Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Mi bardziej podoba się pierwszy zestaw. Ze względu na zasilacz, a poza tym zastanawiałbym się, czy ten radek x2 to nie przerost formy nad treścią. Jeśli już, to wziąłbym zestaw 1 i zmienił kartę na GF GTX280.

trochę drogi ten GF GTX280 (jeśli to ten co znalazłem to 1700 zł ). Od biedy nie mógł by zostać ten co jest podany w opisie w 1 zestawie (lub jakiś odpowiednik?)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kiedy kupić komputer nowy i tani aby grać za rok w gry na pełnych detalach ?????

Za rok albo za dwa lata...

Wszystko idzie w gore bo $ chodzi po 3 złote xD (Pamietam jak kupić mozna było po 1.98 w Krk na rynku)

Teraz lepiej poczekać z kupnem, przejdzie kryzys na giełdach to w tedy można kupowac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma dobrego okresu :) ciągle pojawiają się jakieś nowości i co raz to bardziej wymagające gry. Trudno jest utrafić w dobry sprzęt za dosyć małe pieniądze, ponieważ po kupnie okazuje się, że ten sam zestaw kosztuje już 200 zł mniej. Teraz trafiliśmy w okres kiedy wszystkie części poszły w górę więc trzeba poczekać na jakąś obniżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary komp zrobił game over i szukam nowego jak najtaniej. Zależy mi na tym by nowe gry chodziły jak najlepiej nie muszą na najlepszych detalach i by mi posłużył tak z 1.5 roku i/lub można go było w pszyszłości zmodernizować (dołożyć drugą grafę). Zależy mi by był jak najtańszy kwoty nie mogę dokładnie określić ale nie więcej niż 1200 zł.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje złożyć sobie nowego kompa do grania tak do 2000zl. Obecnie zastanawiam się nad C2D E8400, GF 9800GTX+, 4 giga DDR 800mhz. I mam kilka pytań:

1. Jaki zasilacz to tego proponujecie?

2. Możecie podać kilka płyt głównych za jakimi warto by się rozejrzeć. Nie mam zamiaru bawić się w żaden poważny overcloking ani dokładać 2 karty na SLI. Po płycie oczekuję niezawodności, wbudowanej karty dzwiękowej 6 kanałowej i rozsądnej ceny, idealna cena to tak do 200-250 zł. Da się coś porządnego znaleźć w takim przedziale cenowym?

3. Moze ktoś mnie upewnić że karta graficzna (Gigabyte GeForce 9800GTX+, 512MB GDDR3 (256bit), 2xDualDVI/HDTV kod producenta GV-N98XP512H-B ), którą chcę tam włożyc to normalny GF9800GTX+ a nie jakaś obcięta wersja?

4. Na co zwracać uwagę kupując RAM i które firmy warto brać pod uwagą (Kingstan, GeIl?, Goodram?).

No to by chyba było na tyle. Jestem otwarty na wszelkie rady i propozycje. Sorka że tyle pytań, ale rzadko mam okazje na zmianę kompa i nie chce kupić jakiegoś shitu. Chce tego kompa kupić albo teraz kiedy jeszcze można znaleźć podzespoły w rozsądnych cenach (procek za 540zl i karta za 580zl - to chyba jeszcze dobre ceny), albo przeczekać ten okres podwyżek - tylko ile on może trwać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze za 2000 nie złozysz takiego kompa:) choć moze sie myle sam procek to juz prawie 600-700, a miech temu za 520był... karta 600+ wiec taniej wyjdzie radek hd4850 stoi jeszcze ponizej 600. ceny szaleja coraz bardziej,kiepski okres na kupowanie:).

ja tez mam pytanie. bardziej sie opłaca kupic procka e8400 i radka hd 4850 czy procka e7300 i radka hd4870??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kofan

1.Do tego zestawu zasilacz to najlepiej jakąś firmówkę co najmniej 500W np. OCZ StealthXStream 500W.

2.Możesz wziąć Gigabyte GA-P35-DS3L albo też Asus P5K. Ich cena nie przekracza 300 zł a mają i tak jeszcze niezłe możliwości OC.

3.Kartę na twoim miejscu zmieniłbym na Radeon'a 4850 najlepiej Toxic'a jeśli gdzieś dostaniesz. Wydajność będzie trochę większa od tego 9800 GTX+.

4.Napisałeś w poście "DDR 800MHz" to od razu mówię nie DDR 800MHz tylko DDR 2 :P. Według mnie najlepszymi firmami są OCZ, GeIL oraz Corsair.

