Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

Jeli chodzi o zasilacze to dobre są OCZ, Tagan, Super Flower, Corsair, Thermaltake, Cooler Master :P ewentualnie jakiś AeroCool lub coś w tym stylu. Wystrzegać się wyjątkowo tanich zasilaczy, bo ładne jest tylko opakowanie ....

500W powinno wystarczyć ale ja kupił bym więcej z tego powodu że różnice w cenie między 500W a 600W wcale nie są duże (Nieraz 20zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Kristhebest

Odradzam GTX260 w twoim wypadku, chyba ze masz w planach szybka wymiane procesora bo do twojego X2 4200{wskazuje na ten model, lub jego odpowiednika z nowszych serii, taktowanie} nawet 9800 czy 4830 beda na wyrost, zamiast tego GTX kup sobie mocniejszy procesor np X2 6000+/6400{ok 300/350zl} i w zaleznosci od preferencji HD4850 lub 9800GTX+{ok 550/600zl}, do tego wspomniane pamieci i zasilacz, i masz dopasowany wydajny zestaw ktory poradzi sobie z kazda gra znacznie lepiej niz GTX ze swego rodzaju kula u nogi w postaci 4200, napisz ile chcesz wydac na zasilke latwiej bedzie cos dobrac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto sprzęt:

Procesor: AMD Athlon XP 1600+

Karta Graficzna: ATI Radeon 9200

Pamięc RAM: 256MB (PC3200 DDR SDRAM)

Płyta główna: MSI KT6 Delta-SR

Myślałem nad tym żeby wymienic procesor Barton 2600+, RAM-u dorzucic z 1GB.

Tylko nie wiem jaką grafike do tego. Mam za mało kasy żeby wymienic płyte główną ;/.

Edit. Zasilacz to CODEGEN 300W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja konfiguracja:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA69GM-S2H lub S3H (nie wiem, czy to wielka różnica, jak coś, to mogę się upewnić).

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz

RAMu 2 GB (bodajże 800 MHz od Patriota),

Grafika: ATI Radeon X1950Pro 512 MB

Zasilacz: 450 W od Chiefteca.

Myślę nad wymianą grafiki na HD4850. Jaki będzie mi potrzebny zasilacz i czy coś jeszcze wymaga wymiany? Nic nie podkręcałem, nie bawię się w to.

Proszę o pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o BENQ E2200 HD ?????/ watro kupować ?????

ps. czy warto teraz wymieniać 8800 GTS 320 MB na 9800 GTX ?????? będzie duża różnica ?????

Według mnie warto. Różnica jest duża szczególnie w Crysisie czy Lost Planet. Ale lepiej poczekaj aż stanieją Radki HD4850x2. Na razie chodzą wersje 1GB chodzą od 1000zł a 2GB od 1300. Te Radki są szybsze niż GTX280.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamut

Napisz ile chcesz wydac na poczatek, wtedy latwiej bedzie doradzic, wymiane zasilacza musisz wliczyc w koszty na 100%

eBayo

Osobiscie doradzam zakup HD4830, ze wzgledu na niezbyt duza wydajnosc procesora, jedna i druga karta zapewni identyczne osiagi, wiec nie ma wiekszego sesnsu doplacac do 4850, zasilacz moze spokojnie zostac, konfig bardzo solidny, jak cos mozesz dodac GB czy 2GB pamieci, o takich samych parametrach jak obecne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pamięci mogą być dowolnej innej firmy, jeżeli będą miały te same opóźnienia (CL4) i 800MHz, czy najlepiej, żeby to też był Patriot? I czy lepsza jedna kość 1 GB, czy 2 kości po 512 MB.

No i czy faktycznie HD4830 po podkręceniu (podobno nieźle się kręcą) daje wydajność porównywalną do HD4850?

No i (ostatnie pytanie) kiedy te karty potanieją? Kiedy kryzys się skończy? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga byc innych firm, byle dobrych, moga byc Patriot, GB/2x512/2xGB zalezy od ilosci wolnych bankow na plycie i oplacalnosci, czasem bardziej oplaca sie kupic 2GB niz GB. 4830 moze byc nie tylko porownywalny ale i szybszy, zalezy od karty i tego jak mocno jest podkrecona, chco jak wspominalem w twoim wypadku ograniczeniem bedzie wydajnosc procesora. Kryzys czy nie, od przyszlego miesiaca tradycyjnie powinny byc nizsze marze, reszta zalezy od ceny $

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie patrzę ceny (Allegro) i tam Kingston HyperX (czy jakoś tak) CL4 kosztuje mniej, niż Patriot... a King robi super pamięci. Teraz już wiem, że mogę brać. ;)

W sumie nie chodzi mi o kupno jakiegoś super wydajnego potwora, tylko wstępnie kartę, która zapewni mi detale maxymalne i średnie w grach przez najbliższy rok.

Oby $ spadł. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. Czy płyta główna GIGABYTE P35-DS3R(v 2.0) bedzie kompatybilna z kartami graficznymi z serii GTX xxx i 9xxx.

2. Jeżeli tak to jaka była by najlepsza karta z serii 8/9xxx do gier typu CoD4 i GTA4.

3. Jaki najlepiej do tego zasilacz dać bo mam Warrior'a 400W na 8600GTS EXTREME i i to chyba za mało(tak mi się zdaje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli na tej plycie jest wejscie PCIe x16 to kazda karta z wymienionych przez ciebie serii bedzie pasowac.

2. Najlepsza karta z serii 9xxx to 9800GX2. Ja mam 9800 GTX - swietna karta, poko ci wszystkie gry chodza na maxa (albo prawie bo mam slaby procek).

3. Co do zasilacza ja mialem 400W i pisalo mi, ze mam za malo mocy. Kupilem sobie ten:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,51381/

i wszystko gra. Swoja droga swietny zasilacz (ladne, odpinane kabelki w oplocie, wiekszosc zabiezpieczen, podswietlenie samego zasilacza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamut

Proponuje to co pod linkiem ponizej, dwurdzeniowy Celeron, podobnie jak Pentium Dual Core na ktorym jest oparty niezle sie podkreca, jedna z lepszych plyt na G31{OC,wydajnosc itd}, ma wbudowana grafike wiec mozna jak cos odczekac i dozbierac na lepsza karte graficzna taka jak 9500GT,HD4650 czy 4670. Dla przykladu dalem HD2600Pro, w tej cenie mozna czasem dostac tez 3650 i 8600GT, ale niestety glowie na pamieciach DDR2 nie zas lepszych DDR3, a to praktycznie zadna roznica, najlepiej dolozyc 5/6 dych do wspomnianych HD4650/ GF9500GT, sa znacznie szybsze, GB solidnych pamieci, zasilacz cenionej firmy o najwyzszej sprawnosci, zgodny z norma 80+, bedzie wydajniejszy od 450W IBoxow i innych Tracerow

http://kdo.pl/sc/z0ss4nck0xmb

Jin666

Takie rozwiazanie ma niewiele sensu bez zmiany procesora, 6400 jest zbyt slaby dla 2 4850, kup sobie jednego dobrego HD4870, takie polaczenie starczy na dlugo, a np za rok kiedy bedzie wiecej sprzetu nowej generacji, ceny sie ustabilizuja, wymienisz sobie kompa albo zrobisz wieksza modernizacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...