Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

Wielkie dzięki DenyMastazzz za wyczerpującą odpowiedź.

Przeczytałem recenzję tego Radeona i zacząłem się zastanawiać nad zmianą na GeForce gtx 280. Ponoć pełną moc tego radeona można wykorzystać tylko w najwyższych rozdzielczościach, poza tym nie wszystkie gry wykorzystują w 100% jej możliwości. Ta recenzja jest dość stara, więc mogło się coś zmienić od tej pory. I tu moje pytanie: wyszły jakieś sterowniki od ATI które by to zmieniły? Pozdrawiam

PS. Jaki minimum trzeba mieć procek aby w 100% wykorzystać możliwości jednej lub drugiej karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Luq93

Moja propozycja pod linkiem ponizej, jezeli koniecznie chcesz miec 4 rdzenie to przy obecnych cenach jedynie Phenom wchodzi w gre, wtedy kiedy bedziesz kompletowal zestaw powinny byc juz nowe wersje, oznacznone jako Phenom II, co do karty to ilosc pamieci wieksza niz 512MB, ma wiekeszy sens przy ukladach klasy 4870 czy GTX260, a na zadna z nich nie wystarczy.

http://kdo.pl/sc/y20r5kj7w34j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Zamierzam kupic nowego PC'ta z:

AMD Athlon 5200+ 2.7GHz

Gigabyte Radron HD 3870 512 256bit zalman

Geil 2x1024MB 800MHz

Czy to bylby dobry wybor?

Mianowicie chodzi mi o gre w: GTA IV

I o wybor plyty glowniej

Oraz zasilacza

Krotko:Jaki zasilacz i plyta glowna,czy to dobry zestaw na gre w GTA IV?

Prosze o Pomoc i z gory Dzieki :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dwa podkręcone rdzenie sprawują się lepiej niż 4, ale coraz więcej gier zaczyna je faktycznie wykorzystywać. Co prawda nawet najlepsze procki są w tyle za dzisiejszym kartami zwłaszcza rozwiązaniami SLi, Crossfire itp. 2k to ja chiałbym wydać na cały sprzęt:) Podane części powinny się sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym złożyć desktop o poniższej konfiguracji:

* kaloryfer: Cooler Master RC-1000 lub RC-1010

* elektrownia: Cooler Master 850W RS850-ESBA

* farelka: Intel Core 2 Duo E8400 3GHz

* puzzle: ZOTAC GF GTX 280 AMP 1GB

* niezapominajka: Patriot EXTREME 2x 2048MB 1066MHz DDR2 CL5 bądź OCZ 2x 2GB DDR2 1066MHz CL5

* archiwum #1: Seagate Barracuda ES.2; 500GB SATA300 7.2k 32 NCQ (dla systemu i bieżących spraw)

* archiwum #2: Seagate SV35.3 500GB SATA300 7.2k 32MB

* hałas: ASUS Xonar D2/PM

* świat: Pentagram HorNET Wi-Fi PCI Wifi 802.11N (P 6121-L5)

* podstawka: ASUS DRW-20B1LT/B+S/G/AS (w sumie dowolny model)

w przyszłości chciałbym dokupić drugą grafikę, więc płyta główna powinna obsługiwać SLI, i teraz prośba, jaką płytę polecacie? Na 99% nie będę się bawił w OC, a przekonany jestem do ASUS'a...

I w ogóle co myślicie o powyższym zestawie?

czekam na opinie,

pozdrawiam, Krzychu.

PS. CD-Action proponuje Sensilo CD-Action Power XII.1, a w zestawie Gigabite GeForce GTX 280 1GB z ASUS P5Q Pro, nie bardzo mogę to zrozumieć, gdyż grafika ze stajni GF pod SLI, a płyta z CrossFire?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonooki

Masz juz wymienione podzespoly czy chcesz kupic?, jezli chcesz kupic to zrezygnuj c C2Q i inwestuj w Core i7, kosztuje mniej wiecej tyle co ten Quad, odpowiednia plyte na X58{CF i SLI} jak Gigabyte EX58 UD5 czy DS4 kupisz ponizej 1000, odpowiednie pamieci DDR3 mozna kupic ponizej 500zl, niedlugo wchodzi GTX295{2x260}, moze sie okazc wygodniejszym rozwiazaniem, jezli masz juz te podzespoly to proponuje Evga 132-CK-NF78-A1 lub Asus STRIKER II FORMULA

krzychupietrzak

Napisz ile mozesz wydac na plyte, od wspomnianego Asusa, na poczatek, proponuje modele jak ponizej. Reszta konfiguracji ok wedlug mnie, za wyjatkiem karty, ktora jest wyjatkowo nieoplacalna, lepszym wyborem bedzie GTX 260/C216, a nawet zwyczajna 260, roznica w wydajnosci nie poraza, to co oszczedzisz zainwestuj w procesor, powinno wystarczyc np na Q9400, ktory bedzie lepsza inwestycja na dluzszy czas