Jeszcze można zmienić procesor na E7200 i podkręcić go do 3.2GHz. Zyskasz sporo na cenie a nie stracisz wiele na wydajności.

nekresis

Na twoim miejscu brałbym ten drugi zestaw, tylko podkręcałbym E7300 bo dopiero po OC widać jego wydajność :). Chociaż i bez OC daje radę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politan dzięki za odpowiedz ale moje pytanie okazało się nieaktualne - rano ceny były jeszcze takie jak podałem, a po południu jak wróciłem z uczelni to było już +150 zl na każdym elemencie :( Trzeba przeczekać ten okres, mam nadzieję że za 2 miesiące ceny spadną do akceptowalnego poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic na allegro jakąś płyte do mojego starego kompa... ogólnie to wymagania jakie mam wobec tej płyty to:

FSB 800 + obsługa HT

AGP x8

obsługa PC2100 i wyżej

co powiecie o tych płytach:

propozycja 1

propozycja 2

propozycja 3 (ale ta chyba pojdzie dosc drogo)

propozycja 4

propozycja 5

chce wydac jakies max 50~60 zł to stary sprzęt i niechce w niego ciść kasy tylko ma fajnie śmigać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wzial bym tego Asusa, MSI jest wedlug kolesia sprawna w 95%, ciekawe jak to wyliczyl?, Epox nie istnieje wiec trudno bedzie znalezc BIOS, jezeli plyta bedzie miala bardzo stara wersje, czy sterowniki, ASRock z tamtego okresu moze dosc szybko przestac dzialac, sprawdz sobie dokladnie procesor, pamiec pod katem zgosnosci z plyta na stronie producenta bo opisy z tych aukcji bywaja powiedzmy malo dokladne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uzywasz tego czasem do grania to warto by wymienic karte, 9200 byly wolne, 9200SE{64bit} dramatycznie wolne, jezeli jest w formacie LowProfile to dosteniesz bez problemu ze 25/35zl, dodasz drugie tyle i na dzien dzisiejszy da sie znalezc jakiegos R9700/9800, o ile zasilacz jest markowy nie bedzie problemu, jak nie trzeba by dodac 5/6 dych na Modecom czy Delta 350W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codgen'a musisz wyslac na druga strone teczy jak najszybciej, inaczej nie bardzo moze byc okazja na modyfikacje reszty, tak jak pisalem polecam cos z oferty firmy Delta oraz Fortron i Modecom np Feel3, Fortrona i Delte lepiej szukac w sklepach jak na Allegro to tez tylko w ofercie firm, jako ze sporo kolesi sprzedawalo poservisowe albo produkty o nazwach dziwnie podobnych czy identycznych, rozniacych sie jedynie wygladem loga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie. W swoim nowym kompie zauważyłem, że mam jeden wiatrak na ściance obudowy w ogóle nie podłączony. I teraz tak: komputerek nic się nie przegrzewa, nie ma z nim żadnych problemów, czy jest więc sens go podłączać? Słyszałem, że może to poprawić cyrkulację powietrza. Jeśli tak to w jaki sposób go podłączyć?

http://img171.imageshack.us/my.php?image=wentylnj9.jpg

Na załączonym zdjęciu widać, że posiada on złącze typu Molex. Tylko jak je podłączyć, skoro nie mam już wolnych gniazd? Wentylator posiada dwie wtyczki: jedną ze stykami a drugą z bolcami. Czy mogę zrobić tak, że np. odczepię zasilanie napędu z płyty głównej a w jego miejsce wetknę złącze od wentyla a następnie w to drugie od wentyla wetknę to, które od początku było wetknięte na płycie? Czy nic w ten sposób nie uszkodzę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to podłączę go jak naszybciej. Ale nie ukrywam, że będę miał mały problem bo ta wtyczka się bardzo mocno trzyma i nie wiem jak ją wyjąć. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na ich wyjmowanie? Przyznam się, że w poprzednich kompach radziłem sobie dobrze a tutaj tak te wtyczki się trzymają, jakby je ktoś klejem pojechał :(

Dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten asus powoli robi sie za drogi ;/ moze TEN gigabyte bedzie lepszym wyborem ;>

tylko niejestem pewien czy obsługuje technologię Hyper-Threading...

EDIT

i wiem juz co znaczy 95% sprawności płyty głównej:D port usb niedziałają a niema portu PS/2 i klawiatury nieda się podłączyć ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz kasy czy chcesz podkręcac procka

sorry źle przeczytałem radził bym coś z chipsetem intel p35 np.Gigabate Ga-p35 ds3ldysk twardy 500gb (albo szybki 320gb) Zasilacz 500w Mustang i obudowe ok 80-100zł lub tańszą

mam podobnego kompa . a napęd jakiś tani 60 70zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...