Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Cześć. Mam sprawę. możecie mi podać konfigi kompów do 2000 zł, ale bez windy i napędów? Komp ma być używany w grach (m. in. race driver grid, crysis) w rozdzielczości 1024 na 768 i przez rok czasu, gdy będę monitor wymieniał. Wtedy chciałbym w nim wymienić proca na jakiegoś nahalema i grafę. Z góry dzięki za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniejsza wymiana na Core i7{Nehalem}, bedzie oznaczala takze koniecznosc zakupu nowej plyty glownej i pamieci DDR3, nie da sie go zainstalowac na obecnych plytach jak i C2D na plytach dla CI7, wiec kupujac dzisiaj bez opcji na zmiane plyty, bedziesz mogl co najwyzej wymienic procesor na jakiegos mocnego C2Q ktore powinny byc wtedy tansze, nie bedzie to zle rozwiazanie jako ze obecnie duzych roznic nie ma jezeli chodzi o gry pomiedzy mocnymi C2Q a srednimi Ci7m i jeszcze dosc dlugo nie bedzie, na dzien dzisiejszy proponuje zestaw do szybkiej modernizacji i obecnego monitora, jak ponizej

http://kdo.pl/sc/ughm4prowd9m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo teraz kupione ddr3 nie beda kompatybilne z i7... : ))

Z tego zestawu co podałes wywalilbym te muszki i wsadził OCZ reaper ;]2*1GB 800mhz choćby.

Karte na 4850 a plyte na P5Q. Albo P5q SE :]

*Teraz ceny poszly w gore o 10-20% zauważ :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dodatkowy problem, choc wiekszosc dostepnych chodzi na 1,5, ale problem jest, co do propozycji, ceny sa z dnia dzisiejszego i z tego co widze to P5Q to jedynie 30/50zl mniej, jak P45 to z obsluga CF wedlug mnie, inaczej mozna sporo oszczedzic biorac skory do OC model na P43, choc kolega nie wspomnial o OC, stad miedzy innymi wysoko taktowane pamieci 1066, karta i procek do wymiany w ciagu +/- roku moim zdaniem wystarcza, ogolnie chcial kilka propozycji zestawow, moja jest pierwsza, wiec, dodac reszte bedzie druga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:

Płyta główna - MSI K7N2-Delta

Procesor - AMD Athlon XP 2200+ 1.81 Ghz

RAM - 256 MB

Karta graficzna - Radeon 9200 LE 64 MB

Zasilacz - Tracer 4Life 400W

Chyba już się zdecydowałem ale chce poznac wasze zdanie.

A więc :

Chcę zmodernizowac kompa kupując nową płytę główną i resztę (grafa,RAM, proc itd.), czyli tak jakby zbudowac go od nowa.

Procesor: AMD ATHLON 64 X2 6000+ BOX (AM2)(89W 65nm) 340 zł

Płyta główna: GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD780G Socket AM2+ (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/TPM) 280 zł

Pamięć RAM: OCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048MB CL4 REAPER 305 zł

Karta graficzna: POWERCOLOR ATI Radeon HD3850 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (668/1400) 316 zł

Czy to dobry zestaw? Karta będzie wymieniona na Radka 4870 ale narazie ta. Poczekam na spadek cen;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na dzień dzisiejszy mój komputer wygląda następująco:

płyta : GIGABYTE K8Triton 939 AGP sATA

procesor : AMD Athlon 64 3000+

ram : 2x512MB GoodRam 400

HDD : "jakiś" Maxtor 80GB

napęd opt : DVD LG 16x

grafika : Saphire ATi Radeon 9600XT AGP x8

zasilacz : iBox ~ 400W (generalnie no name)

monitor : 17 inch CRT SONY

Generalnie do niedawna była to wystarczająca konfiguracja jak na moje potrzeby. Gram w WoWa, Warcraft III FT, HoMM 3, Fallout 1/2, Disciples, Prince of Persia 2T i co tam wpadnie ciekawego z CDA :) . Chciałbym stety/niestety zagrać w Fallout 3, Disciples 3 i Diablo 3, czy choćby nowego Prince of Persia, a nawet ja mimo mojej skromnej wiedzy o sprzęcie wiem, że mój przy tych grach wymięknie.

