Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

Mój sprzęt:

Procesor:Quad Q6600

Karta graficzna:Asus 9800GT(z możliwością SLI)

Ram:2x1GB DDR2 800MHz

Zasilacz:450W

Płyta główna:Intel P35 Bez SLI

Kupiłem komputer już złożony.Teraz chodzi mi o jakąś płytę główną z trybem SLI,ale żeby także pasowała pod resztę podzespołów.

Dziękuje z góry i pozdrawiam Kluz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Zamierzam niedługo kupić dwa komputery muszą być dwa bo jeden do grania drugi dla rodziców też do grania :tongue:

Tak więc zestaw 1 czyli mój mogę wydać ok 2000pln napiszcie najlepszy zestaw do grania w tej cenie

Zestaw 2 czyli dla starszych ma mieć karte dobrą kartę directx9.0(chodzi o granie) bądź tańszą directx10(też granie) dziękuje :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega poprosił mnie o zło złożenie dla niego optymalnego zestawu komputerowego w granicach 1000zł. Komputer ma być do normalnego użytkowania i granie w Gothicki :P. Nie bardzo wiem z jakich komponentów mu to złożyć ( nie orientuję się ostatnio w jakość/cena komponentów z powodu braku czasu na siedzenie i czytanie wszystkich nowinek i testów sprzętu :P ), żeby to jako tako działało, dlatego zwracam się o pomoc tutaj :) Liczę że pomożecie. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluz

Napisz ile chcesz wydac na plyte i zasilacz, obecny do SLI bedzie za slaby, a jako ze zestaw byl gotowy to niewykluczone ze to tandeta ktora w kazdej chwili moze zakonczyc zywot swoj i kilku innych podzespolow. Kolejna sprawa to oplacalnosc modyfikacji pod SLI, moze jednak lepiej zaczekac na nastepna generacje kart, zreszta nawet dzisiaj za cene plyty i drugiego GT mozesz dostac 4870 lub okazyjnie GTX'a 260, ktorym ogolnie jakos dramatycznie duzo do wynikow SLI na 9800GT nie brakuje, a w grach ktore nie sa optymalizowane pod SLI/CF zawsze beda znacznie szybsze zestawu z GT. Ponadto pojedyncza szybka karta bedzie generowala mniej halasu i pobierala mniej energii. Jezeli koniecznie chcesz miec SLI to doradzam plyte i zasilacz jak ponizej

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=31217

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=26814

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten dla rodziców mam mieć 2gb ramu i srednia karte graficzna reszta tanie a procek amd jakis najtanszy 2rdzeniowy :tongue: 1200pln :biggrin:

DenyMastazzz:

Gigabyte GA-EP35-DS3L - 369zł

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX - 319zł

Asus Radeon HD 4850 Glaciator 512MB DDR3 PCI-E BOX -644zł

Corsair DDR2 XMS2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4 - 144zł

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna - 139zł

Seagate Barracuda (320GB, 16MB, SATA/300) - 214zł

Cooler Master Extreme Power 460W - 211zł

Samsung SH-S223Q LightScribe czarny OEM - 89zł

Razem: 2040zł

Zamiana 2gb na 4gb droga nie będzie a opyla się???

PS W którym sklepie internetowym kupować najlepiej?? gdzie najtaniej??

PS2 Dzięki DenyMastazzz :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem sobie taki zestawik:

Proc: AMD Phenom II Triple Core X3 710 AM2­+­ BOX za 575zł

Płyta: Asrock A780GXE­/­128M AMD 780G SocketAM2­+ za 302zł

Grafa: Gainward GeForce 9800GT 512MB DDR3 za 471zł

RAM: OCZ DDR2 4GB PC800 Platinum Edition CL5 za 228zł

Dysk: Western Digital Caviar 500GB SATA2 WD5000AAKS za 260zł

Obudowa: CoolerMaster ­-­ Elite 331 czarna za 143zł

Zasilacz: OCZ StealthXstream 500W

RAZEM 2234zł

Ceny z techmarket (więc jak jakies zmiany to najlepiej podawajcie stamtąd).

