
Corsair TX650 650W -      420
Fever Shinobi Black -      230
LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem  -100

Razem: 4100zł.

Nie mam pojęcia co tu jest lepszego niż w moim zestawie?

1. płyta 500 zł a na poziomie tego AsRocka(odpowiada mu w dziale mobo dla amd) + AsRock wcale nie ma średniego OC, a bardzo dobre :) + reszta twoich tez to domysły i stereotypy, zero faktów.

2. e8400 = 2 rdzenie, 720BE = 3 rdzenie. W programach używających 2 rdzenie są (załużmy, że tak jest, żebyś się nie kłucił) identyczne, w tych co więcej to raczej wiadomo.... aaaa zapomniałbym: e8400 jest droższy.

3. pamięci? hmm, co tu mówić, lepiej g.skille (zakładając, że mam te 300 zł więcej, bo mnie więcej tyle droższy jest twój zestaw)

4. dysk to już w ogóle jakiś żart. dwa talerze = głośniej, bardziej podatny dysk na uszkodzenia itd... (tak ten 7200.12 jest na jednym talerzu)

5. słabsza niż proponowany przeze mnie. Hmm.. może dlatego, że wszystko inne u Ciebie jest droższe?

6. Zasilacz prócz tego, że jest droższy to nic nowego nie wnosi. Antec ma PLUS 80, BQ to już legenda/

7. obudowa żart, ale uznajmy, że to nie ma różnicy

8. wybrany chyba na chybił-trafił. Przyznaje DVR-216d to nie to samo, co model wcześniejszy 215(ni ma już :( ), ale równie dobry. [ew. Samsung SH-223F SATA - 85 zł]

9. Podsumowując wszystko jest droższe(procek, mobo, pamięci, zasilacz), co równa się słabsza karta graficzna.

10. Nie wiem jak możesz uznać parę dziecinnych fochów + podanie jakiegoś zestawu za merytoryczne uzasadnienie swoich słów, że niby proponowany przeze mnie zestaw jest bez sensu

11. Pana, który chce złożyć sensowny zestaw zapraszam na inne forum(info na pw)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna:

Gigabyte GA-M555-S3

Jeśli chodzi o napięcie, to jestem w tych sprawach całkowicie lewy, nie wiem gdzie to się sprawdza, nie wiem jak się to sprawdza. Przykro mi;/

Z World in Conflict nie miałem dotąd, żadnych problemów jako takich, teraz tylko po ponownym zainstalowaniu mi się coś takiego dzieje;/

PS. RAM to Kingston DDR2 667 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co tu jest lepszego niż w moim zestawie?

Wydajność, mało?

1. płyta 500 zł a na poziomie tego AsRocka(odpowiada mu w dziale mobo dla amd) + AsRock wcale nie ma średniego OC, a bardzo dobre :) + reszta twoich tez to domysły i stereotypy, zero faktów.

Mhm... No nic, jak porównujesz 2 tak rózne platformy... I porównywanie działow jest co najmniej śmieszne bo i przeznaczenie płyt jest inne.

2. e8400 = 2 rdzenie, 720BE = 3 rdzenie. W programach używających 2 rdzenie są (załużmy, że tak jest, żebyś się nie kłucił) identyczne, w tych co więcej to raczej wiadomo.... aaaa zapomniałbym: e8400 jest droższy.

"Załużmy" kup sobie słownik na początek. Bo "kłucił" sie z tobią nie będe. 720 BE = 8400 w grach? Ciekawe stwierdzenie nie powiem. Fakt, 720 zbliża sie do E8400 a nawet wyprzedza (ale przy 3.8GHz) vs 3.0 GHz u Intela.

3. pamięci? hmm, co tu mówić, lepiej g.skille (zakładając, że mam te 300 zł więcej, bo mnie więcej tyle droższy jest twój zestaw)

Pamięci podobne, wedle uznania.

kurcze, to jak u mnie, a zupełnie odwrotnie

Facet, jak dostaje jakieś pamięci, na 1, 2 dni, moim celem jest je maksymalnie przetestować wykorzystać, ale co tam, ty wiesz lepiej.

6. Zasilacz prócz tego, że jest droższy to nic nowego nie wnosi. Antec ma PLUS 80, BQ to już legenda/

Wanda co nie chciała Niemca też legenda, wyjdź za nią! Tyle to samo, że 650w. Za 60zł mniej wersja bez odpinanych kabelków. A 80+ to jakis eksluziv ma być tylko u Antec czy jak?:)

4. dysk to już w ogóle jakiś żart. dwa talerze = głośniej, bardziej podatny dysk na uszkodzenia itd... (tak ten 7200.12 jest na jednym talerzu)

Mam w domu 7 dysków, od WDC po seagate, samsunga po nawet philipsa. Na WDC nigdy się nie przejechałem, a na cudach techniki Seagate 2 razy, i dlatego zdanie moje jest takie i się juz nie raz nim dzieliłem.

7. obudowa żart, ale uznajmy, że to nie ma różnicy

Nawet nie patrzyłem co daje, jedynie o kase mi chodziło aby wiedzieć, że dobrze rozdysponowałem fundusze i na wszystko starczy, obudowe wybiera kupujący.

9. Podsumowując wszystko jest droższe(procek, mobo, pamięci, zasilacz), co równa się słabsza karta graficzna.

Oj bo 4870X2 wykorzysta na 19" , na 20, czy 22 ;)

11. Pana, który chce złożyć sensowny zestaw zapraszam na inne forum(info na pw)

;) ...