Teraz konkretne pytanie.

Czy wymiana procesora na dwurdzeniowego Athlona, dołożenie 1GB RAMu i zakup Radeona 3850 AGP ma jakikolwiek sens? Czy taki upgrade pozwoli mi pograć w wymienione gry na powiedzmy średnich detalach w 1280@1024?

Jeżeli nie warto inwestować w ten sprzęt, to jakie podzespoły tj. płyta, procesor, grafika, RAM (zasilacz?) spełniłyby moje wymagania. Jestem w stanie wydać 1200, maksymalnie 1600 złotych. Choć może inaczej, bo nie mogę wymagać, żeby ktoś przedstawił mi wyliczankę sprzętu. Będę poprostu wdzięczny za mniej lub bardziej konkretne wskazówki :)

Ah czy po takiej zmianie mój XP OEM nadal będzie legalny? :/

Z góry dziękuje za pomoc.

Santiel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli koniecznie chcesz miec SLI, to polecam MSI P7N SLI Platinium, choc SLI to sredni pomysl, nie zawsze zyskasz, bywaja problemy, najnowsze karty pod wzgledem ceny i wydajnosci moga uczynic zakup drugiej identycznej nieoplacalnym, co do karty, za tyle ciagle mozna kupic 9800GT, reszta ok wedlug mnie

Santiel

Modernizacja obecnej konfiguracji, przynajmniej do wymagan o jakich wspominasz, nie ma wiekszego sensu ze wzgledu na ceny odpowiednich dla niej kart czy procesorow, dodatkowy problem to ich dostepnosc, 1600zl mimo ciagle rosnacych ceny, wystarczy na zlozenie dosc dobrego do gier, kompletnego nowego komputera, mozna tez zrobic duza modernizacje jezeli chcesz zostawic obudowe dyski i napedy, ponizej masz przykladowa propozycje kompletnego zestawu, co do sytemu, osobiscie nie widze problemu, wiecej na ten temat mozesz popytac w dziale o sytemach

http://kdo.pl/sc/52uhnt6h02i6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rezydent_KGB

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Bardzo ciekawy cenowo sklep. Obudowa, napęd i dysk twardy (wiem, że jest niewielki na dzisiejsze standardy, ale na dzień dzisiejszy mimo gier i materiałow do pracy jest i tak w blisko 50% pusty) mogą spokojnie wylecieć z kalkulacji. Po Twojej propozycji widzę, że nie da się niestety zaoszczędzić na zasilaczu. Trudno, cena postępu ;)

Jeszcze raz dzięki :)

Santiel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po osiemnastce, więc trochę kasy dostałem i jako wygłodzony gracz postanowiłem wydać na wiadomo co...widać tacie też zależy na nowym PC'ie, bo był w Softonie i złożyli ma tam takie 'cudo':

Część: Cena netto/brutto[zł]:

Obudowa: ATX, USB, AUDIO z przodu, 400W | 143/174

Płyta główna: ASUS P5QL PRO | 240/293

Procek: Intel E5200 BOX[2x2,5 Ghz, 800 Mhz, 2 MB] | 249/304

Wentylator: BOX, oryginalny dedykowany INTEL | nic nie kosztuje ;]

Pamięć: 3 GB Kingston PC800 DDR II | 121/147

HDD: 500GB Seagate 32 MB S-ata II 7200 | 170/208

FDD/Czytnik: Uniwersalny | 25/30

Nagrywarka: SAMSUNG +/- DL LS | 68/83

Karta graficzna: 9600GT 1 GB DDR3 TV | 404/493

Monitor: BENQ 22" E2200HD | 473/577

Łącznie: 2313 zł brutto

PC głównie do gier byłby używany, chociaż nie zależy mi by ścigać się o te kilka FPS'ów w Crysisie na gigantycznych detalach i rozdziałce...nie znam się za bardzo ale od razu zauważyłem, że przy grafice nie ma podanej nazwy producenta, poza tym czy 1 GB to nie za dużo? I te 3 GB RAM'u, nie lepiej jakieś 2 GB[2x1 GB]? Jeszcze ten procek...C2D 7200 nie jest czasem porządniejszy?