Sprzęt będzie mi musiał wystarczyć na jakiś czas (min 2 lata), potem male zmiany (nowa grafa, ewentualnie proc). Myśle że da rade bo wystarcza mi granie na CRT w 1024x768.

I mam do niego pare pytań:

1.Warto brać taki proc czy lepiej oszczędzić jakieś 225 zł i brac e5200 i EP43DS3l?

2.Czy warto do ramu dołożyć jaieś 15 zł i brać Patriot DDR2 4GB PC800 Extreme Performance CL4, czy może coś jeszcze innego?

3.Są 2 500 gigowe WD: WD5000AAKS i droższy WD5000AAJS który ma mniej cache :co: który brać?

4.Czy ta buda jest ok czy polecacie cos innego w podobnej cenie?

5.Czy taka zasiłka wystaczy też na przyszłe modyfikacje (np lepsza grafa i procek)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kofan

Zasilka wystarczy spokojnie na dlugo, pod ten zestaw pamieci wez Patriot, plyta od ASRock to ciagle wieksze ryzyko problemow niz w przypadku oferty wlasciciela ASR czyli Asus'a oraz pozostalych czolowych producentow, polecam model jak ponizej. Procesor, X3 720 to bardzo dobry wybor, E5200 po OC tez nie bedzie odstawal,dysk wez z serii AAKS, nie kieruj sie cena, te sa czesto mocno abstarkcyjne, np 8500GT za 350zl itp, odnosnie karty to doradzam HD4830,troszke szybsza choc to ze wzgledu na 17" jest bez znaczenia, oszczedniejsza i tansza

http://www.techmarket.pl/produkt-Plyty_glo...B-_452,157.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

Dzięki za rade w stosunku do płyty (też mi się Asrock nie widział ale go dużo osób na róznych forach polecało). Ta płyta (Gigabyte GA - MA770 - UD3 AMD 770), którą poleciłeś będzie się nadawała do OC - fajnie jakby się udało z tego x3 710 jakieś 3,2 GHz lub więcej wyciągnąć.

A co do grafiki to na początku miałem brać HD 4850, ale z jakiś 520zł (na pocz roku) zrobiło się 620zł, więc biore coś słabszego, a troche mocniejszego proca. Pozostanę przy GF - ma praktycznie tą samą wydajność co 4830 i tą samą cene. A wybieram GF przez to że niestety NV współpracuje z producentami gier i potem wychodzą takie cuda jak z GTA4 (widziałem porównanie gdzie 9800GT bije HD 4870 :wallbash: ).

EDIT. Poczytałem troche o tej mobo i wychodzi na to, że musze wgrać nowy bios żeby obsłużyć x3 710. Da się to zrobić jeśli nie mam dostępu do żadnego procka z obsługiwanych przez starą wersje biosu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja zaczne. Mam zamiar złożyć kompa za 2000zł, ale zabardzo się nie znam na modyfikacjach komputerów więc prosze was opomoc, komputer oczywiście ma być do grania :tongue:

PS:najlepiej żeby karta graficzna byla z GF a procek z Intela

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kofan

UD3 podobnie jak i DS3 jak najbardziej nadaja sie do OC, choc bez gwarancji konkretnych rezultatow, dodam ze brak gwarantowanych na 100% rezultatow dotyczyc bedzie tak samo X3 720 na 770/780 jak i E5200 na P43/P45 oraz calej reszty, wiele czynnikow wchodzi w gre przy OC. Mozliwosc ze plyty ktore sa od jakiegos czasu na rynku, nie beda stabilne z X3 bez zmiany BIOS istnieje. Bedzie to jednak bez znaczenia jezeli zamowisz zlozenie zestawu, wtedy oni go wgraja, jak chcesz sam to poskladac a nie mozesz wydac wiecej to tamta druga plyta, na nForce 720, GA-M720-US3, obsluguje wszystkie Phenom'y II od pierwszej wersji BIOS. Specyfikacja i solidny 5 fazowy uklad zasilania wskazuje ze powinna miec nie najgorsze mozliwosci OC, zreszta zdecydowana wiekszosc plyt Gigabyte je ma, ponadto na ich plytach w przeciwienstwie do ASRock'ów masz np podwojny BIOS, polimerowe kondensatory, lepsze i lepiej optymalizowane uklady dzwiekowe itp. Odnosnie grafik to dziwne problemy z GTA byly i sa tak na GF jak na Radeon'ach, gra jest ogolnie fatalnie zoptymalizowana, mozesz wziac i 9800, 4830 jest szybszy w wysokich rozdzielczosciach a ty masz 17 wiec i tak grafika mocno na wyrost

