Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

Postaram się kupić go przed nowym rokiem bo po pierwsze nie jestem pewien czy po nowym roku wyjdą nowe procesory AMD (jakby co wklej linka :P) ale nawet jeśli to raczej nie zagrożą Intelowi. Za to na pewno po nowym roku ukażą się nowe karty od AMD z technologią Master & Slave oraz nowe GPU nVidii i może one nareszcie pokonają Crysis' a w rozdziałce 1900x1200(full HD) w pojedynkę (pokonają czytaj ok. 50 stabilnych klatek) a wtedy pomyślę i nad nowym monitorem i kto wie? Może na wakacje... Upgrade... :P

Ale ja nie mówię że masz kupować AMD bo pewnie będą gorsze od generacji i7, ale.... Moim zdanie warto poczekać aż wyjdą nowe układy AMD bo to automatycznie obniży ceny Intela. Co do wiadomości to nie wiem skąd brałem to o 4 rdzeniach AMD. Chyba też z jakiegoś forum.

Tak czy inaczej ceny nie spadną od razu więc jeśli chcesz kompa teraz to za dużej różnicy nie będzie w przeciągu 2 tygodni czy miesiąca ;]

Co do kart graficznych to też słyszałem o nowych układach AMD i nVidii ;] Jak nie kupisz nowych układów w lato to kupisz bardzo dobrą karte GF generacji GTX 200 lub Radeona 48xx po bardzo dogodnych cenach, więc rozejrzyj się za płytą SLI albo CF, chyba że nie potrzebujesz aż takiego potwora :D

U mnie plany się trochę zmieniają bo na razie nie będę kupował tego kompa. Kupię coś we wiosnę/lato... myślę że dobrze na tym wyjdę ;] Może też wejdzie mi i7... już nie będzie tak masakrycznie drogi (teraz jak dla mnie za dużo jak za sam procek). Pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Witam. Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój 1 post....A teraz do rzeczy

W najbliższym czasie będę kupował komputer. Chciałbym żeby był do 2500zł....

Chciałbym:

Core 2 Quad Q6600

Ram DDR2 4096MB

Kartę graficzną - myślałem nad ,,Radeon HD4850 512MB"

A co do reszty to miałbym pytanie do Was..moglibyście mi złożyć jakiś dobry setup ?...Bez dysku oraz cd-romu, ponieważ te mam nowe...Na pewnym forum mówili mi, że taki zestaw będzie dobry:

Procesor Core 2 Quad (775) Intel Q6600 2.4GHz 8MB

Płyta główna Socket 775 Asus P5Q-E (P45 2xPCI-E SATA2 DDR2)

Pamięć DDRAM2 Kingston 4096MB 800MHz CL5 (2x2048)

Zasilacz komputerowy Chieftec 550W GPS-550AB-A BOX

Karta graficzna PCI-E Asus Radeon HD4850 512MB 256bit

Pozdrawiam :D

Edit: Podkręcać takiego kompa, raczej mi nie jest potrzebne..jeżeli chodzi o obudowę, to cena ma się mieścić w kwocie...Mam właśnie dylemat co do tej płyty głównej. Czy lepsza jest ta Socket 775 Asus P5Q-E (P45 2xPCI-E SATA2 DDR2) czy ta co mi ją proponujesz ???...

Ponawiam pytanie :)..jaka płyta główna ?..która najlepsza ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw się trochę zmienił i brakuje mi tylko zasilacza...

Procesor: Core2 Duo E8400

Płyta gł: Gigabyte EP45-DS3L

RAM: Patriot 2GB (2x1GB) 800MHz PC2-6400

Karta graf: Sapphire Radeon HD4870 1024MB DDR5

HDD: WD 500GB SATA 16MB

Obudowa: Cooler Master Elite RC-330 S/B

+ Windows XP Proffesional

Jaki polecacie zasilacz do ok 350zł?

Czy ten jest dobry CORSAIR?

A jeśli karta bedzie mi sie grzać to ja niby mam zalozyć to chłodzenie? Wywalić stare a dać nowe?

CHŁODZENIE: http://www.allegro.pl/item504960700_arctic...osny_gw_6l.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Zadaje to pytanie w tym dziale bo wydaje mi się, że będzie ono tu pasować mianowicie chodzi mi o płytę główną i jeden mały bajer z nią związany tą płytą jest Asrock s939 DualSata2 i bajer o który mi chodzi to ASRock CPU EZ Upgrade. Wygląda to tak http://www.techpowerup.com/img/06-02-25/asrock-1.jpg i moje pytanie czy może orientujecie się czy można to dostać w Polsce albo może któryś z was forumowicze ma coś takiego. Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te micro-atx'owe płyty, jedne mają 244/210 drugie 244/230.

Mam obudowę o zewnętrznych wymiarach:

szer :135mm

wys :330mm

Głęb :340mm.