http://www.neo24.pl/index.php?target=produ...uct_id=-4896158

http://www.morele.net/produkt/156557

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychupietrzak

Widze że szykuje się dobry sprzęt do grania :D . Jeśli chodzi o zestaw zainwestowałbym w zasilacz innej firmy np. Chieftec czy Be-quit(ale to tylko moja opinia). Jeśli chodzi o płyte główna wszystko zależy od ilości gotówki. Osobiście polecam płyte Asus P5N64 WS PRO nVidia nForce 790i Ultra SLI ( niestety bardzo droga, prawie 1300 zł).Zainwestowac mozna również w Asus Striker II Formula nVidia nForce 780i SLI . Jest tańsza ale równie wystarczalna do zbudowania zestawu z SLI.Podane przeze mnie płyty są drogie ale do takiego zestawu nie żałowałbym pieniędzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doradzenie mi Rezydent_KGB. Komp ma mi starczyć na minimum 2 lata. Na razie mam tylko karty graficzne udało mi się nabyć po okazyjnej cenie :) , nad reszta się jeszcze zastanawiam. Ale chyba zamienię Core2 Quad Q9550 2,83 GHz na Intel Core i7 920 2,66 GHz do kupie do niego płytę na X58 i pamięci DDR 3 , w końcu to inwestycja na przyszłość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

W Lutym, po blisko 4 latach mam zamiar w końcu upgrade'ować kompa. Zostawię w nim tylko dysk twardy ( Samsung 7200 80GB), nagrywarkę DVD i obudowę.

Moja nowa konfiguracja prawdopodobnie będzie wyglądać tak :

Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz

Gigabyte GA-G31M-S2L

GALAXY GeForce 9600GT 512MB DDR3

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz

CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Co sądzicie o tej konfiguracji, jakie ewentualnie poprawki wprowadzić?

Nie jestem pewien płyty głównej, posiada tylko dwa gniazda na RAM, a opinie o niej są podzielone.

Zaznaczę, że do wydania nie mam zbyt dużej ilości kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za pomoc,

na chwię obecną zmodyfikowana wersja planowanego zestawu wygląda tak:

* kaloryfer: Cooler Master RC-1000

* elektrownia: Cooler Master 850W RS850-ESBA

* patelnia: ASUS STRIKER II FORMULA, nForce 780i SLI

* farelka: Intel Core 2 Duo E8400 3GHz

* puzzle: ZOTAC GF GTX 260 AMP 896MB

* niezapominajka: Patriot EXTREME 2x 2048MB 1066MHz DDR2 CL5 bądź Patriot Extreme Viper DDR2 2x2GB 800MHz CL4

* archiwum #1: Seagate Barracuda ES.2; 500GB SATA300 7.2k 32 NCQ (dla systemu i bieżących spraw)

* archiwum #2: 2x Seagate SV35.3 500GB SATA300 7.2k 32MB

* hałas: ASUS Xonar D2/PM

* świat: Pentagram HorNET Wi-Fi PCI Wifi 802.11N (P 6121-L5)

* podstawka: ASUS DRW-20B1LT/B+S/G/AS (w sumie dowolny model)

teraz zastanawiam się nad zmianą pamięci na Patriot Extreme ViperSeries DDR2 2x2GB 800MHz CL4, gdyż z tego co czytałem, to płyty ASUS'a zaskakują brakiem współpracy z szybszymi pamięciami niż właśnie 800MHz, wybrany model podczas testów PCLab nie chciał współpracować z 1066MHz, i musieli zmieniać taktowanie pamięci na 1000MHz; pytanie, czy jest jakaś zauważalna różnica?

co myślicie o -> Pentagram Freezone NXC-100 Cu?

@Rezydent_KGB:

wybrana płyta główna jest droższa niż wymienione przez Ciebie (wiem, wiem, nie napisałem budżetu :), ale ma jedną zaletę, można z niej wyjąć standardową kartę dźwiękową, która nie będzie dodatkowo obciążać systemu, a podłączyć swoją...

co do procka, to niewiele aplikacji, gier czy filmów (rzekłbym wcale) wykorzystuje 4 rdzenie, więc póki co zostanę przy Duo, ewentualnie za rok wymienię procka na 4 czy 8 rdzeniowego z S775 :)

@Ryba2111:

Asus P5N64 WS PRO nVidia nForce 790i Ultra SLI jest dla pamięci DDR3, wg mnie szkoda pieniędzy na te pamięci...