10. Nie wiem jak możesz uznać parę dziecinnych fochów + podanie jakiegoś zestawu za merytoryczne uzasadnienie swoich słów, że niby proponowany przeze mnie zestaw jest bez sensu

Osobiście, wziąłbym propozycje AMD (Intela nie kupie nigdy - nie lubie tej firmy i tyle) + płyta (ale płyte i tak bym wymienił). Jednak dla gracza to Intel dziś ma dalej lepszą oferte.

BTW:

Widzisz przy swoim zestawie ceny? Bo ja nie, X720 kosztuje 700zł... Co do płyty można brac p5q se za około 350zł ;) I ostatni, 720 BE na Xp 32 bit nie wypada juz tak znakomicie ;)

A co do śmiesznego zarzutu, że moj zestaw jest drogi i tylko dlatego lepszy... Tak wygląda swiat, droższe niestety w 80% lepsze, i przejrzyj może to forum i zobacz czy układam zestawy "DROGIE ROXXX"...

yhy, super, widzę skromność to twoje drugie imię.

Nie przesadzaj, bardzo skromny to ja nie jestem, raczej normalny ma poziom moja skromność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleth

Proponuje podzespoly jak ponizej, do obecnej konfiguracji nie ma sensu inwestowac wiecej, zreszta po zmianach posluzy jeszcze dlugo. Sama karta jest wydajniejsza o wartosc bliska 100% od obecnej, pamieci tez masz zbyt malo, 2GB to minimum, choc osbiscie doradzam dodac 2 takie, jedno gigowe kosci, w przykladowym sklepie sa innej marki ale nie ma to znaczenia, byle parametry byly zblizone

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...cena&f=more

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...cena&f=more

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...cena&f=more

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

Szukam dla znajomego taniego zasilacza, na oku mam Modecom MC-400ATX 2.0 PFC , jednak widze, że podałeś Fortron'a FSP40 którego też mam na oku, miałeś może z nim kontakt i wiesz jak się sprawdza przy OC typowego zestawu middle end?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się konflikt rozwija...

Weźcie odpuśćcie już ;]

A co do tej płyty z AsRocka.....

Ktoś ją polecił na PClabie albo PurePC, reszta podała dalej i tak się ta wiadomość rozprzestrzeniła... Najwięcej polecali Ci co mają Asusy albo Gigabajty albo jeszcze lepiej w ogóle Intelowcy ;]

Czy jest taka dobra to się okaże za 6-12 miechów jak będzie trzeba nowy bios wgrać czy coś w tym stylu.

Wszyscy mają podnietę, że tak się procki kręcą na niej, nie zwracając uwagi że te procki (chodzi o Phenom II) kręci się przez zmianę mnożnika, a więc ważniejszą sprawą sekcja zasilania procka a nie maksymalne HTT...

Albo jeszcze raz ale trochę jaśniej: Ta płyta jest bardzo przeciętna (nie jest zła, ale przeciętna).

Phenom II to takie procesowy dla których liczy się bardziej stabilność napięć niż HTT (czyli odwrotnie jak w C2D).

Wkręcą się na prawie każdym szmelcu, który trzyma Volty (Jednak tutaj prawie robi różnicę... wiadomo że na płycie z gotowca z tesco się nie wkręcą). A więc zostawmy kwestię O/C AM2+, a przynajmniej nowych Phenomów.

PS- Nie dziwię się że M@TH3V powiedział, że AsRock od kilku lat nie zrobił płyty wartej uwagi.

Ta firma nigdy nie robiła dobrych płyt, a jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Już bym chyba wolał dopłacić te 50zł do Gigabyte...

(Teraz jak to czytam to widzę, że w kółko o tym samym jechałem... wybaczcie :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, tego AsRock by można porównać do modeli GB, Asusa w podobnej cenie, Solid state'y w Asrocku hoho:) Jednak nie mam przekonania dalej do tej firmy, dokładnie, jest to 1 jaskółka, AsRock robił płyty strickte "biurowe". Nie widziałem na niej testów z 4 rdzeniowymi Phenomami, i nie moge powiedziec "na oko" jak ta płyta się w tedy sprawdzi przy OC. Płyta zbiera pozytywne recenzje, ale dla mnie dalej to mało, wiem, ze na produktach GB, Asus się nie przejade, bo mam z nimi kontakt na codzień, na tym forum mamy pomagać własnie poprzez opisywanie podzespołów które sami znamy, i wiemy co potrafią. Jak dla mnie ten Asrcok to mocny średniak, moze jak uda mi się ją poznać bliżej, to zmienie zdanie, i 1 osoba która się o tym dowie bedzie halo. Jednak na dzień dzisiejszy tego zdania nawet Papiez nie zmieni, tak samo mojego zdania na temat Seagate nic nie jest w stanie zmienić, niech sobie ma nawet 0 talerzy i pracuje na gumie do żucia, czy innym cudzie, sam mam Barracude 7200.9 która juz baaardzo mi zaszła za skóre. Mialem także 7200.12 250GB która strzelała fochy, przy starcie systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: CoolerMaster Dominator 690 (RC-690-KKN1-GP)

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 LGA775

Płyta główna: Gigabyte GA-EP43-DS3 Intel P43

RAM: OCZ DDR2 4GB(2x2GB) PC1066 Reaper CL5

Twardziel: Western Digital Caviar 640GB SATA2 (WD6401AALS)

Zasilacz: Revoltec BeQuiet StraightPower 650W

Napęd opyczny: Liteon nagrywarka DVD iHAS222-19

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 285 1GB DDR3/512bit

Podobny do zestawu M@TH3V z że tak powiem bardziej pasujacymi mi producentami komponentów. Całość kosztuje 3970 złotych. Teraz jest dobrze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...