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

1. Jeśli chodzi o OC to rozumiem, że nikt nie może mi zagwarantować że uda się podkręcić o X%. Chodziło mi raczej o to czy ta płyta daje szansa na OC, i jak odpowiedziałeś szanse są.

2. Jeśli chdzi o obsługe Phenoma II x710 w GA - MA770 - UD3 to na podstawie stronki Gigabyte'a ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist...770-ud3_10.html ), wychodzi na to że trzeba zaktualizować bios.

Tu głównym problemem jest czy trzeba mieć jakiegoś obsługiwanego procka, czy można za pomocą dyskietki/pendriva zrobić to bez niego jeśli się okaże że mobo ma stary BIOS.

A jeśli chodzi o złożenie w sklepie to nie w każdym jest dostępne, a po drugie to głupio kazać składać w sklepie, gdy w domu jest 2 studentów informatyki i 2 uczniów technikum informatycznego:) .

chcesz sam to poskladac a nie mozesz wydac wiecej to tamta druga plyta, na nForce 720, GA-M720-US3, obsluguje wszystkie Phenom'y II od pierwszej wersji BIOS

Tego fragmentu nie za bardzo zrozumiałem - proponusze żeby wziąść tanszą GA-M720-US3? Jeśli chodzi o kase to nie jestem w jakoś szczególnie ograniczony, ale nie chce przepłacać - potrzebuje tylko płytki która pozwoli mi zbudować stabilną platforme i może w przyszłości troche tego procka podkręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje niedlugo kupic komputer i zlozylem sobie taki zestaw:

1. Procesor: Intel Core2 Duo E8500 3.16 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit) 861zl

2. Wentylator: Scythe Ninja 2 SCNJ-2000 139zl

3. Płyta główna: Asus P5Q Pro, P45, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core2 585zl

4. Napęd FDD: Naped FDD 1,44 MB 3,5" 25zl

5. Pamięci: DDR2 4096MB 1066MHz OCZ Reaper HPC (2x 2048MB, DualDDR2, CL5) 319zl

6. Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadly) 259zl

7. Nagrywarka: Samsung SH-S223F, AllWrite, SATA, OEM, Black 79zl

8. Karta dźwięk.: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio 169zl

9. Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a) Inny/a 0zl :-)

10. Karta graficzna: GeForce GTX260 Gainward 896MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E 216SP 55nm Golden Sample 625/2200 1042zl

11. Obudowa:Asus TA-863 Czarna (bez zasilacza) 120zl

12. Zasilacz: ATX 500W OCZ StealthXStream (Fan 120mm, PFC) 248zl

Razem 3902zl ceny z www.gral.pl i pewnie tam wszystko kupie

Czy ktos moglby mi doradzic czy to dobry zestaw, czy moze jednak cos by sie przydalo wymienic? Wolalbym zostac przy tym procesorze i tej karcie graficznej, komputer bedzie glownie sluzyl do gier, do modelowania 2D (niewykluczone ze pod koniec roku tez 3D) w AutoCad, a takze do filmow HD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technical

To tak: Porponowałbym zmienić dysk twardy. Seagate 7200.12 to najnowsza edycja tych dysków. Lepiej zainwestować w sprawdzony dysk np. jakiś model Samsunga czy choćby 7200.11( ale ten jest bardzo awaryjny więc proponuje pozostać przy Samsungu).

Na twoim miejscu zainwestowałbym w lepszą obudowę ale to już kwestia kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...