Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Zmieniłeś cooler z BOXa na Ninje i wykręciłeś procka tylko na 2.5GHz? W takim razie po co Ci ten cooler? Równie dobrze mogłeś jechać na standardowym. Płyta malutka ale zadziwiło mnie to, że FSB dochodzi do 1600MHz :o . To sporo jak na coś za 180zł. Ogólnie zakup uważam za udany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przedstawiam :

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

Pioneer DVD+/-RW DVR-2160 bulk black (Serial ATA)

Radeon 4870 Asus 512 mb 2xDVI (PCI-E)

Antec Gamer Nine Hundred Case

Intel Core2 Duo E8400 3,00 GHz (S775) BOX

Asus P5q Pro

Corsair CMPSU-650TXEU- 650W

GeIL Dual Black Dragon 2x1GB DDR2 800 MHz CL4

+ niestety Vista, mam nadzieje, ze wszystko da rade :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick Wazalski -> Poczytaj sobie co cała Polska pisze o komputroniku - sklep z wielkim asortymentem i z równie wielkimi cenami. Sprawdź sobie na skapiec.pl ceny sprzętu, to się przekonasz, że mógłbyś kupić taniej w innym sklepie (nie w vobisie, tylko normalnym, porządnym sklepie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innos56 skoro poprzedni komp ci się spalił to wymianę części zacząłbym od zasilacza. Poza tym płyta raczej ok pod warunkiem, że się nie podkręca. Tylko skoro na takiej platformie nie da się podkręcić proca to po co z kolei PDC 2180? pamięć też całkiem solidna pod warunkiem... patrz powyżej. podsumowując zestaw nienadający się do OC z myślą o którym był chyba kupowany. A jeśli nie to czemu nie coś od AMD? Wyszło by na pewno taniej. (Nie żeby AMD nie nadawały się do podkręcania. Nadają się znakomicie wbrew temu co sądzą "fachowcy"). Pamiętaj, jeśli nie lubisz zapachu palonej elektroniki wymień zasilacz.

Nick Wazalski ktoś cię oszwabił na ok 400 zł. Nawet z konfiguratora na komputroniku taki zestaw wychodzi 3302.00 zł. A kupując gdzie indziej przy odrobinie samozaparcia dało by się pewnie zejść do 3000. Rezydent_KGB podał powyżej niemal identyczny zestaw z 4 GB szybszej pamięci i większym dyskiem za 3000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzić bedzie ale orypali Cie na co naj mniej 800+ za sirus.pl(nie jestem pewien czy tak) można kupic ten zestaw nawet poniżej 2900:) jak oszczędzisz na płycie głównej to nawet poniżej 2800:) ale jak kto lubi, bo jak dal mnie roznicy bys nie odczuł a jeszcze monitorek dobry by był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

czy kupię dobrego kompa do gier, do około 1500 zł?

Takiego, żeby uciągnął nowe gry bez problemów, najlepiej jakiś zestaw, bo jestem raczej laikiem i ze złożeniem mógłbym mieć problemy.

Najchętniej przez www, ew. jakiś sklep we Wrocku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo podkręca się całkiem dobrze bo(jeszcze nie zmieniłem w sygnaturce) wyciągnąłem 3,1 GHz. Zasilacz sobie radzi jeszcze.... a, że aktualnie nie miałem funduszy (,,ucz się!!!'') ;) nie wymieniłem. Zmieniać będę na święta na Chieftec 550W. Swoją drogą, wie ktoś ile mniej więcej kosztują?? nie chce dać się orżnąć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym Ci głównie zależy w tym zestawie? Ja złożyłem jeszcze coś >>TAKIEGO<<

Zależy mi aby było chłodno i nic się nie przegrzewało. Nie ważne czy będzie głośny(ale bez przesady)

Chce aby mi starczył do grania na full detalach w najnowsze gry przez 1,5 roku bez wymiany części.

Nie lubię się bawić w podkręcanie.

P.S. Zamieniłbym w Pańskim zestawie HD 4870 na Geforce gtx260 zotac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś sobie kiepski moment na zakup kompa bo dolar skacze jak szalony raz spda raz idzie w górę a w tej sytuacji z tym budżetem nie złoży się nic takiego nawet ciekawego ale starałem się http://kdo.pl/shopping_cart.php/sort/1a/filter_id/11

koszyk jest pusty...

z tymi cenami to fakt, poczekam trochę, może spadną...

EDIT:

co sądzicie o takich zestawach z allegro?

http://www.allegro.pl/item460286184_quad_q..._fvat_raty.html

lub

http://www.allegro.pl/item463734200_sferic...fc_ss_raty.html

albo

http://www.allegro.pl/item463734387_sferic..._ddr3_raty.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszka1115

Nic nie powinno się grzać w zestawie złożonym przeze mnie lub przez Rezydent_KGB. Można zmienić kartę z 4870 na GTX260 Zotac tyle, że on kosztuje około 1200 zł.

Yavi

W każdym zestawie jest NoName zasilacz oraz bardzo słaba płyta główna. W dwóch zestawach jest słabiutki 9500GT. Za tą cenę sam złożysz coś lepszego w jakimś sklepie internetowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu kupuję nową kastę i zastanawiam się nad wyciszeniem kompa. Obecnie mój E2160 z boxowym chłodzeniem po prostu wyje jak opętany. Zastanawia mnie czy thermallight 120 ultra extreme w takiej kaście bez dodatkowych wywiewów wystarczy by ten radiator mógł pracować w pasywie. Procka nie kręcę, bo i po co, i raczej ograniczałbym się do pasty dodanej w standardzie (nie tylko kasa mnie ogranicza, ale i nie mam za bardzo ochoty męczyć sie kilka godzin z nakładaniem płynnego metalu ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...