Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

rozaniec -> Sam napisałeś, że komp do najnowszych gier się nie nadaje, więc czego jeszcze oczekujesz? :-)

CaRooN -> Jeśli płyta główna obsługuje procki 2-rdzeniowe, to nie będzie problemu. Sprawdź w dokumentacji włyty głównej, albo podaj, jaką masz płytę główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy.. rozaniec - ale na podstawie czego mamy ocenić tego PC-ta ? Co ty od niego oczekujesz? :P

No najnowszej daty to on nie jest , w starsze gry pograsz spokojnie , w nowsze.. będzie o wiele wiele gorzej , użytkownik pcta sam chyba potrafi ocenić czy jego sprzęt jest dla niego wystarczający ,czy nie ? ;)

1.5gb ram - DDR? tak?

No nie chcę cie łamać ale jak na dzień dzisiejszy to ten komputerek to już przeżytek do tego prądożerny (P4 3ghz) ze słabiutką kartą graficzną i przestarzałym typem pamięci RAM .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznaiec napisz jaki masz zasilacz, jak cos tandetnego to wymiana moze byc konieczna, szczegolnie ze zmieniles karte i watpie zeby byla oszczedniejsza od wczesniejszej. Warto by pomyslec o OC procesora, jezeli plyta pozwoli, pozwoli to wykorzystac wieksza czesc mocy nowej karty, mozesz podac model plyty jak cos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavion - wg mnie warto oszczędzić kilkadziesiąt złotych i kupić tylko 100MHz wolniejszy E5200, a po podkręceniu i tak będzie szybszy (do 3GHz powinieneś bez problemu dojść bez żadnych bardziej zaawansowanych zabiegów typu zmiana napięcia, kręcąc samym FSB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus P5QL (Lga775) -340

Pentium Dual Core E5200 64 Bit 2.50GHz BOX - 310

OCZ Reaper Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 CL4 - 250

WD 500GB 16MB Cache S-ATA 2 - 260

Asus Radeon HD 4850 HDMI EAH4850/G/HTDI/512/A 512MB (256-bit) - 610

Modecom MC-500 500W - 190

LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem -90

Razem: 2050 PLN

+ 150zł na obudowe = 2200zł:)

Heh zdziwiłem się ze za takie pieniądze jest teraz taki PC dobry:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na kartce pisałem i właśnie podobny zestaw ułożyłem. Gdyby nie ten kryzys i słaba złotówka, to na pewno lepsze zestawki by się trafiły, no ale cóż nie można mieć wszystkiego. Jednak poczekam jeszcze trochę, może forumowicze coś wykombinują i mnie oświeci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do mojego nowego nabytku. Komp został złożony 2tygodnie temu kuleje jeszcze grafika ale to w najbliższym czasie zamierzam zmienić, proszę też o ocenę ceny(chodzi mi czy się opłacało).

Płyta główna--Asus P5B Deluxe (212zł)

Procesor---Intel® Core2 Duo CPU E7300 2.66GHz podkręcony do 3.4GHz (370zł)

Karta graficzna---NVIDIA GeForce 7900 GTX OC firmy BFG(pamiątka po starym kompie kupiona na początku 2008 za 350zł)

Ram---Muskin 2x2Gb 800 kręcone do 1000(200zł)

Zasilacz--- Tagan 580W (odpinane kable) (250zł)

Dysk----Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (180zł--kupiony jeszcze w wakacje na giełdzie)

Obudowa----THERMALTAKE V9 (320zł)-to takie moje widzimisię

Chłodzenie---THERMALRIGHT MST-9775LE(40zł)

Suma-1922zł -bez zmiany wartości karty graficznej(większość rzeczy wylicytowana na allegro niektóre używane ale nie więcej niż rok) Czekam na komentarze i ewentualne sugestie co do zmiany karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem obudowa to był taki spontaniczny zakup. Ramy to natomiast świetna okazja cenowa. Co do grafiki mam zamiar kupić ----BFG NVIDIA GeForce 8800 GTX OC lub jakiś inny model o podobnych parametrach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że około 800zł się znajdzie.

Za 800zł kolego to sobie zakupisz GIGABYTE GeForce 9800 GTX+ 1GB (cos koło 8 stów) albo Gf 9600 gt (Cos koło 4-5 stów) ,a nie 8800 gtxa :D

Jesli chodzi Ci ze masz 8 stów na grafike oczywiscie..

@edit:

Próchno to to może nie jst jeszce taie ,no ale...Gtx :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora karta jest lepsza: gf9800 czy wczesniej wymieniany radeon

Radeon szybszy, ale może sprawiać problemy w niektórych grach. Po prostu Nvidia ma lepiej dopracowane sterowniki niż Ati, co oznacza, że z kartami Ati możemy mieć problemy z wyświetlaniem niektórych efektów etc. Co nie zmienia faktu, że wziąłbym Radeona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! potrzebuje waszej pomocy chcę złożyć nowy komputer mam na to 3000 tys. zł. swój komputer chciałbym składać w komputroniku czy moglibyście pomóc mi jakie maja być poszczególne elementy. Komputer będzie przeznaczony głównie do grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje taki zestaw:

Intel Core2Duo E8400 3,00GHz BOX

Gigabyte GA-EP45-DS3LR

2x2GB OCZ 800MHz Heatpipe

Radeon 4870 Palit 512MB 2xDVI (PCI-E) Sonic albo Radeon 4870 HIS 512MB 2xDVI (PCI-E)

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

OCZ StealthXStream 600W SLI

Razem: 3186 zł (wszystko w Komputroniku)

Razem:3102 zł Z Radeonem HIS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm.......... a więc, proszę o radę;

W niedalekiej przyszłości zamierzam część komponentów chłodzić wodą ( procek i 2x grafika ).

Chciałbym jak najlepiej dobrać komponenty żeby nie przesadzić z nadmiarem cieczy.

Jeszcze się nie zdecydowałem ale będą to: 2x GF 295, 2x HD 4870x2 lub najnowsze radki które jeszcze nie wyszły, 2x seria 5xxx, procek i7.

Czy ktoś mógłby mi doradzić pojemność, pod ww zestawy? ..... ale (dla uściślenia) z tych serii:

http://www.cooling.pl/xspc-250mm-passive-a...ukt,551017.html

oraz:

http://www.cooling.pl/black-water-combo-12...ukt,550787.html

Chodzi mi zwłaszcza o rezerwuary oraz chłodnicę, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękować. :kufel:

PS: w przyszłości będzie małe OC :nuke:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...