Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam chciałbym prosić o pomoc w dwóch sprawach:

1)Zastanawiam sie czy warto teraz zmieniać kompa chodzi głownie o ten kryzys nie wiem jak to będzie czy sprzęt będzie tanieć czy drożeć może to tylko i wyłacznie zmiana cen w jednym sklepie ale moja konfiguracja wstępna zresztą podrożała o dobre 500zł jak nie więcej wiec tutaj sprawa jak myślicie lepiej poczekać czy to raczej nie robi różnicy i kupować teraz??

2)No i teraz konkretnie jeśli chodzi o sprzęt co byście zmienili tak jak już mówiłem jest to wstępne a ja się zbyt nie znam :P no więc do rzeczy ;]

a)Procesor - Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

b )Płyta główna - Asus P5Q Pro

c)Pamięć RAM - OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

d)Dysk - WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

e)Napęd - LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe bulk black (Serial ATA)

f)Obudowa - Lian-Li Armorsuit (PC-P80) tutaj może większośc powie ze szkoda kasy ale chce mieć jedną a pożądną obudowe która fajnie wygląda ;] zresztą moim zdaniem :P

g)Zasilacz - Tagan BZ PipeRock Series 600W, Chieftec (CFT-750-14C) 750W lub Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

h)Karta graficzna - GeForce with CUDA 9800 GTX+ Zotac 1GB 2xDVI (PCI-E) lub GeForce with CUDA 9800 GTX+ EVGA 1GB 2xDVI (PCI-E)

Karte zostawiłem na koniec ponieważ nie jestem pewny który z tych dwóch modeli jest lepszy no i zostaje jeszcze przy sporych kosztach wymiana na rodzinke gtx 260 lub 280 i zastanawiam sie czy jest az tak duża różnica żeby warto było się nad to wymianą zastanowić jeśli tak to który model polecacie oczywiście nie przesadzając z kosztami. A jeśli chodzi o zasilacze to ten pierwszy taki wypicowany można powiedzieć ;] a jesli chodzi o dalsze dwa modele to nie wiem jak silny jest potrzebny :<

Nom troszke sie rozpisałem mam nadzieje że ktoś z Was mi pomorze no i zgóry dzieki i Pozdrawiam ;) Phantomas :>

PS za jakiekolwiek błedy czy to w ortografi czy w nazwach sprzętu ;P sorki P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetson: Komputer złożony przez Rezydenta jest lepszy

Phantomas:

- sprzęt będzie drożał, dopóki euro będzie szło w górę. A raczej nie zapowiada się w najbliższym (i trochę dalszym) czasie, by to miało się zmienić

I EVGA i Zotac robią bardzo debre karty, więc wybór nie będzie robił zbyniej różnicy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetson

Zestaw na Core i7 zapewni wieksze mozliwosci rozbudowy i modernizacji, pojawia sie kolejne procesory na ten socket, opcja tak na SLI jak i CrossFire, DDR3 itd, itp. Jezeli chcesz cos na 775 i z tym procesorem, i nie nastawiasz sie na super mocny OC to proponuje konfiguracje jak ponizej, GTX 280 jest malo oplacalny, jak juz pakowac tyle kasy w karte to za ok 100zl wiecej{lub tyle samo, zalezy od modelu i sklepu} mozna dostac GTX285 lub 4870X2

http://kdo.pl/sc/jc491t7el32n

Phantomas

Wedlug mnie zestaw oglnie ok, mozna by wziac mniejszy dysk jezeli nie jestes pewny ze wykorzystasz TB wzglednie dwa 500GB i polaczyc w RAID. Takie 9800GTX+ kosztuja tyle co najtansze 4870 i niewiele mniej od najtaszych GTX260 wiec warto wziac 4870 czy doplacic te kilka dych do GTX 260, 9800GTX+ 1024 nie sa warte swoich cen, jezeli juz GTX+ to najtansze wersje 512MB za nieco ponad 600zl. Zyska z ekstra pamieci nie jest na tyle duzy zeby doplacac ponad 100zl, zasilacz doradzam Tagana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam proca E4300 na plycie gigabyte GA-VM900M i 600zl :D.

Mam pytanie, czy lepiej kupic nowego proca (myslalem o E7300/E7400), czy jakas nowa plyte glowna ktora pozwoli dobrze podkrecic proca, ktorego mam? (bo na mojej plycie nie da sie krecic).