@Napi(o)r

podpasuje Ci każda VGA z AGP, teraz pytanie, ile masz zielonych?

czy zmieniałeś już procka? nie lepiej zastanowić się nad zmianą płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychupietrzak

Inwestycja w Striker Formula, kiedy nie masz w planach OC, nie bedzie oplacalna, bo to model optymalizowany dla Overclockingu. Stabilna prace takze z 2 mocnymi kartami zapewni nawet najtanszy model na NF750 czy 780. Odnosnie karty dzwiekowej, troche namieszales, ale chyba wiem o co ci chodzi, ogolnie taka zalete jak mozliwosc wylaczenia ukladu zintegrowanego/dodanego i zastapienia go karta niezalezna, ma kazda plyta glowna. Odnosnie procesora, procesorow, 8 rdzeni nigdy nie trafi na s775, jedynie s1366 oferuje takie jednostki, gier ktore korzystaja z wiecej niz 2 rdzeni nie ubywa, a w tych ktore sa, nawet najwolniejsze Quady, czesto zrownuja sie, lub wyprzedzaja najszybsze modele C2D, ponadto 9400 mimo nizszego taktowania ma wydajnosc bardzo bliska 8400, takze w starszych grach.

Roubix

Moja propozycja pod linkiem ponizej

http://kdo.pl/sc/mvcey74ryrml

Napi{o}r

Opisz reszte konfiguracji, w tym zasilacz oraz podaj kwote jak chcesz przeznaczyc na zakup karty, inaczej trudno bedzie dobrac wlasciwy model

autsajder

Plyte proponuje zmienic na EG31MF-S2 tego samego producenta lub niewiele drozsze od tego S3L, sprawdzone modele takie jak Foxconn G31MX K czy Asus P5 KPL AM, sprawdz tez ceny na zasilacze CoolerMaster o podobnej mocy, sa nowoczesniejsze i zazwyczaj nieco tansze

riderss44

Zestawy z Allegro prakycznie nigdy nie sa dobrym wyborem, w tym wypadku najtansza wolna pamiec, w dodatku firmy ktorej produkty sprawialy sporo problemow na plytach Gigabyte, dysk niespodzianka, brak dokladnej specyfikacji i nazwy modelu/ producenta, procesor mniej oplacalny i wydajny od oferowanego w tej samej cenie Q6600{zabawa w wyzszy numerek}, zasilacza Xilence markowym bym nie nazwal, 600W ma tylko na naklejce, zakladajac ze to co na zdieciu znajdzie sie w obudowie{bo np karta na zdieciu to nie GTX260}, a nie cos gorszego, sama obudowa jest tandetna i bedzie problem z jej chlodzeniem, nie oceniam jej wygladu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw jest dobrym wyborem?

Procesor

Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box 625,00

Płyta głółyta

Gigabyte GA-EP35C-DS3R DES IP35 s775 409,00

Chłodzenie procesora

Pentagram Freezone HP-120 AlCU [P 7015] Heat pipe Karakorum 95,00

Pamięć RAM

Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 1066 5-5-5-15 225,00

Karta graficzna

EVGA e-GeForce GTX 260 896MB Core216 + FarCry2 1049,00

Dysk Twardy

Seagate ST3640323AS 640GB sATA II 32MB 265,00

Obudowa

Cooler Master Elite RC-330 Silver/Black B/Z 149,00

Zasilacz

Rasurbo GAP 565 550W (PFC akt.) 239,00

Napęd

LG DVD Recorder GH-22LP20 LightScribe Black Oem 89,00

Cena zestawu: 3145,00 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam:

procek Intel Pentium III 800 Mhz (ale wymieniam na 1,2)

płyta głównaMSI ETP PRO R I815 ATX

RAM 512 Mb

Karta graficzna GeForce 2 MX-400 64 Mb

Wentylator Socket 7/370/A A2

Zasilacz to nie wiem jaki jest dokładnie (230V)

Chodzi mi głownie o to na jaką kartę graficzną mogę kupić przy nie wymienianiu płyty głównej. Czyli jakieś 100-150 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riderss44

Zestaw dobrze złożony , ale na twoim miejscu nie kupowałbym tego dodatkowego chłodzenia na procesor. E8400 mozna podkęcić bez problemu na fabrycznym chłodzeniu do około 4GHz. Pieniądze przeznaczyłbym na lepszą płytę główną, np jakis model Asusa. Zainwestowałbym również w inny zasilacz np. Chiefteca. Na miejscu geforca od EVGA wsadziłbym GeForce GTX 260 Core216 Gigabyte OC 896MB (PCI-E). Jest to bardziej uznana firma.Reszta zestawu powinna zostać bez zmian. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Napi(o)r

Karty graficzne z rodziny GeForce 7xxx mają wejście AGP czyli takie samo jak w twoim GeForce2 ;]

Jakbyś wpisał w Google nazwę swojej karty to byś wiedział że jest AGP

P.S-Tak jak napisał Alaknar GF7xxx to chyba najlepszy wybór na AGP ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...