Obie karty by pasowały i czy dodatkowe "F" w nazwie zmienia coś prócz niższych (?) magistrali fsb i 15 zł większej ceny.

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=58925

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=57603

Ewentualnie jakaś mocna karta na PCI-E 1.0. Moja płyta główna ma problem z obsługą 2.0, z tego co patrzyłem to 8600GT, wyżej już są dwójki. Są może jakieś inne, 8800 czy radki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że zamierzam zmienić swojego piecyka, a niezbyt się znam na tym, chciałbym się was spytać, czy takie połączenie jest dobre i pogram na nim z 2 lata.

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550 (2.83GHz) Penryn LGA-775 BOX

Płyta główna: DFI LanParty UT X48 DDR2 SOCKET 775

Pamięć RAM: Mushkin DDR2 PC6400 2x2048MB XP 800MHz CL4.0

Twardy: 640GB WD WD6400AAKS SATA II 16MB cache

Karta graficzna: Tutaj myślę między GTX 280 a HD4870x2

Zasilacz: Raczej Chieftec 750W

Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series

Co o tym sądzicie?

Albo z innym Prockiem i płytą:

Procek: Intel Core i7-940 (2.93GHz) Bloomfield LGA1366 BOX

Płyta: ASUS P6T DELUXE/OC PALM INTEL X58 Socket LGA1366

Pamięć: G.Skill PI DDR3 2GB PC1800 DUAL CL8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacharek

Zdecydowanie inwestuj w zestaw na Ci7, upewnij sie ze te pamieci sa zgodne z wymaganiami dla Ci7, oficialnie nie powinny wymagac wiecej niz 1,65V do porawnego dzialania. Plyta jest ok, wzglednie Gigabyte GA EX58 UD5, solidna konstrukcja w dobrej cenie, bez zbednych dodatkow, nie bardzo oplaca sie inwestowac w 940, wystarczy 920, szczegolnie jezeli bedziesz podkrecal, kiedys jak zajdzie potrzeba, Odnosnie kart to wez raczej 4870X2, 280 jest malo oplacalna, niedlugo zreszta wchodzi jej odnowiona wersja, ponadto na rynek ma trafic GTX z dwoma GPU, zapewne w cenie niewiele wiekszej od tej dla 4870X2, wiec zakup 280 przy obecnych cenach, z perspektywy czasu moze sie okazac wyjatkowo nieoplacalny

Paput

EP31MFS2 ma bardziej rozbudowany BIOS, 4 banki pamieci, ponadto dowiedzione testami mozliwosci OC, co do PCIE to karty ze zlaczem zgodnym ze specyfikacja 2.0 pracuja bez najmniejszych problemow i ograniczen na plytach ze zlaczami o strszej specyfikacji, zreszta zadna wspolczesna karta nie wymaga niczego wiecej, sa zbyt slabe, jezeli sa problemy to przyczyna lezy gdzie indziej. Sprawdz i podaj marke tego jakiegos, jak to okresliles zasilacza, jak masz jakies dziadostwo to pozbedziesz sie nowych inwestycji zaraz po ich podlaczeniu lub kilka tygodni pozniej. Odnosnie wymiarow to kazda zgodna z norma mATX bedzie pasowac, mimo niewielkich roznic, sa uwzglednione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw się trochę zmienił i brakuje mi tylko zasilacza...

Procesor: Core2 Duo E8400

Płyta gł: Gigabyte EP45-DS3L

RAM: Patriot 2GB (2x1GB) 800MHz PC2-6400

Karta graf: Sapphire Radeon HD4870 1024MB DDR5

HDD: WD 500GB SATA 16MB

Obudowa: Cooler Master Elite RC-330 S/B

+ Windows XP Proffesional

Jaki polecacie zasilacz do ok 350zł?

Czy ten jest dobry CORSAIR?

A jeśli karta bedzie mi sie grzać to ja niby mam zalozyć to chłodzenie? Wywalić stare a dać nowe?

CHŁODZENIE: http://www.allegro.pl/item504960700_arctic...osny_gw_6l.html

Chłodzenie na karcie wystarczy w zupełności. Do takiego komputera lepiej brać vistę choćby ze względu na DX10.

Ale wtedy przydało by się 4GB ramu. Zasilacz jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w zasadzie ułożyłem kompa: c2d e8400, ocz 2*2gb 1066 mhz, radeon 4850 gigabyte 1gb oc zalman, płyta główna- gigabyte ga ep45 ds3p, obudowa

http://www.morele.net/produkt/142397/?gcli...CFcsa3godEi8qRw

zasilacz corsair 550w i dysk tw. samsung f1 500gb.

No i mam pytanko, czy nic nawzajem się nie będzie spowalniać? (Np. gf 7600gs aktualnie "zarzyna" mi athlona 2200xp+ w grach - proc ma max użycie, a karta widać, że ma jeszcze zapas mocy).

