Skocz do zawartości
Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

OK, to podłączę go jak naszybciej. Ale nie ukrywam, że będę miał mały problem bo ta wtyczka się bardzo mocno trzyma i nie wiem jak ją wyjąć. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na ich wyjmowanie? Przyznam się, że w poprzednich kompach radziłem sobie dobrze a tutaj tak te wtyczki się trzymają, jakby je ktoś klejem pojechał :(

Dzięki ;)

ten asus powoli robi sie za drogi ;/ moze TEN gigabyte bedzie lepszym wyborem ;>

tylko niejestem pewien czy obsługuje technologię Hyper-Threading...

EDIT

i wiem juz co znaczy 95% sprawności płyty głównej:D port usb niedziałają a niema portu PS/2 i klawiatury nieda się podłączyć ;]

Edytowano przez mazik

Elo, słuchajcie, moglibyście doradzić mi, jaką mam kupić płytę główną, zasilacz, dysk twardy, obudowę i napęd (razem nie więcej niż 550 zł - wiem, że to dosyć trudne zadanie :P) pod Radeona HD 4870, Intel Core 2 Quad Q6600 i 4 GB RAM-u?

Edytowano przez ostros

Zależy ile masz kasy czy chcesz podkręcac procka

sorry źle przeczytałem radził bym coś z chipsetem intel p35 np.Gigabate Ga-p35 ds3ldysk twardy 500gb (albo szybki 320gb) Zasilacz 500w Mustang i obudowe ok 80-100zł lub tańszą

mam podobnego kompa . a napęd jakiś tani 60 70zł

ostros

Nie wydaje mi się abyś złożył za tą kwotę coś sensownego pod ten sprzęt. Podaj też w ilu kościach masz te 4 GB RAM'u.

politan

Zamierzam kupić RAM w 2 kościach, tak myślałem, że raczej nic z tego nie będzie :P A może znacie jakieś inne rozwiązanie z zakupem komputera (max. 2000 zł), ale koniecznie z Radeonem 4870? W tą kwotę ciężko jest włożyć 4-rdzeniowego procesora, więc może jakiś bardzo dobry 2-rdzeniowiec wystarczy?

Zależy do czego ma być komputer. Jeśli do gier to lepiej będzie jak weźmiesz np. C2D E7200 i go podkręcisz.

Komputer oczywiście będzie przeznaczony do gier :D. Na jakiej płycie najlepiej podkręcić tego E7200? Do tego wszystkiego trzeba kupić zasilacz 500 W, czy może markowy 450 W to udźwignie?

Jeśli zależy Ci bardzo na kosztach to możesz wziąć Gigabyte GA-P35-DS3L. Kosztuje ona około 240 zł a jest całkiem przyzwoitą ofertą. Najlepiej brać 500 W zasilacz ale tak jak mówiłem jeśli zależy Ci na kosztach to firmowa 450 powinna dać sobie radę, chociaż w obciążeniu maksymalnym może mieć problemy.

witam, w zkładce o płytach głównych nie dostałem odpowiedzi wiec może tu zamieszcze to pytanie, jako że to mozna podciągnąc do modernizacji kompa:). poszukuje dobrej taniej płyty głównej, najlepiej aby nie przekraczała 320zł, sporo tańsza tez mile widziana. Nie zalezy mi na CF i SLI. Dobrze jak uda sie na niej podkręcić e7300 lub e8400. czemu taka....? obecne ceny, pierwotnie miał to być P5Q pro, ale teraz niestety zestaw przekroczy ilość posiadanej gotówki. reszta konfiguracji to ocz 1066 4\2gb, e7300\e8400, radek hd 4780, zasilacz ocz 600(dokładnej nazwy nie pamiętam, ale ktoś mi ten doradził na tym forum nie pamietam kto ale albo Rezydent_KGB albo politan).

Myślę, że dobrą propozycją będzie Gigabyte GA-P35-DS3L. Nie przekracza 300 zł a ma niezłe możliwości OC.

kumpel mi 'wirtualnie' zlozyl kompa, ktorego mam zamiar kupic :D

Co sadzicie o czyms takim:

DFI LanParty DK X38- T2RB

IntelCore2 Duo E7300 2,66GHz (S775) BOX

Chieftec (CFT- 650-14C) 650 W

Seagate 320 GB Barracuda 7200.11 (16 mb, serial ATA II)

Radeon 4870 HIS 512 mb 2xDVI (PCI-E)

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066 MHz Titanum Intel CLS

Arctic Coooling Freezer Pro 7

Obudowa Sigma LaVie Aluminium

Osobiście wymieniłbym płytę główną na Asusa P5Q Pro. Dodatkowy cooler na procka też nie jest potrzebny, no chyba, że zamierzasz tworzyć jakiś większy OC. Jeżeli tak to znacznie lepszym wyborem jest PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum. Mam tego seagate i w porównaniu do mojego drugiego dysku(sygnaturka) jest trochę głośnawy. Słychać trzaski podczas różnych operacji. Nie jest to bardzo przeszkadzające no ale zawsze lepiej jak jest ciszej. No i zasilacz też taki spory nie jest Ci kompletnie potrzebny. Spokojnie wystarczy 550W. I jeszcze będzie zapas. Reszta wydaje się być w porządku :D

Witam. Ostatnio przegladalem gazetke z jakiegos sklepu komputerowego i zobaczylem nastepujacy komputer:

ADM Athlon 64 X2 5000+

pamiec 2 gb RAM

ATI HD3450 512 mb ddr3

dysk twardy 250 GB

+

monitor 19" ViewSonic VA1903WB

Wszystko kosztuje...999 zl

Tu moje pytanie: czy ten komputer jest warty swej ceny i czy na cos sie nadaje??

(GeForce wydawalby sie lepszy prawda??)

Dobra powiedzmy ze bez monitora. Podalbys mniejwiecej jakis konfig za te cene ale do gier? Bardzo bym prosil.

( nazwy czesci jesli laska )

Seagate Barracuda 320GB - 170zł

TwinTech GF 9600GT 512MB - 310zł

LiteOn LH-20A1L-12C - 67zł

GOODRAM DDR2 2GB (800MHz) - 80zł

Gigabyte GA-P31-DS3L - 147zł

PENTIUM DUAL-CORE E2200 - 216zł

Asus TA-892 bez zasilacza czarno-srebrna - 73zł

PENTAGRAM Silent Force - 119zł

Razem 1182zł

To jest najtańszy zestaw na jakim można sensownie pograć w nawet w nowsze tytuły. Oczywiście można zejść do poziomu 1000zł wymieniając procesor na E2140 i grafikę na Radeona HD4670.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.