Kupowanie proca w moim przypadku ma plus i minus:

+kumpel zaofefowal duzo kasy za mojego proca

-nie uda mi sie nowego proca podkrecic

Dla plyty glownej

+bede mogl podkrecic proca

-nie potrafie podlaczyc i nikt raczej nie bedzie chcial kupic mojej plyty

Co byscie poradzili? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej wyrzuć tą płytę. Takie z chipsetami VIA to dziś nadają się głównie do wyścielenia kosza na śmieci od spodu:)

A tak poważnie, to jak klikniesz tu: KLIK to się przekonasz, że twoja płyta nie obsługuje Core 2 z serii E5000, E7000 ani E8000. Za sześć stów dostaniesz za to dobrą MB z układem P43 i jakieś wydajne chłodzenie, co pozwoli ci podkręcić procesor do 3 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musisz kupić obudowę to pewnie i zasilacz? W takim razie nie zmieścisz się w 600 zł. Dobre płyty np. ASUS P5QL PRO albo GigaByte GA-EP43-DS3 to wydatek około 370 zł + cooler do podkręcania co najmniej Scythe Katana 2 - 100 zł. Pozostaje ci sto kilkadziesiąt zł, wystarczy co najwyżej na jakąś Cooler Master Elite (bez zasilacza), ale nie wiem czy taka obudowa pozwoli na solidne OC. Ewentualnie kup tylko płytę i dobrą obudowę np. Chiefteca i na razie kręć proca na boxowym coolerze. OC będzie mniejsze, ale zawsze coś uzyskasz, a w międzyczasie zbieraj na lepsze chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam Take Me 400W. Nie jest to najlepsza firma, ale pociągne na nim jeszcze troche :) co do plyty, to obudowe mam "na styk" większej lyty chyba bym juz nie zamontowal. teraz mam pytanie czy ta plyta ktora mi poleciles od Gigabyte ma wszystkie złącza tak jak moja GA-VM900M? I poczytalem w komputroniku opinie o tej plycie i uzytkowicy duzo pisza o tym, ze bios trzeba aktualizowac na F9 a ja internetu nie mam na kompie :P No i dla tej plyty musialbym wylamac tylna scianke ze zlaczami, bo wszystkie mi nie wejda. W miejscach, gdzie GA-EP43-DS3 ma USB ja mam drukarkowe i COM :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wszystkie potrzebne złącza. BIOS możesz ściągnąć u kogoś innego i zainstalować go ze swojego kompa. Jaką masz grafikę? Jeśli chcesz podkręcać procka to potrzebujesz lepszy zasilacz, ten może nie podołać. Markowe płyty są sprzedawane z pasującymi płytkami na tył obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karte mam 9600GT nie powinna przekraczac 180W w maksymalnym obciazeniu. Proc o ile sie nie myle pozera jakies 65W a nie mam zamiaru podkrecac go do jakichs niemozliwych wartosci, 2.7-2.8 moze w zupelnosci wystarczyc. A jesli chodzi o ten BIOS, to instaluje sie go z poziomu Windy, czy inaczej? Najbardziej chodzi mi o te złącza od power, reset, kontrolki HDD i "pikadła" bo czytalem, ze moga miec inne ulozenie a tego moja obudowa by nie tolerowala :P

I jeszcze jedno pytanie, tak na przyszłość, czy ta płyta obsługuje SLI? Bo byc moze kiedys dokupie druga krate graficzna:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

No ok a powiedz mi jeszcze jak możesz jesli miała by to być rodzinka 260 lub 280 to jaką tą karte byś polecił chodzi o konkretny przykład jak możesz ;pp no oczywiście z najtańszych zeby dużo nie odstawała od cen tych kart co podałem ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Po długich męczarniach udało mi się uzbierać kasę na nowego PC i prosiłbym o podanie jakiegoś sensownego zestawu za około 3000zł, służącemu przede wszystkim graniu w najnowsze tytuły... Przez parę lat :thumbsup:

Posiadam monitor CRT 17"

Tylko jedna uwaga - Podano tu wcześniej dosyć dużo zestawów, ale jako że nie mam o tym zielonego pojęcia, to nie mam zamiaru bawić się w OC i prosiłbym o wzięcie tego pod uwagę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tasiorek

Kup konsolę - tylko ona gwarantuje "pare lat". Zywot kompa to mniej więcej dwa lata dla najnowszych gier plus kolejne dwa lata godzenia sie z kolejnymi ograniczeniami w ustawieniach jakości grafiki (a i niewykluczone, że fizyki teraz jeszcze).

Nie wiem jak ta Twoja 17 się trzyma, ale niewykluczone że konieczna będzie jej zmiana. Jak nie teraz to za rok czy dwa. Czy zestaw ma to uwzgledzniać czy tez nie?

@jamacieq

To zależy w co grasz i do czego kompa używasz. Być może lepszym zestawem byłby XBox360 + laptop. Masz do dyspozycji większy wybór tytułów z PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy

Jestem zagorzałym przeciwnikiem konsol :P

Z tego ograniczania ustawień zdaję sobie sprawę aż za dobrze, od jakiś 7/8 lat męczę się z fantastycznym GeForcem 2...