I do tego kompa polecacie jeszcze windowsa xp, czy już vistę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zestaw bardzo dobrze złożony, wszystko gra ;-)

Oczywiscie ja tradycyjnie samsunga wymieniłbym na WDC (ale to moja prywatna opinia)

Jeszcze plyte bym wymienił moze na P5Q od asusa. Oczywiscie ten GB tez jest ok ;)

I do tego kompa polecacie jeszcze windowsa xp, czy już vistę?

Co kto woli, jade na XP i zachwalam, ale dx 10 mi nie potrzebny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paput

Problem byl rozwiazany dosc szybko i dotyczyl na dobra sprawe glownie plyt na kilku chipsetach Via, okazuje sie ze glownie modele Asus sprawialy problemy, zakladam ze do tej pory sa odpowiednie wersje BIOS, problemow z plytami innych producentow bylo malo i szybko je rozwiazali, byly tez zmiany w BIOS kart serii 8800GT, bo nie bylo problemow z Radeonami HD 2 i 3, gosc na innym forum ma 3870 na tej plycie, co do szybszych kart to dopiero GT,GS i GTS 512 dostaly PCIE 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum. Postanowiłem złożyc nowego kompa i odnosnie tego moje pytanie.

Czy wybrana konfiguracja jest dobra?

IntelCore2Duo E8400 3.00GXz

Asus P5E Intel X38

OCZ 2x2 GB DDR2 1066MHz Heatpipe

Radeon 4870 Gigabyte 512mb

Seagate 500GB Barracuda 32MB ATA II

NZXT Lexa Classic Series Blueline

Be-quiet BQT E6-550W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym złożyć nowy komputer i potrzebuję kilka rad. Zestaw jaki mniej więcej złożyłem to:

IntelCore2Duo E8400 3.00GXz

Asus P5Q Pro

OCZ 2x2 GB DDR2 1066MHz Heatpipe

Radeon 4870 X2 Gainward 2GB 2xDVI

1. Jaki zasilacz do tego zestawu?

2. Czy ten procek da radę tej karcie graficznej?

3. Jaka obudowa mniej więcej i chłodzenie?

4. Czym się różni ten Radeon Gainwarda za ok.1600 od np. od Asusa za 1800?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz najlepiej wziąć od tzw. renomowanych firm. Moje propozycje to: AMACROX FREE EARTH 650W, Corsair TX650 650W, Tagan BZ PipeRock Series 700W, OCZ GameXStream 700W SLI . Oczywiście znajdziesz coś tańszego ale nie wydaje mi się, żeby oszczędzanie na zasilaczu do takiego sprzętu było rozsądne.

2. To zależy czy będziesz chciał bawić się w OC. Jeżeli tak to oczywiście wystarczy. Natomiast jeżeli nie przewidujesz zmiany taktowań to grafika jednak będzie trochę ograniczana. Ale nie wpłynie to w żaden sposób na płynność obrazu.

3. Jeżeli chodzi o budę do tej grafiki to musi być ona bardzo przewiewna. Moje propozycje: Antec Nine Hundred Gamer Case, Sharkoon Rebel 9 Value Edition Black , Cooler Master Dominator 690 czarna. Lub jeżeli wolisz coś bardziej bajeranckiego NZXT Apollo czarna, RAIDMAX SAGITTARIUS (OKNO) CZARNA, NZXT Lexa Blueline Edition.

4. W zasadzie jeżeli chodzi o taktowania itp. to niczym. Różnice pojawiają się w jakości wykonania oraz w osiągach. Gainward to taka low-endowa firma jak Palit (gainward teraz należy do niej), której produkty kosztują najmniej i są też najgorszej jakości. Natomiast jeżeli już brać coś z Radeonów to od firm, które się w nich specjalizują - Sapphire, HIS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Po Nowym Roku mam zamiar złożyć komputer (bez monitora, obudowy, dysku twardego i napędu DVD).

Budżet to ok. 1800 zł. Części będę kupował w 3 sklepach (w zależności od ceny - gdzie taniej): arest, proline i komputronik .

Komputer ma służyć do gier, na jak najdłużej (np. żebym za 3 lata mógł pograć w najnowsze gry na najniższych detalach).

Proszę, złóżcie mi jakiś mocny zestaw. Najlepiej z 4 rdzeniowym i prockiem i kartą 1gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiesz luq, naprawdę nie sądzę żeby za 1800zł dało się złożyć kompa, który pociągnie najnowsze gry na high detalach za 3 lata. Tyle musiał byś wydać na samą kartę graficzną, a pewnie by się dwie przydały. Po za tym pamięć w karcie, wcale taka ważna nie jest. Ja sam ostatni swojego gf6600gt 128mb zamieniłem na readona 4650 1BG (nowy, dałem niecałe 200 zł) a nie sądzę żeby ta grafa pociągneła by np. crysisa na max detalach, a teoretycznie powinna by (dosyć pamięci i obsługa DX 10).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...