Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

politan

Zamierzam kupić RAM w 2 kościach, tak myślałem, że raczej nic z tego nie będzie :P A może znacie jakieś inne rozwiązanie z zakupem komputera (max. 2000 zł), ale koniecznie z Radeonem 4870? W tą kwotę ciężko jest włożyć 4-rdzeniowego procesora, więc może jakiś bardzo dobry 2-rdzeniowiec wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci bardzo na kosztach to możesz wziąć Gigabyte GA-P35-DS3L. Kosztuje ona około 240 zł a jest całkiem przyzwoitą ofertą. Najlepiej brać 500 W zasilacz ale tak jak mówiłem jeśli zależy Ci na kosztach to firmowa 450 powinna dać sobie radę, chociaż w obciążeniu maksymalnym może mieć problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w zkładce o płytach głównych nie dostałem odpowiedzi wiec może tu zamieszcze to pytanie, jako że to mozna podciągnąc do modernizacji kompa:). poszukuje dobrej taniej płyty głównej, najlepiej aby nie przekraczała 320zł, sporo tańsza tez mile widziana. Nie zalezy mi na CF i SLI. Dobrze jak uda sie na niej podkręcić e7300 lub e8400. czemu taka....? obecne ceny, pierwotnie miał to być P5Q pro, ale teraz niestety zestaw przekroczy ilość posiadanej gotówki. reszta konfiguracji to ocz 1066 4\2gb, e7300\e8400, radek hd 4780, zasilacz ocz 600(dokładnej nazwy nie pamiętam, ale ktoś mi ten doradził na tym forum nie pamietam kto ale albo Rezydent_KGB albo politan).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mi 'wirtualnie' zlozyl kompa, ktorego mam zamiar kupic :D

Co sadzicie o czyms takim:

DFI LanParty DK X38- T2RB

IntelCore2 Duo E7300 2,66GHz (S775) BOX

Chieftec (CFT- 650-14C) 650 W

Seagate 320 GB Barracuda 7200.11 (16 mb, serial ATA II)

Radeon 4870 HIS 512 mb 2xDVI (PCI-E)

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066 MHz Titanum Intel CLS

Arctic Coooling Freezer Pro 7

Obudowa Sigma LaVie Aluminium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wymieniłbym płytę główną na Asusa P5Q Pro. Dodatkowy cooler na procka też nie jest potrzebny, no chyba, że zamierzasz tworzyć jakiś większy OC. Jeżeli tak to znacznie lepszym wyborem jest PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum. Mam tego seagate i w porównaniu do mojego drugiego dysku(sygnaturka) jest trochę głośnawy. Słychać trzaski podczas różnych operacji. Nie jest to bardzo przeszkadzające no ale zawsze lepiej jak jest ciszej. No i zasilacz też taki spory nie jest Ci kompletnie potrzebny. Spokojnie wystarczy 550W. I jeszcze będzie zapas. Reszta wydaje się być w porządku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przegladalem gazetke z jakiegos sklepu komputerowego i zobaczylem nastepujacy komputer:

ADM Athlon 64 X2 5000+

pamiec 2 gb RAM

ATI HD3450 512 mb ddr3

dysk twardy 250 GB

+

monitor 19" ViewSonic VA1903WB

Wszystko kosztuje...999 zl

Tu moje pytanie: czy ten komputer jest warty swej ceny i czy na cos sie nadaje??

(GeForce wydawalby sie lepszy prawda??)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate Barracuda 320GB - 170zł

TwinTech GF 9600GT 512MB - 310zł

LiteOn LH-20A1L-12C - 67zł

GOODRAM DDR2 2GB (800MHz) - 80zł

Gigabyte GA-P31-DS3L - 147zł

PENTIUM DUAL-CORE E2200 - 216zł

Asus TA-892 bez zasilacza czarno-srebrna - 73zł

PENTAGRAM Silent Force - 119zł

Razem 1182zł

To jest najtańszy zestaw na jakim można sensownie pograć w nawet w nowsze tytuły. Oczywiście można zejść do poziomu 1000zł wymieniając procesor na E2140 i grafikę na Radeona HD4670.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, za stwierdzenie, ze plyte trzeba zmienic na Asusa ;D

Bylem w kompotroniku, lecz nie mialem kartki na ktorej mialem wypesianego tego kompa, co podalem. Na szczescie mieli neta :D

Co najlepsze,za tego kompac, do podalem, kumpel obliczyl, ze bedzie ok. 2700 zl., kolo w komputroniku troche rzeczy pozamienial :D

Wyszlo 3700 bez monitora, lecz rodzice mimo to i tak sie zgodzili. Jedyny warunek, jaki postawili, to lepsze oceny i to, zebym sam na monitor nazbieral :D

monitro ok. 600 zl, wiec 1/6 juz mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się podzielisz tymi informacjami co pozmieniał....

A teraz z innej beczki. Niedawno robiłem up-a kompa niezamierzonego tzn. płyta się spaliła wraz z procem... :o

chodzi o to żebyście stwierdzili czy głupotę zrobiłem.... więc tada mój komp (zmieniłem płytę, proc, pamiątki i cooler na procku):

- Gigabyte GA-EG31MF-S2

- PDC 2180 @ 2,5 GHz O/C

- Scythe Ninja 2 ( wentylator 1000Rpm)

- Palit 9600GSO 768MB ram

- GoodRam 2GB 800MHz Dual

- RaidMax 400W

Co myślicie? w 3DMark06 mam 9,5k o komp jest o wartości ok. 1200-1300zł. temp proca w spoczynku to jakieś 29-31*C, a GPU to 43-45*C. w obciążeniu to po 50-55*C proc i 65-75*C GPU (otwarta obudowa) :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...