I ten monitor...jakoś nie widzi mi się coś tak dużego, gry chyba powinny dobrze się prezentować na czymś mniejszym?

[albo na moim SyncMasterze 755DFX Samsunga, 17" ;p]

Tak tylko myślę....ale o opinię proszę was, poza tym, jeżeli dałoby się skręcić coś w miarę dobrego w granicach tych 2000~2400 zł[z monitorem najlepiej] to proszę o propozycje ;]

No i...jeżeli ktoś miał styczność z Softonem, to też proszę o jakieś info o nich.

Z góry dzięki.

Dzięki bartek9401 tylko widzisz, ten radek i e8500 to trochę nie na mój budżet...jak mówiłem, z monitorem nie więcej jak 2000 zł czy coś koło tego, czyli na właściwy 'sprzęt' mogę wydać do jakichś 1500~1700 zł...i nie potrzebuję 'smoka', miło by było pograć w takiego Fallouta 3 na wysokich, ale już nie mam ambicji na sprzęt co będzie męczył Crysisa na najwyższych, w wysokiej rozdziałce i do tego przy ponad 30 FPS'ach na ten przykład. ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że pakiet msi p7n sli platinum i geforce 9600gt jest o ok. 100 zł droższy niż gigabyte ga ep45 ds3l lub asus p5q se z geforce 9800 gt... a w przyszłości na pewno będzie lepiej sprzedać jedno 9800 niż dwa 9600. No i raczej odwlecze kupno monitora:) Jak to dobrze mieć crt 17"... Dzięki REZYDENT_KGB za Twój bardzo ciekawy post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_Forumowicz

Obudowa z zasilaczem to kiepska inwestycja w tym przedziale cenowym, zasilacz zdecydowanie kup oddzielnie, warto tu oszczedzic na obudowie czy kupujac 2 zamiast 3GB pamieci, ta mozna uzupelnic w kazdej chwili, kiepskiego zasilacza moze sie nie udac zmienic na czas, powinien byc koniecznie uznanej firmy jak CoolerMaster/Chieftec/Fortron/AmacroX, najlepiej 450 do 550W, choc na dzien dzisiejszy wystarczy i 400, tyle za czas jakis mozesz potrzebowac czegos mocniejszego, 400 to koszt ok 120/130zl, 450 ok 150/170 a 500 190/220, co do monitora to szybko sie przyzwyczaisz, mozna wziac 19 ale niestety roznice w cenie sa niewielkie, ten BenQ ma atrakcyjna cene jak na wyposazenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rezydent_KGB :)

W takim razie pewnie zostanę przy tym monitorze od BenQ, zasilacz kupię oddzielny, a pamięci...hm, 2x1 GB od Kingstona albo OCZ będą dobre?

Zostaje jeszcze reszta podzespołów...karta grafiki na ten przykład, lepiej GeForce 9600 GT czy Radek 4850[po 512 MB obie]...jeżeli 9600, to czy Gainward się opłaca[taki z Golden Sample, czyli podkręcany chyba]? A może totalnie inna karta?

Poza tym procesor....jestem za C2D, tylko nie wiem - brać 5200 czy 7200? No i jeszcze płytka, która by całą tą wesołą gromadkę udźwignęła - ta z poprzedniego mojego postu starczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest bardzo przyzwoita, dobra relacja ceny do mozliwosci i jakosci, co do procesora jeden i drugi to udane i wydajne modele, 7200 jest natywnie nieco szybszy, wiec jezeli nie podkrecasz to mozesz doinwestowac w procesor, co do innych kart to w kilku sklepach mozna kupic a raczej zamowic nowego HD4830, po OC jest rownie wydajny co 4850, jezeli bedzie wyraznie tanszy to zdecydowanie jest wart zainteresowania, co do 9600 to oplacalne sa jedynie najtansze, wedlug mnie, w oklicach 400zl zdecydowanie lepiej inwestowac w 9800GT, chyba ze 4830 beda mialy podobne ceny, pamieci wzial bym od OCZ czy A Data, maja dosc tanie 800/CL4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...