No i faktycznie za jakiś rok chyba zainwestuję w nowy LCD, ale na pewno nie będzie większy niż 19"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak mówisz - ja kupiałem 19 i choć nie narzekam to niepogardził bym czymś większym. Sprzęt szybko tanieje i jeszcze szybciej się dewaluje.

Konsol tez nie lubiałem, ale jak się już ma odpowiednie TV to jej zakup taki całkiem głupi nie jest.

Wszystko zależy czy chcesz kupić teraz LCD czy trochę później. Jak teraz (co uważam za rozsądne) to coś w stylu zestawów Eco z CDA. Ważne by płyta była na s775 (za rok czy dwa wsadzić można będzie Quada z demobilu za śmieszne pieniądze), 2GB RAM i radka 4850 (wystarczy do 19 jak na razie)

Bez zmiany monitora to zestaw do CRT17 będzie za mocny - nawet jak wyższą rozdzielczośc odpalisz to ekran bedzie za mały by zobaczyć detale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetson proponuje zestaw jak ponizej, ale zaznaczam ze to sa ceny z dnia dzisiejszego, dla przykladu ostatni zestaw jaki ci proponowalem od wczoraj podrozal o 100zl, $ z 3,7 na prawie 4zl dzisiaj

http://kdo.pl/sc/z8x0mij02n4j

Phantomas polecam karty jak ponizej, warto wziac pod uwage 4870 ze wzgledu na ciagle jeszcze bardzo dobra relacje ceny do wydajnosci. 280 sa nieoplacalne, ponadto w stosunku do 9800GTX+ 1024 to juz roznica ponad 500zl

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=15351

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13001

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedzior687

Więc po kolei:

- 65 W to przy standardowym 1,8 GHz, jak podkręcisz o prawie 1 GHz to zużycie może znacznie skoczyć i twój zasilacz będzie żył "na krawędzi":)

- program Gigabyte'a do flashowania BIOSu jest dosowy, musisz go startować np. z dyskietki

- co do kabelków od reseta czy powera, to nie wiem jakie ułożenie ma twoja obecna obudowa, więc ci nie pomogę, ale można je samemu poprzestawiać, wymaga to tylko trochę cierpliwości:)

- i na koniec - chipsety Intela obsługują jedynie Crossfire z Radeonami - ale zawsze możesz sobie sprawić GF GTX 295:)

RoZy

Jeśli chcesz mieć jak największy wybór gier z PC to chyba rozsądniej kupić PeCeta a nie X360:) Nie sądzisz? Dziwna ta twoja argumentacja:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy

Jeśli chcesz mieć jak największy wybór gier z PC to chyba rozsądniej kupić PeCeta a nie X360:) Nie sądzisz? Dziwna ta twoja argumentacja:)

Jeśli byś się chwilę zastanowił to zauważysz że chodzi o zestaw Konsola+Laptop za 3000zl (lub samo PC za ta cenę). Przy wyborze PS3+laptop ograniczeni jesteśmy do gier PC które na laptopie się odpalą (a to dużo nie bedzie bo na laptopie za 1500zł to poszaleć nie można), a na PS3 sporo tytułów PCtowych nie ma. Jeśli zamieniasz PS3 na X0 to Ci się ten wybór znacznie zwiekszy. Argumentacja jest więc zalezna od tego komu i do jakich pytań jest udzielana.

Natomiast czy lepiej PC czy konsola +laptop to już inne pytanie i na nie nie odpowiadałem - zależy od preferencji i tego do czego się go używa i w co gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmodernizować kompa. Mam już kartę graf 9800 GTX+ 1GB (odzysk z gwarancji) - zastanawiałem się nad nowym procem i płytą główną, żeby jak najwięcej z kompa wycisnąć. Moje propozycje to:

Asus P5N-D nVidia nForce 750i SLI

Intel Core 2 Duo E7400

Problem polega na tym, że (podobno) płyty z chipsetami 750/780/790 lubią się zawieszać. Dlatego poszukałem alternatywy:

Asus P5N-E nForce 650i SLI

Pytania:

1) Czy ktoś z (nawet byłych) posiadaczy płyt z chipsetami 750/780/790 może się wypowiedzieć o tych zawieszeniach?

2) Ma ktoś jakieś lepsze propozycje co do tej modernizacji?

3) Jak wielką różnicę daje PCI-E x16 2.0 w grach (chodzi o to, ile straciłbym podłączając 9800 GTX+ 1GB do Asus P5N-E nForce 650i SLI)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz w przyszłości używać SLI? Jeśli nie, to radziłbym raczej chipset Intela. Układy nVidii wydzielają bardzo dużo ciepła i osiągają gorsze wyniki przy OC. Z tego co czytałem to mają sens tylko jeśli chcesz używać dwóch Geforce'ów.

PS.

Aktualnie nie ma różnicy między PCI-E 1.0 i 2.0. Dzisiejsze karty nie wykorzystują jeszcze w pełni przepustowości starszego łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...